Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  türk hava yolları müşteri hizmetleri numarası

  1 ziyaretçi

  türk hava yolları müşteri hizmetleri numarası bilgi90'dan bulabilirsiniz

  THY İletişim

  THY İletişim

  THY iletişim, Türkiye ve Dünya'nın her yerinden ulaşabileceğiniz telefon numarası 0850 302 54 93'tür. Her türlü uçak biletini kredi kartı veya ATM kartı ile kolayca THY bilet hattı'ndan kesebilirsiniz.

  THY Bilet Hattı Telefon :0850 302 54 93

  Türk Hava Yolları Anonim Ortaklığı yada kısaca THY iletişim, Türkiye'nin bayrak taşıyıcı havayoludur. Milli savunma bakanlığına bağlı kurumlarımızdan "Hava Yolları Devlet İşletmesi" adı ile 1993 yılında ilk hizmet hayatına başlamıştır. THY iletişim hattı, merkezi 2019 yılına kadar İstanbul Atatürk Havalimanı'yken, 2020 yılında İstanbul Havalimanı'na taşınmıştır. Birçok seferini İstanbul Havalimanı'ndan gerçekleştiren Türk Hava Yolları, her geçen gün uçuş ağını geliştirmektedir.

  Makalemizde şu başlıkları okuyabilirsiniz;

  Türk Hava Yolları, Avrupa'nın ve Dünya'nın en saygın havayolu topluluklarından bir tanesi olan Star Alliance(SA) üyesidir. THY iletişim hattı'nın başarıları bununla sınırlı değildir. Aynı zamanda 2009 yılı havacılık istatistiklerine göre, Avrupa'nın 7, Bayrak taşıyıcı havayolları arasında ise en büyük 4. havayolu firması olmuştur.

  Star Alliance Nedir?

  Star Alliance ağı, havayolu ile uluslararası seyahat edenlere Dünya çapında erişim, tanınma ve üst düzey hizmet vermek amacıyla 1997 yılında kurulmuş, küresel anlamda ilk hava yolları birliğidir.

  Star Alliance IATA'dan sonra Dünya'nın en büyük havayolu ve seyahat topluluğudur. Bünyesinde birçok havayolu firmasını barındıran Star Alliance, üye olmak için birçok standart bulunmaktadır. Bu standartlar, müşteri memnuniyetini kapsayacak şekilde tamamlanması durumunda üye olunabilmektedir.

  IATA Nedir?

  IATA: Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği'nin baş harflerinin kısaltılmasıdır. Türkiye'de ve Dünya'da tarifeli uçuş seferi yapan bütün firmalar IATA'ya üye olmak zorundadır. Bu topluluğa sadece havayolu firmaları üye olabilmektedir.

  IATA küresel olarak güvenli, ekonomik ve sürdürülebilir bir havayolu taşımacılığı ağı tesis etmeyi amaçlamaktadır. IATA'nın kuruluşu 1919'a dayansa da, bugünkü halini 2. Dünya Savaşı'ndan sonra almıştır.

  THY İletişim Tarihçesi

  Türk Hava Yolları, 20 Mayıs 1933 tarihli 2186 sayılı kanunla kurulmuş olan, ilk adı Havayolları Devlet İşletme İdaresidir. Thy iletişim, 1935 yılına kadar Milli Savunma Bakanlığına bağlı hizmet vermiştir. Türk Hava Yolları iletişim, yolcularına hizmet vermeye başladığı ilk zamanlarda, 5 uçak ve 23 koltuk kapasitesi ile devam etmekteydi.

  1933 yılından günümüze kadar geçen zaman dilimi içerisinde, teknolojinin gelişmesi ile birlikte birçok sektörde gelişmeler yaşanmıştır.

  THY İletişim Check-In İşlemleri

  Havayolu firmalarında sıkça sorulan sorulardan bir tanesi de check-in işlemleridir. Türk Hava Yolları'nda dış hat uçuşları için tarifeli kalkış saatinden 2 saat, iç hat seferlerde ise 1 saat öncesinden havalimanında bulunmanız gerekmektedir.

  İç hat seferlerde check-inn işlemleriniz uçuştan 45 dakika öncesinde kapanmaktadır. Online check-in ve havalimanında check-in işlemi gelişen teknolojiyle birlikte ortalama 1 dakika sürmektedir. Çok basit bir şekilde yapılabilen check-in işlemlerini yapmayan misafirler uçuşa kabul edilmemektedir.

  Bütün havayolu firmalarında olduğu gibi Türk Hava Yolları'nın da bagaj kuralları bulunmaktadır. Bu bagaj kuralları iç hat ve dış hat olmak üzere 2'ye ayrılır. THY'nin bagaj kuralları hakkında detaylı bilgi almak isteyen misafirler biletreyon.com/thy-bagaj-kurallari linkini tıklayabilirler. Her türlü bagaj kuralları ve check-in kurallarını linki tıklayarak öğrenebilirsiniz.

  Bilindiği gibi birçok havayolu firmasının, uçak bileti satışının yanı sıra yan hizmet satarak da belli bir gelir elde etmektedir. Türkiye'de bu hizmetlerin en yaygın olanı ekstra bagaj ve ücretli koltuk seçimidir.

  Türk Hava Yolları'nda da koltuk seçimi 2019 yılından itibaren ücrete tabii olmuştur. Online check-in işlemi sırasında, yada havalimanı'nda check-in işlemi sırasında misafirin istediği koltuğun durumuna göre 20 TL ile 35 TL gibi bir ücret tahsil edilmektedir.

  Sistemin atamış olduğu rastgele koltukları kabul eden misafirler için ise, herhangi bir koltuk ücreti ödeme gibi bir durum söz konusu değildir.

  Miles&Smiles Nedir?

  Birçok havayolu firmasının misafir sadakat programı bulunmaktadır. Havayolları bu sadakat programı ile birlikte, misafirleri ile arasında duygusal bir bağ kurarak daha samimi ve sürdürülebilir hizmet vermeyi amaçlamaktadır.

  THY iletişim hattı'nın da sadakat programı Miles & Smiles programıdır. Bu programla birlikte yurtiçi ve yurtdışı uçuş gerçekleştiren misafirler, uçuşlarının sınıflarına göre mil kazanarak ortalama 10 uçuşta, 1 uçuşunu ücretsiz kazanma fırsatı yakalamaktadır.

  İstanbul THY İletişim

  Türkiye'nin en büyük şehirlerinden bir tanesi olan İstanbul'da bulunan THY satış ofisinin numarası 0216 456 03 83'tür. İstanbul Türk Hava Yolları'nın bir diğer telefon numarası ise 0212 988 14 87'dir.

  Her iki numarada aynı santrale bağlı olduğu için, birine ulaşamama gibi durumlarda diğer müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Sabit hat üzerinden ücretlendirilen aramalarda, her türlü uçak bileti satın alabilir, daha önce satın aldığınız THY ve Anadolu Jet Havayolları uçak biletlerinizde tarih ve yön değişikliğini kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

  İzmir THY İletişim

  Türk Hava Yolları'nın en fazla sefer yaptığı şehirlerden bir tanesi olan İzmir'de bulunan satış ofisi çağrı merkezi numarası; 0232 988 10 17'dir. İzmir Adnan Menderes Havalimanı THY ofisi telefon numarası ise 0232 988 12 98'dir. Bu müşteri hizmetleri numaraları ile her türlü uçak bileti satın alabilirsiniz.

  Ankara THY İletişim

  Türk Hava Yolları'nın Ankara'da bulunan müşteri hizmetleri numarası ise 0312 988 14 52'dir. Başkent Ankara'da bulunan THY satış ofisiaracılığı ile uçuşunuza evcil hayvan ekleme yada ekstra bagaj satın alımı gibi işlemleri de kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

  Ankara'da bulunan THY ofisi hakkında daha detaylı bilgi almak isteyen misafirlerimiz biletreyon.com/ankara-thy-iletisim linkini tıklayabilirler. Linkte Ankara'da bulunan Türk Hava Yolları satış ofisine ulaşım, yada Esenboğa Havalimanı'na nasıl ulaşabileceğiniz hakkında bilgi alabilirsiniz.

  THY İletişim İstanbul Havalimanı

  Türk Hava Yolları genel müdürlüğünün ve operasyonlarının çok büyük bir kısmını İstanbul Havalimanı'ndan gerçekleştirmektedir. İstanbul'un Avrupa Yakası'nda bulunan İstanbul Havalimanı, Tayakadın ve Akpınar köyleri arasında, 77 kilometrelik bir alan üzerinde kurulmuştur.

  Türkiye'nin ve Dünya'nın en büyük havalimanlarından biri olan İstanbul Havalimanı'nda bulunan THY ofisi iletişim numarası 0212 988 15 39'dur. Sabit hat üzerinden ücretlendirilen İstanbul Havalimanı THY iletişim, Türkiye ve Dünya'nın her yerinden ücretsiz olarak aranabilmektedir.

  İstanbul Havalimanı'nda şehir merkezinden taksi, metro yada toplu ulaşım hatları ile kolayca ulaşabilirsiniz.

  THY İletişim Sabiha Gökçen Havalimanı

  Türkiye'nin metropol şehirlerinden bir tanesi olan İstanbul'da bulunan en büyük 2. havalimanı olan Sabiha Gökçen Havalimanı THY'nin en fazla sefer yaptığı havalimanlarından bir tanesidir. İsmini, ilk Türk savaş pilotu Sabiha Gökçen'den almaktadır. Türk Hava Yolları; Sabiha Gökçen iletişim numarası 0216 456 97 11'dir. THY iletişim, Sabiha Gökçen'den gerçekleştirdiği uçuşları Anadolu Jet Havayolları tarafından icra etmektedir.

  THY Çağrı Merkezi

  Türk Hava Yolları'nın resmi çağrı merkezi numarası; 444 08 49'dur. Bu numarayı sadece Türkiye'den arayabilirsiniz. Türkiye'den aranabilen THY iletişim hattını aramak isteyen misafirler ise 0850 333 08 49'lu ücretsiz çağrı merkezini araması gerekmektedir. Lefkoşa veya yurtdışından 0850'li THY çağrı merkezine alternatif olarak 0850 302 54 93'lü ücretsiz telefon numarasını da arayabilirler.

  THY Çağrı Merkezi İle Yapabilecekleriniz;

  THY Uçak Bileti Telefon

  THY uçak bileti telefon numarası 0850 303 07 87'dür. Bu numarayı Türkiye ve Dünya'nın her yerinden sabit hat ücretlendirmesi üzerinden arayabilirsiniz. THY uçak bileti satın almak isteyen misafirler THY uçak bileti telefon numaramızı arayarak kredi kartınızla yada ATM(Bankamatik) kartı ile kolayca ödeme yaparak biletlerini satın alabilirler.

  Satın aldığınız uçak biletleriniz, sisteme verilen cep telefonu numaranıza SMS olarak, varsa mail adresiniz, mail adresinize de ücretsiz olarak anında gönderilmektedir.

  THY Müşteri Hizmetleri

  THY müşteri hizmetleri numarası; 444 08 49'dur. Bilindiği gibi 444'lü müşteri hizmetleri numarası, sadece Türkiye'den aranabilmektedir. Peki yurtdışı yada Lefkoşa'da olan misafirler THY iletişim hattı'nı nasıl arayacak ? Böyle durumlar için 0850 333 08 49'lu THY ücretsiz müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Dilerseniz THY müşteri hizmetlerine alternatif olarak 0850 840 48 31'li ücretsiz THY iletişim hattımızı arayabilirsiniz.

  THY iletişim 444'lü numarası 444 08 49'dur. Bu numaranın özelliği, sadece Türkiye'den aranabiliyor olmasıdır. Yurtdışından Türk Hava Yolları'nın 444'lü telefon numarasına ulaşmanız mümkün değildir. Bunun yerine THY 0850'li iletişim numarasını aramanız gerekmektdir.

  THY iletişim 444'lü numarası ile her türlü uçak bileti satın alabilir, daha önce satın almış olduğunuz uçak biletlerinizde tarih ve yön değişikliği gibi işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

  THY Yurtdışı Telefon Numarası

  Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi Türk Hava Yolları'nın müşteri hizmetlerine ulaşmak çok kolaydır. Yurtiçi veya yurtdışı olmak üzere birçok ülkede temsilciliği bulunan Türk Hava Yolları'nın numarasının listesine aşşağıdan ulaşabilirsiniz.

  THY Bilet Değişikliği

  Birçok havayolu firmasında olduğu gibi Türk Hava Yolları'nda da daha önce satın almış olduğunuz uçak biletlerinizde tarih ve yön değişikliği gerçekleştirebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey THY bilet değişim hattı 0850 302 54 93'ü aramak ve yapmak istediğiniz işlemi belirtmek.

  THY müşteri temsilcimiz, sizden değiştirmek istediğiniz PNR kodu yada E-Bilet numaranızı isteyecektir. PNR kodunu verdiğinizde yapmak istediğiniz işleme göre THY uçak biletlerinizi açığa alım, değişim yada iptal gibi işlemlerini ücretsiz müşteri hizmetlerimizden kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

  Türk Hava Yolları'ndan satın aldığınız uçak biletlerinizde tarih ve yön değişikliği yapmak isteyen misafirler biletreyon.com/thy-bilet-erteleme linkini tıklayarak daha detaylı bilgi alabilirler.

  Türk Hava yolları'ndan daha önce satın almış olduğunuz uçak biletlerinizde tarih ve yön değişikliğinde dikkat etmeniz gereken kuralları ve yapmanız gereken işlemler hakkında daha detaylı bilgi almak isteyen misafirler biletreyon.com/thy-bilet-degistirme linkini tıklayabilirler.

  Anadolu Jet Uçak Bileti Telefon

  THY iletişim hattımız aracılığı ile Türk Hava Yolları'nın uçak biletlerini satın alabileceğiniz gibi alt kuruluş olan Anadolu Jet'in uçak biletlerini de satın alabilirsiniz.

  Türkiye'nin en büyük havayolu firmalarından bir tanesi olan Anadolu Jet Havayolları'nın iletişim ve müşteri hizmetleri hakkında detaylı bilgi almak isteyen misafirler biletreyon.com/anadolu-jet-iletisim linkini tıklayarak ulaşabilirler.

  Anadolu Jet'in uçak biletini satın alabileceğiniz çağrı merkezi numarası 0850 302 54 93'tür. Her türlü uçak bileti satın alabilir, daha önce satın aldığınız Anadolu Jet Havayolları'na ait uçak biletlerinizde tarih ve yön değişikliğini gerçekleştirebilirsiniz.


  Anadolu Jet Bilet Değişikliği

  Türk Hava Yolları'nın alt kuruluşu olan Anadolu Jet Havayolları'ndan daha önce satın almış olduğunuz uçak biletlerinizde tarih ve yön değişikliğini 0850 302 54 93 numaralı ücretsiz çağrı merkezimizi arayarak gerçekleştirebilirsiniz.

  Anadolu Jet Havayolları'ndan daha önce satın aldığınız uçak biletlerinizde tarih ve yön değişikliği hakkında detaylı bilgi almak isteyen misafirler biletreyon.com/anadolu-jet-bilet-degisikligi linkini tıklayabilirler. Her türlü uçak bileti satın alımı yada değişim gibi işlemlerinizi THY iletişim hattımız aracılığı ile kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

  Daha önce satın almış olduğunuz Anadolu Jet uçak biletlerinizi Türk Hava Yolları'nın biletleriyle, THY'nin biletlerini ise Anadolu Jet Havayolları'nın biletleriyle değiştirebilirsiniz.

  Yazı kaynağı : www.biletreyon.com

  THY MÜŞTERİ HİZMETLERİ - İSTANBUL - BAKIRKÖY - 444 08 ...

  THY MÜŞTERİ HİZMETLERİ - İSTANBUL - BAKIRKÖY - 444 08 ...

  merhaba müşteri memnuniyeti ve sorun çözmek gibi bir gayretiniz yok hiç memnun kalmadım altı üstü koltuk satın aldım bütün günümü heba ettim arkadaşlar sağ olsun ilgilenemedi yetkili mercileriniz insanları bukadar madur etmeye hakkınız yok bir arkadaşta sorunu çözerim demedim 10 kişiyle konuştum bir aalhın kuluda yardım etmedi

  Yazı kaynağı : www.tikla.com.tr

  Thy Çağrı Merkezi / müşteri hizmetleri

  Thy Çağrı Merkezi / müşteri hizmetleri

  10 Mayıs 2021 tarihinde güncellendi.

  THY Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası: 08503330849

  Ülkemizin ulusal hava yolu şirketi olan Türk Hava Yolları, merkezi İstanbul’da olan ve büyük bir havayolu şirketi olmanın da gururuyla bugün Dünyanın en çok ülkesine uçan havayollarından biridir. THY ile birlikte birçok seyahat deneyimi yaşadığınız gibi pek çok ülkeye uçmak istediğinizde de bunların sayısı bugün ki güncel haliyle 120’dir. 120 farklı ülkeye uçak seferleri düzenleyen THY, uçak biletlerinizi çok hızlı, kolay ve pratik bir şekilde almanız konusunda da yardımcı oluyor.

  Toplamda 5 uçağıyla birlikte 30’dan daha az sayıda çalışanı şeklinde ilk olarak 20 Mayıs 1933’te kurulmuştur. Bugün 87. yaşında olan THY, dünyada en fazla ülkeye uçan havayolu şirketi olarak hizmetlerine devam etmektedir. Yıl 1951 olduğunda 33 uçak, 1958 yılına gelindiğinde ise 794 uçak filosuna katarak yollarına devam etti.

  Türk Hava Yolları İletişim

  Türk Hava Yolları Müşteri hizmetleri numarası: 08503330849

  Seyahat süreçlerinde her zaman memnuniyetini ön planda tutarak müşteri memnuniyetini arttırmak amacıyla her şeyi yapmak isteyen THY, 2000’li yıllarda harika avantajlarıyla içi dopdolu bir kart avantaj sistemi olarak Miles&Smiles programını devreye aldı. Bununla beraber 2008 yılında da Star Alliance üyesi olarak seçkin havayolları markalarıyla beraber ismini yazdırmayı başardı.

  Bugün gelinen noktada 120 farklı ülkeye uçuş gerçekleştiren THY, 362’nin üzerinde uçağa sahip filosu ile birlikte binlerce çalışanına sahip hizmet sağlamaya devam ediyor. En üst düzeyde konforuyla beraber yüksek teknoloji ve yakıt tasarrufu süreçleri sayesinde uçak alımlarına devam ediyor. Tüm bu süreçlerde müşterilerinin alışveriş operasyonlarıyla ilgili aksaklıklarda ise Türk Hava Yolları müşteri hizmetleri 7 – 24 çalışan bir çağrı merkezi sistemine sahiptir.

  THY Teslim Edilmeyen Bagaj Takibi Nasıl Yapılır?

  THY uçuşlarınızla ilgili yaşamış olduğunuz bazı aksaklıklarınızla ilgili çözüm merkezleriyle beraber hızlıca destek alabilirsiniz. Uçuş bittikten sonra bagajınız hala size teslim edilemediyse “Kayıp ve Buluntu Eşya Ofisi” üzerinden sizlere verilen referans numarası sayesinde hızlıca bagajınızı kontrol edebilirsiniz.

  Bunu yapmak için siz de https://www.turkishairlines.com/tr-tr/ucak-bileti/kayip-bagaj/bagaj-takip/ adresinden Referans Kodu ve Soyadınızı girerek bagaj sorunlarınızla ilgili durumunuzu hızlıca çözüme kavuşturabilirsiniz.

  THY (Türk Hava Yolları) Müşteri İletişim Formu – THY Geri Bildirim Formu

  Aşağıda yer alan geri bildirim formu, THY’nin müşterilerine özel bir sayfa olup burada tüm bilgilerinizi paylaşarak bir geri bildirimde bulunabilirsiniz. Bununla ilgili olarak THY hakkında istek ve görüşlerinizle ilgili bilgi paylaşabilirsiniz. Ek olarak THY iletişim numarası üzerinden de yine istek, şikayet ya da önerilerinize varan bilgilendirmelerde de bulunabilirsiniz.

  THY İstek, Şikâyet ve Öneri Bildirim Formu: https://www.turkishairlines.com/tr-tr/bilgi-edin/musteri-iliskileri/

  THY Sosyal Medya Adresleri

  Türk Hava Yolları’nı sosyal medyadan her an takip ederek, dilediğiniz zaman uçak biletlerinizi almadan önce kampanyalar hakkında haberdar olabilirsiniz. Özel gün ve haftalarda yapılan çeşitli kampanyalar ile birlikte son derece uygun fiyatlara çok iyi ve avantajlı kampanyalardan faydalanabiliyorsunuz.

  THY Facebook

  THY Twitter

  THY İnstagram

  Yazı kaynağı : www.direkbaglanma.net

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap