Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  türkçenin toplumsal birlik oluşturmadaki rolü üzerine bir kompozisyon kısa

  1 ziyaretçi

  türkçenin toplumsal birlik oluşturmadaki rolü üzerine bir kompozisyon kısa bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Aşağıdaki afişleri inceleyerek Türkçenin toplumsal birlik oluşturmadaki rolü üzerine bir kompozisyon yazınız.

  Aşağıdaki afişleri inceleyerek Türkçenin toplumsal birlik oluşturmadaki rolü üzerine bir kompozisyon yazınız.

  Aşağıdaki afişleri inceleyerek Türkçenin toplumsal birlik oluşturmadaki rolü üzerine bir kompozisyon yazınız. Cevaplarına ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

  Aşağıdaki afişleri inceleyerek Türkçenin toplumsal birlik oluşturmadaki rolü üzerine bir kompozisyon yazınız.

  Soru:Aşağıdaki afişleri inceleyerek Türkçenin toplumsal birlik oluşturmadaki rolü üzerine bir kompozisyon yazınız.

  Cevap:

  1. ÖRNEK KOMPOZİSYON

  Türkçe bizim için en önemli dildir. Çünkü ana dilimiz Türkçedir. Dilimiz bizi biz yapan, bizi başka toplumlardan ayıran en önemli unsurlardan biridir. Türkçe bizim milli benliğimiz, ata yadigarımız, geçmişimiz, kültürümüz, kısacası her şeyimizdir. İnsanın kendi lisanı çok önemlidir. Türkçe bizi bir araya getiren, bizim birbirimizi daha iyi anlamamızı sağlayan ana dilimiz, değerli lisanımızdır. Nasıl ki her milletin kendi ana dili o millet için önemli ise Türk dili de Türk milleti için son derece muazzam ve değerlidir. Bunun için Türkçeyi yabancı dillerin etkisinden korumalıyız ve Türkçe kelimeleri kullanmalıyız.

  Türkçenin toplumsal birlik ve beraberlik oluşturmadaki rolü ise şudur: Tarihimizi, gelenek ve göreneklerimizi, örf ve adetlerimizi, kültürümüzü bu dil sayesinde öğrendik. Atalarımız da bu dili kullandı ve bu ana dili bize miras bıraktı. Türkçe varsa Türk Milleti vardır. Dilini bilmediğimiz yabancı bir ülkede yaşıyor olsaydık çok zorluklar çekerdik. Çünkü anlamını bilmediğimiz dilin olduğu bir ülkede yaşamak bize acı verirdi ve bu durumda üzülürdük. Oysa kendi ülkemizde bizi anlayan, dinleyen, insanlar var. Çünkü onların da ana dili Türkçe ve onlar da bizim gibi. Bizi birleştiren ve bütünleştiren dil Türkçe. Onun için dilimizi yozlaştırmamalıyız. Açtığımız iş yerlerine, mağazalara, dükkanlara vb. yabancı isimler koymamalıyız.

  Benliğimizi yitirmemeliyiz. Kendimiz olmalıyız. Bayramlarda, düğünlerde, törenlerde, eğlencelerde Türkçe konuşarak mutlu oluruz, bir ve beraber oluruz. Başka milletlerin esiri olmamak için bu dile sahip çıkmalıyız.

  2. ÖRNEK KOMPOZİSYON

  TÜRKÇENİN BİRLEŞTİRİCİ ETKİSİ

  Dilimiz bizi biz yapan en değerli hazinemizdir. Acaba dilimize hak ettiği saygıyı veriyor muyuz? Bence ne yazık ki hayır vermiyoruz. Yabancı dillerin günümüzde dilimize nasıl yapışıp kaldığını görmemek mümkün mü? Dili bozulan bir milletin sömürülmesi de esir alınması da kolaylaşır. O yüzden düşmanlar topla tüfek yerine milletleri dilleri üzerinden tutsak etmeye çalışmaktadır.Bize düşen dilimize gereken değeri vermek ve dilimizi dışarıdan gelecek her türlü saldırıdan etkiden arındırmak korumaktır.

  6. Sınıf Sosyal Bilgiler Meb Yayınları Ders Kitabı Sayfa 21 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

  Yazı kaynağı : www.evvelcevap.com

  Türkçenin toplumsal birlik oluşturmadaki rolü üzerine bir kompozisyon yazınız.

  Türkçenin toplumsal birlik oluşturmadaki rolü üzerine bir kompozisyon yazınız.

  Öncelikle Merhaba.

  Türkçenin toplumsal birlik oluşturmadaki rolü üzerine bir kompozisyon örneği:

  Türkçe Dili ve Etkisi

  Dil toplumlar için oldukça önemli bir unsurdur. Türkçe'de bizler için oldukça önemlidir. Dilimiz sayesinde anlaşabiliriz, iletişim kurarız, bir şeyleri aktarırız ve nesilden nesile bir köprü kurarız.

  Türkçe dili olmadan bizler bir hiçiz aslında. Dil sayesinde bir şeyler öğreniyoruz, öğretiyoruz. Örnek verecek olursak, İstanbul şehri farklı bir dil, İzmir şehri farklı bir dil konuşuyor olsa idi, İstanbul'da yaşayan bir insan İzmir'e gelmezdi. Çünkü derdini anlatamaz, aktaramaz idi. Böyle olunca da büyük sıkıntılar yaşardık.

  Sonuç olarak, Türkçe oldukça önemlidir. Kültürümü aktarmak, derdimizi aktarmak, bir şeyler öğrenmek için dile sürekli olarak ihtiyaç duyarız.

  Başarılar!

  Cevabımız Baykallar adlı kullanıcıya aittir.

  2019-2020 6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları MEB Yayınları Sayfa 21

  eodev.com/gorev/16055728

  2019-2020 6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları MEB Yayınları

  eodev.com/gorev/16074592

  Yazı kaynağı : eodev.com

  Forum Sayfa Cevapları

  6. Sınıf Sosyal Bilgiler Türkçenin toplumsal birlik oluşturmadaki rolü üzerine bir kompozisyon yazınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.

  Dil toplumları bir araya getiren aynı duygu ve düşünce çerçevesinde birleştiren olgulardan bir tanesi olarak kabul edilmesi gerekir.

  Insanlar belli duygular çerçevesinde bir araya geldiği zaman toplumsal Birlik oluşturmadaki rolü daha hızlı bir şekilde meydana gelmektedir. Türk dili ile beraber insanlar aynı dili konuşarak anlaşmaları toplum içerisindeki dayanışma ve yardımlaşma olgusunu arttırarak ihtiyaçlarımız konusunda Birbirimize yardım olabileceğimiz ifadeleri kullanmamıza yardım eder.

  İşte bu nedenle Türk Dili Türkçe’nin toplumsal Birlik oluşturmadaki rolü nin fazla olduğunu Yukarıdaki yazımızdan anlıyoruz.

  Türkçe’nin toplumsal Birlik oluşturmadaki rolü toplum içerisinde aynı dili konuşan insanların varlığı nedeniyle büyük ölçüde aktif olarak rol aldığını ifade etmek gerekir.

  Insanlar belli duygular çerçevesinde bir araya gelerek toplumsal dayanışma ve yardımlaşma çerçevesinde Birlik olarak hareket ederler. Insanlar dil din ırk mezhep gibi olgularla Tek Yumruk haline gelerek Birlik oluştururlar. Dünyanın her yerinde konuşulan Türkçe sayesinde insanlar belli bir duygular çerçevesinde bir araya gelerek toplumsal dayanışma olgusunu en üst seviyeye çıkararak birlik olma rolünü üstlenen Türkçe sahip çıkarlar.

  Sonuç olarak bizlerin Birlik halinde bir arada tutan Türkçe diline korumamız muhafaza etmemiz ve dünya yayarak birlik duyduğumuzu en üst seviyeye çıkarmanız gerekmektedir.

  Yazı kaynağı : www.forumsayfacevaplari.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap