Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  suv araçlar muayene kaç yılda bir yapılır

  1 ziyaretçi

  suv araçlar muayene kaç yılda bir yapılır bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Araç Muayene Periyodları

  SUV Araçların Muayenesi Kaç Yılda Bir Yapılır?

  SUV Araçların Muayenesi Kaç Yılda Bir Yapılır?

  SUV araçların muayenesi kaç yılda bir yapılır, arazi aracı veya yüksek araç olarak bilinen J segmenti otomobil ve jiplerin sahiplerinin cevap aradığı sorulardandır. Sorunuza hemen cevap verirsek, aracı sıfır olarak aldığınız yıl örneğin 2020 ise, 2023 yılında, yani ilk 3 yılın sonunda ilk muayenizi yaptırmanız gerekir. Daha sonra ise, her 2 yılda bir araç muayenesine gitmeniz gerekir.

  Aracınızın 4×2 veya 4×4 olması, muayene süresi üzerinde etkili değildir. 4×4 araçlar da aynı süreler ile muayeneye girmektedir. Dolayısı ile, araç muayene ne zaman yapılır sorusu, otomobil sınıfındaki bütün araçlar için aynı cevaba sahiptir.

  SUV araçların muayenesi ne zaman yapılır sorusunu cevapladıktan sonra, aracınızın SUV sınıfına girip girmediğini merak ediyorsanız, aşağıdaki listeye bakabilirsiniz. Eğer aracınız bu listede ise, bir SUV araç sahibisiniz demektir:

  Eğer aracınız yukarıdaki araçlardan biriyse, SUV araç muayene süresi, yukarıda anlattığımız gibi ilk 3 yılın sonunda ilk muayene ve daha sonra 2 yılda bir şeklindedir.

  Arazi Araçlarının Muayenesi Kaç Yılda Bir?​

  Arazi araçlarının muayenesi de, tıpkı SUV araçlarınınki gibi ilk 3 yılın sonunda ilk muayene ve sonrasında her 2 yılda bir muayene şeklindedir.

  Jiplerin Muayenesi Kaç Yılda

  Jiplerin muayenesi, arazi ve SUV araçlardaki gibi, sıfır alındığında ilk 3 yılın sonunda, sonrasında ise her 2 yılda bir muayeneye gitmek şeklindedir.

  SUV Araç Muayene Ücreti Ne Kadar?​

  SUV araçlar da otomobil sınıfına girdiği için, araç muayene ücreti 2022 yılı için 507,40 TL şeklindedir.

  Araç Muayene Gecikme Cezası Ne Kadar?​

  Muayene gecikme cezası 2023 yılı için, 1.430 TL olacaktır. Cezanızı 15 gün içinde öderseniz, indirimli fiyatı 1.070 TL şeklindedir. Muayeneye girmediğiniz halde trafik polisine yakalandığınızda ödeyeceğiniz ceza miktarı budur.

  Muayeneye giren aracınız, eğer ağır kusurlu olup da muayeneyi geçemezse, kusurları düzeltip gideceğiniz bir sonraki muayene için tekrar ücret ödemezsiniz. Ancak, telafileri bir ay içinde yapmanız gereklidir, yoksa tekrar ücret ödemek zorunda kalırsınız.

  Araç Muayenesi Sorgulama​

  Araç muayene tarihi sorgulama için, e-devlet veya TÜVTÜRK sitesinden faydalanabilirsiniz:

  Araç Muayene Randevu​

  Araç muayene randevu için, TÜVTÜRK’ün sitesinden faydalanabilirsiniz. TÜVTÜRK araç muayene randevu ve araç muayene randevu erteleme adresi aşağıdaki gibidir:

  Yazı kaynağı : luzumlubilgiler.com

  ARAÇ MUAYENE

  İLETİŞİM

  BAŞOĞULLARI OTOMOTİV SAN. TİC. A.Ş.

  ADRES:  Mimarsinan merkez mah Şakayık 1 sk. No3 Büyükçekmece/İstanbul

  GSM : +90 (544) 580 16 55

  TEL : +90 (212) 883 71 24

  FAX : +90 (212) 861 10 72

  E-MAİL: [email protected]

  E-MAİL: [email protected]

  Yazı kaynağı : www.basogullariotomotiv.com

  araç muayene arazi taşıtlarında 2 yıl süreylemi

  Arazi, SUV & Pick-up araçlarda muayene 2 yılda - TeknoSeyir

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap