Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  superonline fiber sorgulama

  1 ziyaretçi

  superonline fiber sorgulama bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Superonline Fiber altyapı sorgulama

  Turkcell Fiber altyapısı hızla yayılırken binasına fiber altyapı gelen ya da bina önünden fiber kabloların geçtiğini gören internet kullanıcıları, Superonline Fiber altyapı sorgulaması yapmaya başlamaktadır. Bu yazımızda Turkcell Superonline fiber altyapı sorgulama nasıl yapılır buna değineceğiz...

  Superonline Fiber Altyapı Sorgulama

  Binasında fiber olan veya altyapı çalışmalarını gören kullanıcılar Fibere Geçmek için internet üzerinden araştırma yapmaya başlamaktadır. Bu sayfayı okuyorsanız sizde bu kullanıcılardan birisisiniz. Bazen nadiren de olsa Fiber altyapı olmasına rağmen bina adı veya bina numarası karışıklığından aboneler binasında fiber altyapı olmadığını düşünmekte veya tam aksine fiber olduğunu bilmesine rağmen abonelik işlemleri için ilerleme kaydedememektedir.

  Turkcell Fiber her bina altında bulunan kutular için bir numara belirlemektedir. Bu numaralar Turkcell sistemlerinde doğru adresi bulabilmek için en önemli seçenek. Kullanıcılar Superonline fiber sorgulama ekranında bu numarayı bilmediği için inşaat halindeyken alınan protokolde yazan bina isminden dolayı karışıklık yaşayabilmektedir. Bu nedenle size en doğru Turkcell Fiber Sorgulama yapma konusunda destek sağlıyoruz.

  Superonline Fiber Altyapı Sorgulama

  Yukarıda gördüğünüz Turkcell Fiber sorgulama ekranında İl, İlçe, Mahalle ve bina adı gözükmektedir. Bu ekran Süperonline adresinde gözükse de bina numaraları gözükmediği için kullanıcılar bina ismini bilmediğinde veya bina ismi değişmiş ise eski bina ismi bulunacağından altyapılarını doğru bir şekilde kontrol edememektedir.

  Superonline Fiber Altyapı Sorgulama Ekranı

  Bu Fiber sorgulama ekranında bina ismini doğru biliyorsanız fiber altyapı olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Ancak fiber altyapı yok ise veya bina ismini bilmiyorsanız daha detaylı sorgulama yapmanız gerekmektedir. Özellikle fiber altyapı binanızda bulunmuyorsa ve internet aboneliği almak istiyorsanız binanızda hangi altyapı olursa olsun yine Superonline Ev interneti abonesi olabilirsiniz. Özellikle fiber altyapı gelecek olan binalardaki kullanıcılar Fiber gelene kadar Adsl, Vdsl ve Ortak fiber altyapılarından internet hizmeti alabilirler.

  Fiber Altyapı Ne Zaman Aktif Olur?

  Turkcell Superonline açmayı planladığı bina sayısı ve devam eden altyapı çalışmaları ile aktivasyon yapmaktadır. Bina altına çekilen fiber kablolardan sonra ortalama 2 ile 6 ay içerisinde Fiber aktif olmaktadır. Bu süre zarfında mevcut internet hizmetinizle sözleşme yenilememek ve geçiş sürecinde cayma bedeli ödememek için Turkcell Adsl ve Superonline Vdsl kampanyalarından yararlanabilirsiniz.

  Superonline Fiber altyapı sorgulamasını en doğru şekilde yapmanız için sizlere yardımcı oluyoruz. Hem Fiber altyapı olup olmadığını hem de fiber altyapı yoksa binanızda alabileceğiniz maksimum internet hızını sizlere söylüyoruz. Bunun yanında Fiber gelene kadar yararlanabileceğiniz kampanyalarını, fiber gelmiş ise binanıza özel çıkan fiber kampanyalarını sizlerle paylaşarak dilediğiniz kampanya için abonelik başvurunuzu alıyoruz. Altyapı sorgulamak için yukarıdaki başvuru formunu doldurabilir veya aşağıda ki ''Hemen Başvur'' linkine tıklayarak Fiber altyapı sorgulama formu doldurabilirsiniz.

  Yazı kaynağı : www.turkcellsuperonline-euroant.com

  İnternet Altyapı Sorgulama

  İnternet altyapı sorgulama işleminin nasıl yapıldığını merak edebilirsiniz. Bunun için millenicom yönlendirmelerini takip etmeniz yeterli! Başvuru yapmadan önce altyapınızın hangi teknolojiyi desteklediği ve hangi hıza sahip olduğunu gösteren bir altyapı sorgulama sistemi ile işe başlayacaksınız. Sisteme, bölgenizde yer alan fiber internet altyapısını sorgulamak ya da internet hızınızı öğrenmek için adresinizi ve numaranızı girmeniz yeterlidir. Böylece alacağınız internet hizmetinin detaylarını görebileceksiniz.

  Altyapı Sorgulama sistemimiz; adres ile sorgulama ve sabit telefon numarası ile sorgulama şeklinde iki adımda yapılabilir şekilde tasarlanmıştır. Tercihiniz adresiniz üzerinden sorgulama yapmak ise Altyapı Sorgulama sistemine girmeniz yeterlidir. Bundan sonra açık adres bilgilerinizi doldurup, "Altyapı Sorgula" butonuna tıklayarak internet altyapı ve hız bilgilerine ulaşabilirsiniz.

  Tercihiniz sabit telefon numarası ile sorgulama yapmak ise Altyapı Sorgulama adımından sonra karşınıza çıkan seçenekler içinden "Telefon No ile Sorgula" seçeneğine girmeniz yeterlidir. Adresinize kayıtlı olan telefon numarasını yazdıktan sonra "Altyapı Sorgula" butonuna tıklayarak internet altyapı ve hız bilgilerine ulaşabilirsiniz.

  Daha hızlı bir internet bağlantısı istiyorsanız, fiber altyapı sorgulama işlemi ile bölgenize fiber hizmeti verilip verilmediğini tespit edebilir ve fiber bağlantı başvurusunu vakit kaybetmeden yapabilirsiniz.

  Yazı kaynağı : www.milleni.com.tr

  Superonline Altyapı Sorgulama Şikayetleri - Şikayetvar

  Superonline Fiber ve Fiber Nerede Şikayetleri - Şikayetvar

  İnternet Altyapı Sorgulama 2020 - Türk Telekom, TürkNet, SuperOnline

  İnternet Altyapı Sorgulama 2020 - Türk Telekom, TürkNet, SuperOnline

  İnternete ulaşmak her geçen gün kolaylaşıyor olsa da, ülkemizde ciddi bir sorun var. Her gün yüzlerce dairenin inşaatı tamamlanıyor ve bu dairelere internet altyapısı gelmesi uzun sürebiliyor. Yeni bir daireye taşınan ve internet hizmeti için iki yıl bekleyenler bile var. Bu kapsamda “internet altyapı sorgulama” ve “fiber altyapı sorgulama” sayfalarına yoğun ilgi gösterilmeye başlandı. En büyük servis sağlayıcısı Türk Telekom olduğu için bu sayfalardan en popüleri Türk Telekom altyapı sorgulama sayfası!

  İnternet altyapı sorgulama nasıl yapılır?

  Ülkemizde ADSL / VDSL ve Fiber internet hizmetlerini sunan Türk Telekom, Vodafone, SuperOnline, TürkNet gibi servis sağlayıcılarının altyapı sorgulama sayfalarını kullanarak yaşadığınız binada veya internet hizmetini bağlatmak istediğiniz binada maksimum hangi hızlara ulaşabileceğinizi öğrenebiliyorsunuz. Aynı şekilde binada internet hizmeti bulunmuyorsa, bunu önceden öğrenme şansı yakalayarak tedbir alabiliyorsunuz. Bunu nasıl yapabileceğinize geçmeden önce, dilerseniz internet hizmetleri arasındaki farklara göz atalım;

  Fiber, ADSL ve VDSL/VDSL2 internet farkları nelerdir?

  Türkiye’nin 2004 yılında tanıştığı ADSL, telefon hatları üzerinden sağlanan bir bağlantı türüdür. Bakır telefon hattından gelen internet hattının hızı, evinizin merkeze uzaklığı ve bina altyapı durumuna göre değişkenlik gösterebiliyor. ADSL bağlantısıyla maksimum 24 Mbps hız sağlanabiliyor.

  Bir diğer DSL hizmeti olan VDSL ise, ADSL gibi bakır kablo altyapılı bir internet hattına ihtiyaç duyan bağlantı tipidir. VDSL, ADSL’den 5 kat hızlı indirme hızına ve 10 kat daha hızlı gönderme (upload) hızına sahiptir. Bu teknoloji sayesinde kullanıcının ulaşabileceği en yüksek gönderme (upload) hızı 60 Mbps‘dir.

  Bu noktada kafa karıştıran bir konu da VDSL2 internet bağlantısıdır. Diğerlerinde olduğu gibi VDSL2’de bakır kablo altyapısını kullanır; fakat müşterinin binasındaki telefon kutusuna kadar fiber kablo çekilir. Alternatif olarak da fiber kablo sokak başındaki kutuya kadar gelmektedir. Bu sayede 250 Mbps indirme hızı gibi yüksek hızlara ulaşılabilir.

  Günümüzdeki en güncel teknoloji olan Fiber internet ise, ayrı bir fiber optik kablo altyapısı ile 1 Gbps’ye (1000 Mbps) kadar hız sunan bir teknolojidir. Fiber kablolar cam elyaf türevi kablolar olup daha fazla verinin dalgalanma yaşanmadan daha hızlı aktarılmasını sağlar.

  Türk Telekom altyapı sorgulama / TTnet altyapı sorgulama

  Bildiğiniz üzere Türk Telekom ülkemizdeki en büyük servis sağlayıcı ve diğer şirketlerin büyük bir bölümü Türk Telekom’un altyapısını kullanarak hizmet veriyor. Türk Telekom altyapı sorgulama ile TTnet altyapı sorgulama işlemleri aynı. Bunun nedeni ise Türk Telekom’un internet hizmetini yıllardır TTnet adıyla sunması.

  türk telekom internet altyapı sorgulama

  Türk Telekom diğer servis sağlayıcıları ile benzer şekilde internet altyapı sorgulama ve fiber altyapı sorgulama işlemlerini aynı ekrandan yapmanızı sağlıyor. Binanızda Türk Telekom’un hangi bağlantı tipinde internet erişimi verdiğini öğrenmek oldukça basit.

  Buraya tıklayarak Türk Telekom altyapı sorgulama sayfasına giriyoruz. Sonrasında oturduğunuz il, ilçe, mahalle, cadde ya da sokak bilgilerini girdiğinizde haritada bulunduğunuz binayı pinleyin. Sonrasında sorgulama işlemi gerçekleşecek ve Türk Telekom’un binanızda sunduğu internet altyapısını öğrenebilirsiniz.

  Superonline altyapı sorgulama

  Çevirmeli ağ zamanlarından tanıdığımız, bir süre önce Turkcell bünyesine geçen Superonline’da da durum aslında çok farklı değil. Buraya tıklayarak ulaşabileceğiniz Turkcell Superonline altyapı sorgulama sayfası üzerinden il,ilçe ve mahallenizi girerek binanızda ADSL / VDSL veya fiber internet hizmetinin olup olmadığını öğrenebilir, hızlı bir şekilde başvuru işlemlerine geçebilirsiniz.

  turkcell superonline internet altyapısı sorgulama

  TurkNet altyapı sorgulama

  Son dönemde oldukça popüler hale gelen TürkNet’in sunduğu hizmetlerden yararlanıp yararlanamayacağınızı öğrenmek için buraya tıklamanız yeterli. TurkNet altyapı sorgulama sayfasından eğer evinizde sabit telefon kullanıyorsanız bu numarayla, kullanmıyorsanız da yine adres bilgilerinizle altyapınıza sunulan seçenekleri öğrenebilirsiniz.

  turknet internet altyapı sorgulama

  KabloNet altyapı sorgulama

  kablonet internet altyapı sorgulama

  Türksat tarafından işletilen KabloNet, son yıllarda geliştirdiği hizmet altyapısı ile kullanıcıların dikkatini çekiyor. Ancak, oldukça kısıtlı bölgede hizmet vermekte. Buraya tıkladığınızda açılan sayfadan adres bilgilerinizle sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Halihazırda Kablo TV aboneliğiniz var ise müşteri hizmetlerinden de direkt abone olabilirsiniz.

  Vodafone altyapı sorgulama

  vodafone internet altyapı sorgulama

  Ülkemizde uzun yıllardır telekomünikasyon hizmeti veren Vodafone, birkaç yıl önce sabit internet hizmeti vermeye başlamıştı. Kendi fiber ağı dışında Turkcell Superonline altyapısını da kullanan Vodafone, mobil müşterileri için daha avantajlı paketler sunuyor. Buraya tıkladıktan sonra numaranızı girin, ardından gelen onay mesajındaki kodu girerek bulunduğunuz yerdeki altyapıyı öğrenebilirsiniz.

  Millenicom altyapı sorgulama

  Azerbaycan merkezli SOCAR Holding’e bağlı bir şirket olan Millenicom, Türkiye’de 2004 yılından itibaren alternatif operatör şirketi olarak hizmetlerine devam ediyor. 2019 yılı itibarıyla internet servis sağlayıcıları arasında en büyük pazar payına sahip 5. şirket olmuştur. Türk Telekom ve Turkcell Superonline altyapısını kullanan şirket için aslında bu iki altyapıya sahip müşteriler için ek bir alternatif olarak ön plana çıkıyor.

  millenicom internet altyapı sorgulama

  Buraya tıklayarak sorgulama sayfasına ulaşabilen ve size en uygun internet tarifelerini görüntüleyebilirsiniz.

  Yazı kaynağı : shiftdelete.net

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap