Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  stihl zeytin silkme makinası fiyatları

  1 ziyaretçi

  stihl zeytin silkme makinası fiyatları bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Zeytin Silkeleme Makinesi Fiyatları 2022 (Stihl & Cifarelli)

  Stihl SP482 Kancalı Zeytin Hasat Makinesi

  Stihl Zeytin Silkme Makinası

  Stihl Zeytin Silkme Makinası

  Stihl Zeytin Silkme Makinesi

  1926 yılında Almanya’da kurulan Stihl firması ilk olarak motorlu testereler piyasaya sunmaya başlar. Zamanla büyüyen ve Amerika ve Rusya gibi ülkelere motorlu testere ihraç eden Stihl, bugün dünyada en çok satılan motorlu testere markaları arasında bulunur. Motorlu testere üretimindeki başarısını bahçe öğütücüsü, tırpan, çit kesme, üfleyici gibi güç aletleri için de sürdürmeyi başaran Stihl, bu kategorilerde de endüstri liderleri arasında bulunur. Stihl zeytin silkeleme makinesi, hasat makinesi olarak da bilinir. Zeytinler olgunlaştıktan sonra ağaçlardan toplama işlemini gerçekleştiren zeytin silkeleme makinaları, bu sayede hasat işleminin hızlı ve pratik bir şekilde yapılmasını sağlar. Stihl zeytin silkme makinelerinin bazı modellerinde kanca ağız bulunur. Bu kanca ağzı her dala rahatlıkla takabilirsiniz. Kancalar 360 derece dönebildikleri için zeytinleri kolayca toplayabilirsiniz. Aküsüz çalışan Stihl zeytin silkme makinelerinin benzin deposu bulunur. 0,76 litre kapasiteye sahip olan benzin depolarına yine Stihl üretimi kaliteli motor yağlarından tercih edebilirsiniz. Özellikle 2-zamanlı motor yağları, ürünlerin yüksek performansta çalışmasını sağlar. 

  Stihl Zeytin Silkme Makinesi Modelleri ve Özellikleri

  Stihl zeytin silkme makinaları arasında bulunan SP 482 model, depo boş durumdayken 14,10 kg ağırlığa sahiptir. Bu modelin Kolay Çekme ElastoStart özelliği sayesinde zeytinleri ve çeşitli meyveleri rahatlıkla rahat edebilirsiniz. Stihl zeytin silkme makinalarının anti-vibrasyon özelliği sayesinde ürün kullanılırken sapta titreşimler azaltılır. Böylece Stihl hasat makineleri sizlere konforlu kullanım sağlar. Ürünün çok fonksiyonlu elcik özelliği sayesinde tüm kontrollere kolay bir şekilde erişim sağlayabilirsiniz. Ürünü kullanırken elinizi saptan ayırmadan tüm fonksiyonları kontrol edebilirsiniz. Stihl zeytin silkme makinesi özellikleri arasında taşıma kayışı bulunması dikkat çeker. Sırt askısı ya da koşum takımı olarak da adlandırılan bu kayışı takarak kullanmanız durumunda ürünün ağırlığı eşit olarak dağıtılır. Böylece uzun saatler süren hasat günlerinde konforlu bir şekilde kullanabilirsiniz. Stihl zeytin silkme makinesi'nin bir diğer modeli olan SP 92’nın ucunda tırmığı andıran karbon fiber parmaklar bulunur. Ağırlığı boş depo ile 5,60 kg olan bu ürünün benzin depo kapasitesi 0,54 litredir. Düşük emisyonlu olmasıyla dikkat çeken bu yeni nesil motoru ErgoStart özelliği sayesinde her zaman kolay çalıştırabilirsiniz. Sıfır veya düşük eksoz salınımı yapan Stihl hasat makinesi'nin bu modeli çevreye saygılı olmasıyla dikkat çeker. Anti-vibrasyon ve çok fonksiyonlu elcik özellikleri bu modelde de bulunur. Stihl zeytin silkme makinesi akülü modeli SPA 65 olarak adlandırılıp 100 dakika boyunca çalıştırılabilir. Bu ideal süre için tavsiye edilen akü ve şarj aleti modelleri ise AP 200 ve AL 300’dür. Hasadın verimli olması için her detayın düşünüldüğü bu model ergonomik kullanım sağlar. Karbon parmakların aşınma dayanımlı olması sayesinde hasat sürecinin konforlu geçmesi sağlanır. Motor teknolojisi sayesinde daha verimli ve düşük maliyetli çalışmayı sağlar. EC olarak adlandırılan yeni elektrik motorlar sabit mıknatıslıdır. Dönüş yönünü akıma göre elektronik olarak ayarladığı için geleneksel motorlarda görülen güç kaybı yaşanmaz. Böylece aşırı ısınma riski düşer ve ses seviyesi düşer. Küçük boyutları sayesinde kolaylıkla kullanılabilen akülü hasat makinalarını kolaylıkla kontrol edebilirsiniz. 

  Stihl Zeytin Silkme Makinesi Fiyatları

  Stihl zeytin silkme makinaları farklı modelleri ile kullanıcıların beğenisini kazanır. Kullanım tercihine ve sıklığına göre farklı modeller tercih edebilecek insanlara geniş seçenekler sunulur. Stihl zeytin silkme makinesi fiyatları pek çok nedene bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Motorlu yağ ile çalıştırılan zeytin ve meyve silkme makinalarının fiyatları özelliklerine göre değişiklik gösterir. Motor gücü, ses gücü seviyesi, benzin deposu, ağırlık ve başka pek çok özellik zeytin silkme makinalarının fiyatlarının belirlenmesinde rol oynar. Akülü Stihl zeytin ve meyve hasat makinaları ise yağ ile çalışan makinalara göre farklı fiyat seviyelerinde görülebilir. Akülü zeytin silkme makinelerinin fiyatları tercih edeceğiniz akü ve şarj aletine bağlı olarak da değişiklik gösterebilir. Öte yandan ses gücü seviyesi, ses basınç seviyesi, ağırlık ve motor kalitesi gibi etkenlere bağlı olarak akülü hasat makinelerinin fiyatlarında farklılık görmek mümkündür. Siz de istediğiniz özelliklere sahip beklediğiniz kalitede Stihl zeytin silkme makinesi alabilmek için Cimri.com sitesini ziyaret ederek fiyatları inceleyebilirsiniz. 

  Stihl Zeytin Silkme Makinesi Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

  Zeytin ve meyve hasat makinalarından satın almadan önce dikkat etmeniz gereken pek çok nokta olabilir. Öncelikle nasıl bir modele ihtiyacınız olduğunu saptamanız oldukça önem taşır. Bunun için detaylı bir araştırma yapmanız faydanıza olacaktır. Kullanımı kolay ve bütçenize uygun bir hasat makinesi almak isteyebilirsiniz. Cimri.com sitesinde Stihl marka zeytin ve meyve hasat makinalarının özelliklerini incelemeniz kendinize uygun bir model bulmanızı sağlayabilir. Akülü ya da yağla çalışan makinalar arasından hangisinin size uygun olacağını belirlemek için karşılaştırma yapabilirsiniz. Stihl zeytin silkme makinesi en ucuz seçenekleri Cimri.com sitesinde bulabilirsiniz. Filtreleme yoluyla istediğiniz özellikleri seçerek modeller arasında gezinebilirsiniz. Bütçenize uygun bir makina bulabilmek için fiyat aralığı girebilir ve çıkan seçenekler arasında fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz. Fiyatı düşenler kısmını tıklayarak en yeni indirimlerden haberdar olabilirsiniz. Ayrıca daha önce Stihl zeytin silkme makinalarını satın alan ve internette deneyimini paylaşan kullanıcıların yorumlarını okuyarak ürünler hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Yakın çevrenizde hasat işlemlerini makinalarla yapmış olan kişilere danışabilirsiniz. 

  Yazı kaynağı : www.cimri.com

  STİHL SP482 KANCALI ZEYTİN HASAT MAKİNESİ - ZEYTİN SİLKME

  STİHL SP482 KANCALI ZEYTİN HASAT MAKİNESİ - ZEYTİN SİLKME

  STİHL SP482 KANCALI ZEYTİN HASAT MAKİNESİ - ZEYTİN SİLKME

  %100 Orjinal Üründür ve Adınıza Faturalıdır.

  İncelediğiniz Bu Ürün 2 Yıl STIHL Türkiye Garantisi Altındadır.

  %100 Orjinallinidir ve Ürün Üzerindeki Banzersiz Seri Numaraları ile Adınıza Fatura Edilir. 

  Böylece Ürününüz Türkiye'de ki Tüm Servis Noklarında Garantili Hale Gelir.

  Piyasadaki Sahte ve Ucuz Ürünlerle Karşılaştırmamanızı Rica Ederiz.

  ***Türkiye'nin Her Yerindeki 700 den Fazla Servis ve Garanti İmkanı***

  KOLİ İÇERİĞİ: MAKİNE + 2.6 MEYRE ŞAFT FİYATA DAHİLDİR

  İSTENİLİRSE 1.86 YADA 2.26 METRE UZUNLUĞUNDA ŞAFT İLE DE SEVK EDİLEBİLİR.

  Ürün Kodu : VB01-011-0701
  Silindir Hacmi : 45,6 cm ³
  Motor Gücü : 2,20 kW / 3,0 BG
  Ağırlık : 14,1 kg
  Toplam Uzunluk : 360 cm
  Tetik Sistemi : Ayarlanabilir hız

   

  Yazı kaynağı : www.budalazim.com

  STİHL SP 482 YAN TİP HASAT MAKİNESİ - Doğruyol Ticaret

  STIHL SP 482, en popüler hasat makinesi SP 481’in yerine geçiyor. Bizde yazımızda bu değişimin nasıl olduğunu anlattık. SP 482’nin teknik özelliklerini de yine bu yazımızda bulacaksınız.

  Kancalı hasat makinesi denilince akıllara ilk gelen makine STIHL SP 481, 2020 ile birlikte yerini tamamen STIHL SP 482’ye bıraktı.  STIHL SP 482 kardeşinin yukarılara koyduğu çıtayı çok daha üste taşıyor.

  STIHL SP 482 yeni 2-MIX  motoru ile  daha fazla gücü daha ekonomik olarak sunuyor. Yeni nesil motoru sayesinde yakıt tasarrufu sağlıyor. En önemli özelliklerinden bir diğeri ise selefine göre daha hafif olması. Böylece kullanıcı çalışırken çok daha az yoruluyor.

  STIHL SP  482’nin bazı geliştirilmiş özellikleri şöyle:

  SP 481’e kıyasla motor ünitesi ve dişli kutusunun daha düşük ağırlığı (şaftsız 400 gram daha hafif), daha az yorgunlukla çalışmayı mümkün kılıyor.

  Bu yeni motor biraz daha büyük. Bu büyüklük ise kompakt bir şanzıman ile telafi edilmiş. Makinenin toplam uzunluğu bu nedenle değişmemiş. Yeni tasarım, daha teknik ve güçlü bir imaj çizmekte.

  Yüksek hasat performansı için gereken güç yeni motorun kalbinden geliyor.

  Sıkı EU 5 emisyon düzenlemelerini karşılayan motor ayrıca düşük yakıt tüketimi ile göz dolduruyor.

  SP 481’e kıyasla daha büyük yakıt tankı hacmiyle (+% 15) kesinti olmadan daha uzun çalışma süresi mümkün kılınmış.

  Şanzımandaki gres hacminin artırılması, yüksek operasyonel güvenilirlik ve yağlama etkisi sağlamış. Böylece zorlu operasyonlarda daha rahat çalışma imkanı elde ediliyor. Dişlinin toz ve kir girişine karşı daha iyi korunması için ise yeni sızdırmazlık konsepti tasarlanmış.

  Yeni, servis dostu soket  konsepti ile;

  şaft üzerindeki ataşmanlar artık kelepçelenmiş. Bu, sahada bile kanca ve itme çubuğu ataşmanının değiştirilmesini kolaylaştırıyor. Kelepçeler  çok sağlam ve dayanıklı. Bu arada  SP 481 şaftlarının SP 482 şaftları ile değiştirilebilir olduğu ayrıntısınıda verelim.

  ElastoStart™ starter sapı STIHL’e özel bir spesiyalitedir. Starter ipinin tutma sapı içerisinde şok emici barındırır. Böylece starter ipini çektiğinizde çok daha az efor sarfedilmesine yardımcı olur. ElastoStart™ starter sapı  ilk çalıştırmada hissedilen ani ve en dorukta ki güçleri (kompresyon) farkedilir şekilde azaltır. Çekme yumuşatılır.

  Hassas olarak oluşturulmuş tampon bölgeler motordan veya şafttan  kaynaklanan titreşimlerin operatörün ellerine ulaşmasını minimize eder. Böylece makinenizi uzun süreler yorulmadan kullanabilirsiniz.

  Çok fonksiyonlu elcik sayesinde tüm kontrollere kolay erişim sağlanır. Operatör elini saptan kaldırmadan tüm fonksiyonları kontrol edebilir.

  Omuz askısı, vücudunuza ağırlığın homojen dağılmasına yardımcı olup, daha konforlu bir çalışma sağlar.

  Manuel yakıt pompası özelliği ile  bir düğmeye dokunarak karbüratöre yakıt sağlar. Bu, hem ilk çalıştırmayı kolaylaştırır hem de operasyonlarda uzun süreli molaların ardından gereken başlangıç çekme sayısını azaltır.

  Teknik Özellikler; 

  Ağırlıklar;(Parantez içindeki ağırlıklar SP481 modeline aittir.)

  Yazı kaynağı : www.dogruyolticaret.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap