Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  st petersburg temmuz hava durumu

  1 ziyaretçi

  st petersburg temmuz hava durumu bilgi90'dan bulabilirsiniz

  St Petersburg için Temmuz ayının hava durumu

  Petersburg Aylık Sıcaklık ve Yağış

  St. Petersburg daki ortalama aylık hava sıcaklığı ve yağış miktarı

  St. Petersburg, Batı Central Florida kıyıları boyunca Tampa'nın hemen karşısında yer almaktadır. Şehir su ile çevrili olduğundan, yaz mevsiminde sıcaklıkları daha ılımlı tutmaya ve kışın biraz daha sıcak olmasına yardımcı olur ve St. Petersburg'a ortalama 82 ° C'lik ortalama sıcaklık ve ortalama 66 ° 'lik bir düşük sıcaklık verir.

  Hava, genellikle Mart ayında Firestone Grand Prix , şehir merkezine kükreyen bir birinci sınıf motor sporları etkinliği için işbirliği yapar, ancak Tampa Bay Rays oyununu görmek için Tropicana Field'da bir ballgame alırsanız, bazı yağmur damlalarını atlatmanız gerekebilir. top.

  Neyin paketleneceğini merak ediyor musun? Şortlar ve sandaletler her zaman stilindedir ve şehrin sahil tarafındaysanız harika bir seçimdir, ancak şehir merkezine gelen ziyaretçiler tatil yapmak için rahat kıyafet giymek isteyebilir. Elbette, banyolarınızı paketlemeyi unutmayın. Pete Beach'i ziyaret ediyorsanız uygun. Meksika Körfezi'nin sıcaklıkları kışın oldukça soğukken, güneşlenmek genellikle bu sorunun dışında değildir.

  Atlantik Kasırgası sezonu, 1 Haziran ile 30 Kasım arasında, Ağustos ile Ekim ayları arasında en aktif aylar. St. Petersburg, çoğu Florida gibi, on yıldan uzun bir süredir bir kasırgadan etkilenmedi. Son fırtınalar 2004 ve 2005'teydi. Kasırga Frances 5 Eylül 2004'te bölgeye çarptı ve sadece üç hafta sonra, daha güçlü bir Kasırga Jeanne şehre gitti. Bir yıl sonra bölgeyi hırpalayan Kasırga Wilma idi. Kasırga mevsimi boyunca seyahat için bu ipuçlarıyla ailenizi güvende tutmayı ve tatil yatırımınızı korumayı öğrenin.

  Florida'nın ABD'nin Yıldırım Başkenti olduğu biliniyorsa, St. Petersburg genellikle "Yıldırım Yolu" olarak tanımlanmış olan yerdedir. Yıldırım, yaz aylarında fırtınalar sırasında ciddi bir risk oluşturur ve ziyaretçiler kendilerini nasıl koruyacaklarını bilmelidirler.

  Petersburg'un en sıcak ayı ortalama Temmuz ve Ocak ayı ortalama en soğuk aydır.

  Maksimum ortalama yağış genellikle Ağustos ayında düşer. St. Petersburg için aylık ortalama sıcaklıklar, yağışlar ve Meksika Körfezi sıcaklıkları:

  Ocak

  Şubat

  Mart

  Nisan

  Mayıs ayı

  Haziran

  Temmuz

  Ağustos

  Eylül

  Ekim

  Kasım

  Aralık

  Güncel hava koşulları, 5- veya 10 günlük hava durumu ve daha fazlası için weather.com adresini ziyaret edin.

  Bir Florida tatili veya kaçamağı planlıyorsanız , aydaki rehberlerimizden hava durumu, etkinlikler ve kalabalık seviyeleri hakkında daha fazla bilgi edinin.

  Yazı kaynağı : tr.traasgpu.com

  Petersburg'a Ne Zaman Gidilmelidir?

  Petersburg'a Ne Zaman Gidilmelidir?

  Saint Petersburg’a gitmek istiyorsunuz, ancak ne zaman gideceğinize karar veremiyorsanız, soğuk ve sert geçen kış ayları, şehri doyasıya gezmek ve tadını çıkartmak için pek uygun sayılmaz. Eksi 8’lere kadar düşen hava sıcaklığı, tatilinize gölge düşürebilir. St. Petersburg hava durumu için konuşmak gerekirse Ocak ayında en soğuk günler yaşanır, hava sıcaklığı geceleri -10’lara kadar düşebilir. Renkli bir şehir olarak bilinen St. Petersburg kış aylarında karanlık görüntüsüyle ziyaret için pek uygun değildir. Özellikle Ocak ayı şehirde hava sıcaklığının en düşük olduğu, en soğuk geçen ay olarak bilinir. Kısa süren gündüzler, uzun süren geceleriyle, kış ayları şehri gezmek için size yeterli günışığını da maalesef sunmaz.

  Tüm tatili otel odasında geçirmek istemezseniz şehre gidilebilecek en uygun mevsim yaz aylarıdır. Yazın gelişini simgeleyen ünlü Beyaz Geceler döneminde şehri ziyaret etmek, birçok kişi için en uygun zamandır. Saint Petersburg hava durumu Temmuz ayında rekor sıcaklık olan 25 derecelere kadar çıkabilir. Yazın gündüzleri ortalama 20 derece, geceleri ise 12 derece civarındadır. Hava tahminlerinde göre geçen sene sıcaklığın 20 derece seyrettiği Beyaz Geceler’de bu muhteşem şehir bir başka güzeldir. Beyaz geceler ne zaman diye soracak olursanız Haziran-Temmuz ayları, şehre turist akınının yaşandığı turlar ve cruise gemileriyle şehre günde binlerce insanın geldiği, kalabalığı ve eğlenceyi sevenler için, şehre gidilebilecek en mükemmel zamandır. Güneşin neredeyse hiç kaybolmadığı, haziran ayının ortalarından, temmuz ayının ilk haftasına kadar süren, bu mükemmel doğa olayı, St. Petersburg şehrini merak edenleri özellikle cezbeder. Bu dönemde düzenlenen etkinlikler, konserler hem şehir halkı hem de turistler tarafından tüm yıl dört gözle bekleniyor.

  Tatilin kısa sürdüğünden, hemen bittiğinden şikayet edenler için, Saint Petersburg’a Beyaz Geceler zamanında gitmek tatili 24 saat yaşayabilme, 24 saat şehri gezebilme imkanı sunduğundan kaçırılmayacak bir fırsat olabilir. Neva Nehri’nde düzenlenen havai fişek gösterileri, su etkinlikleri ile Beyaz Geceler, gerçekten romanlara konu olmaya hak ediyor. Kalabalık ve gürültüyü sevmeyip, sakin bir ortamda bu eşsiz tarihi eserlerle dolu olan şehri gezmek isterseniz ise bahar ayları size daha uygun olacaktır. Otel ve konaklama ücretlerinin yaz aylarına göre daha makul olmasından dolayı ekonomik bir tatil de yapabilirsiniz. Tek sorun bahar aylarında şehirde bolca yağışın görülmesidir. Petersburg hava durumu  bahar aylarında soğuk geçtiği için yanınızda kalın kıyafet ve ceket bulundurmayı unutmayın.

  Yazı kaynağı : www.ucakbileti.com

  İklim: Saint Petersburg - İklim grafiği, Sıcaklık grafiği, İklim tablosu - Climate-Data.org

  Saint Petersburg'de güneşli saatler

  Saint Petersburg'de günlük en fazla güneşli saatin görüldüğü ay, ortalama 12.8 saatlik güneşli bir ay ile Haziran'tur. Haziran boyunca toplamda 384.15 saat güneş ışığı vardır.

  Saint Petersburg'de günlük en az güneşli saat olan ay, günde ortalama 1.17 saat güneşli olan Ocak'tır. Ocak'ta toplamda 36.23 saat güneş vardır.

  Saint Petersburg'de yıl boyunca yaklaşık 2303.24 saat güneş ışığı sayılmaktadır. Ayda ortalama 75.45 saat güneş ışığı vardır.

  Yazı kaynağı : tr.climate-data.org

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap