Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  ssk emekli maaş zammı 2022

  1 ziyaretçi

  ssk emekli maaş zammı 2022 bilgi90'dan bulabilirsiniz

  EMEKLİ MAAŞ ZAMMI SON ADIMDA! SSK BAĞKUR en yüksek ve en düşük emekli maaşı zammı ne kadar, kaç tl olacak, Temmuz emekli zammı ne zaman açıklanacak? Kim ne kadar maaş alacak? - Yaşam Haberleri

  EMEKLİ MAAŞ ZAMMI SON ADIMDA! SSK BAĞKUR en yüksek ve en düşük emekli maaşı zammı ne kadar, kaç tl olacak, Temmuz emekli zammı ne zaman açıklanacak? Kim ne kadar maaş alacak? - Yaşam Haberleri

  Son Dakika Haberi! Emekli ve memur Temmuz zammı için 5 aylık ’FARK’ kesinleşti! İşte Mayıs ayı TÜFE sonrası enflasyon farkı ve ek zam ile YENİ emekli ve memur maaşları tabloları

  TÜİK'in geçen ay açıkladığı rakamlara göre dört aylık enflasyon oranı ise yüzde 31,71 olmuştu. Mayıs ayı enflasyon rakamlarıyla beraber emekliler ve memurlar için ilk 5 aylık oranlar da kesinleşmiş oldu.

  6 AYLIK ENFLASYON BEKLENTİSİ YÜZDE 39,67 OLDU

  Bu arada Merkez Bankası'nın Haziran ayı enflasyon beklenti anketi verilerine göre; bir hesaplama yapıldığında 6 aylık enflasyon oranının ise yüzde 39,67 olacağı hesaplanıyor.

  SSK ve Bağ-Kur emeklisine Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere yılda iki kez maaş artışı yapılıyor.

  Yazı kaynağı : www.sabah.com.tr

  Temmuz ayı memur ve emekli maaşı (SSK-Bağ-Kur) zam oranı 2022 ne kadar olacak?

  Temmuz ayı memur ve emekli maaşı (SSK-Bağ-Kur) zam oranı 2022 ne kadar olacak?

  Temmuz ayı memur ve emekli maaşı (SSK-Bağ-Kur) zam oranı 2022 ne kadar olacak?

  Temmuz ayında memur ve emeklilere yapılacak olan zam oranı milyonların gündeminde. Mayıs ayı enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla birlikte temmuz ayı memur ve emekli maaşı zam oranı da gündem oldu. Kesin zam oranı rakamları ise Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 5 Temmuz'da haziran ayına ilişkin Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) ve Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi verileri ile temmuz zam oranı netleşecek. Peki, tahmini olarak Temmuz ayı memur ve emekli maaşı ne kadar olacak? İşte detaylar..

  Mayıs ayı enflasyon rakamlarının 3 Haziran'da açıklanmasıyla memur, memur emeklisi ve SSK emeklileri için beklenen zam oranı yeniden gündeme geldi. Emekliler ve kamu çalışanları yılda iki kez zam alıyor. Ocak ve Temmuz aylarında yapılan bu zamların belirleyicisi ise enflasyon oranları oluyor. Memur ve emekli maaşlarına temmuz ayında enflasyon oranına göre zam yapılacak. SSK, Bağ-Kur emekli maaşı ve memur zammı haziran ayı enflasyon verilerinin açıklanmasının ardından belirlenecek.

  En düşük emekli maaşına ilişkin olarak geçtiğimiz günlerde Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Kaya, CNN Türk ekranlarında kulis bilgileri değerlendirdi. Kaya emekli taban aylığının 2500 liranın üzerine çıkmasını beklendiğini ve muhtemelen 2750 ile 3000 lira arasında olacağını söyledi.

  TEMMUZ AYI MEMUR VE EMEKLİ MAAŞI ZAM ORANI TAHMİNİ

  5 aylık enflasyon oranı ile SSK ve Bağ-Kur emekli zammı 35,64,

  5 aylık memur zammı 35,14,

  5 aylık enflasyon farkı 28,14 olarak hesaplandı.

  Memur ve memur emeklisi temmuzda yüzde 7 toplu sözleşme zammı alacak. Beş aylık enflasyon baz alındığında memur ve memur emeklileri için şimdiden yüzde 28,1'lik enflasyon farkı imkanı doğdu. Haziran ayındaki enflasyon verisiyle zam farkında son rakam netleşecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Temmuz ayında yapılacak enflasyon farkı artışları ve diğer düzenlemelerle dar gelirlilerin alım gücünü biraz daha iyileştireceğiz" açıklaması yapmıştı.

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, hükümetin, çalışanları ve emeklileri enflasyonun tahribatından koruyacak çalışmalarının olduğunu söylemişti. Bilgin, memur ve memur emeklilerine enflasyon farkının ödeneceğini, emeklilerin ise gerçekleşen 6 aylık enflasyon oranında zam alacaklarını hatırlattı.

  EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI NE KADAR OLACAK?

  Mayıs ayı enflasyon rakamının açıklanmasıyla birlikte emekli ve memur maaşları için zam oranı da netleşti. TÜFE'de aylık bazda yaşanan 2,98'lik artışla birlikte Beş aylık enflasyon yüzde 35,64 olarak gerçekleşti. Temmuz ayında yüzde toplu sözleşme zammına ilave olarak enflasyon oranında fark alacak olan memur ve memur emeklilerinin 5 aylık enflasyon farkı neticesinde alacağı zam oranı şimdiden 36.29 enflasyon farkı + yüzde 7 toplu sözleşme zammı ile birlikte 43,29'a ulaştı.

  Buna göre en düşük memur maaş 6.429 liradan 9.212 liraya yükselecek. En düşük memur emeklisi maaşı 4.300 liradan, 6 bin 161 liraya çıkıyor.

  En düşük emekli işçi ve Bağ-Kur emeklileri ise 2500 liradan 3.582 liraya çıkıyor.

  Yazı kaynağı : www.cnnturk.com

  En düşük emekli ve memur maaşı ne kadar olacak?

  2022 SSK emekli maaşı ne kadar

  2022 SSK emekli maaşı ne kadar

  Maaşları yılda iki kez artıran emekliler, yeni yılın ilk zammı ile rahat bir nefes alacak. Yüzde 5,21'e ulaşacağı tahmin edilen artışla emeklilerin bütçesine katkı sağlanacak. Artış oranı için ipuçları gelirken, kesin oran için son 3 ay kaldı.

  A Haber'de yer alan habere göre; 2022 yılının başlamasıyla birlikte emeklilere zam ve ikramiye süreci başlayacak. Emekliler 2022 yılının başında zamlı maaşlarına kavuşacak. Henüz zam oranı konusunda kesinlik bulunmasa da uzmanlar tahminlerde bulunmaya başladı. Tahminlerde yüzde 5,21 artış oranı göze çarpıyor. Böylece emeklilerin maaşları 405 TL'ye kadar artırılacak.

   Milyonlarca emekli gözü ocak ayında yapılacak olan zamda. SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaşları Ocak ayında bu yılın ikinci 6 aylık döneminde gerçekleşen enflasyon oranında artırılacak. Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre 3 aylık enflasyon yüzde 4,23 oldu.  Şimdiye kadar gerçekleşen enflasyona...

  Yazı kaynağı : emlakkulisi.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap