Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  sozlesmeliye kadro resmi gazetede yayinlandi mi

  1 ziyaretçi

  sozlesmeliye kadro resmi gazetede yayinlandi mi bilgi90'dan bulabilirsiniz

  S�zle�meliye kadro Resmi gazetede yay�nland� m�?

  Sözleşmeli personele kadro müjdesi! Sözleşmeli personele kadro Resmi Gazete'de yayınlandı mı? Sözleşmeliye kadro kimleri kapsıyor?

  Sözleşmeli personele kadro müjdesi! Sözleşmeli personele kadro Resmi Gazete'de yayınlandı mı? Sözleşmeliye kadro kimleri kapsıyor?

  SÖZLEŞMELİYE KADRO RESMİ GAZETE'DE YAYIMLANDI MI?

  TBMM Genel Kurul'dan geçen yasa teklifinin yürürlüğe giriş tarihi ve yasa maddeleri için Resmi Gazete sayısı bekleniyor.

  Gazeteyle birlikte yürürlüğe girmesi beklenen sözleşmeli personele kadro yasası sonrası 30 günlük bir müracaat süreci başlayacak. Çalışanlar yasadan yararlanmak için başvuruda bulunacak.

  SÖZLEŞMELİYE KADRO ŞARTLARI NELER?

  Yasanın yürürlüğe girmesiyle birlikte sözleşmelinin kadroya geçmesinde 28 Kasım 2022 tarihi önemli olacak.

  28 Kasım 2022 tarihinden önce kamuda sözleşmeli olarak göreve başlayan personel kadroya geçiş hakkı elde edecek. Kadroya geçecek personel, herhangi bir bekleme süresine tabi olmadan, doğrudan bulundukları kurumlarda memur kadrosuna geçebilecek.

  Çalışanlar, memurluk süreleri ardından 1 yıl boyunca aynı kadroda çalıştıktan sonra tayin hakkı elde edebilecek. Kanuna göre, 28 Kasım 2022'de askerlik, doğum, evlat edinme, görevlendirme, ücretsiz izin gibi nedenlerle görevlerinde bulunmayanlardan ilgili mevzuatına göre yeniden hizmete alınma şartlarını kaybetmemiş olanlar da düzenlemeden yararlanacak. Bu kişiler için başvuru ve atanmaya ilişkin süreler yeniden hizmete alındıkları tarihten itibaren başlayacak.

  Bu kişilerin düzenlemenin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren 30 gün içinde müracaat etmesi, KPSS'den yeterli puanı alması, sözlü veya uygulamalı sınavda başarılı olması gerekecek.

  Yazı kaynağı : www.posta.com.tr

  SÖZLEŞMELİYE KADRO SON GELİŞMELER (24 OCAK 2023): Sözleşmeliye kadro ne zaman yürürlüğe girecek, Resmi Gazete'de yayınlandı mı? Meclis'ten geçti ve yasalaştı! Kimler kadroya alınacak, şartları neler?

  SÖZLEŞMELİYE KADRO ÇIKTI MI? || Sözleşmeliye kadro kimleri kapsayacak? Sözleşmeliye kadro Resmi Gazete'de yayımlandı mı?

  Sözleşmeliye kadro taslağı resmi gazetede ne zaman yayınlanacak?

  Sözleşmeliye kadro taslağı resmi gazetede ne zaman yayınlanacak?

  Sözleşmeliye kadro taslağı geçtiğimiz hafta TBMM'de kabul edilmişti. Buna göre söz konusu personeller kadro hakkına kavuşmuş, şimden sonra istihdam yapılacak 4b liler ise sözleşmeli istihdamında işe alınacak.

  Sözleşmeliye kadro taslağı meclisten geçti fakat ne zaman yürürlüğe girecek?

  Kadro taslağı Resmi Gazete'de yayınlandığı gün yürürlüğe girecek. Önümüzdeki hafta içi ise Resmi Gazete'de yayınlanması bekleniyor.

  Buna göre 30 gün içerisinde başvuru yapanlar kadro hakkına sahip olacak.

  Kadro hakkı tanınanlar için ise 28 Kasım 2022 tarihi baz alınacak.

  O tarihten sonra istihdam edilmiş ve edilecek kişiler ise bu haklardan yararlanamayacak.

  Yazı kaynağı : www.ogretmenlericin.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap