Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  sosyal yardim surec devam ediyor ne demek

  1 ziyaretçi

  sosyal yardim surec devam ediyor ne demek bilgi90'dan bulabilirsiniz

  e-Devlet (Turkiye.gov.tr) Süreç Şikayetleri - Şikayetvar

  E-Devlet (Turkiye.gov.tr) Süreç Devam Ediyor

  e-Devlet sosyal yardım süreç devam ediyor ne demek?

  Pandemi süreç devam ediyor ne demek?

  2022 Aile Destek programında Süreç Devam Ediyor, Başvuruldu Ne Demek?

  2022 Aile Destek programında Süreç Devam Ediyor, Başvuruldu Ne Demek?

  Başvuru yapan vatandaşlar sonuçlarını sorgulamak için ‘’ sosyal yardım bilgileri ‘’ sorgulama sayfasına gittiklerinde aşağıda yazılı olan bazı durumlarla karşılaşmaktadır. Bu durumların ne demek olduğunu anlatalım.

  Süreç Devam Ediyor Ne Demek?

  Eğer aşağıdaki görselde görüldüğü gibi  ‘’ Süreç Devam Ediyor ‘’ yazıyorsa başvurunuz bulunduğunuz ildeki vakıfa ulaşmış ve değerlendirme aşamasında demektir. Bu durum, başvurunuzun işleme alındığını ve sırada olduğunu belirtmektedir. Eğer bu süreç uzun sürerse 144 aranarak detaylı bilgi alınabilmektedir. Değerlendirme sonucunda sonuç reddedildi/ feshedildi ya da kabul edildi gibi durumlarla güncellenir.  Başvuru – Başvuruldu Ne Demek?

  Başvurunuzun alındığı ve henüz değerlendirme aşamasına gelmediği anlamına gelmektedir.  Devam Ediyor Ne Demek?

  Eğer başvuru durumunuzda ‘’ Devam Ediyor ‘’ yazıyorsa yüksek ihtimal başvurunuz kabul edilmiş demektir. ‘’ Devam Ediyor’’ kısmını ‘’ Süreç Devam Ediyor ‘’ kısmı ile karıştırmamak gerekmektedir. Süreç Devam ediyor ise henüz değerlendirme aşamasında olduğu anlamına gelirken,  ‘’ Devam Ediyor ‘’ yazıyorsa bu yardıma kabul edildiğiniz ve yardımın devam ettiği anlamına gelmektedir.

  Reddedildi -Feshedildi Ne Demek?

  Başvurunuzun kabul edilmediği anlamına gelmektedir. Bu durumda bulunduğunuz şehirde Sosyal yardım vakfına gidebilir ya da 144'ü arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

  Aile Destek programına son başvuru tarihi ne zaman?

  Başvuru için herhangi bir süre sınırı konulmamıştır fakat Bayramdan önce başvuran kişilerin başvuruları kabul edilirse ilk ödemelerini Bayramdan önce yani 9 temmuz tarihinden önce alacağı daha önce yapılan açıklamada belirtilmiştir.

  Başvurusu kabul edilen vatandaşlara kişi başına düşen gelir durumuna göre aşağıdaki ödeme miktarı 12 Ay boyunca yapılacaktır.

  Sosyal Destek programında aylık yatırılacak tutar kişi başına düşen gelire göre hesaplanacaktır. Yani örneğin başvuran kişinin hanesinde 4 kişi varsa ve bu kişi aylık 2400 kazanıyorsa 2500 4'e bölündüğünde kişi başına aylık gelir 400 tl olmaktadır. Bu kişiye aylık 600 TL yardım yatacaktır. Ailede iki kişi çalışıyorsa iki kişinin toplam geliri yine hanede bulunan kişi sayısına bölünecektir. Örneğin 4 kişilik bir Ailede sadece asgari ücretli bir çalışan varsa Asgari ücret 4250 tl, 4250 dörte bölündüğünde 1060 tl gibi bir rakama tekabül etmektedir. Bu kişi ise aylık 500 TL destek alacaktır. Kısaca özetlemek gerekirse.

  Kişi başına düşen gelir 450 TL ve altı ise Aylık 600 TL 

  Kişi Başına Düşen gelir 450 TL- 772,60 arası ise aylık 550 TL

  Kişi Başına Düşen gelir 772.60 TL - 1095,20 TL aralığında ise aylık 500 TL

  Kişi Başına Düşen gelir  1095.20  1.417.80 tl aralığında ise aylık 450 TL yardım yapılacaktır. Yardım 12 Ay boyunca devam edecek..
  Hak sahibi hanelere sağlanacak destek tutarları, hanedeki kişi başına düşen aylık gelirin dâhil olduğu gelir aralıkları göre belirlenmiştir. Bu kapsamda aşağıdaki tabloda yer alan kişi başına düşen gelir tutarı aralıklarına göre;

  Detaylar ve başvuru için; https://www.kpsscafe.com.tr/haber/11272975/2022-sosyal-destek-programinda-basvuru-ekrani-acildi-iste-adim-adim-basvuru-sureci 

  Yazı kaynağı : www.kpsscafe.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap