Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  sosyal market adıyaman belediyesi

  1 ziyaretçi

  sosyal market adıyaman belediyesi bilgi90'dan bulabilirsiniz

  SOSYAL MARKETLERDE RANDEVU SİSTEMİNE GEÇİLDİ - T.C. Adıyaman Belediyesi Resmi Web Sitesi

  Depremzedelerin ihtiyaçlarını karşılamaları amacıyla AFAD ve Belediyemiz tarafından hizmete açılan sosyal marketler artık randevu sistemiyle hizmet veriyor.

  Yaşanan deprem felaketinden sonra yaraların en kısa sürede sarılması için yoğun gayret ortaya koyan Belediyemiz ile Adıyaman Afet Koordinasyon Merkezi, bu süreçte halkın ihtiyaçlarını en sağlıklı şekilde karşılamak amacıyla hizmete koyduğu sosyal marketlerde randevu sistemine geçti.

  Sosyal marketlerde oluşan uzun kuyrukların ve yoğunluğun önüne geçmek amacıyla başlatılan yeni sitem hakkında bilgi veren yetkililerimiz, “Adıyaman Afet koordinasyon Merkezi ile birlikte faaliyetlerini yürüttüğümüz sosyal marketlerimizde online randevu sistemine geçmiş bulunuyoruz. İhtiyaç duyan vatandaşlarımızın gıda, temizlik, giyim ve bebek ürünleri gibi markette bulunan ürünlerden istediğini alabilmesine imkan sağlayan bu marketlerimizden yararlanmak isteyen vatandaşlarımız artık http://sosyalmarket.adiyaman.bel.tr adresinden randevu oluşturabilirler. Vatandaşlarımızın marketlerimizden sorunsuz faydalanabilmesi için kimlik veya geçici kimlik belgelerini yanlarında bulundurması gerekmektedir” diye konuştu.

  Uygulamaya konulan sistemler artık istenilen gün seçilerek Millet Bahçesi Giyim Marketten, Millet Bahçesi Sosyal Marketten, Yeni Otogar Sosyal Marketten ve Cumhuriyet Kapalı Spor Salonu Sosyal Marketten randevular oluşturula biliniyor.

  Yetkililerimiz ayrıca, sosyal marketlerin vatandaşa daha verimli hizmet sunması için haftada bir gün bakım için kapalı olacağını sözlerine ekleyerek, “Bu anlamda Cumhuriyet Kapalı Spor Salonu Sosyal Marketimiz Cuma günü, Millet Bahçesi Sosyal Marketimiz Cumartesi günü ve Otogar Sosyal Marketimiz Pazar günü kapalı olacaktır” şeklinde bilgi verdi.

  Yazı kaynağı : www.adiyaman.bel.tr

  Sosyal marketlerde randevu sistemine geçildi

  Adıyaman'da sosyal marketler depremzedelere hizmet vermeye başladı

  Adıyaman'da sosyal marketler depremzedelere hizmet vermeye başladı

  Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan'ın önayak olduğu "sosyal market" uygulaması Adıyamanlı depremzedelerin ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyor.

  Independent Türkçe'ye açıklamada bulunan Demircan, Adıyaman'da (5 Şubat itibarıyla) sosyal marketlerde 309 bin 443 ürünle yaklaşık 15 bin aileye, yani 55 bin 168 kişiye ulaştıklarını ifade etti.
   

  İstanbul Beyoğlu İlçe Belediye Başkanı iken uygulamaya koyduğu "sosyal market" uygulamasında tecrübe kazandıklarını belirten Demircan, deprem sonrası bölgede ihtiyacın oluşması nedeniyle Adıyaman'da projeyi hayata geçirdiklerini anlattı.

  Adıyaman'da beş noktada hizmet verdiklerini dile getiren Demircan, sosyal market uygulamasının yanı sıra, sosyal mağazacılık sistemini de başlattıklarını ve bu mağazalardan da vatandaşın giyim ve ayakkabı teminini ücretsiz olarak yapabildiklerini söyledi.

  Adıyaman'da bugüne kadar yaklaşık 500 bin öğün yemek çıkardıklarını anlatan Demircan, "Yardım etmek isteyen insanlar öncelikle iç çamaşırı, kahvaltılık, yaş sebze meyveyi bizim sosyal marketlerimize gönderebilirler" dedi.
   

  Adıyaman'a Türkiye ve dünyanın birçok farkı noktasından yardımlar geldi. Sahada en çok göze çarpan ülkelerin başında ise Azerbaycan geliyor.

  Depremin ilk saatlerinden itibaren Türkiye'ye yardım gönderen Azerbaycan, aynı zamanda Adıyaman'da sosyal marketlerin tedariğinde de önemli katkılar veriyor.
   

  "Azerbaycan halkı seferber oldu" 

  Bu yardımların koordinasyonunda büyük görevler üstlenen Türkiye-Azerbaycan İş Adamları ve Sanayiciler Birliği (TÜİB) Başkanı Hüseyin Büyükfırat Azerbaycan koordinasyon merkezinde Independent Türkçe'ye konuştu.

  Depremin ilk günlerinden itibaren Azerbaycan halkının Türkiye'ye olan kardeşliğinin gereği gerçek manada bir seferberlik olduğunu ifade eden Büyükfırat, "Seferberlik en başta Cumhurbaşkanı İlham Aliyev olmak üzere, bütün kurumlar, kuruluşlar ve halk, sanki Türkiye'nin bir şehri gibi insanlar yardım için seferber oldu" dedi.
   

  "Şimdi yardım zamanı"

  Büyükfırat, sözlerine şunları ekledi:

  Yazı kaynağı : www.indyturk.com

  Depremzedeler İhtiyaçlarını Sosyal Market İle Karşılanıyor

  Depremzedeler İhtiyaçlarını Sosyal Market İle Karşılanıyor

  Adıyaman Belediyesi tarafından hayata geçirilen sosyal marketler vatandaştan yoğun ilgi görmeye devam ediyor.

  Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan ve Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılınç'ın girişimleriyle hayata geçirilen sosyal market projesi Adıyamanlı depremzedelerin ihtiyaçlarını kolaylıkla karşılayabildikleri noktalar haline geldi.

  Şehir genelinde 5 farklı noktada oluşturulan marketlerle ilgili bilgi veren Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılnç, Adıyamanlıların marketler aracılığıyla bütün ihtiyaçlarını karşılayabildiklerini söyledi.

  Başkan Kılınç, kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları ve yardımseverler tarafından gönderilen yardımlar oluşturulan marketler aracılığıyla vatandaşlarımıza ulaştırılıyor. Marketlere ilgi oldukça yoğundur. 15 Günlük periyotlarla talep oluşturulabilen sosyal marketlerden şimdiye kadar 20 bini aşkın vatandaşımız hizmet almış durumda. Günlük talep sayısı bin 500 civarında. Tabi yardımların hangi ailelere ulaştığı konusunda gerekli takipler yapılıyor. Merkez mahalleler ve köylerimizdeki vatandaşlarımızın talepleri karşılanmış durumda" diye konuştu.

  Depremzedeler İhtiyaçlarını Sosyal Market İle Karşılanıyor

  Depremzedeler İhtiyaçlarını Sosyal Market İle Karşılanıyor

  Depremzedeler İhtiyaçlarını Sosyal Market İle Karşılanıyor

  Yazı kaynağı : www.olay53.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap