Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  sosyal bilimler lisesi dersleri

  1 ziyaretçi

  sosyal bilimler lisesi dersleri bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Sosyal Bilimler Lisesinde hangi dersler var 2022-2023 Hazırlık Sınıfı 9., 10., 11. ve 12 Sınıfta hangi dersler var, haftalık kaç saat ders var

  9. Sınıf Sosyal Bilimler Lisesi Dersleri (2022-2023)

  Sosyal Bilimler Lisesi 11. Sınıfta hangi dersler var?

  Sosyal Bilimler Lisesi 11. Sınıfta hangi dersler var?

  Akit haber güncel son dakika gündem haberleri ve haber arşivi.

  Biz her vakit, hakikati haykırdık ve gerçeğin izinde olduk. Her devrin gazetesi olmadık, milletin gazetesi olduk.

  www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.

  Yüklenme süresi 0.0225 sn.

  Yazı kaynağı : www.yeniakit.com.tr

  Sosyal Bilimler Lisesi Nedir?

  Sosyal Bilimler Lisesi Nedir?

  Lise adaylarının, hakkında merak duyduğu lise türlerinden biri olan Sosyal Bilimler Lisesi Nedir? Sosyal Bilimler Lisesi Dersleri Nelerdir? Sosyal Bilimler Lisesinde Hangi Bölümler Var? sorularını tek tek inceleyip bu yazımızda tanıtıcı bilgiler vereceğiz.

  Lise son sınıf olan 8. Sınıf sonunda mezun olan öğrenciler gitmek istedikleri liseler hakkında bazı konuları merak ediyorlar. Çünkü okuyacakları lise yaşamlarının bundan sonraki kısmını etkileyecektir. Bu sebeple siz öğrencilerin istediği meslekleri seçebileceği liseleri tercih etmeleri oldukça önem arz ediyor. Biz de sizlere meslek seçiminin 1. Basamağı olan lise seçiminde bu yazımızda lise türleri arasından Sosyal Bilimler Lisesinin tanıtımını yapmayı tercih ettik. Keyifli okumalar dileriz.

  Sağlık Meslek Lisesi Bölümleri

  Sosyal Bilimler Lisesi Nedir?

  Sosyal Bilimler Lisesi Nedir? Sosyal Bilimler Lisesi adından da anlaşılacağı üzere sayısal değil de daha çok sözel, yabancı dil ve eşit ağırlık sınıflarına yönelik bir lisedir. Ders olarak daha çok Tarih, Edebiyat, Coğrafya ve İngilizce dersleri verilmektedir. Matematik ve Fen Bilimleri dersleri daha sınırlı bir şekilde verilmektedir.

  Sosyal Bilimler Lisesi Kaç Yıl? Bütün liseler 4 yıl eğitim verirken Sosyal Bilimler Lisesinin eğitim yılı 5 yıldır. 5 yıl olmasının sebebi ise Sosyal Bilimler Liselerinde hazırlık sınıfının olmasıdır. Hazırlık okumanın eğitim dışındaki bir avantajı da memur olunduğunda fazladan 1 kademe verilmesidir. Hazırlık okuyanlara memur olduklarında 1 kademe ilerlemesi yapılır.

  LGS’de Kaç Net Kaç Puan Eder?

  Sosyal Bilimler Lisesinde ders saati ise günlük 8 saatten haftada 40 saattir. Sınıflar 30 kişilik olmakla beraber okul kontenjanları 90 ile 120 arasında değişmektedir.

  Sosyal Bilimler Liselerinden mezun olan öğrenciler diplomalarını uluslararası düzeyde de kullanabilme avantajına sahip olmaktadırlar. Yani yurt dışına çıktıklarında Sosyal Bilimler Lisesi diplomalarını eğitim ve çalışma hayatlarında kullanabilirler.

  Sosyal Bilimler Lisesinde birden fazla dil eğitimi de verilebilmektedir.

  Sosyal Bilimler Lisesi zor mu? Sosyal Bilimler Lisesinin zorluğu öğrenciye göre değişen bir durumdur. Yani sözel derslerine ve dil derslerine yatkın biri iseniz Sosyal Bilimler Lisesi sizin için zor olmayacak ve zevkli geçecektir. Sözel dersleri sevmeyen biri iseniz eğer size sıkıcı gelecektir.

  Sosyal Bilimler Lisesi Bölümleri Nelerdir?

  Sosyal Bilimler Lisesi mezunu olan kişiler hangi mesleklere yönelebilirler? Sosyal Bilimler Lisesinde Hangi Bölümler Var? Sosyal Bilimler Lisesi Bölümleri Nelerdir? sorusu da çokça karşımıza çıktığı için Sosyal Bilimler Lisesi bölümlerini araştırdık. Sosyal Bilimler Lisesinde daha çok sözel dersler ağırlıklı olduğu için doğal olarak öğrenciler de sözel mesleklere yönelmektedir. Çünkü Sosyal Bilimler Lisesinde Sayısal, Eşit Ağırlık, Dil gibi bölümler yoktur. Sosyal Bilimler Lisesinde okumak isteyenler bunu bilmelidir ve tercihlerini ona göre yapmalıdır. Tıp, Diş hekimliği gibi sayısal meslek isteyenler bu liseyi tercih etmemelidir.

  Türkiye’nin En İyi Liseleri

  Sosyal Bilimler Lisesinde zorunlu hazırlık sınıfı ve 4 yıl lise eğitimi ile birlikte toplam 5 yıl süre ile eğitim görülmektedir. 5 yıl boyunca alınan Sosyal Bilimler Lisesi Dersleri Nelerdir?

                                                     Hazırlık Sınıfı Dersleri

  Sosyal Bilimler Liselerinde Hazırlık sınıfı haftalık dersleri ve ders saatleri şu şekildedir;

                                                     9. Sınıf Dersleri

  Sosyal Bilimler Liselerinde 9. sınıf haftalık dersleri ve ders saatleri şu şekildedir;

                                                     10. Sınıf Dersleri

  Sosyal Bilimler Liselerinde 10. sınıf haftalık dersleri ve ders saatleri şu şekildedir;

                                                     11. Sınıf Dersleri

  Sosyal Bilimler Liselerinde 11. sınıf haftalık dersleri ve ders saatleri şu şekildedir;

                                                     12. Sınıf Dersleri

  Sosyal Bilimler Liselerinde 11. sınıf haftalık dersleri ve ders saatleri şu şekildedir;

  Yazı kaynağı : www.hepsinibilio.com

  2021 9. Sınıf Sosyal Bilimler Lisesi Dersleri ve Saatleri Nelerdir

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap