Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  son hat artık kullanılamıyor iphone 11

  1 ziyaretçi

  son hat artık kullanılamıyor iphone 11 bilgi90'dan bulabilirsiniz

  İPhone Son Hat Artık Kullanılamıyor Hatası 2021

  İPhone Son Hat Artık Kullanılamıyor Hatası 2021

  Teknobu | Güncel Haber, Teknoloji Sitesi 2020

  www.teknobu.net

  Yazı kaynağı : www.teknobu.net

  Son Hat Artık Kullanılamıyor Hatası İphone 11 (Çözüm)

  Son Hat Artık Kullanılamıyor Hatası İphone 11 (Çözüm)

  Teknobu | Güncel Haber, Teknoloji Sitesi 2020

  www.teknobu.net

  Yazı kaynağı : www.teknobu.net

  iPhone Son Hat Artık Kullanılamıyor

  iPhone Son Hat Artık Kullanılamıyor

  iPhone son hat artık kullanılamıyor hatası, cihaz ilk etkinleştirildiği ve arama yapmak istendiğinde karşılaşılır. Ancak yeni etkinleştirilmeyen cihazlarda da görülebilir. Bu hata, e-SIM özelliği ile alakalıdır.

  Bu özellikiPhone XS, XR, 11, 12 ve 13 gibi yeni sürümlerde, çift SIM seçeneğini etkinleştirerek kullanılır. Dijital bir SIM özelliği olup oldukça yararlıdır. Ancak özellikte yanlış ayarların olması, arama ya da SMS atma esnasında bu sorunlara neden olabilir.

  Bu hatayı alan herkes doğal olarak ne yapması gerektiği konusunda endişeye kapılır. Lakin iPhone son hat artık kullanılamıyor hatası için deneyebileceğiniz yöntemler bulunur. Bunları tek tek uygularsanız, bir çözüm bulmanız mümkündür.

  iPhone Son Hat Artık Kullanılamıyor Hatası Nedir?

  Son hat artık kullanılamıyor, özellikle son zamanlarda birçok kişinin bildirdiği sorunlar arasındadır. Belirttiğimiz üzere bunun nedeni e-SIM özelliğinden kaynaklanır. Çözüm işlemleri için şunları denemeniz mümkündür;

  Tüm bunları sırasıyla denerseniz, bir çözüm bulabilirsiniz. Son olarak hala devam ediyorsa, Apple Care ile iletişim kurabilirsiniz.

  Son Hat Artık Kullanılamıyor Hatası iPhone Nasıl Çözülür?

  Son hat artık kullanılamıyor hatasıalıyorsanız, ilk olarak telefon güncellemelerini deneyebilirsiniz. Günümüzde birçok kişi bunları yapmakla uğraşmak, zaman kaybetmek istemez. Ancak güncellemelerin yapılmaması cihazda sorunlara neden olabilir.

  Dolayısıyla söz konusu hatayı alıyorsanız şu işlemleri takip ederek cihaz güncellenmelidir;

  Eğer hala devam ediyorsa, farklı çözümler de denenebilir.

  Telefonu Kapatma

  Güncelleme yoksa veya update sorunu çözmemişse ikinci olarak telefonu kapatmayı deneyebilirsiniz. Bazı durumlarda bu işlemler, sorunu ortadan kaldırabilir. Bunun için sadece şu işlemler uygulanır;

  Böylece tüm işlemler kısa sürede sonlandırılabilir. Ardından da sorunun devam edip etmediği kontrol edilir.

  Telefonun Çağrı Kayıtlarını Temizleme

  Son hat artık kullanılamıyor hatası için telefonun çağrı kayıtları da temizlenebilir. Bunun için aşağıdaki maddeleri takip etmeniz yeterlidir;

  Ardından sorunun çözülüp çözülmediği teyit edilir. Ancak bu işlem günlükleri kalıcı olarak siler. Bu nedenler önce bir yedeğini almak isteyebilirsiniz.

  Ağ ayarlarını sıfırlama

  Eğer cihazınıza hat tarafından erişim yapılamıyorsa, bazen yazılımda süren bir sorun olduğunu gösterir. Ayarları sıfırlamak size çözüm sunabilir. Bunun için şu işlemleri takip etmek yeterli olur;

  Ardından sadece son hat artık kullanılamıyor hatasının devam edip etmediği kontrol edilir.

  Son Hat Artık Kullanılamıyor Hatası Çözümü

  Son hat sorununu yukarıda çözümlere rağmen alınıyorsa, iPhone son hat artık kullanılamıyor için kişileri bul da kapatılabilir. Bunun için sadece telefonun ayarlar kısmından iletişimi açmanız, ardından da seçeneği devre dışı bırakmanız gerekir.

  SIM Kartı Tekrar Kurma

  SIM kartı tekrar kurma, son hat artık kullanılamıyor hatasına çözüm getirebilir. Bunun için SIM kartınızı çıkartıp tekrar takmayı denerseniz, sorunun çözülüp çözülemediğini kontrol edebilirsiniz. Ayrıca uçak modunu devreye alıp birkaç saniye bekleyip kapatarak devam edip etmediğini inceleyebilirsiniz.

  Yazı kaynağı : intibak.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap