Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  son dakika nihat hatipoğlu öldü mü

  1 ziyaretçi

  son dakika nihat hatipoğlu öldü mü bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Nihat Hatipoğlu öldü mü? Ünlü ilahiyatçı hakkında şok iddia!

  Nihat Hatipoğlu

  Nihat Hatipoğlu

  Nihat Hatipoğlu haberleri sayfasında Nihat Hatipoğlu hakkında son dakika haberler ve güncel bilgiler bulunmaktadır. Toplam 552 Nihat Hatipoğlu haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber sayfamızdan takip edilebilir.

  Nihat Hatipoğlu  11 Mayıs 1955, Diyarbakır doğumlu, Türk akademisyen, ilâhiyatçı.

  Diyarbakır, Siirt ve Malatya'da ilkokulu tamamladı. 1975'te Uşak İmam-Hatip Lisesi'ni ve Uşak Lisesi'ni bitirdi. 1981 yılında Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'ni tamamladı. Aynı Fakültede Hadis Ana Bilim dalında Kur'an-ı Kerim'in Anlaşılmasında Hadislerin Rolü adlı çalışmasıyla doktor, 2000 yılında da Doçent oldu. 2012 yılında ise Profesör oldu. Şu anda Dicle Üniversitesi ilahiyat Fakültesi Hadis Ana bilim dalı Öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. 1985-1987 yılları arasında Mısır'da Arapça üzerine eğitim gördü. İmam-Hatip, Kur'an Kursları Müdürlüğü görevlerini yaptı. Şu anda Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı olarak görev yapmaktadır...

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  Nihat Hatipoğlu

  Nihat Hatipoğlu öldü mü? Nihat Hatipoğlu öldü iddialarına yanıt verdi! Nihat Hatipoğlu sağlık durumu nasıl?

  Nihat Hatipoğlu öldü mü? Nihat Hatipoğlu öldü iddialarına yanıt verdi! Nihat Hatipoğlu sağlık durumu nasıl?

  Ünlü ilahiyatçı Nihat Hatipoğlu koronavirüs tedavisi gördüğünü açıkladıktan sonra bazı sosyal medya kullanıcıları Nihat Hatipoğlu'nun yoğun bakıma kaldırıldığını iddia etti. Yaşananlar sonrası Nihat Hatipoğlu öldü iddialarına yanıt geldi. Peki, Nihat Hatipoğlu sağlık durumu nasıl?

  NİHAT HATİPOĞLU SAĞLIK DURUMU NASIL?

  Nihat Hatipoğlu'nun oğlu Osman Hatipoğlu babasının durumuyla ilgili açıklama yaptı. "Nihat Hoca yoğun bakımda mı?" sorusuna cevap veren Osman Hatipoğlu şunları söyledi: "Hocamızın durumu Allah'ın izniyle iyi. Birkaç gün önceye göre çok iyi. Yavaş yavaş eski haline dönmeye başladı. Evin içinde gezmeye başladı. Sizlerin duaları sayesinde... Gün içerisinde bir şeyler de paylaşacağız hocamızın kendini görüp duyacaksınız. Bu aralar bir haber dolaşıyor sosyal medyada 'Nihat Hatipoğlu yoğun bakıma kaldırıldı' diye kesinlikle böyle bir şeye itibar etmeyin. Hocamız evde Allah'a şükür sağlık durumu da çok iyi. Yoğun bakımda değil, hastanede kesinlikle değil. Böyle yalan haberler çok fazla yayılmaya başladı artık. Hocamızın sağlık durumunu çok çok kötü gösterdiler. Bunlar kesinlikle gerçek değil. Herkesten dua bekliyoruz, hocamızın sizlere çok selamı var."

  NİHAT HATİPOĞLU ÖLDÜ MÜ?

  Nihat Hatipoğlu sağlık durumu hakkında açıklamada bulundu. Sosyal medyada "Nihat Hatipoğlu Öldü" iddialarına karşılık yanıt verdi.

  Nihat Hatipoğlu, "Sevgili dostlar. Evde karantinada olduğum odadan yazıyorum.

  Aslında çok dikkatli olmama rağmen koronaya yakalandım. Doktorların teşhisi böyle. Süreçle ilgili birkaç uyarıda bulunmak istiyorum en azından, belki size faydası olur. Dostlar. Lütfen işi ciddiye alın." sözlerini dile getirdi.

  Yazı kaynağı : www.haberler.com

  Ramazan öncesi Nihat Hatipoğlu'ndan şok açıklama! 'Bırakıyorum' dedi, veda mesajını paylaştı

  Ramazan öncesi Nihat Hatipoğlu'ndan şok açıklama! 'Bırakıyorum' dedi, veda mesajını paylaştı

  Her sene Ramazan ayında yaptığı programlar ile gündemden düşmeyen ilahiyatçı Nihat Hatipoğlu, herkesi şoke eden bir açıklamada bulundu. Sosyal medyaplatformu Twitter üzerinden yaptığı paylaşımla artık bazı şeyler için yaşının ilerlediğini ifade eden Nihat Hatipoğlu veda mesajı yayınladı. Bu veda mesajının ardından Nihat Hatipoğlu’nun Ramazan programlarına son verdiği iddia edildi.

  Peki Nihat Hatipoğlu Ramazan programlarını bırakıyor mu? Nihat Hatipoğlu neden veda mesajı yayınladı? İşte Nihat Hatipoğlu’nun vedasına dair bilinen tüm detaylar ve Nihat Hatipoğlu’nun biyografisi…

  NİHAT HATİPOĞLU RAMAZAN PROGRAMI YAPMAYACAK MI?

  Her sene dini günlerde televizyon programları yapan ve özellikle Ramazan programlarında kendisine sorulan sorular nedeniyle gündemden düşmeyen İlahiyatçı Nihat Hatipoğlu, sosyal medya hesabı üzerinden bir mesaj yayınlayarak veda ettiğini açıkladı. Bu açıklamanın dini programlarla ilgili olduğunu düşünen vatandaşlar araştırma yapmaya başlarken, gerçek çok farklı çıktı.

  Nihat Hatipoğlu’nun 2019 yılından beri kurucu rektör olarak görev yaptığı Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi'nden ayrıldığı ortaya çıktı. Nihat Hatipoğlu’nun yayınladığı veda mesajı şu şekilde:

  “Dostlar. 4 yıl önce Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesine Kurucu Rektör olarak atanmıştım. Bu sürede Kuruluşu tamamlayıp 3000 öğrenciye ulaştık. İslami ilimler ve Tıp Fakültesi başta olmak üzere birçok programı başlattık. Bugün itibarıyla görevim sona erdi. Tşk ederim”

  Nihat Hatipoğlu eğer son dakika değişikliği olmazsa bu sene de Ramazan programı yapmaya devam edecek. Fakat 4 senedir görev yapmakta olduğu Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi'ne veda ederek yerine gelecek kişiye başarılar diledi.

  NİHAT HATİPOĞLU KİMDİR?

  11 Mayıs 1955 yılında Diyarbakır’da hayata gözlerini açan Türk akademisyen, ilahiyatçı ve rektör olan Nihat Hatipoğlu, ATV’de yaptığı programlarla gündemdeki yerini uzun zamandır koruyor. Hatipoğlu ilkokulda Siirt ve Malatya’da eğitim gördü. 1975 yılında başladığı lise eğitimini Uşak İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı. 1981 yılında Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde eğitim gördü. Okulu bitirdikten kısa süre sonra aynı fakültede Hadis Ana Bilim dalında ''Kur'an-ı Kerim'in Anlaşılmasında Hadislerin Rolü'' adlı çalışmasıyla doktor unvanını aldı. 2000 yılında doçent unvanı aldı. 2012 yılında ise profesör oldu.

  11 Mart 2017’de Yükseköğretim Kurulu üyesi olarak görevlendirildi. 2019 yılında ise Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nde Kurucu Rektör olarak görevlendirildi. Bugün itibariyle görevinden ayrıldığını açıkladı.

  Nihat Hatipoğlu uzun yıllar boyunca ulusal televizyonda çeşitli dini programlar yaptı. Öncelikle Kanal A’da 5 yıl boyunca yaptığı program ile geniş bir kitleye ulaştı. Bunun yanı sıra Ankara’da yayın yapan iki yerel radyoda 10 yıldır aralıksız olarak haftalık program yapmaktadır.

  2004 yılında Ramazan ayında Flash TV'de, 2005 Ramazan ayında Star TV'de sahur programını hazırlamaya başladı. 2005 yılında Star TV'de Dosta Doğru programının sunucusu olarak ekranlara çıkmaya başladı. 2005-2010 yılları arasında, Ramazan ayı süresince Star TV'de iftar ve sahur programları hazırladı.

  ATV ekranlarında yaptığı programlarına devam etmektedir. Yurt içinde ve yurt dışında seri konferanslar vermektedir.

  Yazı kaynağı : www.turkiyegazetesi.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap