Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  son dakika haberleri okullar kapanıyor mu

  1 ziyaretçi

  son dakika haberleri okullar kapanıyor mu bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Okullar kapanıyor mu? Bakan Koca açıkladı

  Okullar kapanıyor mu? Bakan Koca açıkladı

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, okulların kapanacağı yönündeki haberler e ilişkin, "Haber yanlıştır. Bilim Kurulu'muzun böyle bir gündemi yok. Kurul üyesi bir arkadaşımızın aşının önemini vurgularken seçtiği ifade yanlış anlaşılmış." dedi.

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, okulların kapanabileceği yönündeki haberler e ilişkin açıklamalarda bulundu.

  Basına yansıyan haberler i yalanlayan Koca, "Okulların kapanması ihtimalinden söz eden bir habere rastladım. Haber yanlıştır. Bilim Kurulu'muzun böyle bir gündemi yok. Kurul üyesi bir arkadaşımızın aşının önemini vurgularken seçtiği ifade yanlış anlaşılmış. Öğrencilerimize başarı dolu haftalar diliyoruz." dedi.

  (İHA)

  İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

  Yazı kaynağı : www.haberler.com

  Okullar Kapanacak Mı Haberleri - Son Dakika Okullar Kapanacak Mı Hakkında Güncel Haber ve Bilgiler

  Okullar Ne Zaman Kapanacak

  Okullar yeniden kapanacak mı? Yüz yüze eğitim bitecek mi? Cumhurbaşkanı Erdoğan net konuştu

  Okullar kapanıyor mu? MEB Bakanı Mahmut Özer duyurdu! Valilikler ve kaymakamlıklar kapanış için... - GÜNCEL Haberleri

  Okullar kapanıyor mu? MEB Bakanı Mahmut Özer duyurdu! Valilikler ve kaymakamlıklar kapanış için... - GÜNCEL Haberleri

  Milli Eğitim Bakanlığı, okulların kapanacağı tarihi belirledi. İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri 1. ara tatil kapsamında 15-19 Kasım tarihleri arasında eğitime ara verecek. Aileler ve çocuklar ise tatile kısa bir zaman kala yeni bir karar alınıp alınmayacağını merak ediyor.  Sağlık Bakanlığı ve MEB, okullarda vaka sayılarının daha da  artması durumunda alternatif yöntemler geliştirmek için çalışmalara başladı. Havaların soğuması ve özellikle çocuklarda grip ve benzeri hastalıklarda artış yaşanması ile birlikte koruyucu tedbir ve önlemler yolda. Uzmanların geçmişte yaptıkları açıklamalar dikkate alınarak koronavirüsün özellikle kış aylarında etkisini artırdığı biliniyor. Milli Eğitim Bakanlığı ise şimdiye kadar okullarda kontrol altında tutulan salgının etkilerini arttırmaması için harekete geçti. MEB Bakanı Özer, yerel yönetimlerin okulların kapanış ve açılması için karar alabileceğini ifade etti. Peki 2021-2022 okullar kapanacak mı, okullar açık kalacak mı? İşte Bakan Özer'in yaptığı yerel yönetim açıklamasından öne çıkanlar...

  YKS ve LGS sınavları 2022 yılında kaldırılacak mı? MEB'den yeni model açıklaması...

  2021-2022 Okullar Kapanacak Mı?

  Milli Eğitim Bakanlığı 2021-2022 eğitim öğretim yılında yüz yüze eğitimin tam zamanlı olarak devam etmesi için kararlı bir duruş sergiliyor. Bakan Özer, son yaptığı açıklamada şu an için endişe edilecek bir durum olmadığının altını çizerken ilave alınacak kararlara ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklamalarda okulların kapanmayacağı net bir şekilde ifade edilmişti. Okullar Kasım ayında 1. ara tatil kapsamında eğitim öğretime 1 hafta süreyle ara verecek. 15 Kasım'da başlayacak ara tatil 19 Kasım'a kadar sürecek. İşte MEB 2021-2022 çalışma takvimi;

  Açılış Kapanış Saatlerini Yerel Yönetimler Belirleyecek!

  Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, son yaptığı açıklamada yerel yönetimlerin yetkilerine dair kritik açıklamalarda bulundu. Koronavirüs nedeniyle alınacak tedbirlerin merkezden planlanmayacağının altını çizen Bakan, tedbirlerin okul bazlı olarak alınacağına dikkat çekerken bu kararları vali, kaymakamlık gibi yerel yönetimlerin alabileceğini söyledi.

  Yerel yönetimler, öğrenci sayısının fazla olduğu okullarda ikili eğitim kararı alabilecek. Ayrıca havaların erken kararması ile birlikte okulların açılış ve kapanış saatleri vali ve kaymakamlıklar tarafından belirlenecek. Gerek duyulması halinde yerel yönetimler inisiyatif alarak okullarda ek olarak tedbirler alabilecek.

  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda Okullar Tatil!

  Ekim ayının sonlarına doğru öğrenciler Cumhuriyet Bayramında okulların tatil olup olmayacağını sorguluyor. 29 Ekim resmi tatildir. Cumhuriyetin ilanının 98. yılı sebebiyle 29 Ekim Cuma günü, kamu kurumları, bankalar ile birlikte okullarda kapalı olacak. 28 Ekim Perşembe günü ise okullar yarım gün olacak. İşte okulların kapalı olduğu resmi tatil günleri;

  Yazı kaynağı : www.haber7.com

  SON DAKİKA! Okullar kapanıyor mu? Öğretmenler için uzaktan eğitim kararı!

  SON DAKİKA! Okullar kapanıyor mu? Öğretmenler için uzaktan eğitim kararı!

  Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, öğretmenler mesleki eğitime, Eğitim Bilişim Ağı (EBA) Mesleki Gelişim başlığı altında yer alan "15-19 Kasım Mesleki Çalışmalar" içeriğinden ulaşabilecek.

  Öğretmenler uzaktan eğitime internet erişimi olan herhangi bir yerden katılabilecek. Ancak talep etmeleri halinde Bakanlığa bağlı eğitim kurumlarının imkanlarını kullanarak da bu eğitimi tamamlayabilecek.

  Uzaktan eğitim sürecinin sağlıklı ilerleyebilmesi için öğretmenlerin EBA'ya girişi, okul tür ve kademelerine göre farklı günlerde planlandı.

  Bu plana göre, 15 Kasım'da okul öncesi öğretmenleri, 16 Kasım'da ilkokul öğretmenleri, 17 Kasım'da ortaokullarda görev yapan öğretmenler, 18 Kasım'da liselerde görevli öğretmenler, 19 Kasım'da ise diğer eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenler EBA'ya girerek içeriklere ulaşabilecek.

  Açıklamada ayrıca, mesleki çalışma eğitimi uzaktan eğitim faaliyeti tablosunda şu seminerlere yer verildi:

  "FATİH Projesi-Bilişim Teknolojilerinin ve İnternetin Bilinçli ve Güvenli Kullanımı Semineri, Bellek Teorisi ve İngilizce Kelime Öğrenme Yöntemleri Semineri, Çevrim İçi İngilizce Öğretimine Giriş Semineri, Çevrim İçi Öğrenmede Ölçme-Değerlendirme Semineri, Çocuklar İçin Felsefe-P4C Farkındalık Eğitimi Semineri, Müze Eğitimi Semineri, Okul Öncesi Öğretmenlerinin Uzaktan Eğitim Süreçlerinde İlk Okuma Yazma ve Matematik Öğretimi Becerilerinin Geliştirilmesi Uzaktan Eğitim Semineri, Öğrencilerin Biyo-ritimleri ile Uyumlu İngilizce Öğretme-Öğrenme Etkinlikleri Semineri, Proje Danışmanlığı Semineri, Protokol Kuralları Uzaktan Eğitim Semineri, Siber Güvenliğe Giriş Eğitimi Semineri, Türk İşaret Dili Uzaktan Eğitim Semineri-1, Uzaktan Eğitim Süreçlerinde Öğretim Becerilerinin Geliştirilmesi Semineri, Harmanlanmış Ortamlarda Okul Öncesi Düzeyinde Öğretimi Farklılaştırma Semineri, Harmanlanmış Ortamlarda İlkokul Düzeyinde Öğretimi Farklılaştırma Semineri, Kapsayıcı Eğitim Semineri."

  Yazı kaynağı : www.olaymedya.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap