Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  son dakika deprem ipekyolu/van yakınında

  1 ziyaretçi

  son dakika deprem ipekyolu/van yakınında bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Van Da Son Deprem

  Yazı kaynağı : www.deprembilgisi.com

  Van Deprem

  Son dakika: Van'da 4.9 büyüklüğünde deprem! Çevre illerden de hissedildi

  Son dakika: Van'da 4.9 büyüklüğünde deprem! Çevre illerden de hissedildi

  PROF. DR. NACİ GÖRÜR: FAY ZONU İRAN SINIRINA DOĞRU KIRILABİLİR

  Bilim Akademisi Üyesi Prof. Dr. Naci Görür, Van'ın Tuşba ilçesindeki depremle ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Naci Görür, paylaşımında, "Az önce Van Gölünün kuzey kesinde 5,0 deprem oldu. Bir kaç gün önce olan depremle aynı bölgede. Muhtemelen Erciş/ Karayazı Fay zonu içerisinde. Bu zon Muradiye'nin güneyinden İran sınırına doğru kırılacak galiba. Daha önceki depremde gönderdiğim harita ile birlikte inceleyiniz." ifadelerini kullandı.


  Van'da 4.9 büyüklüğünde korkutan deprem! | Video

  Yazı kaynağı : www.sabah.com.tr

  Van’da art arda korkutan depremler! Son depremler…

  Van’da art arda korkutan depremler! Son depremler…

  Van’da art arda korkutan depremler! Son depremler…

  Van'da merkez üssü Tuşba ilçesinde 3 dakika arayla 2 deprem meydana geldi. Büyüklükleri 3.4 ve 3.5 arasında değişen depremlerde can ve mal kaybı yaşanmadığı belirtildi. 

  İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığı’ndan alınan bilgiye göre, saat 18.41’de merkez üssü Van’ın Tuşba ilçesinde 3.4 büyüklüğündeki deprem kaydedildi.

  İKİNCİ KEZ SALLANDI

  Yerin 7,1 kilometre derinliğinde olan depremden 3 dakika sonra yine merkez üssü Tuşba ilçesinde 3.5 büyüklüğünde ikinci deprem meydana geldi. Yerin 6,99 kilometre derinliğinde meydana gelen depremde can ve mal kaybının yaşanmadığı belirtildi.

  Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü ise 3.4 büyüklüğündeki ilk depremin merkez üssünü Tuşba’nın Mollakasım mevkisi ile 3.5 büyüklüğündeki ikinci depremin merkez üssü Arısu Mahallesi olduğunu duyurdu.

  SON DEPREMLER

  Yaşanan depremlerin saatini ve şiddeti anlık olarak takip etmek mümkün. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Bölgesel Deprem-Tsunami İzleme ve Değerlendirme Merkezi(BDTİM) tarafından kaydedilen depremlere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

  DAKİKA DAKİKA SON DEPREMLER İÇİN TIKLAYINIZ

  AFAD SON DEPREMLER

  Yazı kaynağı : www.sozcu.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap