Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  son dakika af haberleri 2022

  1 ziyaretçi

  son dakika af haberleri 2022 bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Af Yasası Haberleri - Son Dakika Af Yasası Hakkında Güncel Haber ve Bilgiler

  Sarıgül’den Eskişehir H Tipi Cezaevi önünde genel af çağrısı

  Sarıgül’den Eskişehir H Tipi Cezaevi önünde genel af çağrısı

  Sarıgül’den Eskişehir H Tipi Cezaevi önünde genel af çağrısı

  Eskişehir H Tipi Ceza İnfaz Kurumu önüne gelen Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, tüm siyasi partilere seslenerek genel af çağrısında bulundu. Sarıgül, cezaevi önünden ‘Af et Türkiyem’ diye seslendi.

  Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül ve parti yöneticileri saat 12.00'de Eskişehir H Tipi Ceza İnfaz Kurumu önüne geldi. Sarıgül, burada mahkum yakınları ve cezaevi çalışanlarıyla bir süre sohbet etti.

  “TOPLUMSAL BARIŞ İÇİN AF”

  Basın açıklaması yapan Mustafa Sarıgül, “Ülkemizde toplumsal barışa, kucaklaşmaya, helalleşmeye ihtiyaç olduğunu gördüm. Bu nedenle bir af çağrısında bulundum. Maltepe, Diyarbakır, Sincan, Osmaniye, Bakırköy, Tekirdağ, Zonguldak, Adana, Konya, Ordu, Ümraniye, Kırıkkale, Balıkesir, Bursa, cezaevlerinden af çağrısı yaptım. Bugün de bu amaçla, Eskişehir cezaevinin önündeyim. Bizi Adana'dan, Ordu'ya, Diyarbakır'dan Tekirdağ'a kadar yollara düşüren, mahkûm analarıdır. Bu annelerden birisi de oğlu Eskişehir Cezaevinde yatan Ümmü Gülsüm annedir. Anne olmak zordur, ama evladı cezaevinde olan bir anne olmak daha da zordur. Anneler evlatları için yaşarlar. Anneler karşılıksız severler” şeklinde konuştu.

  “AFFET TÜRKİYE!”                      

  Eskişehir cezaevi önünden bir kez daha tüm siyasi partilere ve Türkiye'nin vicdanına seslenen Sarıgül şunları söyledi:

  “Affet Türkiye! Diyorum. Ümmü Gülsüm annemizin ve tüm mahkûm annelerinin hasretini dindirmek için affet… Çocukları sevindirmek için affet… Haksızlığa uğramışlar için affet… Şefkat ve merhamet için affet… Bu çağrımız, sadece bir af çağrısı değildir. Biz, kader mahkûmlarına, geçmişi geride bırakma, aile hayatına devam etme, temiz ve yeni bir sayfa açma fırsatı vermek istiyoruz.

  Biz istiyoruz ki; devletimizin güçlü ve adil olduğunu, vicdanlı, şefkatli ve merhametli olduğunu gösterelim. Cezaevlerinden çıkacak mahkûmlara, psikolojik destek verelim, ekonomik destek verelim, iş bulmalarına, toplumla kaynaşmalarına yardımcı olalım. 9 Milyon Suriyeliye bakan Türkiye’min, 250 bin kader mahkûmuna bakacak gücü elbette vardır.”

  “SİYASİ DEĞİL, VİCDANİ BİR ÇAĞRIDIR”

  Yaptığı bu, toplumsal af çağrısının, destek bulacağına inandığını ifade eden Sarıgül, “Bu çağrımız; siyasi değil, vicdani bir çağrıdır, yaraları sarma çağrısıdır. Ben, adalet için, hakkaniyet için, merhamet için buradayım. Kardeşlik hukukunu, sağlamak için buradayım. Ülkemizde, birlik beraberliğin artmasını, bir kardeşlik havasının esmesini istiyorum. Yunus Emre'nin diyarından, Eskişehir'den bir kez daha Türkiye’min vicdanına sesleniyorum ve diyorum ki: Gelin tanış olalım, işi kolay kılalım sevelim sevilelim dünya kimseye kalmaz.”

  “AYIDAN POST, AMERİKA'DAN DOST OLMAZ”

  TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül konuşmasında Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis’in Kıbrıs için söylemiş olduğu sözlere de tepki göstererek şunları söyledi:

  “Son geçen hafta Amerika Birleşik Devletleri'nde ve senatoda Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis'in talihsiz bir konuşması oldu. Kiriakos Miçotakis, ‘Kıbrıs Yunanistan'a aittir. Biz Kıbrıs'ta iki devletli çözüme yaklaşmıyoruz' dedi. Amerika senatosu da 3 dakika Yunanistan başbakanını alkışladı. Yunanistan başbakanı Amerika'dan çare beklemesin. Yunanistan başbakanı şunu bilsin ki; onların en büyük dostu Türkiye'dir ve komşuluk ilişkilerimizi, komşuluk hukukunu Yunanistan başbakanının en üstte tutması lazım.

  Amerika'ya gittiği zaman başka Atina'ya geldiği zaman başka Türkiye'ye geldiği zaman başka bir konuşma yapması Yunanistan başbakanına yakışmamıştır. Yunanistan başbakanı şunu unutmasın: ‘Ayıdan post Amerika'dan dost olmaz. Amerika hiçbir zaman kimseye dostluk yapmaz. Yunanistan'ın yapması gereken, Türkiye'nin uzattığı barış elini, her zaman tutmasıdır. Ama Miçotakis şunu bilsin ki, yarın biz Atina'yı istersek ne yapacak, yarın biz Selanik'i istersek ne yapacak? Bunlar doğru davranışlar değildir.

  Miçotakis'in Amerika'da yaptığı konuşma şık olamamıştır. Türkiye Cumhuriyeti tarafından, Türkiye Değişim Partisi tarafından kabul edilebilir bir konuşma asla değildir. Miçotakis bilsin ki atalarımızın, dedelerimizin, ecdatlarımızın kanıyla o Kıbrıs bize aittir. Biz Kıbrıs'taki Kıbrıs Rumlarının da, Kıbrıs Türklerinin de barış içerisinde yaşamasını her zaman arzu eden Türkiye Cumhuriyeti'dir. Bir kez daha Miçotakis ayağını denk al. Biz nasıl Selanik'e nasıl gelmek istemiyorsak, Atina'ya nasıl gelmek istemiyorsak, sende Amerika'yı bırak Türkiye ile dost olmaya çalış. Türkiye'nin dostluğu herkes için yararlı olacaktır.”

  Yazı kaynağı : www.sozcu.com.tr

  Sarıgül’den Maltepe Cezaevi önünde genel af çağrısı

  Sarıgül’den Maltepe Cezaevi önünde genel af çağrısı

  Sarıgül’den Maltepe Cezaevi önünde genel af çağrısı

  Maltepe Ceza İnfaz Kurumu önüne gelen Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, tüm siyasi partilere seslenerek genel af  çağrısında bulundu. 

  Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül ve parti yöneticileri saat 12.00’de Maltepe Ceza İnfaz Kurumu önüne geldi. Sarıgül, burada mahkum yakınları ve cezaevi çalışanlarıyla bir süre sohbet etti.

  “BUNU OY HESABI İÇİN YAPMAYALIM”

  Basın açıklaması yapan Mustafa Sarıgül, şunları söyledi:

  “Cezaevlerinde 325 bin kişi parlamentoda çıkacak haberi bekliyor. Bu mübarek ayda bu önemli ayda toplumsal barışı sağlayalım. Belirli suçlar hariç kader mahkumlarını sevindirelim. Annelerini babalarını sevindirelim. Bütün siyasi partilere çağrıda bulunuyorum. Bunu oy hesabı için yapmayalım. Toplumsal barış için yapalım. Çeşitli nedenlerle kader mahkumu olmuş, binlerce evlat parlamentodan çıkacak olan haberi beklemekte.

  Bayram öncesi içerideki bu evlatları sevindirelim. Belirli suçlar hariç bütün evlatlara bir kez daha şans tanıyalım. Bayram öncesi kader mahkumları aileleriyle buluşsun. Onlara mutlaka af çıkartalım. Yüzüncü yıla giriyoruz. Yüzüncü yıla girerken de toplumuzla barışalım. Kardeşlik hukukunu tekrar sağlayalım. Bütün siyasi partilere çağrım parlamentoyu olağanüstü toplayalım ve bu affı bayramdan önce gerçekleştirelim.”

  “SALDIRIYI KINIYORUM”

  Bursa’daki infaz koruma memurlarını taşıyan otobüse yapılan saldırıya da değinen Sarıgül, “Bu saldırıyı kınıyorum. Herkes şunu bilmelidir ki Türkiye Cumhuriyeti bayrağı ve toprağına göz dikenlere dün gereği yapılmıştır. Yarın ve öbür gün de mutlaka gereği yapılacaktır. Bizim için önemli olan önce devletimizdir. Sonra partimiz gelir” diye konuştu.  (DHA)

  Yazı kaynağı : www.sozcu.com.tr

  Mustafa sarıgül, adana’da ‘genel af’ çağrısını tekrarladı - Adana Haberleri

  Mustafa sarıgül, adana’da ‘genel af’ çağrısını tekrarladı - Adana Haberleri

  Haberturk.com ekibi olarak Türkiye’de ve dünyada yaşanan ve haber değeri taşıyan her türlü gelişmeyi sizlere en hızlı, en objektif ve en doyurucu şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. Yoğun gündem içerisinde sunduğumuz haberlerimizle ve olaylarla ilgili eleştiri, görüş, yorumlarınız bizler için çok önemli. Fakat karşılıklı saygı ve yasalara uygunluk çerçevesinde oluşturduğumuz yorum platformlarında daha sağlıklı bir tartışma ortamını temin etmek amacıyla ortaya koyduğumuz bazı yorum ve moderasyon kurallarımıza dikkatinizi çekmek istiyoruz.

  Sayfamızda Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına ve evrensel insan haklarına aykırı yorumlar onaylanmaz ve silinir. Okurlarımız tarafından yapılan yorumların, (yorum yapan diğer okurlarımıza yönelik yorumlar da dahil olmak üzere) kişilere, ülkelere, topluluklara, sosyal sınıflara ırk, cinsiyet, din, dil başta olmak üzere ayrımcılık unsurları taşıması durumunda yorum editörlerimiz yorumları onaylamayacaktır ve yorumlar silinecektir. Onaylanmayacak ve silinecek yorumlar kategorisinde aşağılama, nefret söylemi, küfür, hakaret, kadın ve çocuk istismarı, hayvanlara yönelik şiddet söylemi içeren yorumlar da yer almaktadır. Suçu ve suçluyu övmek, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre suçtur. Bu nedenle bu tarz okur yorumları da doğal olarak Haberturk.com yorum sayfalarında yer almayacaktır.

  Ayrıca Haberturk.com yorum sayfalarında Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerinde doğruluğu ispat edilemeyecek iddia, itham ve karalama içeren, halkın tamamını veya bir bölümünü kin ve düşmanlığa tahrik eden, provokatif yorumlar da yapılamaz.

  Yorumlarda markaların ticari itibarını zedeleyici, karalayıcı ve herhangi bir şekilde ticari zarara yol açabilecek yorumlar onaylanmayacak ve silinecektir. Aynı şekilde bir markaya yönelik promosyon veya reklam amaçlı yorumlar da onaylanmayacak ve silinecek yorumlar kategorisindedir. Başka hiçbir siteden alınan linkler Haberturk.com yorum sayfalarında paylaşılamaz.

  Haberturk.com yorum sayfalarında paylaşılan tüm yorumların yasal sorumluluğu yorumu yapan okura aittir ve Haberturk.com bunlardan sorumlu tutulamaz.

  Haberturk.com yorum sayfalarında yorum yapan her okur, yukarıda belirtilen kuralları, sitemizde yayınlanan Kullanım Koşulları’nı ve Gizlilik Sözleşmesi’ni peşinen okumuş ve kabul etmiş sayılır.

  Bizlerle ve diğer okurlarımızla yorum kurallarına uygun yorumlarınızı, görüşlerinizi yasalar, saygı, nezaket, birlikte yaşama kuralları ve insan haklarına uygun şekilde paylaştığınız için teşekkür ederiz.

  Yazı kaynağı : www.haberturk.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap