Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  son adet tarihine göre cinsiyet hesaplama

  1 ziyaretçi

  son adet tarihine göre cinsiyet hesaplama bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Adet Gününe Göre Bebek Cinsiyeti Belirleme

  Adet Gününe Göre Bebek Cinsiyeti Belirleme

  Adet Gününe Göre Bebek Cinsiyeti Belirleme

  Normal Adet Döngüsü

  Adet kanamasının ilk günü adet döngüsünün birinci günü kabul edilir. Düzenli adet gören bir kadında bir adet döngüsü ortalama 28 gündür. Yumurtlama her ay bir yumurtalıktan 1 kez ve adet döngüsünün 14. günü olur. Yumurta yalnızca 24 saat yaşar ve bu süreçte spermle karşılaşırsa gebelik olabilir.

  Cinsiyet Nasıl Belirlenir?

  Spermler rahim içinde 3-5 güne kadar yaşayabilmektedir. Yumurta hücresi daima X kromozomu içerir. Sperm hücrelerinin bazıları X, bazıları Y kromozomu içerir ve bebeğin cinsiyetini sperm belirler. Yumurta X kromozomu içeren spermle döllenirse bebek kız, Y kromozomu içeren sperm ile döllenirse bebek erkek olur.

  Cinsel ilişkiden sonra vajinada bulunan spermler rahim ağzından geçerek rahme ulaşır. Oradan da tüplere ilerler. Yumurtalıklardan atılan yumurta ise tüp tarafından tutulur. Tüpte karşılıklı ilerleyen yumurta ve sperm hücresi birleşerek döllenme gerçekleşir.

  Vajinaya meni sıvısı içinde boşalan milyonlarca sperm içinden çok az bir kısmı yumurtaya kadar ulaşabilir ve ancak bir tane sperm yumurtayı döller.

  Adet Gününe Göre Bebek Cinsiyeti Belirleme

  Y kromozomu içeren spermler, X kromozomu içerenlere göre daha hızlı hareket eder. Spermlerin bu özelliği göz önüne alındığında;

  Yumurtlama Günü Hesaplama

  Bebeğin cinsiyetini belirlemede bu yöntemin başarılı olması için kadının adetlerinin düzenli olası gerekir. Adet döngüsüne göre her kadının yumurtlama günü farklı olabilir. Bu nedenle bu yöntemi denemek isteyen kadınlar adet döngülerine göre adet döngü sürelerinden (21 gün ile 35 gün arası normal kabul edilir) 14 gün çıkararak yumurtlama günlerini hesaplamalıdır.

  Yumurtlama Günü Nasıl Anlaşılır?

  Kadınlar ayrıca yumurtlama gününü saptamak için vücutlarında olan bazı belirtilere dikkat edebilir. Bu belirtiler;

  Yumurtlama gününü belirlemede daha garanti olan yöntem yumurtlama testleridir. Eczaneden alınan ve idrarla yapılan bu testlerde çift çizgi görülmesi yumurtlama gününe yakın olduğun işaretidir (yaklaşık 36-48 saat).

  Yumurtlama gününe göre cinsiyet belirleme yönteminde istenilen cinsiyetin olması için sadece belirlenen günlerde cinsel ilişki olması cinsiyet belirleme şansını arttıracaktır. Fakat bu durum gebeliğin olma ihtimalini azaltacaktır.

  Tüm bu hesaplamalara rağmen kadınlarda yumurtlama her ay bahsettiğimiz düzende olmayabilir. Hastalık, stres, ilaç kullanımı, ağır spor yapma gibi nedenlerden dolayı erken veya geç yumurtlama olabilir. Bu yüzden bebeğin cinsiyetini belirlemede yumurtlama gününü metodu güvenilir değildir.

  Aynı zamanda spermlerin kromozom yapısına göre olan hareket hızı her spermde aynı kesinlikte değildir. Yumurtayı dölleyen spermi belirleyen sadece spermin hızı değil, yapısı, dölleme yeteneği ve yumurtaya ait faktörlerdir.

  Yazı kaynağı : www.fundayazicierol.com.tr

  2023 Çin Takvimi ile Otomatik Cinsiyet Hesaplama | Budizzz

  2023 Çin Takvimi ile Otomatik Cinsiyet Hesaplama | Budizzz

  Çin Takvimi’ne göre cinsiyet ve yaş hesaplamak için, Çin Takvimi Otomatik Hesaplayıcımızı kullanabilirsiniz.

  Çin Takvimi Nedir?

  2023 Çin Takvimi’ne Göre Yaş Hesaplama

  2023 Çin Takvimi’ne Göre Cinsiyet Hesaplama

  Çin Takvimi Cinsiyet Hesaplaması Kesin Sonuç Verir mi?

  Çin Takvimi Hangi Ayda Erkek Bebek Olur?

  Öncelikle belirtmek isteriz ki hangi cinsiyet tahmini yöntemini kullanırsanız kullanın bebeğinizin cinsiyetinin erkek ya da kız olma ihtimali her zaman %50’dir; çünkü bebeklerde cinsiyet X ya da Y kromozomunun atanmasına göre belirlenir.

  Konu Çin Takvimi olduğunda ise hangi ayda erkek bebek hangi ayda kız bebek olacağı tamamen annenin yaşına bağlıdır. Örneğin 2023 yılı Çin Takvimi hesabına göre 23 yaşındaki bir annenin erkek bebek sahibi olma ihtimali Ocak, Şubat, Mart, Mayıs, Haziran, Ekim ve Kasım aylarında daha fazladır; ancak 24 yaşındaki bir anne için bu aylar değişir. Yani önemli olan hangi ayda erkek olacağı değil, annenin yaşıdır.

  2023 Çin Takvimi Hangi Ayda Kız Bebek Olur?

  Yukarıda da belirttiğimiz gibi Çin Takvimi cinsiyet tahmini ya da başka bir yöntem fark etmeksizin bebeğinizin cinsiyetini belirlerken ihtimal oranı her zaman %50’dir; çünkü bebeğin cinsiyetini belirleyen X ve Y kromozomu olmak üzere iki değişkendir.

  “Çin Takvimi’ne göre hangi ayda kız bebek olur?” sorusunun cevabı ise aya ya da 2023 Çin Takvimi’ne değil, annenin yaşına bağlıdır. Çin Takvimi Tablosu anne yaşı ve bulunulan yıl göz önüne alınarak oluşturulan karmaşık bir tablodur. Örneğin, 2023 Çin Takvimi tablosuna göre 23 yaşında olan bir kadının Nisan, Temmuz, Ağustos, Eylül ve Aralık aylarında kız bebek sahibi olma ihtimali daha yüksektir; ancak 24 yaşındaki bir kadın için bu durum daha farklıdır.

  Çin Takvimi Cinsiyeti Doğru Çıkanlar

  Çin Takvimi sonuçları güvenilir mi?” sorusunun cevabını arayan ebeveynler genellikle sonucu doğru çıkan annelerin yorumlarını arıyor ve internette birçok ebeveyn sonuçlarının doğru çıktığını söylüyor.

  Çin Takvimi’nin sonuçlarının %85 oranında doğru olduğu söylese de Çin Takvimi de birçok diğer cinsiyet tahmin yöntemi gibi yalnızca fikir almak ya da eğlenmek amacıyla kullanılmalıdır; çünkü Çin Takvimi cinsiyet tahmininin ya da diğer tahmin yöntemlerinin iddia ettiğinin aksine bebeğin cinsiyetinin erkek ya da kız olması annenin yaşına ya da ilişki ayına bağlı değildir.

  Bebeğin cinsiyetinin erkek ya da kız olma ihtimali her zaman %50’dir; çünkü cinsiyet X ya da Y kromozomuna bağlıdır.

  Yazı kaynağı : budizzz.com

  Çin Takvimi ile Bebek Cinsiyeti Hesaplama 2023

  DOĞRULUK ORANININ YÜZDE 80 OLDUĞU İDDİA EDİLİYOR

  Yine de birçok kadın, hamile kalmadan önce, hangi ayda hamile kalırsa bebeğinin kız veya erkek olacağını veya hamile kaldıktan sonra bebeğinin cinsiyetini öğrenmek amacıyla göz ucuyla da olsa Çin takvimine bakıyor. Doğruluk oranının yüzde 80 olduğu iddia edilse de belirttiğimiz gibi bunu destekleyen bilimsel bir araştırma veya veri elimizde bulunmuyor. Peki, bir dönem bilimde son derece ileri giden Çinlilerin bu takvimi nasıl çalışıyor?

  TAKVİME GÖRE 21 YAŞINDA KIZ ÇOCUK DOĞURMA İHTİMALİ ÇOK YÜKSEK

  Çin takvimi, 18 ile 45 yaşları arasında bulunan kadınların bebeklerinin cinsiyetini gösteriyor. Takvimin temeli geçmiş dönemde Çinli kadınların doğumlarından alınan istatistiklere dayanıyor. Takvimde annenin 18 ila 45 arasındaki yaşı ve bu yaşların karşısında 12 ay bulunuyor. Bu aylardan hangisinde hamile kaldığını ve kaç yaşında olduğunu bildiren kadınlara bebeğinin cinsiyeti bilgisi veriliyor. Ancak takvim miladi takvime göre değil de Çin takvimine göre hazırlandığı ve Çin yılları biraz daha farklı olduğu için iki küçük düzenleme daha yapmak gerekiyor.

  Çocuğunun cinsiyetini tahmin etmek isteyen anne-babalar için işte Çin Takvimi:

  Yazı kaynağı : www.sabah.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap