Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  sıkan ayakkabı için pratik çözümler

  1 ziyaretçi

  sıkan ayakkabı için pratik çözümler bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Dar Gelen Ayakkabı Nasıl Genişletilir?

  Dar gelen ayakkabı nasıl genişletilir? Sıkan ayakkabı için evde pratik çözümler

  Dar gelen ayakkabı nasıl genişletilir? Sıkan ayakkabı için evde pratik çözümler

  Ayakların ne kadar rahat ederse tüm vücudun için konforu yakalaman da o kadar mümkün! Yani, rahatsız ve sana dar gelen, ayaklarını sıkan veya arkasına, ucuna değen yanlış seçilmiş ayakkabılar günün büyük bölümünü senin için oldukça zorlayıcı bir deneyime dönüştürebilir; hareket ederken sana acı verebilir ve hatta ayaklarında yaralar oluşabilir.

  Peki, dar gelen ayakkabı nasıl genişletilir?

  Evinden hiç dışarı çıkmana bile gerek kalmadan birkaç basit yöntemle dar gelen ayakkabılarını hayata döndürerek ayakların için uygun ölçülerde genişlemesini sağlayabilirsiniz.

  Ayakkabı kalıpları

  Ayağınızla aynı numarada bir ayakkabı kalıbı alın ve küçük gelen ayakkabılarınızın içine koyun. Fakat işe yaraması için birkaç gün beklemeniz gerekmekte.

  Ayakkabılarınızı dondurun 

  Ayakkabılarınızı ağzını sıkıca kapattığınız su dolu torbalarla doldurun. Ayakkabılarınızı, su dolu torbalar tamamen donana dek buzlukta bekletin. Kısa bir süre çözülmeleri için bekleyin ve sonra buz torbalarını alın. Ayakkabınızın yapıldığı malzemenin, öncekine kıyasla biraz daha esnemiş olduğunu göreceksiniz.

  Bir de ısıtmayı deneyin 

  Öncelikle, bir çift kalın çorapla birlikte ayakkabılarınızı giyin. Ayakkabılarınızı bir yandan saç kurutma makinesi ile iki dakika boyunca ısıtırken, diğer yandan dar bölgeleri gevşetmek adına parmaklarınızı esnetin. Deri soğuyana dek çorapları ve ayakkabıları çıkarmayın. Ayakkabılarınızı çorap olmadan deneyin ve eğer gerekiyorsa uygulamayı tekrarlayın.

  Spreyle genişletme 

  Ayakkabı satan mağazalarda bulabileceğiniz esnetici spreyleri şişenin arkasındaki talimatlara göre kullanabilirsiniz.

  Gazete kağıtları 

  Dar gelen ayakkabınızın içini sirkeyle ıslattığınız gazete kâğıdı ile iyice doldurun. Bir gece bu şekilde bekletiniz. Sabah giydiğinizde ayakkabın genişlediğini hissedeceksiniz.

  Patatesler 

  1-2 adet patatesin kabuklarını soyun, eğer ayakkabının uçları canınızı acıtıyorsa patatesleri itebildiğiniz kadar ayakuçlarına itin. Patatesleri ayakkabınızın içinde gece boyunca bekletin.

  Yazı kaynağı : www.yeniakit.com.tr

  Dar gelen ayakkabılar nasıl genişletilir | Sıkan ayakkabıların açılması için pratik çözümler...

  Dar gelen ayakkabılar nasıl genişletilir | Sıkan ayakkabıların açılması için pratik çözümler...

  Pek çok kişi yaşamlarının belirli bir noktasında tercih ettiği ayakkabıyı satın alıp kullanmaya başladıktan sonra dar ve sıkı gelmesinden yakınmaktadır ve bu problemlerin hareket alanının kısıtlanmasına ortam oluşturarak oldukça rahatsız eden bir hal almaktadır. Gün boyunca ayaklarının konforunu sağlamak isteyen kişiler de dar gelen ve sıkan ayakkabılarına genişletmek için birtakım çözüm önerisi arayışı içerisine girmektedir. Ancak şu da unutulmamalıdır ki, dar gelen ve sıkan ayakkabılar basite indirgenmemesi gereken bir sorun olmakla beraber ilerleyen dönemlerde kişilerin ayak sağlığı için de tehdit unsuru oluşturacak boyuta gelmektedir. Peki, her ne kadar şikayetçi olsanız da hali hazırda severek ve beğenerek kullandığınız ayakkabılarınızı elden çıkarmanıza gerek kalmadan dar gelen ve sıkan ayakkabılar nasıl genişletilir? 

  DAR GELEN VE SIKAN AYAKKABILAR NASIL GENİŞLETİLİR?

  *Sirke ve Gazete Kağıdı Yöntemi:

  -Dar gelen ve sıkan ayakkabıları genişletmek için en etkili çözüm önerilerinden biri olan Sirke ve Gazete Kağıdı Yöntemi; uzun dönem boyunca pek çok kesim tarafından yararlanılan ve oldukça işe yarayan bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır. Öncelikle herhangi bir gazete parçasını sirke ile beraber suyu çıkıncaya değin ıslatma işlemini gerçekleştirdikten sonra dar gelen ve sıkan ayakkanızın içerisine doldurup oda sıcaklığın bir dün süresince bekletmeniz gerekmektedir. Bu yöntem, ayakkabınızın genişlemesinde yardımcı olacağı için onlardan vazgeçmesine gerek kalmayacak.

  dar gelen ve sıkan ayakkabılar nasıl genişletilir

  *Patates Yöntemi:

  -Patates Yöntemi de dar gelen ve sıkan ayakkabılarınızın genişlemesi için harika bir çözüm önerisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Öncelikle bu yöntemden faydalanabilmek için kullanmış olduğunuz ayakkabınızın boyuta göre bir patates bulmanız gerekmektedir. Elde ettiğiniz bu patatesi dar gelen ve sıkan ayakkabınızın sıkan taraflarına yerleştirme işleminde bulunmanız lazım gelmektedir. Ardından bir gece süresince ayakkabılarınızı bu şekilde bekletmenizin ardından sabah vakitlerde ayakkabınızın boyutu genişleyecektir.

  *Saç Kurutma Makinesi Yöntemi:

  -Dar gelen ve sıkan ayakkabılarınızın genişlemesi için kullanılabilecek bu yöntem; tıpkı ilk maddede sözünü ettiğimiz Sirke ve Gazete Kağıdı yöntemi ile birbiriyle benzerlik göstermektedir. Bu yöntemde de kullandığınız ayakkabınızın dar ve sıkan taraflarını ıslatma işlemininde bulunmanızın akabinde evinizdeki saç kurutma makinasının en yüksek sıcaklık ayarına getirerek kurulamaya başlayın. Böylece ayakkabılarınız önemli ölçüde genişleyecek ve siz de ayakkabılarınızı elden çıkarmak mecburiyetinde kalmayacaksınız.

  *Kalın Çorap Yöntemi:

  -Kalın Çorap Yöntemi, dar gelen ve sıkan ayakkabıların genişletilmesinde en çok yararlanılan yöntemlerin başını çekmektedir. Ayakkabınızı sıkan ayakkabıları kalın çorap yöntemi sayesinde daha fazla baskı uygulanıp giderek genişlemeye başladığını göreceksiniz. Ayakkabınızın üzerine mümkün olduğunca çok kalın çorap tercih edip 1-2 saat arasında yürürseniz genişlemesinde de o ölçüde yardımcı olacaktır.

  *Su Dolu Poşet Yöntemi:

  -Su Dolu Poşet Yöntemi, tüm talimatları yerine getirip gereken sürede uygulandığı takdirde dar gelen ve sıkan ayakkabılarınızın genişlemesine birebir etki etmektedir. Bu yöntemi uygulamaya alabilmek için iki tane kilitli poşetiniz olması gerekmektedir. Ardından bu poşetlerin içerisine yarıya kadar su ile doldurun ve kullandığınız ayakkabılarınızın içerisine yerleştirin. Ancak yerleştirdiğiniz bu poşetlerin bilhassa burun olmak üzere her bölgesinin kaplanmasına özen gösterilmelidir. Biraz bekletmenizin ardından buzdolabınızın derin dondurucu bölümüne yerleştirin ve bir gün süresince dolapta beklemesini sağlayın. Ayakkabılarınızı dolap çıkardığınız anda zarar görmemesi açısından güneş görmeyecek bir alanda 20 ila 30 dakika süresince bekletmeniz lazım gelmektedir.

  *Islak Havlu İle Genişletme Yöntemi:

  -Şayet dar gelen ve sıkan ayakkabınızın önü açık ise öncelikle ıslatacağınız bir havlu yardımıyla ön bölümünü ıslatılmalı, ardından ıslatmış olduğunuz bu havluyu kullandığınız ayakkabınızın içerisine koyun. Ayakkabınızın arka tarafını da iki baş parmağınız ile öne doğru ittirme işlemi gerçekleştirin ve birkaç saniye boyunca bu şekilde beklemesini sağlayın. İşlemi 5 ila 6 sefer yinelemenizin akabinde havlu ile beraber bir gün süresince bekletmeniz gerekmektedir.

  Eğer ki kullandığınız ayakkabınızın önü kapalı ise, ön tarafına herhangi bir hasar gelmemesi açısından ilk etapta burnuna gelecek biçimde ayakkabınızın içerisine pamuk koyun ve ardından belirli bir parça kağıt sıkıştırın. Akabinde evinizde bulunan havlulardan herhangi birini ıslatarak dar gelen ve sıkan ayakkabınızın önüne doğru iterek içine yerleştirme işlemini uygulayın ve bir gün süresince bekletin.

  *Buz Torbası Yöntemi:

  -Dar gelen ve sıkan ayakkabıyı genişletmek için yararlanabileceğiniz en basit yöntemlerden biri de hiç şüphesiz Buz Torbası yöntemidir. Tüm eczanelerde bulunan buz torbasını satın aldıktan sonra buzdolabınızın dondurucu bölümünde dondurma işlemini gerçekleştirin. Buz torbasını dondurucudan aldıktan sonra kullandığınız ayakkabınızın içerisinde yerleştirip, buzlukta minimum 4 ila 8 saat boyunca bekletmeye alın.

  *Ayakkabı Kalıbı ve Ayakkabı Spreyi Yöntemi:

  -İnternet platformu aracılığıyla çok çeşitli sitelerde makul fiyatlarda satışa sunulan Ayakkabı Kalıbı ve Ayakkabı Spreyi sayesinde dar gelen ve sıkan ayakkabılarınızı genişletmeniz mümkün. Almış olduğunuz ayakkabı kalıbını ayakkabınızın içerisinde koyarak bu şekilde kullanmaya başlayın, belirli bir zaman sonra dar gelen ve sıkan ayakkabınızın genişlemesine katkıda bulunacaktır. Fakat bu yöntem ayakkabı genişletmek için önceki yöntemlere nazaran daha geç bir sürede yanıt verecektir. Öte yandan ayakkabı genişletmek için satışa sunulan özel ayakkabı genişletici spreyler sayesinde de ciddi ölçüde fayda elde edebilirsiniz.

  Yazı kaynağı : www.haber7.com

  Dar Gelen Ayakkabıyı Genişletmenin 7 Kolay Yolu

  Dar Gelen Ayakkabıyı Genişletmenin 7 Kolay Yolu


  Ayaklarında her organa özel farklı bir nokta olduğunu biliyor muydun? Ayakların ne kadar rahat ederse tüm vücudun için konforu yakalaman da o kadar mümkün! Yani, rahatsız ve sana dar gelen, ayaklarını sıkan veya arkasına, ucuna değen yanlış seçilmiş ayakkabılar günün büyük bölümünü senin için oldukça zorlayıcı bir deneyime dönüştürebilir; hareket ederken sana acı verebilir ve hatta ayaklarında yaralar oluşabilir maalesef…


  Online alışveriş yaparken ayakkabının kalıbını kestiremeyerek dar bir ayakkabı satın almış olabilirsin, ayakkabını aldığın zamandan bu yana biraz kilo almış olabilirsin, ayakların şişmiş veya vücudun su toplamış da olabilir. İşte bu gibi durumlarda, ayakkabın ayağına dar gelmeye başladığında ne yapmalısın? Güzelim ayakkabı dolabın bir köşesinde boynu bükük giyilmeyi bekliyorsa, senin de her seferinde elin gidiyor ama sırf ayağına vurduğu için vazgeçiyorsan artık bu duruma bir çare bulmanın vakti gelmiş demektir!


  dar gelen ayakkabı nasıl genişletilir

  Peki, dar gelen ayakkabı nasıl genişletilir? Evinden hiç dışarı çıkmana bile gerek kalmadan birkaç basit yöntemle dar gelen ayakkabılarını hayata döndürerek ayakların için uygun ölçülerde genişlemesini sağlayabilirsin. Üstelik bu yöntemleri uygulamak için ayakkabı tamir bilgisine falan ihtiyacın da yok; hiç zorlanmayacaksın. Tek yapman gereken senin için listelediğimiz yöntemlerden gözüne kestirdiğin bir tanesini seçip uygulamak!  İşte sana, ayakkabıların dar gelmeye başladığında ya da yeni aldığın ayakkabını genişletmek için kullanabileceğin en kolayından 7 fikir!


  dar gelen ayakkabı genişletme

  Dar Gelen Ayakkabıyı Genişletmenin 7 Basit Yolu


  Pek çoğumuz gibi senin de başına gelmiştir internetten satın aldığın ayakkabı ayak ölçülerine dar olabilir, önceden satın aldığın ayakkabılara artık kilo aldığın için ayağını sığdırmakta zorlanabilirsin veya yeni aldığın ayakkabı senin ayak modeline uygun kalıp alana dek biraz dar ve sıkı gelebilir…


  Peki bu gibi durumlarda ne yapılabilir? Dar gelen ayakkabıyı genişletmek için hangi yöntemler uygulanabilir? Gün içinde yürürken, ayaktayken, yani sen aktifken hareket kabiliyetini sınırlandıran ayakkabını nasıl genişletebilirsin?


  Şimdi dilersen tıpkı külkedisinin camdan ayakkabısı gibi tam ayağına uyacak ayakkabılara ulaşmanın sırlarını açıklayalım. Hazırsan başlıyoruz!


  1. Yöntem: Ayakkabılarını Su Torbalarıyla Dondur


  Evet kulağa biraz tuhaf geliyor olabilir, ayakkabı dondurmak… Ama ne kadar işe yaradığını görünce bu yöntem seni epey güldürecek! Adımları tek tek uyguladığında her seferinde işe yarayacak olan denenmiş bir yöntemdir üstelik.


  Yapman gereken adımları şimdi açıklıyoruz:  buz torbası

  2. Yöntem: Kalın Bir Çift Çorapla Birlikte Ayakkabılarını Giy


  Kışın uygulaması daha keyifli bir yöntemle karşındayız! Çok basit gibi görünse de epey işe yarayan bir yöntem bu. Üstelik ayakkabınla test sürüşüne çıkma imkanı da sunuyor! Şimdi yapman gerekeni hemen açıklayalım:  İpucu: Kalın çorapla ayakkabı genişletme süresini kısaltmak istersen bu aşamada saç kurutma makinenden yardım alabilirsin! Ayakkabılarını giydikten sonra birkaç dakika kurutma makinesini ayaklarına doğru tut ve ısınmasını sağla. Bu esnada parmaklarını da içeriden açıp uç kısmını da genişletebilirsin. İşlem tamam!


  ayakkabı genişletme yolları

  3. Yöntem: Patatesleri Soyup Ayakkabının Ucuna Koy


  Aklına malum portakallı tekerleme geldiyse evet tamam, şimdi konuya dönelim. Kurtarılması gereken yara bere içinde ayaklar var! Eğer ayakkabının ucu parmaklarına vuruyor ve bu nedenle yürümekte zorlanıyorsan bu yöntem kesinlikle işine yarayacak. Nasıl mı? Hemen anlatalım:  patates

  4. Yöntem: Ayak Numarana Uygun Kalıbı Ayakkabına Yerleştir


  Eğer evde senin ayak numarana uygun bir ayakkabı kalıbı varsa çok şanslısın bu yöntemi hemen uygulayabilirsin. Tek yapman gereken bu kalıbı dar gelen ayakkabının içine tam olarak yerleştirdikten sonra 1 veya 2 gün bu şekilde bekletmek. Birkaç gün sonra ayakkabını denediğinde artık ayağına tam olduğunu, ayağını sıkmadığını fark edeceksin. Tebrikler!


  ayakkabı kalıbı

  5. Yöntem: Sirkeli Gazete Kağıtlarını Ayakkabılarına Yerleştir


  Sıradaki yöntem hem çok basit hem de ayakkabılarını kokudan arındıracak bir çözüm. Dar gelen, genişletmek istediğin ayakkabılarını gazete ve sirkeyle nasıl uygun ölçüye getirebilirsin? İşte yanıtı!  gazete

  6. Yöntem: Ayakkabı Genişleten Sprey Köpük Kullanabilirsin


  Ayakkabı mağazalarında veya online ayakkabı satış platformlarında bu gibi durumlar için çözümler mevcut! Eğer deri ayakkabını hemen genişletmek istiyorsan bu durumlar için özel üretilmiş, uygun fiyatlara satılan ayakkabı genişleten sprey köpük alarak aşağıdaki uygulama aşamalarını uygulayabilirsin:  ayakkabı genişleten sprey

  7. Yöntem: Islak Havluyla Ayakkabılarını Genişletebilirsin


  Küçük el havlularıyla dar gelen ayakkabılarınızı genişletebilirsiniz. Bu sayede ayağınızın ucunu, arkasını ya da yanlarını sıkan, rahatsız eden ayakkabılarınızı ayaklarınız için uygun ölçüye kolayca kavuşturabilirsiniz! Nasıl mı? İşte yanıtlar!  havluyla ayakkabı genişletme

  Cesur ve Şık: Beyaz Çanta Nasıl Temizlenir?

  Corona Virüs Çanta Dezenfekte Önerileri

  Deri Çanta Nasıl Temizlenir? Tüm Püf Noktalar!

  Süet Çanta Nasıl Temizlenir? En Pratik ve Etkili Yöntemler

  Beyaz Spor Ayakkabı Temizlemenin 5 Kolay Yolu

  Yazı kaynağı : www.ecanta.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap