Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  siyer yarışması peygamber sevdalıları

  1 ziyaretçi

  siyer yarışması peygamber sevdalıları bilgi90'dan bulabilirsiniz

  PEYGAMBER SEVDALILARI SİYER SINAVI SONUÇLARI SORGULAMA 2023

  PEYGAMBER SEVDALILARI SİYER SINAVI SONUÇLARI SORGULAMA 2023

  Peygamber Sevdalıları Vakfı'nın düzenlediği Peygamber Sevdalılar Siyer Sınavı sonuçları sorgulama sayfası araştırılıyor. 11 12 Mart 2023 tarihinde düzenlenen sınavların sonrasında yarışmaya katılanlar Siyeri Nebi yarışması sonuçları ve listeyi merak ediliyor. Peki Peygamber Sevdalıları Siyer sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Ödüller neler, kazanılacak haklar belli oldu mu? 

  HAC FİYATLARI 2023 LİSTESİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

  Peygamber sevdalıları siyer sınavı sonuçları sorgulama sayfası sınava katılım gösteren adaylar tarafından araştırılıyor. Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından yapılan sınav 11 12 Mart 2023 tarihlerinde gerçekleştirilmişti. Adaylar, Peygamber Sevdalıları Siyer yarışması sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunun cevabını araştırıyor. Peki Siyer-i Nebi yarışması sonuçları belli oldu mu? İşte sonuç sorgulama sayfası ekranı!

  PEYGAMBER SEVDALILARI SİYER SINAVI SONUÇLARI SORGULAMA 2023 

  Yarışma ödülleri kesin sonuçların ilan edilmesinden itibaren en geç 1 ay içerisinde alınmalıdır. Kişinin iletişim bilgilerinde yapılan değişikliklerin bildirilmemesi, kişiye haber verildiği halde ödülünü almaması gibi durumlarda hak iddia edilmez.

  Yarışma ödülleri program yapmaya değer sayıda ödüllerin olduğu yerlerde programyapmak sureti ile, değilse yarışmacılar evlerinde veya okullarında ziyaret edilmek sureti ile, vakfımızın temsilcilerinin olduğu yerlerde temsilciler üzerinden veya kargo yolu ile yarışmacılara ulaştırılıp teslim edilecektir.

  Ödül kitap seti, ilgili kategorilerin seviyesine uygun düzeyde siyer, dini bilgiler, roman tarzı bandrollü, kültür bakanlığı onaylı kitaplardır. Yarışma ödülleri standart kalite ve düzeyde ödüller olacaktır. Yarışma giderleri ve ödüller sponsor firmalar ve vakıf bütçesinden karşılanacaktır.

  PEYGAMBER SEVDALILARI SİYER SINAVI SONUÇLARI SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ!

  Yazı kaynağı : www.tgrthaber.com.tr

  Peygamber Sevdalıları Vakfı Siyer sınavı başvurusu nasıl yapılır? Siyer Yarışması ne zaman? Siyer Yarışması başvuru ne zaman?

  Peygamber Sevdalıları Vakfı Siyer sınavı başvurusu nasıl yapılır? Siyer Yarışması ne zaman? Siyer Yarışması başvuru ne zaman?

  Siyer Yarışması ne zaman? Siyer Yarışması başvuru ne zaman?sorularının cevabı belli oldu. Siyer yarışması bu yıl 13 Şubat 2022 tarihinde yapılacak. Siyer yarışması başvurusu ise Ekim ile 31 Ocak 2022 tarihleri arasında Peygamber Sevdalıları Vakfı’nın web sitesi üzerinden yapılacak. Siyer sınavı ile ilgili tüm bilgileri dogurhaber.com.tr adresinden takip edebilirsiniz. Peki Peygamber Sevdalıları Vakfı Siyer sınavı başvurusu nasıl yapılır?

  Peygamber Sevdalıları Vakfı Siyer sınavı başvurusu nasıl yapılır?

  Her yıl yüz binlerce kişinin katıldığı siyer sınavı takvimi açıklandı. Toplamda bin 300 ödülün dağıtılacağı sınav büyük ilgiyle takip ediliyor. Binlerce kişi Siyer sınavı başvurusu nasıl yapılır? diye soruyor.  İşte Peygamber Sevdalıları Vakfı Siyer sınavı başvurusu nasıl yapılır? sorusunun cevabı…

  Siyer Yarışması ödülleri:

  Yazı kaynağı : dogruhaber.com.tr

  İlke Haber Ajansı

  Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından her yıl Türkiye genelinde düzenlen Siyer Yarışması'nın bu yıl 13 Şubat 2022 tarihinde yapılacağı açıklandı.

  Peygamber Sevdalıları Vakfı Yarışma Komisyonu Başkanı Hamdin Aslan, "O'nu Oku O'nu Yaşa" temasıyla 13 Şubat 2022 tarihinde düzenleyecekleri Siyer Yarışması ile ilgili açıklamalarda bulundu.

  Açıklamasında, yarışmada dereceye girenlere ödüllerin verileceğini belirten Aslan, tüm halkı yarışmaya katılmaya davet etti.

  Yarışmanın başvuru işlemlerinin 8 Ekim ile 31 Ocak 2022 tarihleri arasında Peygamber Sevdalılarının web sitesi üzerinden yapılacağını hatırlatan Aslan, yarışmanın dört kategori şeklinde yapılacağını söyledi.

  “Güçlüler zayıfı ezdi, hak ve adalet kayboldu”

  Peygamberin örnekliğinin terk edilmesinden beri dünyanın nice buhranlar yaşadığını belirten Aslan, “Bizleri, alemlere rahmet olarak gönderilen son Peygambere ümmet kılan Allah'a hamd olsun. O Peygamber ki ahlakın, erdemin, her türlü güzel vasfın zirvesini kendinde taşıyan, ümmetine karşı pek şefkatli ve merhametli olandır. O şanlı Peygamberin örnekliği terk edildiğinden beri dünya nice buhranlar yaşadı, nice toplumlar maddi manevi çöküşler yaşadı. Yeryüzünün halifesi olarak yaratılan insan, yeryüzünü fesada uğrattı. Güçlüler zayıfı ezdi, hak ve adalet kayboldu. Kin, nefret ve düşmanlıklar yeryüzünde hakim oldu. Bu olumsuzluklara rağmen bize düşen, hakkıyla ona iman edip yeryüzünü tekrar İslam’ın güneşiyle aydınlatmak, hak ve adaleti hakim kılmak çabası içinde olmaktır.” dedi.

  “Kendimizi insanlık için sorumlu addediyoruz”

  Hak ve adalet rehberinin Hazreti Muhammed Mustafa (sallallahu aleyhi vesellem) olduğunu vurgulayan Aslan şöyle devam etti:

  “Yeryüzü Şeriat-ı Muhammedi güneşi ile aydınlanır, insanlık ancak bu vesileyle huzur ve güvene kavuşur. Bizler Peygamber Sevdalıları Vakfı olarak biliyoruz ki problemlerimizin en güzel ve doğru çözümü, kurtuluşumuzun reçetesi O'ndadır. O halde tüm insanlığa bu reçeteyi sunmak için gayret etmeyi boynumuzun borcu olarak görüyor ve kendimizi insanlık için sorumlu addediyoruz. Bu sorumluluk gereğince Peygamber Sevdalıları Vakfı olarak birçok çalışma ve etkinliğin yanı sıra, her yıl Türkiye geneli ödüllü siyer yarışması düzenlemekteyiz.”

  13 Şubat 2022 Pazar günü saat 11.00’de 11’incisini gerçekleştirecekleri bu yılki yarışmaya da büyük önem verdiklerini söyleyen Aslan, tüm halkı bu anlamlı yarışmaya katılmaya davet ettiklerini belirtti.

  “Amacımız Peygamber sevgisini aşılamak, O’nun rol model alınmasını sağlamaktır”

  Aslan, konuşmasının devamında şu ifadeleri kullandı: “İnanıyoruz ki benzer çabalar çoğaldıkça meyvesini verecek ve insanlık, dalaletin karanlıklarından imanın nuruna kavuşacaktır. Gayemiz; ‘Andolsun ki Allah'ın Resulünde, sizin için uyulacak en güzel bir örnek var.’ (Ahzab/21) ayetinde ifade edildiği gibi O’ndaki örnekliği herkesin okumasını, bilmesini sağlamaktır. ‘Şüphesiz Allah ve melekleri Peygambere salat etmektedirler. Ey iman edenler! Siz de ona salat edin ve içtenlikle selam verin.’ (Ahzab/56) ayetinin gereği olarak yarışma kitabımız okundukça Peygamberin salat ve selamlarla anılmasıdır. Taptaze dimağlara Peygamber sevgisini aşılamak ve O’nun en büyük önder olduğunu ve model alınması gereken en seçkin zat olduğunu işlemektir. O’nu tanıyanların daha iyi tanımasına, O’na bağlı olanların muhabbet ve bağlılığının daha da artmasına vesile olmaktır.”

  Yarışma kategorileri ve sorumlu kitaplar

   “O’nu Oku, O’nu Yaşa” temasıyla düzenlenecek Siyer Yarışmasının kategorileri ve sorumlu kitaplar hakkında da bilgi veren Aslan, şunları kaydetti:

  “Yarışma kategorilerimiz şöyle: 1. Kategori: 4 ve 5. sınıf öğrencileri. 2. Kategori:  6, 7 ve 8. sınıf öğrencileri. 3. Kategori: Lise öğrencileri 9, 10, 11 ve 12. sınıf ile örgün eğitimde okumayıp 2005 ve sonrası doğumlu olanlar. 4. Kategori: Diğer (belirtilen eğitim durumları dışında kalanlar.)

  Yarışma kitapları: 1 ve 2. Kategori: Peygamber Sevdalıları Komisyonunun Semere Yayıncılıktan ‘Hz. Muhammed’in Hayatı’ 3 ve 4. Kategori: Adnan Akgönül’ün Semere Yayıncılıktan ‘Hz. Muhammed (Sallallahu Aleyhi Vesellem)’ adlı kitaplar olacaktır.”

  Başvuru koşulları ve genel bilgiler ile yarışmanın yapılacağı yerler ve yarışma tarihi-saati:

  Yarışmanın başvuru işlemlerinin 8 Ekim ile 31 Ocak 2022 tarihleri arasında http://peygambersevdalilari.com web sitesi üzerinden yapılacağını hatırlatan Aslan, şu bilgileri paylaştı:

  “Yarışma, Peygamber Sevdalıları Vakfınca http://peygambersevdalilari.com web sayfasında yayınlanacak olan yarışma merkezlerinde 13 Şubat 2022/Pazar 11.00-12.30-(TSİ) saatleri arasında erkek/bayan ayrı ayrı salonlarda olmak üzere tek oturumda aynı anda yapılacaktır. Ayrıca yarışmacılara, yarışmaya giriş yerleri e-posta/sms yolu ile bilgilendirme yapılabilecektir. 1 ve 2. Kategoride 60 soru 90 dakika cevaplama süresi, 3 ve 4. Kategoride 75 soru ve 90 dakika cevaplama süresi olup puanlama 100 üzerinden yapılacaktır.”

  Yarışmanın ödülleri:

  Tüm ödüllerin Türkiye geneli dağıtılacağını belirten Aslan, “Ödüllerimiz şunlardır: 1. Kategoride: Dizüstü bilgisayar, bisiklet, tablet, akıllı bilekli saat gibi toplamda 400 ödül. 2. Kategoride: Dizüstü bilgisayar, bisiklet, tablet, drone ve teleskop gibi toplamda 600 ödül. 3. Kategoride: Dizüstü bilgisayar, çeyrek altın, tablet, drone ve teleskop gibi toplamda 150 ödül. 4. Kategoride: Dizüstü bilgisayar, yarım altın, çeyrek altın ve kol saati gibi toplamda 150 ödül olacaktır.” dedi.

  Son olarak Aslan, düzenlenecek olan yarışmanın hayırlara vesile olmasını diledi. (İLKHA)

  Önceki Yıllara Ait Çıkmış Sorular 

  Yazı kaynağı : ilkha.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap