Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  sivilce lekeleri nasıl geçer evde çözüm

  1 ziyaretçi

  sivilce lekeleri nasıl geçer evde çözüm bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Sivilce lekelerine kesin doğal çözüm önerileri: Sivilce lekelerine ne iyi gelir, bitkisel ilaçlar ile nasıl geçer?

  Sivilce lekeleri nasıl geçer? Sivilce izlerine ne iyi gelir? Evde sivilce lekelerini geçiren bitkisel çözümler ve doğal yöntemler

  Sivilce lekeleri nasıl geçer? Sivilce izlerine ne iyi gelir? Evde sivilce lekelerini geçiren bitkisel çözümler ve doğal yöntemler

  Sivilceler tedaviyle geçse bile iz bırakabilir. Bu izler leke ve çukur şeklinde olabilir.

  Sivilce lekeleri nasıl geçer? Evde sivilce lekelerini geçiren bitkisel çözümler ve doğal yöntemler

  Sivilce lekelerine iyi gelen yağlar

  Sivilce lekelerine karşı kullanılabilecek bazı yağlar mevcuttur. Bu nedenle çay ağacı yağı, kekik yağı, jojoba yağı ve biberiye yağı tercih edilebilir.

  Sivilce izlerini geçiren için evde maske önerileri

  Sırttaki sivilce izlerine ne iyi gelir?

  Sırt bölgesi,sivilcelere yoğun rastlanan bölgedir.Yağlı bir alan olması sırt bölgesinde sivilce çıkmasını etkiler. Sırttaki aşırı sivilce çıkması probleminin sebebi sırtınızda yüzünüzde olduğundan çok daha fazla yağ bezi bulunur. Ayrıca tüm gün boyunca kapalı olması da buna bir etkendir. Sıcak ve nemli koşullar bakterilerin üremesi için doğal olarak, aknenin oluşması için de mükemmel bir ortam yaratır.

  İlk olarak yoğun ve ağrılı, şiş, bir sırt sivilcesi sorununuz var ise kesinlikle cildiye uzmanına gidip sivilce tedavisi olmalısınız. Sivilce tedavisi olan kişilerde sırt sivilceleri ile birlikte, vücudun diğer kısımlarındaki sivilceler de yok olmakta ve iyileşmektedir.

  Doktorlar A vitamini içeren ve yağ bezlerinin tıkanıklığını açan ve bakteri üremesini engelleyen krem, jel ve losyonlar tavsiye edebilir.

  Sırt bölgesindeki sivilceler yüzeyselse mekanik kazıma yöntemleri uygulanabiilir.Sırt bölgesindeki deri kalın  olduğu için mikrodermabrazyon yöntemle yada kimyasal peeling yöntermleriyle derinin üst tabakasını arındırarak lekelerin yok olmasını sağlar. Derin sivilce izlerinde ise lazer yöntemi uygulanbilir.

  Sırtındaki sivilcelerin bir diğer sebebi ise karaciğerin kanı tam olarak temizleyememesidir. Yağlı gıdalar, (fast food, kızartma türü) kolestrolü buna bağlı olarak sivilcelenmeyi tetikler. Karaciğere yardımcı başlıca besinlerden biri turptur. Günde 1 adet turp buna sırttaki sivilcelere iyi gelecektir. Ayrıca bol bol sebze ve meyve tüketmek bir çözüm önerisi olabilir.

  BİTKİSEL ÇÖZÜMLER

  Bilindiği gibi deniz tuzu sivilcelerin geçmesinde oldukça etkilidir, her gün denize gidemeyenler aşağıdaki yöntemi uygulayabilirsiniz.

  Hazırlanışı: Tuz su ile karıştırılır, hazırlanan tuzlu pamuk yardımıyla sivilceli bölgelere hafif bastırılarak sürülür. 20 dakika bekledikten sonra sırtınızı ılık su ile yıkayabilirsiniz.

  Hazırlanışı: Suyu bir kaseye koyun elma sirkesini ilave ederek karıştırın, hazırlanan karışımı masaj yaparak sırtınızın tamamına yedirin. 15 dakika bekleyin ve ardından sırtınızı yıkayın. Sırtınızdaki sivilceler geçene kadar gün aşırı tekrarlayabilirsiniz.

  Sivilce neden olur?

  Sivilce olarak bildiğimiz akne, sık karşılaşılan cilt problemlerinden. Bunların bir kısmı da tedaviye dirençli olabilir. Akne derinin altında bulunan yağ bezlerinin bir hastalığı. Normalde, bu bezlerin salgıladığı yağın deri yüzeyine çıkarak atılması gerekir. Ancak ergenlik döneminde yağ bezi daha fazla yağ salgılar.

  Normalde, bu bezlerin salgıladığı yağın deri yüzeyine çıkarak atılması gerekir. Eğer derinin üst tabakasındaki ölü hücreler gereğince uzaklaştırılamazsa ve cildin ürettiği sebumdan kaynaklı yapışmalarla topaklanırsa kolaylıkla yağın deri yüzeyine geçişini sağlayan kanal bu yoğunlaşmış atık kütlesi nedeniyle tıkanır. Tıkanma sonrası bakteri gelişimi ile iltihaplı sivilceler oluşur.

  Not: Bu içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Kesin tanı, teşhis ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  Sivilce İzi Nasıl Geçer? 9 Doğal Maske Tarifi

  Sivilce İzi Nasıl Geçer? 9 Doğal Maske Tarifi

  Sivilce Lekelerine Doğal ve Pratik Yöntemler

  Sivilceler ergenlik döneminden sonra hormonlardan dolayı ortaya çıkan, çoğu zaman da kişiyi estetik açıdan rahatsız eden bir cilt problemidir. Ergenlik döneminin sonuçları olsa da bazen sivilceler yanlış beslenmeden dolayı ileri yaşlarda da çıkabilir.

  Çeşitli nedenlerden dolayı meydana gelen sivilceler, yanlış tedavi edildiğinde ciltte leke bırakır. Bu lekeler güneşe maruz kaldığında ise esmerleşerek kalıcı hale gelir. Bu yazımız sizlere sivilce izi kesin çözüm önerileri sunuyor. Uzun zamandır sivilce izi doğal çözüm yöntemleri arayanlar, yazımızı okuduktan sonra derin bir nefes alabilir. Çünkü satır aralarında yer alan sivilce lekelerini giderecek tavsiyelerimiz oldukça etkilidir.

  Sivilce İzi Nasıl Geçer?

  Sivilce izi nasıl geçer sorusuna yanıt bulacağınız sağlıklı önerilerle dolu yazımız, bir tık uzağınızda bu sayfada olacak. Sivilce izi için maske uygulamak isteyenleri de unutmadık. İşte cildinize yenilik ve sağlık getirecek güzellik sırları…

  Sivilce İzi Nasıl Geçer? 9 Doğal Maske Tarifi

  1) Gül Suyu Maskesi

  Malzemeler:

  Hazırlanışı:

  Gül Suyu Faydaları, Nasıl Yapılır, Kullanılır? 3 Farklı Gül Suyu Maskesi

  2) Limon Maskesi

  Malzemeler:

  Hazırlanışı:

  Bal Limon Maskesi Nasıl Yapılır? Ne İşe Yarar? 9 Farklı Maske Tarifi

  3) Elma Sirkesi

  Malzemeler:

  Hazırlanışı:

  Elma Sirkesi Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir?

  4) Çilek ve Bal Maskesi

  Malzemeler:

  Hazırlanışı:

  Çilek Maskesi – Leke, Sivilce ve Kırışıklık Gideren 5 Canlandırıcı Tarif

  5) Maydanoz Suyu

  Malzemeler:

  Hazırlanışı:

  Maydanoz Suyunun Faydaları Nelerdir? Zayıflatır Mı? Ne Zaman İçilir?

  6) Maden Suyu ve Elma Sirkesi

  Malzemeler:

  Hazırlanışı:

  Maden Suyu Faydaları, Cilde Faydaları – Çok Şaşıracağınız Bilgiler

  7) Yeşil Çaylı Mucize

  Malzemeler:

  Hazırlanışı:

  Yeşil Çayın Faydaları Nelerdir? Zayıflatır Mı? Ne Zaman İçilmeli?

  8) Karbonat Maskesi

  Malzemeler:

  Hazırlanışı:

  Karbonat Maskesi Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir? Ne İşe Yarar?

  9) Kahve Maskesi

  Malzemeler:

  Uygulama:

  Kahve Telvesi Faydaları Nelerdir? Maskesi Nasıl Uygulanır?

  Sivilce İzlerini Önlemenin Püf Noktaları

  Sivilceye neden olan besinlerden uzak durmayı unutmayın. İzlerin temeli, yağlı ve kistik sivilce olabilir. Bu nedenle bazı besinleri öğünlerinizden çıkarabilirsiniz. Bunlar hangileri derseniz;

  Sivilce Nasıl Geçer?

  Farklı İhtiyaçlara Özel 8 Cilt Maskesi Tarifi

  Cilt Lekelerine Çözüm Önerileri 6 Doğal Yöntem

  Sivilceler İçin Maske Tarifleri: 10 Ev Yapımı Öneri

  Suna Dumankaya Tarifler, Cilt Beyazlatma Yöntemleri, Doğal Maskeler

  Yazı kaynağı : www.nefisyemektarifleri.com

  Sivilce nasıl geçer, ne iyi gelir? Yüzdeki sivilce izlerine evde bitkisel çözüm önerileri

  Sivilce nasıl geçer, ne iyi gelir? Yüzdeki sivilce izlerine evde bitkisel çözüm önerileri

  Dünya genelinde en yaygın cilt problemi olarak yer alan sivilceler ergenlik döneminden itibaren başlar. Çeşit nedenlerden dolayı cilt yüzeyin beliren sivilceler tedavi edilmediği sürece yara ve leke halini alır. Hafif semptomlar gösteren sivilceler için evde yapılabilecek bazı doğal ve bitkisel çözümlerle geçirmek ise mümkün.

  Sivilce neden olur?

  Sivilce kir, ölü cilt ve çeşitli sebeplerle tıkanan gözeneklerde oluşabilir. Tıkanmış gözenekler siyah noktalara veya inflamasyona da sebep olur.

  Sivilce, aşırı aktif yağ bezleri, hormonal dengesizlik veya dalgalanma, stres, kötü bir diyet, ilaçtan kaynaklanan yan etkiler ve hijyen eksikliğinden kaynaklı olabilir.

  Sivilce nasıl geçer?

  Evde akneden kurtulmanın birçok yolu var olsa da, sivilceleri yönlendiren tek madde limondur. Limonda bulunan bileşenler ve özellikler bu sinir bozucu ve utanç verici sivilcelerden etkili bir şekilde kurtarır.

  Limonlar akneye neden olan bakterileri öldürmeye yardımcı olan doğal bir antibakteriyeldir. Limonlarda bulunan sitrik asit, cilt üzerinde biriken aşırı yağdan kurtulmanıza yardımcı olur. Ölü deriyi döker ve temizler. Limonlar C vitamini açısından zengin olup, ciltte kolajen üretimini arttırır ve yeni cilt hücrelerinin oluşumuna yardımcı olur. Askorbik asit gözenekleri küçültmeye yardımcı olan sıkılaştırıcı bir özelliktir. Limon zengin antioksidanlar ile cilt hasarını önlemeye yardımcı olur. Aynı zamanda, sivilce izlerinin yanı sıra koyu renk lekelerin azaltılmasına yardımcı olmak için doğal bir görev yapar.

  Limon ile doğru malzemelerle kullanarak güzel saçlar ve lekesiz bir cilt elde edebilirsiniz. Limon suyu güçlü bir bileşen olduğundan cildinizin hassasiyetini kontrol etmeniz gerekir. Bunu yapmak için, bileklerinize 2 veya 3 damla limon suyu damlatın ve 15 dakika bekletin. Kızarıklığa veya kaşıntıya neden olmazsa, çözümlerle başlayabilirsiniz. Cildinize uymuyorsa, sivilceden kurtulmak için başka çözüm yollarına bakın.


  Limon suyu ve tarçın

  Tarçın ve limon, sivilce tedavisinde kullanılabilecek güçlü antibakteriyel maddelerdir. Tarçın, sağlıklı bir cilt tabakası ortaya çıkarmak için hafif bir aşındırıcı olarak da çalışır.

  Malzemeler

  • 2 yemek kaşığı taze sıkılmış limon suyu
  • 1 çorba kaşığı tarçın

  Yapılışı

  Tarçın ve limon suyunu karıştırıp sivilceleriniz üzerine uygulayın. 15-20 dakika bekletip ılık su ile durulayın, nemlendirici uygulayın ve haftada 2-3 kez tekrarlayın.

  Limon ve zerdeçal

  Zerdeçal ağrı ve iltihaplanmayı azaltabilen güçlü bir anti-inflamatuar maddedir. Zerdeçal ayrıca antibakteriyeldir ve sivilcelerdeki bakterilerini öldürmeye yardımcı olur. Zerdeçalda bulunan antioksidanlar cildin daha hızlı iyileşmesini sağlarlar. Limon ile birleştiğinde, akne oluşumlarını azaltmaya, sivilceleri temizlemeye ve cildi hafifletmeye yardımcı olur.

  Zerdeçal cildinizin hafif sarı kalmasına neden olabilir, yüzünüzü birkaç kez yıkadıktan sonra geçecektir.

  Malzemeler
  • 1 çorba kaşığı zerdeçal
  • 1 limon

  Yapılışı

  Zerdeçal ve limon suyunu iyice karıştırın. Sivilceli bölgeye uygulayın ve 15 dakika bekletip cildinizi durulayın. Sivilcelerden kurtulmak için haftada 2 veya 3 defa bu karışımı kullanın.


  Limon ve karbonat

  Karbonat ve limonun gazlı kombinasyonu cildi temizlerken gözenekleri açar ve aynı zamanda anti-inflamatuar bir etki eder. Limon cildin yağlanmasını engeller ve tıkanmış gözeneklerdeki bakteri temizler.

  Malzemeler

  • 1 çorba kaşığı limon
  • 1 çorba kaşığı karbonat

  Yapılışı

  Karbonat ve limon suyunu karıştıp sivilceleriniz üzerine uygulayın. Cildiniz üzerinde 10 dakikadan fazla bekletmeyin. Hafifçe masaj yaparak soğuk su ile durulayın. 3 hafta boyunca haftada 1-2 kez uygulayın.

  Limon, bal ve süt

  Bal ve limon antibakteriyel olarak çalışırken, süt cildi temizlemeye ve cildi rahatlatmaya yardımcı olur. Bal, cildi bakterilerden kurutmak ve hidrojen peroksit ile etkili bir şekilde tıkanmış gözenekleri temizler. Bal aynı zamanda cildin derinlemesine hidratize edilmesine ve gelecek yağmalanmaları önlemek için aşırı yağ salınımını azaltmaya yardımcı olur.

  Malzemeler

  • Yarım fincan süt
  • 2 yemek kaşığı bal
  • 1 çorba kaşığı limon suyu

  Yapılışı

  Malzemeleri iyice karıştırın ve bir pamuk yardımıyla sivilceli cilt üzerine uygulayın. 20 dakika kadar bekletin, sonra ılık suyla durulayın. Hafif bir nemlendirici uygulayarak bitirin. Sivilcelerden tamamen kurtulmak için 3 hafta boyunca her gün uygulayın.

  Limon ve salatalık

  Salatalık, yüksek su içeriği ile cildi yeniler ve besler. Ayrıca sivilceden tahriş olmuş cildi yatıştırır ve sıkılaştırır.

  Malzemeler

  • 1 limonun suyu
  • 1 salatalık

  Yapılışı

  Salatalığı püre haline getirin ve üzerine 1 limonun suyunu ilave edin. Karışımı sivilceleriniz üzerine uygulayıp 20 dakika bekletin, ardından soğuk su ile durulayın. İstediğiniz sonucu alana kadar her gün uygulayın.

  Limon ve yoğurt

  Yoğurt sivilceleri tedavi edebilen güçlü antibakteriyel maddedir. Yoğurt limon ile birlikte cilt temizleyicisi olarak çalışan laktik asit içerir. Ayrıca, tahriş olmuş cildinize nemlendirici bir etki kazandırmak için limonun sertliğine karşı koyar.

  Malzemeler

  • Yarım limon
  • Yarım fincan yoğurt

  Yapılışı

  Yoğurdun üzerine limon suyu ekleyip karıştırın ardından sivilceleriniz üzerine dairesel hareketler yaparak uygulayın. 10 dakika bekletip soğuk su ile durulayın. Haftada 2 veya 3 kez bu maskeyi uygulayarak 1 ay içinde sivilcelerden kurtulabilirsiniz.

  Limon ve gül Suyu

  Gül suyu akne ile tahriş olan cildi yatıştırmak için bir anti-inflamatuar madde olarak çalışır. Aynı zamanda, sivilcelere neden olan bakterilere karşı etkili olan antibakteriyel özelliklere sahiptir. Limon ile birleştiğinde, limon suyunun asitliğini sulandırmaya yardımcı olur ve hassas ciltler için bile uygundur.

  Malzemeler

  • 1 çorba kaşığı limon suyu
  • 1 çorba kaşığı gül suyu

  Yapılışı

  Limon suyu ve gül suyunu karıştırın. Bir pamuk yardımı ile sivilceleriniz üzerine uygulayın 20 dakika sıvının yüzünüzde kalmasına izin verin. Ardından soğuk su ile cildinizi durulayın. İstenilen sonucu elde edene kadar her gün tekrarlayın.

  Limon ve şeker

  Limon ve şeker etkili bir şekilde sivilce gidericidir. Şeker, ozmoz yoluyla bakterilerin temizlenmesine yardımcı olur. Bal ve zeytinyağı da kullanılarak daha yumuşak ve esnek bir cilt elde edebilirsiniz

  Malzemeler

  • Yarım fincan şeker
  • 1 çorba kaşığı zeytinyağı
  • 1 çorba kaşığı bal
  • Yarım limon suyu

  Yapılışı

  Tüm malzemeleri birleştirerek iyice karıştırın. Bir fırça yardımıyla sivilceli cildinize uygulayın, 2 dakika boyunca dairesel hareketler yapın. Maskeyi cildinizde 10 dakika bekletin ve su ile durulayın. Haftada 2 kez yapabilirsiniz.

  Limon ve aloe vera

  Aloe veranın cilde birçok faydasının olduğunu biliyoruz sivilcelerden kurtulmak için de kullanılabilir. Limonun deriye olan sert etkilerini azaltır, parlak ve lekesiz bir cilt kazandırır.

  Malzemeler

  • 1 çorba kaşığı aloe vera
  • 1 çorba kaşığı limon suyu

  Yapılışı

  Aloe vera ve limon suyunu birleştirip sivilceleriniz üzerine uygulayın. 15 dakika bekletip soğuk su ile durulayın. Sivilceler geçene kadar her gün uygulayın.
  Limon suyu
  Cildiniz aşırı duyarlı olmadıkça, sivilce için limonu kullanabilirsiniz. Tek adımda uygulayabileceğiniz limon suyu yöntemi için, limonu bir kabın içerisine sıkın ve pamuğu batırıp cildinize uygulayın. Limon suyu cildinizde kuruduğunda yüzünüzü yıkayın ve nemlendirici uygulamayı unutmayın. Sivilcelerden kurtulana kadar her gün 1 kez tekrarlayın.

  Sivilce yapabilecek besinler nelerdir?

  Aknesi olan insanlar, akneleri az olan veya olmayan insanlardan daha rafine karbonhidrat tüketme eğilimindedir.

  Rafine karbonhidratlar açısından zengin gıdalar şunları içerir:

  - Ekmek, kraker, tahıl veya beyaz un ile yapılan tatlılar,
  - Beyaz pirinç ve pirinç noodle,
  - Beyaz un ile yapılan makarna,
  - Soda ve diğer şekerli içicekler
  - Şeker kamışı, akçağaç şurubu, bal veya agave gibi tatlandırıcılar

  Yazı kaynağı : www.milliyet.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap