Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  sivil havacilik kabin hizmetleri ne iş yapar

  1 ziyaretçi

  sivil havacilik kabin hizmetleri ne iş yapar bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Sivil Havacılık ve Kabin Hizmetleri mezunları ne iş yapar? Sivil havacılık mezunları maaşları ve iş olanakları

  Sivil Havacılık ve Kabin Hizmetleri mezunları ne iş yapar? Sivil havacılık mezunları maaşları ve iş olanakları

  İnsanların hayatına yön veren ve şekillendiren en önemli olgulardan birisi de sahip olunan meslektir. Bu yüzden, üniversitelerde okunacak bölümlerin tercihi de önem arz etmektedir. Zira, üniversitelerin tercih dönemlerinde istenmeyen bir bölümü tercih listesine yazmak ve akabinde bu bölümü okumak, kişinin hayatı boyunca yaptığı en önemli hatalardan birisi olabilir. Doğru üniversite ve bölüm seçimi de bu yüzden oldukça kritik bir durumdur.

  SİVİL HAVACILIK VE KABİN HİZMETLERİ BÖLÜMÜ DERSLERİ, İŞ OLANAKLARI VE MAAŞLARI

  Sivil Havacılık ve Kabin Hizmetleri bölümü de üniversitelerin tercih döneminde en çok araştırılan bölümlerin başında gelmektedir. Ders çeşitliliği ile ön plana çıkan bu bölüm, mezuniyetin ardından da sunduğu iş olanakları, maaşları, fırsatları ve imkânları ile bilinmektedir. Bu doğrultuda, Sivil Havacılık ve Kabin Hizmetleri mezunları ne iş yapar, dersleri neler ve iş imkanları nasıl sorularına yanıt arayanlar doğru yerdeler.

  SİVİL HAVACILIK VE KABİN HİZMETLERİ BÖLÜMÜ DERSLERİ NELER?

  Sivil Havacılık ve Kabin Hizmetleri bölümü dersleri okuldan okula farklılık göstermekle beraber, genellikle teorik ve uygulamalı olarak iki şekildedir. Sivil Havacılık ve Kabin Hizmetleri bölümünün derslerinden bazıları şu şekildedir:

  SİVİL HAVACILIK VE KABİN HİZMETLERİ MEZUNLARI NE İŞ YAPAR?

  Sivil Havacılık ve Kabin Hizmetleri bölümünün iş imkanları oldukça fazladır. Sivil Havacılık ve Kabin Hizmetleri bölümünden mezun olan kişilerin iş olanakları geniş olduğundan dolayı bölüme girer girmez bir yol haritası belirlemeleri gerekmektedir.

  Sivil Havacılık ve Kabin Hizmetleri bölümü mezunları, havayolu şirketlerinin genel müdürlükleri, yurt içi ve yurtdışı yolcu taşıyan havayolu şirketleri, yabancı havayolu şirketleri, sivil havacılıkla ilgili her türlü firma ve şirketlerde çalışabilirler.

  SİVİL HAVACILIK VE KABİN HİZMETLERİ MEZUNLARI NEREDE ÇALIŞIR?

  Sivil havacılık ile bağlantılı tüm şirketler, bölümün istihdam alanlarını oluşturmaktadır.

  Havayolu şirketlerinin genel müdürlüklerinde, yurt içi ve yurt dışı yolcu taşıyan özel havayolu şirketlerinde, yabancı havayolu şirketlerinde, hava kargo şirketlerinde, ikram ve servis şirketlerinde, yer hizmetlerinde iş bulunabilir.

  Yazı kaynağı : www.sabah.com.tr

  Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Nedir, Ne Yapar, Maaşları-ÜnedeX

  Kabin Memuru Nedir?

  Kabin Memuru Nedir?

  14 gündür yayında

  Yazı kaynağı : www.kariyer.net

  Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Bölümü mezunu ne iş yapar? İş imkanları nelerdir? | Anlatsın

  Kabin Memuru nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Kabin Memuru olma şartları, maaşları ve iş imkanları

  Kabin Memuru nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Kabin Memuru olma şartları, maaşları ve iş imkanları

  Hem yurt içi hem de yurt dışı çalışma potansiyeline sahip olarak önemli meslekler arasında kabin memuru geliyor. Özellikle sunduğu iyi maaş ile beraber pek çok farklı yeri gezip görme olanağı da sağlamaktadır. Bu doğrultuda kabin memuru olabilmek için belli başlı bazı kriterleri taşımak gerekir.

   Kabin Memuru Nedir?

   Havayolu firması kapsamında belirlenmiş olan konfor ve güvenliği yolculara sunan kişilere kabin memuru denir. Özellikle yolcuların uçuş esnasında rahat ve uygun bir şekilde seyahat etmesini sağlamak amaçlı hizmet verirler.

   Kabin Memuru Ne İş Yapar?

   Farklı havayolları için Uçaklarda kabin memurları yolcuların güvenliğini ve konforunu sağlar. Aynı zamanda yiyecek ve içecek tedarikçi ile beraber pek çok ihtiyacı karşılama noktasında uçuş süresi boyunca hizmet verirler. Uçağa biniş anından iniş noktasına kadar yaptığı işler konusunda büyük öneme sahip meslekler içerisinde gelir.

   Kabin Memuru Nasıl Olunur?

   2 yıllık eğitime sahip olan sivil havacılık kabin hizmetleri bölümünden mezun olmak kabin memuru olmak için yeterlidir. Tabii bu görevi yerine getirmek ve yapabilmek için, mutlaka adli sicil kaydının bulunmaması gerekir. Bu kriterler yerine getirildiği takdirde farklı hava yolları şirketleri üzerinden, kabin memuru olarak uçuşlarda görev yapmak mümkün.

   Kabin Memuru Olma Şartları

   Kabin memuru olmanın ilk şartı 2 yıllık mezun olmaktır. Bu mezuniyet Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Bölümü üzerinden gerçekleştirilir. Tabii bunun dışında bazı niteliklere de sahip olmak gerekir.

   - Sözlü iletişim becerisi

   - Acil ve stresli durumlarda sakin kalma

   - Esnek çalışma saatlerine uyum sağlama

   - Fiziksel ve zihinsel olarak kapalı alanlarda uzun süre çalışma iradesi

   - Dış görünüşüne önem verme

   - Düzgün bir diksiyon ile beraber boy ve kilo orantısı

   Bu gibi kriterler kabin memuru olabilmek için en önemli şartlar içerisinde gelir.

   Kabin Memuru Görevleri Nelerdir?

   Uçuş başlamadan önce ve uçuş bittikten sonra da belli başlı bazı görevleri ile beraber kabin memurları işlerini gerçekleştirirler.

   - Uçuş öncesi kabini düzenleme görevlerini yerine getirmek.

   - İçecek ve yiyecek ile beraber battaniye ya da okuma gibi birçok unsuru uçuştan önce tamamlamak.

   - Uçağa girmeye başlayan yolcuların yerlerini göstermek ve onları karşılamak.

   - Sözlü olarak ve işaret dili ile gerekli prosedürlere yolcuları aktarmak.

   - Yolcular için içecek ve yiyecek servisi gerçekleştirmek.

   - Kabinin temiz tutulmasını sağlamak.

   - Yolculuk tamamlanmasının ardından uçuş raporunu hazırlamak ve sunmak.

   - Güvenli bir uçuş için tüm havacılık kural ve yönetmeliklerine uymak.

   Kabin Memuru Maaşları

   Kabin memuru maaşları 2400 ile beraber 8000 arasında değişkenlik göstermektedir. Bu durum kişinin tecrübesi ile beraber aynı zamanda çalışma süresi ve yaptığı işi bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Fakat genel olarak 4800 TL gibi bir ortalama maaş alındığını söylemek gerekir. Maaşlar bu fiyatların altında veya üstünde bir miktar değişkenlik göstermek ile ele alınır.

   Kabin Memuru İş İmkanları

   Kabin memuru yurtiçi ve yurtdışı uluslararası birçok farklı havayolu şirketlerinde çalışmak için iş imkanı elde edebilmektedir. Aynı zamanda bireysel açıdan da uçak sahibi olan kişiler için çalışma imkanı bulunuyor. Günümüzün en önemli ulaşım araçlarının başında gelmesi ile beraber, kabin memuru büyük öneme sahiptir.

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap