Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  sivas chp milletvekili aday adayları 2023

  1 ziyaretçi

  sivas chp milletvekili aday adayları 2023 bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Milletvekili aday adaylığı için istifa eden chp sivas i̇l başkanı coşkun, görevini devretti - Sivas Haberleri

  Milletvekili aday adaylığı için istifa eden chp sivas i̇l başkanı coşkun, görevini devretti - Sivas Haberleri

  SİVAS (AA) - CHP Genel Merkezinin yayımladığı genelge uyarınca 26 Aralık 2022'de milletvekili aday adaylığı için CHP Sivas İl Başkanlığından istifa eden Yılmaz Coşkun, görevini Haydar Öztürk'e devretti.

  İl binasında gerçekleşen devir teslim törenine CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu da katıldı.

  Karasu, Coşkun'un yıllarca partiye hizmet ettiğini belirterek, "İl Başkanımız Yılmaz Coşkun ile bundan sonra da birlikte yol yürümeye devam edeceğiz. Yeni ve eski yönetimde bulunan değerli yol arkadaşlarıma vermiş oldukları mücadele ve emekten dolayı teşekkür ediyorum. Haydar Öztürk kardeşimiz de CHP bayrağını daha yükseklere çıkarmak için mücadele edecek." dedi.

  Coşkun da "Yeni bir mecrada sizlere ve partimize hizmet edebilmek adına yola çıktım. Genelge gereğince yürüttüğüm görevi, il başkanı olarak atanan Haydar Öztürk arkadaşımıza devrediyorum." diye konuştu.

  Görevi devralan Öztürk ise Coşkun'a teşekkür ederek, "Kendisine milletvekilliği aday adaylığı sürecinde başarılar diliyorum. Geçmişte olduğu gibi bugün de yarın da partimizin bayrağını daha ileriye güçlü bir şekilde taşıyacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın." ifadesini kullandı.

  Konuşmaların sonunda Öztürk, Coşkun'a plaket ve çiçek takdim etti.
  Yazı kaynağı : www.haberturk.com

  CHP'de adaylık komisyonu görev dağılımı yaptı

  CHP'de adaylık komisyonu görev dağılımı yaptı

  Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

  Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

  Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
  Bugün BirGün’e Abone Ol.

  BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

  Yazı kaynağı : www.birgun.net

  Sivas Milletvekili adayları listesi - Sivas

  Şu ana kadar kimler milletvekili aday adaylıklarını açıkladı? - bianet

  Şu ana kadar kimler milletvekili aday adaylıklarını açıkladı? - bianet

  Türkiye 14 Mayıs 2023 Pazar günü Cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimi için sandık başına gidecek.

  Seçim tarihinin kesinleşmesi sonrasında partiler milletvekili aday adaylığı sürecini başlattı. Çok sayıda kamu görevlisi, kritik görevlerini bırakarak milletvekilliği adaylığı için partilerin kapılarını çaldı.

  Özellikle AKP'ye çok sayıda bürokrat aday adaylığı başvurusu yaptı. Türkiye kamuoyundan milletvekili aday adaylıklarını açıklayan isimlerden bazıları şöyle:

  AKP 

  Hatay Valisi Rahmi Doğan

  Maraş merkezli depremlerde büyük yıkım yaşayan ve binlerce insanını hayatını kaybettiği Hatay'ın valisi Rahmi Doğan, Sivas milletvekili aday adayı olmak için görevinden istifa ettiğini açıkladı.

  15 Mart’ta Hatay Valiliği sitesinden bir açıklama yapan Doğan “Beş yıldır yürüttüğüm Hatay Valiliği görevinden, devlet büyüklerimin de müsaadeleri ile, 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan Milletvekili seçimlerinde, memleketim Sivas'tan "aday adayı" olmak üzere ayrılmış bulunmaktayım.” dedi.

  Parti ismi vermeyen Doğan AKP’den aday adayı olacak.

  TIKLAYIN - Hatay Valisi milletvekilliği aday adaylığı için istifa etti

  Hatay İl Sağlık Müdürü Mustafa Hambolat

  Hatay'dan milletvekili adayı olabilmek için istifa eden bir başka isim İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Hambolat.

  Deprem nedeniyle çöken ve ağır hasarlı hastanelerde yüzlerce kişinin yaşamını yitirdiği Hatay'ın İl Sağlık Müdürü Polat, AKP'den milletvekili aday adayı olmak için istifa kararı aldı.

  Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan

  2019 yerel seçimlerinde Ağrı Belediye Başkanı seçilen Savcı Sayan 2023 genel seçimlerinde milletvekili adayı olmak için Ağrı Belediye Başkanlığından istifa etti.

  AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayını alan Savcı Sayan’ın  hangi ilden aday listesine gireceği ise henüz netlik kazanmadı.

  Hopa Kaymakamı

  Artvin'in Hopa İlçesi Kaymakamı Gürkan Üçüncü, görevinden istifa ederek AKP'den Trabzon Milletvekili Aday Adaylığını açıkladı.

  Kızılay İstanbul İl Başkanı Kadem Ekşi

  Depremde ortaya çıkan skandallarla eleştirilerin odağı olan Kızılay'ın İstanbul İl Başkanı Kadem Ekşi, AKP’den milletvekili aday adayı olmak için İBB'deki görevlerini bıraktı.

  Ekşi, İBB'nin Deprem ve Doğal Afetler Komisyonu Başkanı ve AKP’den Maltepe Meclis üyesiydi.

  Milli güreşçi Selçuk Çebi

  Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü Sporcu Yetiştirme Daire Başkanı Selçuk Çebi, milletvekili aday adayı olmak için görevinden istifa ettiğini açıkladı.

  Dünya şampiyonu eski milli güreşçi, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “14 Mayıs’ta yapılacak 28. Dönem Milletvekili Genel Seçiminde, AK Parti Trabzon Milletvekili aday adaylığı için mevcut görevimden istifa ettim. Yarın saat 15.00’te il başkanlığımızda başvurumuzu yapacağız. Dualarınızı bekler, hepinize sevgi ve saygılarımı sunarım” dedi.

  TBESF Başkanı Muaz Ergezen

  Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu (TBESF) Başkanı Muaz Ergezen de milletvekili aday adayı olmak için görevinden istifa edenler arasında. Ergezen yaptığı yazılı açıklamada, "Kariyerimdeki en anlamlı görevlerden biri olan, gururla sürdürdüğüm TBESF başkanlık görevimden milletvekili aday adayı olmak için istifa ettim. Vizyonu ve liderliği ile yolumuzu aydınlatan, sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a minnettarlığımı ifade etmek istiyorum. Önümüzdeki seçimin ülkemiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyor dualarınızı bekliyorum" dedi.

  TİP

  Metin Göktepe’nin ablası Meryem Göktepe

  İstanbul’da Ocak 1996’da haber takip ederken gözaltına alınıp öldürülen Evrensel muhabiri Metin Göktepe’nin ablası Meryem Göktepe milletvekili aday adayı olmak için memur olarak çalıştığı kurumdan dün istifa etti.

  Meryem Göktepe Türkiye İşçi Partisi’ne (TİP) adaylık başvurusu yapacak.

  Meryem Göktepe kardeşi Metin Göktepe'yle

  CHP

  Belediye Başkanlığından uzaklaştırılan Vefa Salman 

  "Zimmete para geçirilmesi" iddiasıyla yargılanan ve 2020'de Yalova Belediye Başkanlığı görevinden uzaklaştırılan Vefa Salman, da CHP'den milletvekili aday adaylığı için istifa etti. Salman, milletvekili aday adaylığı için CHP'ye giderek başvurusunu yaptı. Belediye meclisi, ilerleyen günlerde oylamayla yeni belediye başkanını seçecek.

  İBB’nin CHP Grup Başkanvekili Doğan Subaşı

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi CHP Grup Başkanvekili Doğan Subaşı da milletvekili aday adaylığı için görevinden istifa edenler arasında.

  Subaşı, görevinden istifa ederek CHP 3. Bölge Milletvekili aday adayı olduğunu duyurdu.  

  Sanatçı Onur Akın

  Sanatçı Onur Akın, CHP’den milletvekili aday adaylığı için başvuru yaptı.

  Daha önce CHP’ye "Bir ıslık da sen çal" şarkısı hazırlayan Onur Akın, genel merkeze giderek milletvekili aday adaylığı başvurusunda bulundu.

  Türkan Elçi

  CHP, öldürülen Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi'nin eşi Türkan Elçi'yi de adaylık teklifi götürdü. Teklifi kabul eden Türkan Elçi'ye parti rozetini CHP lideri Kılıçdaroğlu taktı.

  TIKLAYIN- Tahir Elçi Kimdir?

  İYİ Parti

  ‘İnternetçi Arkadaş' Taylan Yıldız

  İYİ Parti’den İBB Meclis üyesi olan Taylan Yıldız milletvekili aday adayı olmak için görevinden ayrılan isimler arasında.

  İBB Meclisi'nin 14 Mart’taki oturumunda konuşan Yıldız yaptığı ankete katılanların yüzde 90'unun TBMM’de gençliği temsil etmesi için kendisinin milletvekili olmasını istediğini belirtti.

  Yıldız, "Açtığım canlı yayında gençlere sordum TBMM’de milletvekili adayı olayım mı diye anket sonucunda gençler yüzde 90 milletvekili adayı olmamı istedi” dedi.

  Ali Kıdık da aday

  İYİ Parti’nin İBB Grup Sekreteri ve Küçükçekmece Meclis üyesi Ali Kıdık da aday adaylığını açıkladı.

  Kıdık, Türk Hava Yolları‘ndaki istifaları ve Atatürk Havalimanı’ndaki yıkımı gündeme taşımış, 16 Kasım 2022’de silahlı saldırıya uğramıştı.

  HDP

  Bingöl Barosu Başkanı Ömer Faruk Hülakü

  Bingöl Barosu Başkanı Ömer Faruk Hülakü, görevinden istifa ederek HDP'den aday adayı olacağını duyurdu.

  Hülakü, kendi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Onurla yürüttüğüm Bingöl Barosu Başkanlığı'ndan Halkların Demokratik Partisi aday adaylığı için istifa ettim. Desteğini esirgemeyen tüm dostlara teşekkürlerimle.” dedi.

  (HA)

  Yazı kaynağı : bianet.org

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap