Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  sivas belediyesi yakacak yardımı

  1 ziyaretçi

  sivas belediyesi yakacak yardımı bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Sivas Belediyesi Resmi Mobil Web Sitesi : BELEDİYEMİZDEN İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERE YAKACAK DESTEĞİ...

  Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin, ihtiyaç sahibi ailelere aylık 500 lira olmak üzere üç ay boyunca doğal gaz desteği vereceklerini belirtti.


  Belediyemiz kış aylarının yaklaşmasıyla ihtiyaç sahibi aileleri unutmadı. Belediyemiz bünyesinde hizmet veren Hayat Ağacı Derneği, ailelere nakit yakacak desteği sağlayacak. Aylık geliri 5 bin 500 lira ve altında olan ihtiyaç sahibi bütün ailelerin faydalanabileceği yardım için müracaatlar Belediyemizin resmi internet sitesi üzerinden yapılacak. Başvurular 30 Kasım Çarşamba günü mesai bitiminde ise son bulacak.


  Belediyemize bağlı Hayat Ağacı ve Gıda Bankası’nda basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Başkanımız Hilmi Bilgin, Sivas Belediyesinin sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerinden birini sergilediğini söyledi.


  Hayat Ağacı Derneği vasıtasıyla gıda başta olmak üzere birçok alanda vatandaşlara destek olduklarını aktaran Başkanımız Bilgin, "Göreve geldiğimiz andan itibaren sosyal yardımları sadece gıda yardımı olarak değil, ihtiyaç sahiplerinin ihtiyacı olan her alanda çeşitlendirerek devam ettirme kararı aldık. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının kömür yardımı yaptığı ailelere odun dağıtıyorduk. Bu nedenle artık Doğal gaz desteği, yakacak yardımı adı altında nakit yardım projemizi 2 yıl önce başlatmıştık. Üç ay boyunca aylık 300 lira olmak üzere 900 lirayı hemşehrilerimizin hesaplarına yatırmıştık. Bu sene de ocak, şubat ve mart aylarında aylık 500 lira olmak üzere toplam 1500 lira doğal gaz yardımını hemşehrilerimizin hesaplarına aktaracağız. “Soğuk günleri paylaşmanın sıcaklığıyla ısıtıyoruz” sloganıyla destek müracaatları bugün itibariyle başlamış olup, 30 Kasım'da sona erecek.” dedi.


  Geçen yıl yaklaşık 8 bin aileye destek sağladıklarını anımsatan Başkanımız Hilmi Bilgin, yardımlardan aylık geliri asgari ücretin altında olanların, ailede üzerine araç ve taşınmaz kaydı bulunmayanların, resmi ikamet adresi Sivas merkez olanların ve 18 yaş üstündeki kişilerin faydalanacağını belirtti.

  Yazı kaynağı : m.sivas.bel.tr

  Sivas Belediyesi Resmi Mobil Web Sitesi : BELEDİYEMİZDEN KIŞI ISITACAK NAKİT DESTEĞİ...

  Belediyemiz, kış aylarında ihtiyaç sahibi aileler ve üniversite öğrencilerine destek olmak adına nakit yardım yapma kararı aldı. Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin tarafından duyurulan kampanya kapsamında 2022 yılının Ocak, Şubat ve Mart aylarında ihtiyaç sahibi aileler ile kirada oturan üniversite öğrencileri için 300’er TL taksitle, toplamda 900 TL nakit yardımı yapılacak.

  "Veren elin, alan eli görmediği" bir anlayışla sosyal destek projelerine devam ettiklerini dile getiren Başkanımız Hilmi Bilgin, kampanyanın detayları hakkında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

  Başkanımız Bilgin, “Belediyemizin yapması gereken altyapı ve üst yapı projelerinin dışında sosyal yardım projelerimiz de devam ediyor. Bugüne kadar şehir merkezinde ikamet eden ihtiyaçlı vatandaşlarımıza yönelik gerekli şartları taşıyan ailelere ayni yardımların yanında nakdi yardımlarımızla destek olduk ve olmaya da devam ediyoruz. Sosyal belediyecilik anlayışıyla Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüz ve Hayat Ağacı Derneğimiz işbirliğinde aylık ortalama bin 200 ailemize gıda yardımı, günlük ortalama 4 bin 800 aileye ekmek yardımı,  bin 500 aileye yakacak yardımı, 2 bin 457 aileye kıyafet yardımı, 158 vatandaşımıza da otobüs bileti yardımı yaptık.” dedi.

  Ayni yardımların yanında pandemi sürecince nakdi yardımlar yapma kararı aldıklarını dile getiren Başkanımız Bilgin; “Belediye Meclisimizin bize verdiği yetki ile 2021 yılında 2 defa hemşerilerimize nakdi destekte bulunduk. Geçen ay Belediye Meclisimizden almış olduğumuz kararla 2022 yılında da bu yardımı devam ettireceğiz. Belediyemizin internet sitesi üzerinden e-Devlet ile koordineli bir şekilde müracaatları alacağız. Bu ilk olan bir uygulamadır. Bugüne kadar yapılan tüm müracaatlarda fiziki başvuruları kabule ettik. Ancak bundan sonra Belediyemize yapılacak sosyal yardım müracaatlarının tamamını e-Devlet ile entegre bir şekilde Belediyemiz internet sitesi üzerinde bulunan sosyal yardım butonuna tıklayarak hemşehrilerimiz yapabilecekler.” şeklinde konuştu.

  İHTİYAÇLI AİLELERE 3 FAZ HALİNDE TOPLAM 900 TL NAKİT DESTEĞİ…
  2022 yılı nakit yardımları hakkında Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin; “Yardımlarımız Ocak ayında 300 TL, Şubat ayında 300 TL, Mart ayında 300 TL olmak üzere toplam 900 TL olacak. Bu zorlu kış şartlarında hemşerilerimizin yükünü bir nebze olarak almak istiyoruz. Hemşerilerimize hayırlı uğurlu olsun. İnternet sitemiz üzerinden müracaatları başlatıyoruz.  Bir haftalık müracaatlar tamamlandıktan sonra Aralık ayı içerisinde değerlendirmeleri hızla yapıp Ocak, Şubat ve Mart aylarında 300’er TL olmak üzere toplam 900 TL yardımı hemşerilerimize ulaştırmış olacağız.” ifadelerini kullandı.

  Başvuru şartlarından da bahseden Başkanımız Bilgin, “Hanenin toplam geliri 3 bin 500 TL'yi aşmamalıdır. Üzerine kayıtlı 2005 model ve üzeri araç olmamalıdır. Üzerlerine kayıtlı ikinci bir ev veya arsa olmamalıdır. Bir ev var ancak geliri 3500 TL'yi geçmiyorsa sosyal yardımdan faydalanabilecekler. Vergi mükellefi olmamaları ve Sivas merkezde ikamet etmesi gerekmektedir. Ayrıca bize bildirdiği hesap numarasının da kişinin kendisine ait olması gerekmektedir. Belediyemiz internet sitesine girdikleri takdirde ilk başta ekrana düşecek ve bu şartları taşıyanlar müracaat edecekler. Hiçbir hemşerimiz belediyemize kadar yorulmadan müracaatlarını yaptırdıkları takdirde hem bir yoğunluk oluşmayacak, hem de hızlı bir şekilde başvurularını yapmış olacaklar. Bu projemizden faydalanacak olan tüm hemşerilerimize hayırlı uğurlu olsun diyorum.” dedi.

  KİRADA OTURAN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ DE FAYDALANACAK…
  Üniversite öğrencilerine yönelik de nakit yardımı yapılacağını dile getiren Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin, “Gönül Belediyeciliğimiz gereği ilimize misafir olarak gelen ve öğrenci evlerinde kalan öğrencilerimize yönelik bir paket hazırladık. Biliyorsunuz Sivas bir üniversite şehri, Allah'a şükürler olsun Sivas'ta yurt sorunu yok. Devletimizin şehrimize kazandırdığı yurtlarla birlikte Sivas'a gelen öğrencilerimiz otel konforundaki yurtlarda kalıyor. Ama çeşitli sebeplerle, kendi özel durumları veya farklı nedenlerden dolayı öğrenci evlerinde kalan üniversiteli öğrencilerimize de Sivas'ın misafirperverliğini göstermek istedik. Genç ve öğrenci dostu bir belediye olarak onlara da yardımda bulunmak adına yine aynı kapsamda bir projeyi hayata geçiriyoruz. En az 3 öğrenci ikamet eden öğrenci evlerine Sivas merkezde ikamet etmeleri şartı ve örgün eğitime devam ediyor olmaları şartıyla, öğrenci belgeleri, ikamet belgeleri gibi istenen bilgileri sisteme yükledikleri takdirde Ocak, Şubat ve Mart aylarında 300’er TL yakacak yardımında bulacağız.” dedi.

  “Belediyemiz olarak insana dokunan, insanı merkez alan, insanın hayatını kolaylaştıran hizmetlerimize devam edeceğiz” diyen Başkanımız Bilgin; “Bunun yanı sıra şehrimize vizyon katacak, şehrimizin altyapısından üst yapısına, park bahçe işlerinden istihdama kadar birçok alandaki projelerimiz devam ediyor. Onları önemsediğimiz kadar, biz sosyal belediyeciliği ve gönül belediyeciliğini de önemsiyoruz. Özellikle öğrencilerimize yapacağımız desteğin çok anlamlı olduğunu biliyoruz. Çünkü hepimiz öğrencilikten geldik, hepimiz o durumları yaşadık. Eğer bir şehirde misafirsek o şehrin bize sahip çıkıyor olması, o şehrin öğrenciyi destekliyor olması çok önemlidir. Her iki nakit yardımı kampanyamızın da hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” şeklinde konuştu.


  Yazı kaynağı : m.sivas.bel.tr

  Sivas Belediyesi bu kış yürekleri ısıtacak

  Sivas Belediyesi bu kış yürekleri ısıtacak

  Sivas Belediyesi bu kış yürekleri ısıtacak

  Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, ihtiyaç sahibi ailelere 1500'er lira nakit yakacak desteği sağlayacaklarını söyledi

  SİVAS - Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, ihtiyaç sahibi ailelere 1500'er lira nakit yakacak desteği sağlayacağını söyledi.

  Sivas Belediyesi kış aylarının yaklaşmasıyla ihtiyaç sahibi aileleri unutmadı. Sivas Belediyesi bünyesinde hizmet veren Hayat Ağacı Derneği, ailelere nakit yakacak desteği sağlayacak. Aylık geliri 5 bin 500 lira ve altında olan ihtiyaç sahibi bütün ailelerin faydalanabileceği yardım için müracaatlar Sivas Belediyesi resmi internet sitesi üzerinden yapılacak. Başvurular 30 Kasım Çarşamba günü mesai bitiminde ise son bulacak.

  3 ay boyunca devam edecek

  Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, nakdi yardımların Ocak, Şubat ve Mart aylarında 500 lira ihtiyaç sahiplerinin hesabına yatacağını söyleyerek, "Göreve geldiğimiz andan itibaren sosyal yardımları sadece gıda yardımı olarak değil hemşerilerimizin ihtiyacı olan her alanda çeşitlendirerek devam ettirme kararı aldık. Sosyal yardımlaşma vakfının kömür ve odun yardımını yıllardır yapıyoruz. İnşallah bu senede devam edecek. Bunun dışında ilkini 2 yıl önce başlattığımız yakacak yardımı adı altında doğalgaz desteği nakit yardımı desteğini de başlatmıştık. Bu senede yine Sivas belediyesi olarak bugün müracaatını başlatıyoruz. 30 Kasım 2022 mesai bitimine kadar devam edecek müracaatlardan sonra Ocak, Şubat ve Mart aylarında 500 lira olmak üzere toplamda bin 500 lira doğalgaz yardımını nakit olarak hemşerilerimizin hesabına yatıracağız" şeklinde konuştu.

  "Asgari ücret sınırı ve altında olan vatandaşlar yararlanabilecek"

  Başkan Bilgin, nakdi yardımdan gelirleri asgari ücretli ve altında olan vatandaşların yararlanabileceğini söyleyerek, "Tabi bu yardımlarda belli bir kriter olması gerekiyor. Neticede aylık geliri asgari ücret olan 5 bin 500 lira ve altında olan vatandaşlarımız nakit desteğinden yararlanabilecek. Müracaatları online internet ortamından alacağız. Hemşerilerimizin buraya gelip yüz yüze müracaat etmelerine gerek yok. Hızlı bir değerlendirmenin ardından Ocak ayının gelmesiyle birlikte destekler hesaplarına aktarılacak. 'Soğuk günleri paylaşmanın sıcaklığıyla ısıtıyoruz' sloganımızla bugün itibariyle destek müracaatları başlatıldı. Vatandaşlarımıza hayırlı olsun" ifadelerini kullandı.

  Yazı kaynağı : www.sondakika.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap