Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  sivas ak parti milletvekili aday adayları

  1 ziyaretçi

  sivas ak parti milletvekili aday adayları bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Sivas Milletvekili adayları listesi - Sivas

  AK Parti İl Başkanı Aksu, milletvekili aday adaylığını açıkladı

  AK Parti İl Başkanı Aksu, milletvekili aday adaylığını açıkladı

  Hüsnü Ümit AVCI/SİVAS, (DHA) - AK Parti Sivas İl Başkanı Hakan Aksu, düzenlediği basın toplantısı ile görevinden istifa ederek 2023 Genel Seçimlerinde milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı. 
  AK Parti Sivas İl Başkanı Hakan Aksu, 14 Mayıs'ta yapılacak olan 2023 Genel Seçimlerinde milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı. Aksu, AK Parti İl Başkanlığı binası toplantı salonunda düzenlendiği basın toplantısına il teşkilatı ve çok sayıda partili katıldı.
  Depremde hayatını kaybedenlere başsağlığı, yaralılara ise acil şifalar dileyen Aksu, 2023 seçimlerinde milletvekilliği aday adaylığı için görevinden ayrıldığını belirterek, "Onur ve gurur duyduğum ak hareketimizin kurucu il başkan yardımcılığı, kurucu gençlik kolları başkanlığı, SKM başkanlığı gibi birçok kademesinde uzun yıllar görev aldım. Şahsıma tevdi edilen her görevi tüm yol arkadaşlarımla birlikte sultan şehrimizin sorunlarıyla vatandaşlarımızın talepleriyle yakından meşgul olarak, bu kutlu davanın bayrağını kirletmeden taşımanın onurunu yaşadık. Genel merkezimiz ile yapmış olduğum istişareler sonucunda 3 Ağustos 2018 yılından bu yana sürdürdüğüm kutlu davamızın İl Başkanlığı görevimden 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde 28'inci dönem milletvekilliği aday adaylığı için ayrılıyorum" dedi. 
  Teşkilatın bir neferi olarak, Türkiye yüzyılı için var güçleriyle çalışmaya devam edeceklerinin altını çizen Aksu, "2023 Cumhurbaşkanlığı genel seçimlerinde aziz milletimizin bize duyduğu güvene layık olmak için teşkilatımızın emrindeyim. Görevim boyunca üzdüğüm, kırdığımız vatandaşlarımız varsa hepsinden haklarını helal etmelerini istiyorum. Aynı şekilde benim de üzerinde hakkım olan varsa sonuna kadar helal ediyorum" diye konuştu. (DHA)

  FOTOĞRAFLI

  Yazı kaynağı : www.dha.com.tr

  Partilerin S�rpriz Aday Adaylar�

  Hatay Valisi Rahmi Doğan istifa etti

  AK PARTİ’DE MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLARI İÇİN SON BİR HAFTA

  AK PARTİ’DE MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLARI İÇİN SON BİR HAFTA

  AK Parti İl Başkanlığı İstişare ve Değerlendirme toplantısı; İl Yürütme Kurulu Üyelerinin, İlçe Başkanlarının, Büyükşehir Belediye Başkan Vekilinin, İlçe Belediye Başkanlarının, Kadın ve Gençlik Kolları Başkanlarının katılımları ile gerçekleştirdi. Toplantıda 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerine yönelik yapılacak çalışmalar, AK Parti Milletvekili Aday Adaylığı başvuru süreci, 6 Şubat’ta 11 ilde yaşanan asrın felaketi depremlerin etkileri ve Balıkesir’de misafir edilen 19 bine yakın depremzedenin ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik çalışmalar değerlendirildi.

  MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLIĞI SÜRECİ BAŞLADI…

  AK Parti İl Başkanı Ekrem Başaran toplantıda yaptığı konuşmada; 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerine yönelik yapılacak çalışmalar hakkında teşkilatı bilgilendirdi. Balıkesir’de AK Parti’den milletvekilli aday adayı olacakların bir hafta içerisinde başvurularını yapması gerektiğini belirten AK Parti Balıkesir İl Başkanı Ekrem Başaran, “Cumhurbaşkanımızın seçim kararını açıklaması ve imzalamasının ardından 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçim süreci başladı. AK Parti İl Başkanlığımıza, Milletvekili aday adaylığı için başvuracak arkadaşlarımızın 1 hafta içerisinde müracaatlarını gerçekleştirmeleri gerekiyor. Yani Cuma gününe kadar başvurular devam edecek” dedi. 

  ADAYLIK BAŞVURU ÜCRETLERİ AFAD DEPREM HESABINA YATACAK.

  Başaran şöyle konuştu:

  “Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Milletvekili Aday Adaylarının adaylık başvuru ücretlerini parti yerine, AFAD’ın deprem hesabına yatırmalarını istedi ve tüm partilere de bu konuda çağrı yaptı. Aday adaylığı başvurularının tamamlanmasıyla, 19 Mart’ta başlayacak temayül yoklamaları sürecinin ardından aday adayları tek tek mülakata çağrılacak; ardından Cumhurbaşkanımız listeye son şeklini verecek. Aday listeleri 7 Nisan’da YSK’ya teslim edilecek. Cumhurbaşkanımızın başkanlığında Genel Merkez’de yapılan toplantıda adaylık başvuru ücretleri ile ilgili değerlendirmeler yapıldı. AK Parti’nin adaylık başvurusu için erkek adaylardan 20 bin lira, kadın ve genç adaylardan 10 bin lira, engellilerden ise 5 bin lira talep etmesi öngörüldü. AK Parti Balıkesir Milletvekili Aday adayı olacak arkadaşlarımızın bu takvim sürecine göre hareket etmeleri gerekmektedir. Şimdiden aday adayı olacak arkadaşlarımıza başarılar diliyorum.”

  BAŞARAN: TÜRKİYE İÇİN HEMEN ŞİMDİ DİYEREK YARALARIMIZI SARIYORUZ…

  6 Şubat’ta yaşanan asrın felaketi depremlerde devlet ve millet olarak gönül birliği içerisinde mücadele ettiklerinin altını çizen AK Parti İl Başkanı Ekrem Başaran, “Bu depremlerde 11 ilimiz büyük bir yıkımla karşı karşıya kaldı. Devlet olarak depremin ilk anından itibaren tüm kurumlarımızla, STK’larımızla, gönüllülerimizle, partililerimizle, milletimizle topyekun arama kurtarma çalışmalarına katıldık. Dünya da eşi benzeri az görülen bir dayanışma ve yardımlaşma göstererek çalışmalarımıza aralıksız olarak devam ediyoruz. Çadırları, Konteynırları ve geçici barınma evlerini hızlı bir şekilde kurduk ve kurmaya devam ediyoruz. Ayrıca, bir yılda yapacağım 500 bin deprem konutlarının projelerini tamamlayarak temellerini atıp, inşaasına başladık. Şehir merkezlerimizi tekrar ayağa kaldırmak için de enkaz kaldırma çalışmalarımızda aralıksız devam ediyor. Enkazları kaldırdıktan sonra şehir merkezlerimizi de tarihi dokularıyla, kültürüyle tekrar ihya edip ayağa kaldıracağız.

  “AK PARTİ BALIKESİR TEŞKİLATLARI OLARAK DEPREMZEDELERİMİZİN YANINDAYIZ…”

  AK Parti Balıkesir Teşkilatları olarak ilk andan itibaren sahada ve ilimizde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Balıkesir Valiliğimiz ve Büyükşehir Belediyemizin önderliğinde çok yönlü çalışmalarımız devam ediyor. 3 milyonu geçen depremzedemiz ülkemizin bir çok iline göç etti. Balıkesir’imizde de 19 bine yakın depremzedemizi misafir ediyoruz. Bu konuda yoğun bir çalışma programı gerçekleştiriyoruz. Depremzedelerimizin tüm ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Asrın felaketini yaşadığımız depremlerde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.

  “DEPREM BÖLGESİNİ TEKRAR AYAĞA KALDIRACAĞIZ…”

  Biz büyük bir milletiz. Allah’ın izniyle hep birlikte, yek yürek olarak tüm yaralarımızı saracağız. Depremin yaşandığı 11 ilimizi tekrar ayağa kaldırıp, acılarımızı birlikte dindireceğiz. Bugüne kadar AK Parti geçmişte yaşanan felaketlerde kısa zamanda yaşanan felaketlerin yaralarını sarmayı bildi. Şimdide 11 ilimizi tekrar ayağa kaldıracak, geleceğimizi milletimizle birlikte kuracağız. Türkiye güçlüdür, milletimiz güçlüdür. Türkiye için hemen şimdi! Diyerek çalışacağız ve çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

  “BALIKESİR’DE MİSAFİR ETTİĞİMİZ DEPREMZEDELERİMİZ İÇİN ADRES BEYAN SÜRECİ BAŞLADI…”

  14 Mayıs seçimlerinde depremzedelerin oy kullanmalarına yönelik duyuru ve bilgi aktarımında bulunan AK Parti Balıkesir İl Başkanı  Ekrem Başaran, “İçişleri Bakanlığı, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, depremzedelerin 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerde seçme ve seçilme hakkını kullanabilmesi için yapması gerekenlere ilişkin, “Diğer il veya ilçelerden birine taşınmış ise taşındığı yerdeki adrese; yurt, otel, pansiyon gibi geçici yerlerde dahil, aynı il ya da ilçe içerisinde ikamet adresi dışında başka bir konut, prefabrik ev, yurt, konteyner, çadırkent, huzurevi ve benzeri gibi yerde barınıyor ise bu tür geçici yerlere yönelik yapacakları yeni adres beyanını; 17 Mart saat 23.59’a kadar nüfus müdürlüklerine ayrıca e-Devlet ve nüfusmatikler üzerinden yapabilecekler. Bu konuda da Balıkesir’imizde misafir ettiğimiz depremzedelerimize yönelik AK Parti Teşkilatları olarak gerekli çalışma programlarımızı yaptık. Depremzedelerimizin her daim yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

  BAŞARAN, “BİZİM DERDİMİZ MİLLET, 6’LI KOALİSYONUN DERDİ KOLTUK…”

  14 Mayıs’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerinin ülkemizin ve milletimizin geleceği için büyük önem arz ettiğini söyleyen Başaran, “Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği gibi 6 masanın yani 6’lı koalisyonun gündeminde maalesef ülkemizin ve milletimizin hiçbir meselesi yok. Onlar bir ittifak değil tıpkı eski Türkiye’de olduğu gibi tamamen kavga, ayak oyunu ve pazarlık üzerine kurulu bir koalisyon yapısındalar. Güçlendirilmiş parlamenter sistem diye çıktıkları yolculuğun sonu at pazarlığından beter cumhurbaşkanı yardımcılığı pazarlık ve paylaşım kavgasına dönüştü. Bizim derdimiz millet, onların derdi koltuk.

  BAŞARAN, “14 MAYIS DESTANINI CUMHUR İTTİFAKI ORTAKLARIMIZLA BİRLİKTE YAZACAĞIZ…”

  Seçim kampanyamızı depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza hürmetimizin ve mağdur insanlarımıza olan saygımızın gerektirdiği hassasiyetle yürüteceğiz. Sandıklara sıkı sahip çıkacak, en küçük bir kaçağa göçeğe, hileye hurdaya meydan vermeyecek güçlü bir organizasyon kuracağız. ’14 Mayıs destanını, bir süredir beraber yol yürüdüğümüz, aramıza yeni katılan ve katılacak olan dostlarımızla Cumhur İttifakı olarak beraberce yazacağız. AK Parti Balıkesir Teşkilatları ve Cumurhur İttifakı ortaklarımızla birlikte Balıkesir’de milletvekilliğinde 9’da 9 yaparak seçimleri kazanacağız. Cumhurbaşkanımızı tekrar seçip, TBMM’deki milletvekili sayımızı arttıracağız. Türkiye için, Balıkesir için Hemen Şimdi! Diyoruz. Tüm teşkilatlarımızla seçimlere hazırız ve çalışmalarımızı aralıksız bir şekilde sürdürüyoruz. Alınan seçim kararının ülkemize, milletimize ve Balıkesir’imize hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

  Yazı kaynağı : politikam.com

  Hatay Valisi Rahmi Doğan, milletvekili aday adayı olmak için görevinden istifa etti

  Hatay Valisi Rahmi Doğan, milletvekili aday adayı olmak için görevinden istifa etti

  Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6'lık depremlerin ardından en büyük yıkımlardan birinin meydana geldiği Hatay'da Vali Rahmi Doğan görevinden ayrıldı.

  VEKİL ADAY ADAYI OLACAK

  İstifasını sosyal medya hesabından duyuran Doğan, 14 Mayıs'ta yapılacak seçimlerde milletvekili aday adayı olmak için bu kararı aldığını söyledi.

  SOSYAL MEDYADAN İSTİFA AÇIKLAMASI

  Doğan, Twitter hesabından yaptığı yazılı açıklamada şu ifadeleri kullandı; "Değerli Hemşehrilerim; Beş yıldır yürüttüğüm Hatay Valiliği görevinden, devlet büyüklerimin de müsaadeleri ile, 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan Milletvekili seçimlerinde, memleketim Sivas'tan "aday adayı" olmak üzere ayrılmış bulunmaktayım.

  "HATAYLI HEMŞEHRİLERİM BU SÜRECİN EN BÜYÜK ŞAHİDİDİR"

  Hatay'da görev yaptığım süre içerisinde Hatay'a ve Hataylılara hizmet etmek için canla başla çalıştım. Elimden geldiği, gücümün yettiği kadarı ile memleketimiz için güzel işler yapmaya gayret ettim. Hataylı hemşehrilerim bu sürecin en büyük şahididir.

  "BU HÜZÜN VE DERİN KEDERİ ÖMRÜM BOYUNCA UNUTAMAYACAĞIM"

  Görev yaptığım süre içerisinde; sel baskınları, orman yangınları, pandemi, İdlib'deki çatışmalar gibi birçok zorlu olaya şahitlik ettim ve bu süreçleri layıkıyla yürüttüm. Son olarak yaşadığımız deprem felaketiyüreğimde tarifi imkansız derin yaralar açtı. Ben de sizler gibi, eşimle beraber yaşadım bu felaketi. Dostlarımı, çalışma arkadaşlarımı ve bunca zaman hizmet ettiğim değerli hemşehrilerimi kaybettim. Bu hüzün ve derin kederi ömrüm boyunca unutamayacağım.

  "BUGÜN İTİBARI İLE HATAY'DAN AYRILIYORUM"

  Rabbimden vefat eden vatandaşlarıma rahmet diliyorum. Mekanları cennet olsun. Yaralılarımıza ise acil şifalar diliyorum. Değerli hemşehrilerim; Bugün itibari ile Hatay'dan ayrılıyorum. Ancak kalbim ve gönlüm hep sizinle olacak. Nasip olur da milletvekili olursam,Hatay'ın "Onikinci Milletvekili" hissiyatıyla Hatay için de çalışacağımdan, Hatay'ın yeniden inşasındaüzerime düşeni yapacağımdan asla şüpheniz olmasın. Bu duygu ve düşüncelerle sizleri Allah'a emanet ediyor, hepinizi saygı ile selamlıyorum."

  RAHMİ DOĞAN KİMDİR?

  Hatay Valisi Rahmi Doğan, 1969 yılında Sivas'ta doğdu. İlkokulu Danişment İlkokulunda, orta ve lise tahsilini Sivas İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 1987 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'ne girdi. 1991 yılında buradan mezun olan Doğan, 1992 yılında Sivas Belediyesi Araştırma Planlama Koordinasyon Müdürlüğünde Memur olarak çalışmaya başladı.1994 yılında Sivas Valiliğinde Kaymakam adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine atandı. Rahmi Doğan, adaylık sırasında 8 ay İngiltere'nin Oxford kentinde dil eğitimi aldı ve mesleki incelemelerde bulundu.

  Sırasıyla şu görevleri yürüttü:

  * 1992-1994 : Sivas Belediyesi

  * 1994-1995 : Sivas Kaymakam Adayı

  * 1995-1996 : Giresun Piraziz Kaymakam Vekilliği

  * 1997-1999 : Tokat- Başçiftlik Kaymakamı

  * 1999-2001 : Kilis- Elbeyli Kaymakamı- Öncüpınar Sınır Kapısı Mülki İdare Amiri

  * 2001-2003 : Kilis Vali Yardımcısı

  * 2003-2007 : İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü Şube Müdürü

  * 2007-2008 : İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü Daire Başkan V.

  * 2008-2013 : İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü Daire Başkanı

  * 2013(5 Ay): İçişleri BakanlığıHukuk Müşaviri

  * 2014-2015 : İçişleri Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanı

  * 2015-2016 : İller İdaresi Genel Müdürü

  * 2016-2018 : Kars Valisi

  Yazı kaynağı : www.sondakika.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap