Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  sirkeli su zayıflatır mı

  1 ziyaretçi

  sirkeli su zayıflatır mı bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Sirkeli Suyun 10 Faydası, Zayıflatır Mı?

  Sirkeli Suyun 10 Faydası, Zayıflatır Mı?

  Sirkeli Su: Dünyanın En Pratik Doğal İlacı!

  Sirkeli su, mutfakta ve hayatın pek çok alanında en doğal temizlik malzemesi olarak kullanılmaktadır. Kullanılan sirke elmadan yahut üzümden elde edilebilir. Meyvelerin çeşitli işlemler sonucunda ekşitilmesinden meydana gelen sirke, genellikle turşu ve salatalara eklenir. Hafif sert ve mayhoş tadı ile salata ya da sos gibi yiyecekleri lezzetlendirir. Sirkeli su da bir miktar sirke ile saf içme suyunun karışımına verilen isimdir. Hazırlanan bu doğal karışım ise cilt bakımından hastalığa kadar pek çok amaçla kullanılır.

  Evde kolayca hazırlanabilen sirkeli su karışımının hayatınızda oluşturacağı kolaylıklara göz atmak için sizlere faydalı bir yazı daha hazırladık. Bakalım sirkeli su ile neler yapabilirsiniz?

  Sirkeli Suyun Faydaları Nelerdir? İşte Mucizevi Etkileri!

  Sirkeli su faydası ile günün her anında sizin yanınızda olabilir. Sirkeli su içtiğinizde sağlığınıza kazandıracağınız faydalar ise listede!

  1) Sirkeli su vitamin ve mineral açısından zengin bir karışımdır. Bu özelliği ile tüketilen besinlerin daha kolay sindirilmesini sağlar.

  2) Sirkeli su ağrı kesici özellik taşır. Elma sirkesi ile bir miktar suyu karıştırıp içtiğiniz takdirde krampları sona erdirebilirsiniz. Ayrıca baş ve kemik ağrısı için de etkili olmaktadır.

  3) Bağışıklık dostu olan sirkeli su, özellikle de kış günlerinde pek çok kişinin sağlığını korur. Solunum yolu rahatsızlıkları için içilmesi tavsiye edilir. Öksürük ve balgam problemini yok eder.

  4) Elma sirkesi, mikrop düşmanı bir maddedir. Bu özelliğinden faydalanarak enfeksiyon günlerinde elma sirkesi ile suyu karıştırıp içebilirsiniz. Özellikle de idrar yolu enfeksiyonunda anında etki gösterecektir.

  5) Sirke metabolizma hızını yükselten bir yardımcı maddedir. Sirkeli su içilen diyet süreçlerinde, kilo verme hızı daha da artar ve kolayca yağ yakılır. Kilo vermek isteyenlere gün içinde bir fincan sirkeli su önerilir.

  6) Kanser için birçok şekilde doğal yöntemlere başvurulur. Bu doğal yöntemlerden biri de sirkeli su olarak dikkat çeker. Kanser hastalıklarına karşı önlem almak için sirkeli su tüketilebilir. Sirkeli su tümör ve kanserli hücrelerin vücuda yayılmasını önler.

  7) Kan şekerini dengeleme özelliği bulunan sirkeli suyun, muhakkak tüketilmesi tavsiye edilir. Gün içinde kan şekerini ideal dengele tutar ve ani tansiyon düşüşlerini engeller. Sirkeli su insülin duyarlılığını da kontrol etmektedir.

  8) Ağız içi bakımına özen gösterenlerin sirkeli suyu kullanması tavsiye edilir. Enfeksiyon giderici özelliğinden faydalanarak ağız içinde oluşan mikropları yok edebilirsiniz. Böylece daha sağlıklı dişlere sahip olabilirsiniz. Sirkeli su gargara ile kullanıldığında ağız içinde mikropların oluşmasını önlersiniz. Bu yöntemi deneyerek pek çok hastalığın önüne geçebilirsiniz.

  9) Kimyasal yöntemlerden uzak durup doğal yöntemler ile saç renginizi bir ton açmak istediğinizde de sirkeli su imdadınıza koşacak. Çünkü sirkeli su saç rengini açma konusunda yardımcı bir maddedir.

  10) Kalp ve damar sağlığını korumak ve hastalıklardan uzak kalmak için hayatınızda sirkeli suya yer verebilirsiniz.

  sirkeli su faydası

  Sirkeli Su Zayıflatır Mı?

  Pek çok kişinin hayalidir zayıflamak ve daha ince görünmek. Bu hayali gerçekleştirmek için ise önerilen besinleri ya da içecekleri tüketirler. Bazı uzmanlar tarafından tavsiye edilen sirkeli su ile zayıflama yöntemi, mide problemi olmayanlar için etkili olmaktadır. Sirkeli suyun zayıflamaya olan etkisinden bahsedecek olursak şu ifadeler dikkatinizi çekebilir:

  Detaylı bilgi için: Elma Sirkesi Zayıflatır Mı? Kilo Verdiren, Hiç Duymadığınız 5 Etkisi

  Sirkeli Su Nasıl Hazırlanır?

  Sirkeli suyu gün içinde taze bir şekilde hazırlamanız önerilir. Her kullanım için yeni bir sirkeli su hazırlamalısınız. Aksi takdirde özelliğini kaybedebilir.

  Malzemeler:

  Uygulanışı:

  Sirkeli Su Nasıl İçilmeli?

  Sağlığınızı korumak için eğer bir mide hastalığınız yoksa sirkeli su içmek doğru bir adım olmaktadır. Peki sirkeli suyu ne zaman ve nasıl içmelisiniz?

  Sirkeli Su Ateş Düşürür Mü?

  Ateş düşürme konusunda birçok doğal yöntem bilinmektedir. Bunlardan biri de ateşi olan kişiye ya da çocuğa sirkeli su ile kompres uygulamaktır. Doğru bilinen yanlışlar arasında yer alan sirkeli su ile kompresin aslında şöyle bir etkisi vardır:

  Sirkeli Su ile Yıkanmak Neye İyi Gelir?

  Sirke cildi besleyen bir maddedir. Yapısında B, C vitaminleri olduğu gibi pek çok mineral de yer alır. Cildi rahatlatmak ve bazı cilt problemlerini gidermek için sirkeli su ile duş alınmaktadır. Sirkeli su ile yıkandığınızda vücudunuzda oluşacak etkiler şöyle olacaktır:

  Elma Sirkesi Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir? Nasıl Kullanılır?

  Nar Sirkesi Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir? Ne İşe Yarar?

  Alıç Sirkesi Faydaları Nelerdir? Nasıl Yapılır? Zayıflatır Mı?

  Beyaz Sirke Nedir? Faydaları Nelerdir? Nerelerde Kullanılır? İçilir Mi?

  Beyaz Şarap Sirkesi Nerede Bulunur? Nasıl Kullanılır?

  Hurma Sirkesinin Faydaları Nelerdir? Nasıl Yapılır?

  Organik Bal Sirkesi Faydaları, Yapılışı ve Kullanımı

  Sirke Anası Nedir? Nasıl Saklanır? Faydaları Nelerdir?

  Yazı kaynağı : www.nefisyemektarifleri.com

  Elma Sirkesi Zayıflatır mı: Elma Sirkesiyle Zayıflama Yöntemi - Yemek.com

  Elma Sirkesi Zayıflatır mı: Elma Sirkesiyle Zayıflama Yöntemi - Yemek.com

  Eski zamanlardan beri bir şifa kaynağı olarak bilinen ve kullanılan elma sirkesi günümüzde adından daha çok söz ettiriyor, özellikle fazla kilolarından kurtulmak isteyenlerin dilinden düşmüyor.

  Sindirimi kolaylaştırma, ateş düşürme, kan dolaşımını düzenleme, cildi güzelleştirme gibi birçok faydası bulunan elma sirkesinin yağ yakma özelliği onu diyet yapanların da gözdesi haline getirmiş durumda.

  Peki, elma sirkesi gerçekten zayıflatıyor mu? Elma sirkesi zayıflamak için nasıl kullanılır?

  Gelin son zamanların en popüler bu sorusuna hep beraber cevap arayalım.

  Elma sirkesi zayıflatır mı?

  elma-sirkesi-tarifi

  Elma suyunun fermente edilmesiyle elde edilen elma sirkesi yüzde yüz doğal bir ürün. Hazır almak yerine evde en doğalını kolayca yapabileceğiniz elma sirkesinin en önemli özelliklerinden biri aç karna içildiğinde kişiyi uzun süre tok tutması. Bu tokluk hissi de kan şekerinin düşmesini engelleyerek abur cubur krizlerinin önüne geçiyor ve kişinin zamansız, sağlıksız beslenmesini engelliyor.

  Diğer yandan asidik özellikler içeren elma sirkesi vücutta yağ toplanmasının da önüne geçiyor. Özellikle aç karna tüketildiğinde yağ yakımını hızlandıran, yağ depolanmasını azaltıp metabolizmayı hızlandıran, toksinleri vücuttan atan elma sirkesinin zayıflamaya yardımcı olduğunu söylemek mümkün.

  Öyle ki Eski Mısır'da bir şifa kaynağı ve zayıflama yöntemi olarak kullanıldığı biliniyor elma sirkesinin. Günümüzde Japonya'da yapılan bir araştırma ise düzenli elma sirkesi tüketenlerin tüketmeyenlere göre kilo verdiğini gösteriyor. Bu araştırmada üç gruba ayrılan deneklerden ilk grup her gün bir, ikinci grup iki kaşık elma sirkesi içmiş. Üçüncü gruba ise sadece plasebo verilmiş. 12 hafta süren bu deneyde en fazla kilo kaybı ikinci grupta görülmüş.

  Tabii elma sirkesini eğer zayıflamak için kullanıyorsanız porsiyonlarınıza dikkat etmeniz, sağlıklı beslenmeniz ve düzenli spor yapmaya devam etmeniz gerekiyor. Tüm bu yönleriyle elma sirkesi tek başına zayıflatmaz ama yağ yakıcı özelliğiyle zayıflamanıza büyük ölçüde yardımcı olabiliriz diyebiliriz.

  Elma sirkesi zayıflamak için nasıl kullanılır?

  Yazı kaynağı : yemek.com

  Dilara Koçak | İyi Yaşam | Elma Sirkesi Gerçekten Zayıflatır Mı?

  Dilara Koçak | İyi Yaşam | Elma Sirkesi Gerçekten Zayıflatır Mı?

  Sosyal medyadan en çok aldığım sorulardan biri elma sirkesinin zayıflatıp zayıflatmayacağı. Bir nevi destan gibi dilden dile dolaşan, limon yağ yakar, sıcak su göbek eritir gibi acaba elma sirkesi de zayıflatır mı?

  7614204-an-image-of-a-denied-stamp-stock-vector-seal

  Elma sirkesinin gripten, siğillere kadar pek çok şeye iyi geldiğini duymuşsunuzdur. Bazı faydaları çoğu henüz kanıtlanmamış olsa da bu doğal sıvıya hayatınızda yer verirseniz, neler olabilir bir bakalım:

  Elma sirkesi ve zayıflama

  Elma sirkesinin zayıflamaya olan etkisini test eden tek araştırma Japonya’da yürütülmüş. Araştırmada 175 obez sağlıklı birey, 12 hafta boyunca günlük olarak elma sirkesi veya su tüketmiş. Diyetleri benzermiş. Araştırmanın sonunda sirke kullananların az bir farkla, daha fazla kilo verdiği ortaya çıkmış. Elma sirkesi tüketen grup, ortalama 3 aylık süre içinde 1 – 2 kilo vermiş.

  diet-exercise-wl-art

  Araştırma tamamlandıktan sonra bireyler verdikleri kiloları geri almışlar. Araştırmacılar, sirkenin yağ yakan belirli genleri etkinleştirdiğini öne sürüyor. Fakat bu etki muhtemelen zayıf. Elma sirkesi, zayıflama ve kilo kontrolü açısından bazı faydalar sağlayabilir, fakat kesinlikle hızlı bir şekilde sonuca varmanın yolu değil.
  Eğer zayıflamak istiyorsanız ve elma sirkesi seviyorsanız kullanmaya devam, ama mutlaka spor yapmanız ve porsiyonlarınızı da kontrol  altına almanız gerekiyor.

  Kan şekerine etkileri
  Elma sirkesi sizi fazla zayıflatmasa da, çalışmalara göre şeker hastalığını ve kan şekerini kontrol altına almaya yardımcı oluyor.
  “Elma sirkesinin anti-glisemik etkisinden net olarak bahsedilebilir. Sirke bazı nişasta sindirimlerini engelliyor” “Nişastayı yüzde yüz engelliyor” diyemeyiz ama en azından bir kısmının sindirilmesini önlediği söylenebilir ve bu da kan şekerinin yükselmesini engelliyor.

  © Copyright 2010 CorbisCorporation
  Bana soracak olursanız, diyabetli bireylere en azından bir zararı olmadığını düşünerek kullanabilir derim ama elma sirkesinin gücü konusunda kesin konuşamayız. Hastaların diyetlerinin tek bir besinine odaklanmak yerine, daha fazla araştırmanın desteklediği bir beslenme düzenine odaklanılmasını tavsiye ederim.

  Elma Sirkesi ve sindirim
  Eğer nişastalı bir yemekle elma sirkesi eklenmiş salata tüketirseniz, bağırsaklarınıza yardım edersiniz ve probiyotik bakteriler açısından da bağırsaklarınız mutlu olur.

  maxresdefault

  Nasıl tüketmeli?
  Doğrudan içmeyin! Elma sirkesinin büyük bir bardak suda seyreltilmesi ve günde bir veya iki kez öğünlerin yanı sıra tüketilmesi ve salataya eklenmesi mümkündür.

  Evde elma sirkesi yapmak için

  İki kilo elmayı iyice yıkayıp, kabuklarıyla beraber küçük küpler halinde doğrayın ve 5 – 6 litrelik cam kavanoza koyarak, üzerini kapatacak kadar içme suyu ekleyin. Yarım çay bardağı nohut, yarım çay bardağı şeker ve bir bardak sirke ekleyip üzerini tülbentle bağlayarak kapatın. Yaklaşık
  40 gün sonra sirke sinekleri size hazır olduğunu haber verecektir.

  Kaynaklar;

  1.A M White, C S Johnston. Vinegar ingestion at bedtime moderates waking glucose concentrations in adults with well-controlled type 2 diabetes. Diabetes Care. 2007 Nov;30(11):2814-5. Epub 2007 Aug 21.

  2. J W van Dijk, K Tummers, H M Hamer, L J van Loon. Vinegar co-ingestion does not improve oral glucose tolerance in patients with type 2 diabetes. J Diabetes Complications. 2012 Sep-Oct;26(5):460-1.

  3.  E Petsiou, P Mitrou, S A Raptis, G D Dimitriadis. Effect and mechanisms of action of vinegar on glucose metabolism, lipid profile, and body weight. Nutr Rev. 2014 Oct;72(10):651-61.

  4.  M Leeman, E Ostman, I Björck. Vinegar dressing and cold storage of potatoes lowers postprandial glycaemic and insulinaemic responses in healthy subjects. Eur J Clin Nutr. 2005 Nov;59(11):1266-71.

  Yazı kaynağı : www.dilarakocak.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap