Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  silinen telefon numaraları nasıl geri getirilir

  1 ziyaretçi

  silinen telefon numaraları nasıl geri getirilir bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Silinen numaralar nasıl geri getirilir

  Silinen numaralar nasıl geri getirilir

  Silinen numaralar nasıl geri getirilir

  3 Nisan 2020 Cuma

  Gelişen teknoloji ile birlikte farklı işletim sistemlerine ait cep telefonları hayatımıza girdi. Birçok kişi bilinmeyen bir nedenle veya istemeyerek rehberden numara silme işlemi yapmıştır. Bu işlem sonrasında silinen numaralar kurtarılabilir.

  Silinen numaralar nasıl geri getirilir. Güncelleme sonrası da birçok veri kaybolur. Bunlardan bir tanesi de rehberde yer alan kişilere ait cep telefonu numaralarıdır. Android ve İOS işletim sistemine ait cep telefonlarında silinen numaraları geri getirme işlemini kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

  Android Cep Telefonlarında Silinen Numaraları Geri Getirme

  Android cep telefonları Google hesabı ile senkronize çalışır. İster bilgisayar, ister cep telefonundan Google hesabına girerek, rehberinize ait kişileri görebilir ve tekrar geri yükleyebilirsiniz.

  Bilgisayar veya cep telefonundan Google hesabına giriş yapın.

  Menüden kişiler veya rehberi seçin.

  Daha fazla seçeneğinden kişileri geri yükle deyin. Burada 10 dakika önce, 1 saat önce, dün, 1 hafta önce ve özel bölümünü kullanarak kişileri geri yükleyebilirsiniz.

  Önemli uyarı: Cep telefonunuzdaki rehberi daha önce Google hesabı ile senkronize etmiş olmanız gerekiyor. Aksi takdirde rehberi geri yükleme işlemini yapamazsınız. En fazla 30 gün içerisinde silmiş olduğunuz numaraları geri getirebilirsiniz.

  İOS İşletim Sistemine İphone Cep Telefonlarında Silinen Numaraları Geri Getirme

  İOS işletim sistemine ait cep telefonu olan kişiler, rehberinde silinen kişileri geri getirmek için İcloud’u kullanabilir. İphone’de rehberde silinen kişileri geri getirmek için aşağıdaki yolları sırasıyla takip ederek uygulamanız gerekiyor.

  Cep telefonunuzun ayarlar kısmından kişileri kapatın.

  İcloud’a giriş yapın.

  Karşınıza uyarı ekranı gelecek. İphone’umda tut seçeneğine basın.

  Ayarlar kısmından kişileri açın dediğinizde, karşınıza gelecek uyarı ekranında birleştir seçeneğine basın.

  Önemli uyarı: Android işletim sistemine ait cep telefonlarında Google hesabını kullanarak en fazla 30 güne kadar silinen kişileri geri getirebilirsiniz. İcloud’a herhangi bir tarih kısıtlaması bulunmuyor.

  Önemli uyarı: icloud.com web sitesine girerek, rehberinizdeki kişileri görebilir ve düzenleyebilirsiniz. Rehberinizi Vcard formatına getirerek, bilgisayarınızda yedekleyebilirsiniz.

  Asus VivoBook S14 (S432FL) ile farklı ve renkli bir dizüstü deneyimi

  Yazı kaynağı : tele1.com.tr

  Akıllı Telefonlarda Silinen Numaralar Nasıl Geri Getirilir?

  Akıllı Telefonlarda Silinen Numaralar Nasıl Geri Getirilir?

  Muhtemelen hemen herkes, en az bir kere de olsa, telefon rehberinden istemeden birisini silmiştir. Eğer bunu yaşadıysanız, endişe etmenize gerek yok çünkü akıllı telefonlarda silinen numaralar nasıl geri getirilir sorusuna çok daha yakından göz atacağız. İşte olası bir durumda kullanabileceğiniz silinen numaraları geri getirme yöntemleri!

  Yazımızın devamında hem Android hem de iOS için çeşitli yöntemler ile karşınızda olacağız. Yine de başlamadan önce bu tip kazalara bir kez daha kurban olmamak adına çevrim içi rehber yedekleme servislerine göz atmanızı tavsiye ederim.

  Android Telefonda Silinen Numaraları Geri Getirme

  iPhone'da Silinen Numaraları Geri Getirme

  Her iki yöntemi uygulayabilmek için kişi rehberinizin daha öncesinde Gmail ya da iCloud servisi ile yedeklenmiş olması gerekiyor. Eğer halihazırda bulunan bir yedekleme yoksa, ne yazık ki rehberinizden sildiğiniz kişiyi kurtarmanız mümkün olmayacak.

  Ayrıca her iki yöntemde de silinen kişileri kurtarmak için otuz gün süre sınırı yer alıyor. Eğer sildiğiniz kişiyi silmenizin üstünden otuz gün geçti ise, ne yazık ki o kişiyi kurtarma seçeneğiniz bulunmuyor.

  Peki siz bu rehberimizde yer verdiğimiz bilgiler hakkında ne düşünüyorsunuz? Buradaki yöntemler işe yaradı mı ve rehberinizden sildiğiniz kişiyi kurtarmanız mümkün oldu mu? Konu hakkındaki görüşlerinizi hemen aşağıda yer alan yorumlar sekmesinden bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşmayı ihmal etmeyin.

  Yazı kaynağı : www.tamindir.com

  Silinen kişiler kurtarma

  Rehberden silinen numarayı geri getirme android

  Rehberden silinen numarayı geri getirme android

  Android'de rehberden silinen numara nasıl geri getirilir?

  Öncelikle aşağıdaki yöntemler %100 başarılı olabilir diyemem. Bahsedilen programlar bazı kullanıcılarda çözüm sağlarken bazı kullanıcılarda işe yaramayabiliyor.
  Android telefonumda rehberim silindi linkinde bir akradaşımız tecrübelerini paylaşmış. Okumakta fayda var.

  Android işletim sistemi kullanan telefonlarda rehberden silinen numarayı geri getirmek mümkündür.

  Rehber tamamen silinmiş olsa bile telefon numaraları geri getirilebilir.

  Android telefonda telefon numarası rehberden yeni silinmişse numarayı geri getirme şansı yüksektir. Eğer silinen çok eski bir numarayı gerigetirmek, kurtarmak istiyorsanız bu şansınız azalır.

  Bunun nedeni silinen numara'nın üzerine başka numaralar yani bilgiler yazılmış olma olasılığıdır.

  Rehberden silinen numarayı geri getirme çözüm 1:

  Android telefonlarda eğer telefonunuzda Sync yani senkronizasyon açıksa tüm Rehberiniz Gmail altına yedeklenir. Öncelikle gmail hesabınızı kontrol etmenizde yarar var.

  Bazen numara silindikten sonra Gmail üzerindeki rehber senkronize edilmememişse numaralara buradan ulaşabilirsiniz.

  Rehberden silinen numarayı geri getirme çözüm 2:

  3.parti yazılımlar kullanılarak Android telefonlarda Rehberden silinen numarayı geri getirmek mümkün olabilir.

  Rehberden silinen numarayı geri getirme programlarını kullanabilmeniz için telefonunuzun root edilmiş olması gerekir.

  Android telefon nasıl root edilir buradan öğrenebilirsiniz:Android telefon nasıl root edilir?

  Ayrıca bu işlemleri yapaken telefonunuzun tam şarjlı olmasına dikkat edin.

  Root işlemi, yazılımların telefonuzda özel işlemler yapmasına izin vermenizi sağlayan bir işlemdir. 

  Rehberden silinen numarayı geri getirmek için kullanabileceğiniz pek çok yazılım var. Bunların büyük çoğunluğu ücretli programlardır.

  Bu iki program android rehberden silinen numarayı geri getirme işlemi için kullanılacak en iyi iki programdır. Bu programlar ücretli fakat silinen numaraları size gösterecektir. 

  Rehberden silinen numarayı geri getirme programı nasıl kullanılır?

  Rehberden silinen numarayı geri getirme programlarının kullanımı basittir. Genelde  Telefonu Tak > Tarat > Silinen numaraları geri getir şeklinde ilerler.

  Android rehberden silinen numaraları geri getirme
   

  Rehberden silinen numarayı geri getirme programları Samsung, LG, HTC, Motorola, Sony, Google gibi pek çok telefonu destekler ve rehberden silinen numaraları geri getirmenizi sağlar.

  Wondershare Dr.Fone for Android ve EaseUS MobiSaver for Android programları yukarıda dediğim gibi ücretli programlardır. Fakat numaraları görmek için programları satın almanız gerekmez.  Ücretsiz sürümlerini yükleyerek telefonunuzu taratabilir ve silinen numaraları geri alabilirsiniz.

  Wondershare Dr.Fone for Android ve EaseUS MobiSaver for Android  programlarının dilleri ingilizcedir fakat kullanması oldukça zahmetsiz programlardır.

  Yazı kaynağı : uzmanim.net

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap