Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  sigortalılık tescil ve hizmet kaydı tespiti belgesi nasıl alınır

  1 ziyaretçi

  sigortalılık tescil ve hizmet kaydı tespiti belgesi nasıl alınır bilgi90'dan bulabilirsiniz

  4A Sigortalı Tescil Kaydı Tespiti

  SGK Tescil ve Hizmet Dökümü / İşyeri Unvan Listesi

  SGK Tescil ve Hizmet Dökümü sorgulama nasıl yapılır? SGK tescil bilgileri 2019

  SGK Tescil ve Hizmet Dökümü sorgulama nasıl yapılır? SGK tescil bilgileri 2019

  SGK'nın başlıca görevlerinden biri de güvenlik politikalarının daha güncel, daha yeni, daha iyi olmasına yönelik çalışmalar yapmaktır. Sigortalı olarak çalışanlar SGK ile ilgili işlemlerini e-Devlet üzerinden hem güvenli hem de pratik şekilde yapabilirler.

  SGK tescil ve hizmet dökümü e-Devlet üzerinden yapılan ve resmi işlerde kullanılabilen bir hizmet türüdür. SGK Tescil işlemleri ile çalışanlar sigortalılık durumları ile ilgili detaylı bilgilere erişebilirler. e-Devlet üzerinden 4A, 4B, 4C SGK tescil ve hizmet dökümü işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilirler.

  Sigortalı çalışanlar böylece aktif sigortalılık durumlarını gün, ay, yıl olarak takip edebilir. Bunun için en hızlı yöntem e-Devlet SGK Tescil ve hizmet dökümü sorgulama hizmetidir.

  SGK’ nın kendi resmi sitesi sgk.gov.tr üzerinden birçok farklı hizmetten yararlanabilir. Ancak e-Devlet resmi evrak olarak kullanabileceğiniz sorgulamaları yapmanıza izin verir. e-Devlet'te Sosyal Güvenlik Kurumu başlığı altında sigorta kollarına göre 4A, 4B, 4C gibi çeşitli aramalar yapılır. Hem sigortalılar hem de emekliler bu sorgulamalardan faydalanabilir.

  SGK TESCİL BİLGİLERİ

  e-Devlet adresi www.turkiye.gov.tr üzerinden sorgulama ile 4A, 4B ya da 4C fark etmeksizin tescil bilgilerinizi öğrenebilirsiniz. Tescil bilgilerinizde şunlar bulunur:

  -Adı Soyadı
  -T.C. Kimlik No
  -4A Sicil No
  -Durumu (Sigortası devam ediyor mu?)
  -İşe Giriş Tarihi
  -Uzun Vade Gün Sayısı
  -4A İptal Sicilleri

  e-DEVLET SGK TESCİL VE HİZMET DÖKÜMÜ SORGULAMA İŞLEMİ

  SGK Tescil ve Hizmet Dökümü sayfasından tüm SGK uzun vade hizmet dökümü görüntülenir. Bunun için e-Devlet Kapısı'na TC. kimlik numaranız ve şifrenizle ile giriş yapmanız gerekiyor. Şifreniz yoksa PTT'den satın alabilir unuttuysanız şifremi unuttum seçeneğinden kimlik bilgilerinizi kullanarak yeni şifre alabilirsiniz.

  e-Devlet'e girdiyseniz, arama çubuğundan hızlı arama yapabilirsiniz. Bunun için arama çubuğuna SGK hizmet dökümü sorgulama yazmanız yeterli.

  Açılan sayfada 4A, 4B, 4C tescil bilgileri ve banka sandığı tescil bilgileri tek sayfada karşınıza çıkar. Sicil no, işe giriş tarihi, prim gün sayısı, sigortalılık durumu ile beraber hizmet dökümü de görüntülenir. Hizmet dökümünde ödenen primlerinizi gün gün inceleyebilirsiniz. Ay ay çalışılan tarihler, işe giriş ya da çıkışlar, eksik günler, işyeri bilgileri, meslek kodu gibi bilgileriniz de görebilirsiniz.

  Dilerseniz bu sayfadan barkodlu belge oluşturabilirsiniz. Sayfanın en üst sol köşesinde 'Barkodlu Belge Oluştur' sekmesine tıklayarak açılan sayfayı bilgisayarınıza indirip daha sonra yazıcıdan çıktı alabilirsiniz.

  Hemen sorgulamak için tıklayın

  Yazı kaynağı : www.haberturk.com

  SGK tescil ve hizmet dökümü isimden sorgulama nasıl yapılır? İşte SGK hizmet dökümü görüntüleme ekranı…

  SGK tescil ve hizmet dökümü isimden sorgulama nasıl yapılır? İşte SGK hizmet dökümü görüntüleme ekranı…

  SGK tescil ve hizmet dökümü isimden sorgulama nasıl yapılır? İşte SGK hizmet dökümü görüntüleme ekranı…

  SGK tescil ve hizmet dökümünü için artık Sosyal Güvenlik Kurumu Müdürlüklerine gitmeye gerek yok. SGK tescil ve hizmet dökümü isimden sorgulama işlemi e-Devlet üzerinden gerçekleştirilebiliyor. İşte Emekli Sandığı, SSK ve BAĞ-KUR olarak bilinen sosyal güvenlik hizmetlerinden hangisine bağlı bulunuyorsanız sigortanızın durumuyla ilgili merak ettiğiniz tüm detayları nasıl öğreneceğiniz konusunda bilgiler...

  Sigortalı olarak çalışan vatandaşlar, sigortalarının ne durumda olduğunu, aktif ya da pasif olup olmadığını, sigortanın açılıp açılmadığını öğrenmek için SGK Tescil ve Hizmet Dökümü uygulamasını e-Devlet üzerinden kontrol edebilirler. Peki SGK tescil ve hizmet dökümü nedir?, İsimden sorgulama nasıl yapılır? ve SGK hizmet dökümü nasıl görüntülenir?

  SGK TESCİL VE HİZMET DÖKÜMÜ NEDİR?

  SGK Tescil ve Hizmet Dökümü, Sosyal Güvenlik Kurumuna bağlı olan tüm vatandaşların alabileceği, sigorta ve prim bilgilerini barındıran ve 4A, 4B, 4C olarak üçe ayrılan belgedir. Eski sistemde Sosyal Güvenlik Kurumuna bağlı olan vatandaşlar 4A hizmet dökümünü, Bağ-Kur’a bağlı olan vatandaşlar 4B hizmet dökümünü ve Emekli Sandığı’na bağlı olan vatandaşlar 4C hizmet dökümünü alabilirler.

  SGK hizmet dökümünde bulunan bilgiler şunlardır;

  – Sigortalıya ait temel bilgiler
  – Sigortalının çalıştığı gün sayısı
  – Primlerin ödeme tarihleri
  – İlk defa girilen işin giriş, çıkış tarihleri
  – Hangi aylarda sigortanın ödendiği bilgisi
  – Çalışılan şirketin bilgileri

  İSİMDEN SORGULAMA NASIL YAPILIR?

  Eski adıyla Sosyal Sigortalar Kurumu yeni adıyla Sosyal Güvenlik Kurumu sorgulama işlemleri için zaten tek bir bağlantı kullanılmaktadır. Bağlantı ekranından kişisel bilgilerinizi (Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlık Numarası, Nüfusa bağlı olduğu il ve ilçe, Cilt numarası, doğum yılı ve güvenlik kodudur) girdikten sonra İsim ile SSK Hizmet Dökümü Sorgulama işleminizi ve kendi sigortanızla ilgili tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

  TESCİL VE HİZMET DÖKÜMÜ NASIL GÖRÜNTÜLENİR?

  Hizmet dökümü sorgulamanın yanında tescil kayıt sorgulamak için de e-Devlet sistemine kişişel bilgileriniz ile giriş yapmanız gerekmektedir. (https://www.turkiye.gov.tr/sgk-tescil-ve-hizmet-dokumu) sorgu ekranından giriş yaptıkdan sonra T.C. Kimlik No ve e-Devlet şifrenizi girin. Doğrudan Tescil ve Hizmet Dökümü sayfasına yönlendirileceksiniz. Bu sayede sigortanızın tescili ile ilgili tüm bilgilere ulaşabilir ve tescil sorgulamasını gerçekleştirebilirsiniz.

  SGK Tescil ve Hizmet Dökümü sigortalılar için düzenlenmiş olup sadece genel sağlık sigortası primi ödeyenler, hak sahibi durumunda olanlar ile bakmakla yükümlü olanlara ait sorgulamaları kapsamamaktadır.

  Yazı kaynağı : www.sozcu.com.tr

  TC ile şifresiz SGK hizmet dökümü sorgulama nasıl yapılır?

  TC ile şifresiz SGK hizmet dökümü sorgulama nasıl yapılır?

  Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) hizmet dökümü belgesinde; temel sigorta belgeleri, ilk defa sigortalı olarak bir işe giriş ve çıkış tarihi, sigortalı olarak çalışılan süre, sigorta dönemindeki hizmetler, aylara göre prim durumu ve şirket bilgileri yer alır. Sosyal Güvenlik Kurumu(SGK) çatısı altında toplanan 4A, 4B, 4C sigorta kollarına ilişkin tüm kayıt ve sigortalılık bilgilerini SGK hizmet dökümü belgesinden öğrenebilirsiniz. SGK hizmet dökümü sorgulamanızı e-Devlet kapısı portalından kolay ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

  TC İle ŞİFRESİZ SSK Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

  SSK Hizmet Dökümü Sorgulaması Nasıl Yapılır?

  e-Devlet kapısı aracılığıyla yapılabilen SGK hizmet dökümü sorgulama işlemi, 7 gün 24 saat kesintisiz olarak yapılabilir. e-Devlet kapısı, tüm internet servisleri için olduğu gibi SGK hizmet dökümü sorgulama ve belge alma işleminizde de e-Devlet kimlik doğrulama yapmanız gerekiyor. e-Devlet kapısı üzerinden SGK hizmet dökümü belgesini alabilmek için;

  • Akıllı cihazlarınızdan yazının devamında verdiğimiz linke tıklayarak “SGK Tescil ve Hizmet Dökümü” sorgulama sayfasına ulaşabilirsiniz.

  • Çıkan ekranda, e-Devlet sorgulamasını yapabilmek için ilk adımda kimlik doğrulama adımlarını geçmeniz gerekir. 

  • E-Devlet Kapısı kimlik doğrulama sayfasında T.C. kimlik numarası ve e-Devlet şifresi kısımlarını doldurun. Dilerseniz mobil imza, e-imza, T.C. kimlik kartı ve internet bankacılığı şeklindeki diğer giriş yöntemlerini de kullanabilirsiniz. Aynı zamanda e-Devlet şifrenizi bilmiyorsanız; en yakın PTT şubesine giderek şahsınıza özel tahsis edilen şifrenizi alabilirsiniz.

  e-Devlet SSK Hizmet Dökümü Belgesi Nasıl Alınır?

  e-Devlet kapısı üzerinden SGK hizmet dökümü belgesi almak için ise "SGK Tescil ve Hizmet Dökümü" servisini kullanabilirsiniz. Bunun için;

  • SGK Tescil ve Hizmet Dökümü servisindeki "Barkodlu Belge Oluştur" seçeneğine tıklayın.

  • Oluşturulan barkodlu belgeyi kullanabilmek için öncelikle "Dosyayı İndir" seçeneğine tıklayarak, bilgisayarınıza indirin. Bilgisayarınızın yazıcı bağlantısı veya taşıyıcı bellek aracılığı ile SGK hizmet dökümü belgenizi kullanabilirsiniz.

  • Dilerseniz sayfadaki "E-Posta Gönder" seçeneğine tıklayarak, SGK hizmet dökümü belgesini vereceğiniz kişi ya da kurum e-posta adresine doğrudan gönderimini gerçekleştirebilirsiniz.

  SSK Hizmet Dökümü Ne İçin Kullanılabilir?

  SGK hizmet dökümü belgesi ve belgenin sunduğu bilgiler;

  • Sosyal Güvenlik Kurumunun vatandaşlar için hazırlamış olduğu SGK borç sorgulama, ne zaman emekli olurum, emekli maaşı sorgulama ve emekli maaşı hesaplama gibi uygulamalarda• Kıdem hesaplamada• İkramiye hesaplamada

  • Vize alma sürecinde

  • Başta mahkemeler olmak üzere birçok resmi kurumda kullanılabilir.

  Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap