Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  sgk e-borcu yoktur aktivasyonu için gerekli evraklar

  1 ziyaretçi

  sgk e-borcu yoktur aktivasyonu için gerekli evraklar bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Sgk E Borcu Yoktur Aktivasyon ve Başvuru İşlemleri

  Sgk E-Borcu Yoktur Aktivasyonu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir ?

  Sgk E-Borcu Yoktur Aktivasyonu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir ?

  Sgk e-borcu yoktur aktivasyonu için gerekli evraklar ve başvuruda   izlenmesi gereken yol hakkında tüm detayları yazımızda bulabilirsiniz. Eğer sgk borcu yoktur yazısına ihtiyacınız varsa ve Sosyal Güvenlik Kurumu’nda tescilli işyeri dosyanız varsa sgk borcu yoktur yazısısı e borcu yoktur sgk sistemi üzerinden kolayca alabilirsiniz. Tabi bunun için bağlı olduğunuz Sosyal Güvenlik Merkezi’ne e borcu yoktur başvurusu yapmış olmanız ve sgk e borcu yok aktivasyonu almış olmanız gerekiyor.

  Ssk e borcu yoktur sisteminde eğer aktivasyonunuz yoksa sgk e borcu yoktur başvurusunu nasıl yapabileceğiniz, sgk borcu yoktur başvurusunda istenilen evraklar ve e borcu yoktur başvuru formunu yazımızda bulabilirsiniz.

  Sgk borcu yoktur aktivasyon başvurusu için gerekli belgeler nelerdir ?

  İşveren olarak e borcu yoktur uygulaması aktivasyonu alabilmeniz için e borcu yoktur başvurusu için istenen evraklar ile birlikte işveren dosyanızın bağlı olduğu Sosyal Güvenlik Merkezine elden ya da posta yolu ile başvuru yapmanız gerekiyor. E borcu yoktur sgk uygulaması aktivasyonu için başvuruda istenen borcu yoktur aktivasyon evrakları şunlardır;

  E sgk borcu yoktur başvuru formu gerçek kişiler için, adi ortaklı ve tüzel kişiler için 3 farklı şekilde düzenlenmiştir. Siz işyerinin durumuna göre uygun olan e-borcu yoktur başvuru formunu doldurun. E borcu yoktur formu ile birlikte taahhütnameyi de doldurup imzalamayı unutmayın.

  Sgk aktivasyon formu indir

  Başvuruda istenen önemli evraklardan birisi de Sgk borcu yoktur aktivasyon formudur. Sgk aktivasyon dilekçesi yani başvuru formu işveren durumuna göre farklılık gösterebilmektedir. Sgk borcu yoktur formunu aşağıda verilen linklerden indirebilirsiniz ;

  Sgk borcu yoktur başvuru taahhütnamesi indir

  E borcu yoktur başvurusunda istenen evraklardan birisi de e-borcu yoktur taahhüt belgesidir. E borcu yok başvuru formuna ilave olarak bu e borcu yoktur taahhütnamesini de vermeniz gerekmekte. Sgk e borcu yoktur taahhütnamesi tüm işyerleri için aynı formattır. E-borcu yoktur taahhütnamesini buradan indirebilirsiniz ⇒ sgk borcu yoktur taahhütname word indir.

  Sgk e borcu yoktur sorgulaması nasıl yapılır ?

  SGK tarafından aktivasyon işlemleri tamamlandıktan sonra sgk e borcu yoktur yazısını artık online alabilirsiniz. Sisteme e sgk şifreniz ile buradan giriş sağlayabilirsiniz. sgk e borcu yoktur sorgulamasını buradan yapabilirsiniz sgk e borcu yoktur uygulaması.

  E sgk borcu yoktur yazısı geriye dönük bir tarih için alınabilir mi?

  Bazı istisnai durumlar haricinde sgk borcu yoktur uygulaması üzerinden geriye dönük bir tarih için borcu yok yazısı alınamamakta. Geriye dönük bir tarih için borcu yok yazıları bazı istisna durumlarda KGF borçları için verilebilmekte. bunun dışındaki istisna haller haricinde geriye dönük bir tarih için yazı alamazsınız.

  Sgk borcu yoktur yazısı nasıl alınır ?

  Eğer sgk borçu yoktur sistemi üzerinden sgk borcu yoktur sorgulaması yapamıyorsanız ve sgk kaydı yoktur belgesini alamıyorsanız sgk borcu yoktur dilekçesi ile herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan türkiye geneli borç sorgulaması yaptırarak bağkur borcu yoktur yazısı, sgk ihale borcu yoktur v.s. yazılarını alabilirsiniz. Dilekçe örnekleri alınacak yazının durumuna göre aşağıda linki verilen yazılarımızda mevcuttur.

  Bağkur borcu yoktur yazısı nasıl alınır ?

  Yukarıda anlatmış olduklarımız genelde işveren tescili olanlar için sgk borcu yoktur nasıl alınır hakkında. Eğer siz sadece bağkurlu iseniz yukarıda vermiş olduğumuz genel sgk borç yoktur dilekçesi ile herhangi bir Sosyal Güvenlik Merkezi’ne elden başvuru yaparak sgk borcu yoktur yazisi alabilirsiniz.

  İhalelere ssk prim ve bağkur borcunuz varken de katılabilirsiniz. Nasıl mı ? Hemen ihalelere katılmak için sgk borcu yok sınırı ne olmalı sayfamızı ziyaret ederek bunu öğrenebilirsiniz.

  E-sgk borcu yoktur işlemleri ile borcu yoktur yazısı nasıl alınır hakkındaki sorularınızı yorum bölümünden sorabilirsiniz. 

  Yazı kaynağı : sgkbilgisi.com

  Borcu Yoktur Aktivasyonu SGK (E-Borcu Yoktur) - MEVZUAPP

  SGK e-Borcu Yoktur Aktivasyonu İçin Gerekli Evraklar

  SGK e-Borcu Yoktur Aktivasyonu İçin Gerekli Evraklar

  SGK e-borcu yoktur aktivasyonu için gerekli evrakların neler olduğunu anlattığımız bu yazımızda sgk e borcu yoktur işlemini nasıl yapacağınızı ve bu işlemin internetten nasıl yapıldığını, ihale konusu işlemlerinde borç sorgulama işlemlerinde nelere dikkat etmeniz gerektiğine dair bütün sorularınızın cevabını bu yazımızda SGK'nın açıklamalarına göre anlattık. 

  Yazar: İK Uzmanı Uzm. Adem SUBAŞI

  SGK e Borcu Yoktur Yazısı 

  Sosyal Güvenlik Müdürlüklerine gitmeye gerek kalmadan internet üzerinde bu sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Ancak bu işlem için işverenin işyeri adına SGK sisteminden  "SGK e-Borcu Yoktur Uygulaması" olarak ifade edilen sistemine kaydolması  ve SGK e borcu yoktur aktivasyonu yapması gereklidir.  

  SGK e Borcu Yoktur Uygulamasına Kaydolmanız Gereklidir

  İşyeri sahiplerinin internet üzerinden (e-Devlet uygulaması dahil) üzerinden SGK borç sorgulama yapmaları için ilk aşamada yapmaları gereken şey, SGK’ya bizzat başvurarak “SGK E Borcu Yoktur Uygulaması” na kaydolmaları gereklidir. 

  Özellikle vurgulayarak söylüyorum: SGK borcu yoktur yazısı için ilk aşamada sisteme kaydolmanız gereklidir ve SGK e borcu yoktur aktivasyonu yapmanız gereklidir. Bu işlemleri yaptıktan sonra 7 gün 24 saat e Devletten bu belgeyi alabilirsiniz. 

  SGK e Borcu Yoktur Aktivasyonu İçin Gerekli Evraklar 

  İşverenin Sosyal Güvenlik Kurumuna ya şahsen yada kanuni temsilcisinin başvurması gereklidir. Bu kayıt işlemi için işyerinizin tescil edildiği SGK Müdürlüğüne başvurmanız gerekir.  Başvuru aşamasında aşağıda yer alan formları doldurmanız gereklidir. SGK e borcu yoktur aktivasyon için gerekli evraklar tüzel kişiler için, gerçek kişiler için adi ortaklığı bulunan işletmeler için aşağıdaki gibidir: 

  Tüzel Kişilerde SGK e Borcu Yoktur Aktivasyon İçin Gerekli Evraklar

  Gerçek Kişilerde SGK e Borcu Yoktur Aktivasyonu İçin Gerekli Evraklar

  Adi Ortaklık Bulunan İşletmelerde SGK e Borcu Yoktur Aktivasyonu İçin Gerekli Evraklar

  Çok Önemli Uyarı

  Yukarıda linklerini verdiğimiz formlar SGK'nın kendi sitesine ait linklerdir. Bu formları kesinlikle resmi siteden indirmeniz gereklidir. SGK ara ara bu formlarda güncelleme yapabilir. Bu sebepten dolayı harici sitelerde yer alan formları kullanmanızı kesinlikle tavsiye etmiyoruz. 

  Formlar üzerinde yer alan açıklamalara özellikle dikkat etmeniz gereklidir. 

  SGK'nı Borç Sorgulama Sisteminden Hangi Belgeleri Alabilirim?

  İşyeriniz yada işyerleriniz için bu sistem üzerinden 4 tür sorgulama yapabilir ve belge alabilirsiniz. 

  İhale Konusu İşlerle İlgili e Borcu Yoktur Belgesi

  Bu menü altında iki tür e borcu yoktur belgesi alabilirsiniz. Bunlar,

  İhale Konusu Olmayan İşlerle İlgili e Borcu Yoktur Belgesi

   İnternetten E Borcu Yoktur Belgesini Nasıl Alırım?

  İnternetten bu işlemi e Devlet şifreniz ile e Devlet sayfası üzerinden ve  SGK'nın resmi sitesi üzerinden iş yerinize ait şifre ile alabilirsiniz. 

  E Devlet Şifresi İle SGK E Borcu Yoktur Belgesi Alma

  https://www.turkiye.gov.tr/sgk-esgkuyg-esgksifre-e-borcu-yoktur 

  E Devlet sistemi üzerinden SGK borcu yoktur yazısı almak için e Devlet şifrenizin olması yeterlidir. Ayrıca iş yerinin size ait olması gereklidir. 

  SGK'nın Resmi Sayfası Üzerinden e Borcu Yoktur Sorgulama İşlemi

  https://uyg.sgk.gov.tr/EBorcuYoktur5510/amp/loginldap 

  Yukarıda linkini verdiğimiz sayfayı ziyaret ediniz. Aşağıdaki ekran görüntüsü çıkacaktır. İşyerinize ait şifre bilgilerini girerek bu işlemi bir kaç dakika içinde yapabilirsiniz. 

  E- SGK Borcu Yoktur Uygulamasından Kimler Yararlanabilir?

  Bu uygulamadan yararlanmak için SGK birimine başvuru yapılarak işyeri için kullanıcı tanımlaması yapılması gereklidir. Dolayısı ile kendi işyerine kullanıcı tanımlatan bir işveren sadece kendine ait işyerinin borcu hakkında sorgulama yapabilir.

  Uygulamayı resmileştiren Tebliğ’de, gerçek veya tüzel kişi işverenler olarak ifade edilmektedir. Bu noktada bu uygulama için Gerçek Kişi işverenler (İşverenin işyeri ile aynı tüzel kişiyi taşıdığı durumlar içindir. Yani normal bir çalışanı kastetmemiştir.) Tüzel Kişi işverenler ve Adi Ortaklıklar başvuru yapabilir.

  Başka Bir İşverenin SGK e Borcu Yoktur Sorgulamasını Nasıl Yaparım?

  Başka bir işyerinin SGK Borcu yoktur sorgulamasını yapmanız ve buna dair bir belge almanız asla mümkün değildir. Her işyeri  SGK’dan kullanıcı tanımlatmış ise sadece kendi işyerine ait borcu yoktur (yada vardır) belgesini alabilir.

  Birden Fazla İşyeri Olan Kişiler Ne Yapacak

  Soru : Örneğin, bir gerçek bir kişi üzerine kayıtlı bir işyerinin yada tüzel kişiliğin bu işyeri dışında başka işyerlerinin olması durumunda e borcu yoktur uygulaması için ne yapması gerektir?

  Bu durumda, bu işyerinin ikinci bir başvuru yapmasına gerek yoktur. SGK sistemi bu işyeri üzerine açılan e borcu yoktur uygulaması üzerinden diğer işyerleri için de sorgulama yapma imkanı verir.

  Bu kapsamda, gerçek veya tüzel kişi olan işverenler, e-borcu yoktur uygulamasından faydalanmak için başvuruda bulundukları işyeriyle birlikte, SGK’ya bildirdikleri başka bir işyeri var ise eğer, aynı uygulamadan sorgulama yapabilirler.

  Yazı kaynağı : yeni-kimlik.com

  Sgk E-Borcu Yoktur Aktivasyonu İçin Gerekli Evraklar

  Sgk E-Borcu Yoktur Aktivasyonu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir ?

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap