Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  sevk tarihi ve katılacağı tarih nedir

  1 ziyaretçi

  sevk tarihi ve katılacağı tarih nedir bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Sülüs nereden, nasıl alınır? e-Devlet sülüs (sevk) belgesi alma ekranı 2023!

  Sülüs nereden, nasıl alınır? e-Devlet sülüs (sevk) belgesi alma ekranı 2023!

  Sülüs nereden, nasıl alınır? e-Devlet sülüs (sevk) belgesi alma ekranı 2023!

  Sülüs belgesi, askerlik için harekete geçen pek çok kişiyi yakından ilgilendiriyor. Sevk başlangıç tarihi, askerlik yapacak kişinin askerlik görevini yapacağı birliğe teslim olacağı tarihin başlangıcını ifade eder. Sülüs belgesi almak için ilk olarak https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/gir adresine ilk olarak giriş yapılır. Peki, sülüs nasıl alınır? İşte e-Devlet sülüs (sevk) belgesi alma ekranı detayları...

  Askerliğe adım atarken gerekli olan belgelerden birisi olan sülüs belgesi, sevk başlangıç ve bitiş tarihi ve teslim olunacak birliğe dair bilgileri barındırmaktadır. Sülüs Belgesi silah altına alınan yükümlülerin kışla bilgilerinin yanı sıra birliğe teslim olma tarihinin de yazılı bulunduğu belgedir. Sevk Belgesi olarak da geçen sülüs belgesi celp yerlerinin duyurulması ardından erişime açılıyor.

  SÜLÜS BELGESİ NEDİR, NEREDEN ALINIR?

  Sülüs Belgesi internet üzerinden birkaç adımda kolayca öğrenilebiliyor. Silah altına alınan yükümlülerin kışla bilgilerinin yanı sıra birliğe teslim olma tarihini de içeren yazılı belgeye sülüs bir diğer adıyla Sevk Belgesi denmektedir. Celp yerlerinin duyurulması ardından erişime açılan sevk belgesi, e-devlet giriş işlemi yapıldıktan sonra görüntülenip çıktısı alınabiliyor.

  SÜLÜS (SEVK) BELGESİ NASIL ALINIR?

  Pandemi süreci dolayısıyla sülüs belgeleri internet üzerinden alınmaktadır. Sülüs belgesi almak için ilk olarak https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/gir adresine ilk olarak giriş yapılır.

  Menüden "Kamu Kurumları" seçeneği tıklanır.

  Yer alan "Milli Savunma Bakanlığı" seçeneğine tıklanır.

  Askerliğe Sevk Belgesi / Askerlik Durum Belgesi başlığı altından belge görüntülenir ve çıktısı alınır.

  Sevk sürecinde bulunan tüm belgeler e-Devlet'ten alınacak olup zorunlu kalmadıkça askerlik şubelerinden yapılmayacak. Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre tedbirleri kapsamında belirtilen yükümlülerle ilgili, "Yükümlüler; sevk tarihlerinin dört gün öncesinden olmak şartıyla e-Devlet üzerinden Covid-19 anketini doldurmaları zorunludur. Doldurulan anket sonrasında kuruluşlarına yönlendirilirlerse yönlendirildikleri sağlık kuruluşlarında Covid-19 testlerini ücretsiz olarak yaptıracaklar. Test sonucu pozitif çıkan yükümlülerin veya temaslı listesinde yer alanların askere sevk tarihleri tedavileri süresi boyunca ertelenecek.’’ şeklinde açıklama yapmıştır.

  SEVK BAŞLANGIÇ VE BİTİŞ TARİHİ NEDİR?

  Sevk başlangıç tarihi, askerlik yapacak kişinin askerlik görevini yapacağı birliğe teslim olacağı tarihin başlangıcını ifade etmektedir. Sevk bitiş tarihi ise askerlik yapacak kişinin askerlik görevini yapacağı birliğe teslim olacağı tarihin son gününe işaret eder.

  Yazı kaynağı : www.cnnturk.com

  sevk başlangıç ve bitiş tarihi

  Evrak alma başlangıç ve bitiş tarihi ne demek? Askerlik sevk tarihi nedir?

  BEDELLİ ASKERLİK SEVK BELGESİ ne zaman alınacak? Bedelli askerlik sülüs belgesi nedir, nasıl alınır? e-Devlet MSB belge alma ekranı

  BEDELLİ ASKERLİK SEVK BELGESİ ne zaman alınacak? Bedelli askerlik sülüs belgesi nedir, nasıl alınır? e-Devlet MSB belge alma ekranı

  2023 BEDELLİ ASKERLİK SEVK TARİHLERİ

  2023 yılında vatani görevini bedeli olarak yerine getirecekler için sevk tarihleri aşağıdadır. Askerlik başvurusu yapan ya da askerlik çağında olan erkekler için düzenlenen belgelerde bulunan sevk başlangıç tarihi ifadesi, askerlik yapacak kişinin askerlik görevini yapacağı birliğe teslim olacağı tarihin başlangıcını belirtiyor.

  02 Şubat 2023

  02 Mart 2023

  06 Nisan 2023

  04 Mayıs 2023

  31 Mayıs 2023

  06 Temmuz 2023

  10 Ağustos 2023

  07 Eylül 2023

  05 Ekim 2023

  09 Kasım 2023

  07 Aralık 2023
  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  Sevk başlangıç tarihi ve sevk bitiş tarihi ne demek?

  Sevk başlangıç tarihi ve sevk bitiş tarihi ne demek?

  Sevk başlangıç tarihi ve sevk bitiş tarihi ne demek?

  Sevk başlangıç ve bitiş tarihi bedelli askerlik celp dönemlerinin açıklanmasının ardından merak konusu oldu. Sevk başlangıç tarihi ve sevk bitiş tarihi nedir sorularının yanıtını arayan vatandaşlar, konu hakkındaki detayları internetten sorguluyor. Peki sevk başlangıç ve bitiş tarihi nedir?

  Askerlik işlemlerini tamamlamış ve celp dönemi belirlenmiş bireylerin askerlik yerlerine sevk edilecekleri tarihe sevk tarihi denir. İşte sevk başlangıç tarihi nedir ve sevk bitiş tarihi nedir sorularının yanıtları…

  SEVK BAŞLANGIÇ VE BİTİŞ TARİHİ NEDİR?

  Askerlik başvurusu yapan ya da askerlik çağında olan erkekler için düzenlenen belgelerde bulunan sevk başlangıç tarihi ifadesi, askerlik yapacak kişinin askerlik görevini yapacağı yere sevk işlemleriniin başlangıç tarihini belirtiyor. Sevk bitiş tarihi ise askerlik yapacak kişinin askerlik görevini yapacağı birliğe teslim olacağı son tarihi belirtiyor.

  Yazı kaynağı : www.sozcu.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap