Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  sevişme ilişkiye girmek cinsel ilişki örnekleri

  1 ziyaretçi

  sevişme ilişkiye girmek cinsel ilişki örnekleri bilgi90'dan bulabilirsiniz

  İlk Cinsel İlişki

  İlk Cinsel İlişki

  İlk gece, gerdek gecesi, zifaf gecesi gibi isimlerle de adlandırılan ilk cinsel birleşme her iki partner için de oldukça önemlidir. Toplumumuzda cinsellik ve kızlık zarı ile ilgili anlatılan kulakdan duyma, eksik bilgiler nedeniyle ilk cinsel birliktelik her iki partner için de kabusa dönüşebilir.

  Erkeğin çok aceleci davranması ve güç kullanması, kadının kızlık zarının aşırı kanayacağı ve çok canı yanacağı ile ilgili korkuları sonucu kendini aşırı kasmasıyla ilk cinsel ilişkide olumsuzluklar yaşanabilir. 
  Her iki partnerın ilk cinsel ilişki öncesi kulakdan duyma, eksik, abartılı veya yanlış bilgiler yerine konuyla ilgili cinsel danışmanlık alması, yaşanabilecek tüm olumsuzlukları ortadan kaldıracaktır.

  Kadın için ilk deneyim önemi

  Bir kadın için ilk cinsel ilişki deneyimi çok önemlidir. Kadınlarda Cinsel isteksizlik, Cinsel tiksinti bozuklukları, Orgazm olamama ve Vajinismus gibi sıklıkla rastladığımız cinsel işlev bozukluklarının temelinde travmatik ilk cinsel ilişki korkusu veya deneyimi yer almaktadır.

  İlk cinsel deneyime kadın açısından bakıldığında kızlık zarının anatomik bir bariyer gibi algılanması, bu yapının aşırı kanama ve ağrıya neden olabileceği kaygısı beklenen bir durumdur. Ancak hazırlıksız ve uygun olmayan koşullarda özellikle kadının bu konudaki duyarlılığını göz ardı eden bir erkek partner ile yaşanan ilk cinsel deneyimde kadında bazı kötü psikolojik etkilenmelere neden olacaktır.

  İlk cinsel ilişki her zaman ağrılı mıdır?

  Kadının kendini tümüyle hazır hissettiği durumlarda, uzun bir ön sevişme ile vajinal salgıların artarak kayganlığın sağlandığı, erkeğin sakin, duyarlı ve zorlayıcı hareketlerden kaçındığı durumlarda kadın kızlık zarının bozulması sırasında ağrı hissetmez veya çok az bir ağrı hissedebilir. Her iki partnerın, birliktelik sırasında cinsel hazza odaklı olması hissedilen bu ağrıyı daha da hafifletecektir.

  İlk cinsel ilişkide kızlık zarı her zaman kanar mı?

  Kızlık zarı ilk cinsel ilişkide her zaman kanamayabilir. Her kadında kızlık zarının yapısının farklı olmasından dolayı ilk cinsel ilişkide kızlık zarı kanama miktarı da farklı olacaktır. Esnek yapıda kızlık zarı olan kadınlarda hiç kanama olmayabilir veya çok az miktarda olabilir. Kalın ve yüksek kenarlı kızlık zarı olanlarda ise hiç ilişkiye girilemeyebilir veya zor da olsa ilişkiye girilebilirse kanama çok miktarda olabilir. Kızlık zarının yapısal farklılıkları kadar her iki partnerın ilişkiye hazır ve istekli olması da ilk cinsel ilişki de kanama miktarını etkileyecektir.

  İlk cinsel deneyimde dikkat edilmesi gerekenler

  İlk cinsel deneyimden önce partnerların her ikisi de ilişkiye hazır olduklarını ve birbirlerine güvendiklerinin mesajını net olarak vermelidir. Daha sonraki ilişkilerin aynası olabilecek ilk ilişkide özellikle erkek partner kadının duyarlılığını önemsemeli ve anlayışlı olmalıdır. Doğası gereği kadınların cinsel ilişkiye hazır olmalarının daha uzun zaman alabileceğini göz önünde bulundurup, kadının gevşemesi ve rahatlaması için daha sabırlı olmalıdır.

  Eğer kadın ilişkiye hazır olmadan cinsel birleşmeye zorlanırsa, kızlık zarı bozulması düzensiz bir şekilde olabilir ve bu durumda daha fazla kanama ve ağrı gerçekleşir. İlk cinsel ilişkiden önce kadın ne kadar çok ilişkiye hazır ve istekli olursa, vajinal bölgede o kadar çok salgı ve ıslaklık oluşacaktır. Böylece vajinal kayganlık daha fazla olacağı için cinsel ilişkide de ağrı daha az olacaktır. İlk cinsel ilişkide ön sevişme çok önemlidir. Ön sevişme sırasında özellikle her iki partnerın birbirine dokunmaları ile haz almaya odaklanmaları gerekir.

  Vajinal bölgede ıslaklığın artırılması amacıyla kayganlaştırıcı jeller veya bebe yağından faydalanabilinir. Böylece kızlık zarında olası aşırı zedelenmelerin önüne geçilebilir. İlk cinsel deneyimde uzun bir ön sevişme sonrası vajinal kayganlığın oluşumu ile birlikte kadının kontolün kendinde olduğunu hissetmesi açısından kendisinin üstde, erkeğin altda olduğu pozisyonlar tercih edilmelidir.

  Cinsellikle ilgili yeterli bilgi sahibi olmayan hatta evlenene kadar bu konuda hiç konuşmayan partnerlar ilk cinsel deneyimlerinde büyük hayal kırıklığı yaşayabiliyorlar. Daha sonraki ilişkilerinin temelini oluşturacak ilk cinsel birliktelik öncesi her kadının basit bir jinekolojik muayene olması ve kızlık zarının yapısı ile bilgi edinmesini öneririz. Ayrıca her iki patnerın kulakdan duyma, yanlış ve eksik bilgiler yerine cinsel danışmanlık almaları, ilk cinsel birliktelikde kendilerini daha rahat ve güvende hissetmelerini sağlayacaktır. 

  Yazı kaynağı : www.drebruzulfikaroglu.com

  İlk Gece Nasıl Olmalı Resimli Anlatım-İlk Gece Pozisyonları

  İlk Gece Nasıl Olmalı Resimli Anlatım-İlk Gece Pozisyonları

  Evlilik hazırlıkları bitti. Düğün stresini geride bıraktın ve artık eşinle baş başa kaldın. İlk cinsel ilişki için aklında sorular varsa bu yazı merakını giderecek! "Rahat bir cinsel birleşme için hangi pozisyonlar uygun olur?", "İlk gece stresi nasıl aşılır?" gibi tüm soruları yanıtladık. Ayrıca ilk gece nasıl olmalı resimli anlatımla gösterdik.

  Gerdek gecesi, zifaf gecesi, ilk gece… Yaygın kullanılan birçok adı bulunuyor: Evlendikten sonra ilk cinsel birleşmenin yaşanacağı andan bahsediyoruz. Baştan söyleyelim: Bu anın düğünden sonra ilk gece yaşanması şart değil.

  Düğün gecesi yorgunluk, isteksizlik, endişe ya da korku gibi nedenlerle cinsel ilişkiyi erteleyebilirsiniz. Önemli olan iki tarafın birbirine anlayış göstermesi ve zevk alacağı bir deneyim yaşaması. Özellikle, evlendikten sonra ilk cinsel deneyimini yaşayacak kadınlarda bu durum korkuya yol açabiliyor.

  Sorunsuz ve acı vermeyen bir cinsel birleşme için kadının vajinal ıslaklığa sahip olması ve erkeğin erekte olması gerekiyor. Kadının endişe ve korkuyla kendini sıkması, gevşemeye ve vajinal ıslaklığa engel olduğu için birleşme sırasında canı yanabiliyor. Bu durumda ön sevişmenin ve kayganlaştırıcı ürünlerin rahatlamak ve rahat bir birleşmeye yaşamak için fayda sağlayacağını söyleyebiliriz.

  Erkekler de ilk gece erekte olamama, erken boşalma gibi problemler yaşayabileceği konusunda endişe duyabiliyor.

  Bu noktada eşlerin birbirine anlayış göstermesi ve özenli davranması gerektiğini de özellikle vurgulayalım. Böyle bir durumda erken boşalmayı önleyen geciktirici ürünler kullanmak fayda sağlayabiliyor.

  Sohbet etmek, duş almak, gibi yöntemler rahatlamaya yardımcı olabiliyor. Güzel sözlerle ufak dokunuşlarda bulunmak ve ön sevişmeyi uzun tutmak da eşlerin birbirine alışması ve güven vermesi açısından önemli.

  Evlenince İlk Gece Pozisyonları Nasıl Olmalı?

  Taraflardan birinin deneyimsiz olması durumunda, tecrübeli olanın ilişkiyi yönlendirmesi önemli. Aynı zamanda ilk ilişki nasıl kolay olur diye düşünerek, fazla tecrübe ve esneklik gerektirmeyen en rahat ilişki pozisyonu seçeneklerini uygulamak, rahat ve ağrısız ilk deneyim için gerekli diyebiliriz.

  Ayrıca çocuk düşünmüyorsanız yüzlerce prezervatif çeşidi arasından partnerin ve senin için en uygun olanı seçtiğinden de emin olmalısın.

  En Uygun İlk Gece Pozisyonları Hangileridir?

  Evlendikten sonra ilk cinsel birleşme sırasında misyoner, kucak, kaşık pozisyonu gibi fazla tecrübe gerektirmeyen ve eşlerin kontrolü eşit oranda ele alabileceği pozisyonlar uygun olabilir. Şimdi bu pozisyonları ve avantajlarına göz atalım:

  1- Misyoner

  Evlilikte ilk gece pozisyon nasıl olmalı diye merak edenler için en temel pozisyonla başlayalım. Erkeğin üstte, kadının altta olduğu misyoner pozisyonu ilk ilişki pozisyonları arasında en ideali diyebiliriz. Bu pozisyonda kadın yatağa sırtüstü uzanarak bacaklarını hafifçe açar. Erkek kadının bacakları arasına girerek üstüne yerleşir ve cinsel birleşme sağlanır.

  İlk gece için pozisyonların rahatladığı konfor kadar, seksi iç çamaşırları da çiftleri havaya sokar. İlk gece için fazla karmaşık olmayan, seksi fantezi iç çamaşırları tercih edilebilir.

  İç çamaşırı tercihinde şu yazımız sana yardımcı olabilir: Evlilikte İlk Gece Ne Giyilir?

  2- Cowgirl

  En bilinen gerdek pozisyonlarından biri de cowgirl. Kadının üstte, erkeğin altta olduğu bu pozisyon da misyoner pozisyonun aynısı diyebiliriz ama bu kez kadın üstte yer alır. Burada hakimiyet ve kontrol kadındadır. Ancak kontrol erkeğe de bırakılabilir. Çiftlerden her ikisi de kontrolü elinde tutabilir.

  3- Widely Opened

  Gerdek gecesinde pozisyonlar her iki eşin de rahat hissettiği ve kontrol sağlayabileceği şekilde olmalı. Kadının bacaklarını geniş şekilde açmasından adını alan widely opened pozisyonunda erkek dizlerinin üzerinde dururken kadını kucağına alır ve cinsel birleşme sağlanır.

  4- Cenin / Kaşık

  Bir insanın en masum hallerinden anne karnındaki cenin pozisyonu olarak da bilinen kaşık pozisyonu ilk gece sevişme için uygun pozisyonlardan biri. Bu pozisyonda kadın ve erkek yan yatar. Erkek kadının arkasından sarılarak yaklaşır ve cinsel birleşme sağlanır.

  İlk gece kanamasına dair tüm detaylar için de şu yazımıza bakabilirsin: İlk Gece Kanaması Nedir?

  5- Kucak

  Kucak pozisyonunda erkek yatak ya da sandalyede otururken kadını kucağına alır. Kadın bacaklarını açarak partnerinin üzerine çıkar ve birleşme için uygun pozisyona gelir. Bu sayede pozisyonun kontrolü kadında olur.

  Sana yardımcı olması için ilk gece ilişki nasıl olmalı sorusunu ayrıntılarıyla anlatmaya çalıştık. Rahat bir cinsel birleşme için uygun gerdek pozisyonlarına yer verdik. Evlilikte ilk gece ile ilgili tüm detaylar için şu yazımıza da bakmadan geçme: Evlilikte İlk Gece İçin İpuçları. Aklında sorular varsa yorum olarak yazmaktan da çekinme!

  Yazı kaynağı : dugun.com

  Kadınların cinsel birleşme esnasında yaptığı 6 büyük hata

  Kadınların cinsel birleşme esnasında yaptığı 6 büyük hata

  PembeNar Özel

  Hata 1: Eşinizle cinsel birleşmeyi başlatan kişi olmamak

  Eşinizle olan cinsel birlikteliğinizi başlatamıyor olmanız en büyük yaptığınız hatalardan birisidir. Birçok erkek her zaman için kendisini ilişkiyi başlatıcı olarak görür ve bu durum ilişkinin tutkusunda bir tür dengesizlik doğurur. Kadınların ilişkilerinde kovalanmak istediği kadar erkekler de cezbedilmeyi, kışkırtılmayı isterler.

  Günümüzün şartlarına uymayan cinsel rolleri sürdürüyor olmakta cinsel ilişki de ki tatmini engellemeye yeter. Örneğin, eskiden kadınların cinsel ilişkiye karşı ilgilerinin daha az olduğu ve bunu söylemek bile istemedikleri bilinirdi. Şimdilerde ise kadınların en az erkekler kadar cinselliğe ilgili ve istekli oldukları da bilinen bir gerçektir.
  Paragraftan anlaşılması beklenen şudur ki bazen siz kadınlar da kendi isteğinizi, arzunuzu eşinize belli edin. Eşiniz muhtemelen bunu beğenecek ve siz de böylelikle cinsel tatmininiz için yeni yeni seviyeleri keşfetmiş olacaksınız.

  Hata 2: Nasıl göründüğünüzle alakalı endişeli olmak

  Cinsel birliktelik esnasında nasıl göründüğünüzü düşünüyor olmanız cinsel birleşmenin vereceği ihtirası, şehveti, heyecanı ve zevki kendinizden çalmanıza neden olacağı gibi, orgazma ulaşamamak gibi bir durumla da karşı karşıya kalırsınız.
  Göbeğinizde olan yağları veya yüzünüzde olmayan makyajı düşünmeyin! Cinsel birleşmenin verdiği o hazza, o sıcaklığa, o samimiyete bırakın kendinizi, kendinize orgazm olma iznini vermelisiniz.

  Erkekler eşlerinin onlarla cinsel içerikli oyunlar oynamasını arzularlar; ancak bu durum kadının vücudunun nasıl göründüğü konusunda endişeli olması durumunda pek olası değildir. Kaldı ki erkekler, kadınların takılıp kaldıkları şeylerin yarısını nerdeyse hiç fark etmezler bile. Erkekler; gençlik, doğurganlık ve sağlıklı olma belirtisi gösteren kadınlara daha çok ilgi duymaktadırlar.

  Hata 3: Erkekler için cinselliğin gelip geçici, günlük, rastgele olduğunu varsaymak

  Bizler eski modada kalmış olan tüm terimleri arkada bırakmamız gerekir. Örneğin, kadınların cinselliğe ilgisinin olmayışı anlayışı gibi veya cinsellik sadece erkekler için cinsellik gibi. Burada şu notu da düşelim, bazı erkekler için cinsel birleşme ciddi derecede önem taşır ve bu davranışı sizler küçümsememelisiniz. Bir araştırma sonucuna göre erkekler de kadınlar da cinsel birlikteliklerinin ilişkilerini daha tatminkâr ve birbirine daha bağlı kıldığını göstermiştir (Parrott, 2015). Birçok araştırma raporuna göre de en iyi hayat şartlarına ve niteliklere sahip olan bireyler evliliklerinde sıklıkla cinsel birlikteliklerinin olduğunu göstermektedir.
  Bizim kültürümüzde de yapılan büyük hatalardan bir tanesi kadınların cinsel isteğinin, arzusunun, şehvetinin olabileceğinin bilinmemesi ve erkeklerin romantik olmadıkları yönünde ki yanlış bilgilerdir. Erkekler de kadınlar kadar romantik olabilmektedirler.

  Hata 4: Erkeklerin her zaman için ilişkiye hazır olduklarını düşünmek

  Tabii, siz bu durumu ergenlik çağında olan bir bireyden beklerseniz ve o bireyin arzusunu sorarsanız; ancak onlar için doğru olabilir; ama yetişkinler için aynı şey geçerli değildir. Günlük hayatın baskısı, aile, iş, faturalar erkeğin libidosuna bir tür düşürücü vuruş yapabilir. Ve bu durum birçok kadın için büyük sürpriz olmaktadır, kaldı ki siz kadınlar olarak erkeğin (eşlerinizin) bu cinsel hayata karşı olan ilgisinin düşmüş olan halini kendi üzerinize de sıklıkla alırsınız. Oysaki madalyonun diğer yüzü hiçte öyle değildir.

  Bu durum kadınlar için bir tür şok etkisi yaratır ve buna inanmakta güçlük çekerler. Kaldı ki erkekler de cinsellik için “şu an havamda değilim, hiç keyfim yok, yorgunum vb.” cümleleri kullanabilmektedirler.

  Burada ilginç olan kısım şudur ki, “Kadınlar kendilerinin her zaman cinsellik (cinsel birleşmeyi) yaşayamayacağını bilir; ama bu durum kadınların eşlerine olan sevgilerinden bir şeyi alıp götürmez, hala eşlerini seviyorlardır. Peki, erkekler cinsel birleşmeyi istemediklerinde, erkeklerin (eşlerinin) kendilerini sevmediklerini düşünürler.” Bu durum doğru değildir. Eşiniz sadece cinselliği o zaman yaşamak istemeyebilir.

  Hata 5: Eşinize rehberlik etmeyişiniz

  Ne kadar uzun süreli bir birlikteliğiniz olsa bile eşinizle cinsellik ve cinsel birleşme üzerine direk olarak konuşmak sizin sevmediğiniz ve sizi rahatsız eden bir durum olabilir; ama tersi olsaydı, yani kendinizi biraz daha açık ifade edebiliyor olsaydınız, eşinize karşı kendinizi daha yakın hissediyor olmaz mıydınız?

  Siz kadınlar olarak cinsel birleşmede ki rolünüzü almak durumundasınız. Hiçbir erkek, kadın istemedikçe kadını orgazma vardırtamaz. Hatta ne istediğinizi, neyden hoşlandığınızı bilen en iyi aşkınız dahi olsa siz kadınlar istemedikçe orgazm olamazsınız.
  Siz kadınlar, ne istediklerinizi erkeklerin erkeklik egolarına zarar vermeden belirtiğinizde, erkekler bunu yerine getirmekten memnuniyet duyarlar.

  Hata 6: Yeni bir şeyi önerdiğinizde veya teklif ettiğinizde kabul edilmemesi durumunda üzülmeniz

  Bir çift bir süre birlikte olduklarında, erkeklerin zaman zaman ilişkinizde çeşitli heyecan arayışlarına girmesi doğal bir durumdur. Eşinizin yeni bir şeyler denemek istiyor olması sizinle veya cinsel yaşamında mutsuz olduğunu anlamına gelmez.
  Kısaca: bu durumu kişisel algılamayın.

  Hiç kimse, kendi özel hayatında ve kendi cinselliğinin mahremiyet bölgesinde yapmak istemeği bir şeyi yapmanın zorunluluğunu hissetmemelidir. Eşiniz sizden ahlaki değerlerinizin dışında bir şeyi yapmanızı istiyorsa, bu konuda ki sınırlarınızı açık ve net olarak çiziniz ve nedenini açıklayınız. Tabii bunu söylerken kullanabileceğiniz en iyi sevgi ve “BEN DİLİNİ” kullanın. Eğer ki sizden istenilen sizin ahlaki değerlerinize aykırı değilse ve siz hala yapmak istemiyorsanız, yine neden yapmak istemediğinizi belirtiniz. Bunu yapmak başta karşı taraf için şaşırtıcı bir etki doğurabilir ve bunu yapmakta kolay olmayabilir, aşırı tepki vermemeye çalışın. Bunun yerine, eşinize bunu düşünmek için zamana ihtiyacınızın olduğunu da belirtin.

  Yazı kaynağı : www.milliyet.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap