Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  senem toluay ılgaz haber globalden ayrıldı mı

  1 ziyaretçi

  senem toluay ılgaz haber globalden ayrıldı mı bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Senem Toluay Ilgaz, Haber Global'den ayrıldı

  Senem Toluay Ilgaz, Haber Global'den ayrıldı

  ABC Gazetesi

  Haber Global'in kurulduğu yıl kanala transfer olan Senem Toluay Ilgaz veda etti. Facebook hesabından veda yazısı paylaşan Ilgaz şunları yazdı:

  Yaklaşık 5 yil önce büyük heyecanla başladım Haber Global'e... Güzel insanlar tanıdım... Hepimiz elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık... Tüm ekibe teşekkür ederim...

  Senem Toluay Ilgaz kimdir?

  Ekranlarda sade sunumu ve konuya hakimiyetiyle izleyicilerin beğenisini toplayan Senem Toluay Ilgaz, medya kariyerine radyoda muhabirlik ve editörlük yaparak başladı. Televizyon ekranlarında ilk kez 1998 yılında CNN Türk'te muhabir olarak göründü. İşte, Senem Toluay Ilgaz biyografisi...

  Çocuklarının televizyon habercisi olup olmamaları konusunda yönlendirici olmayacağını dile getiren Senem Toluay Ilgaz, 2021 yılında verdiği bir röportajda, spiker olmak isteyenlere şu tavsiyede bulundu: "Diksiyon kursuna gidip haber spikeri olabileceğini düşünen çok kişi var. Ama yeterli değil. Bir ara Türk medyasında buna prim verildi. Ekranda olacaksan güzel olacaksın gibi... Sonra haber kanallarının devreye girmesiyle o anlayıştan önemli ölçüde vazgeçildi. 'Gazeteci olmak istiyorum' diye bakarlarsa işleri yüzde 50 kolaylaşır. Haberci olmak istiyorlarsa, olan bitene karşı meraklılarsa ve bu kimya varsa devam edebilirler. 'Diksiyon kursuna gittim', 'Güzel yüzüm var, haber spikeri olabilirim' gibi bir anlayış olamaz."

  1973 yılında Bingöl'de dünyaya geldi.

  Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünde tamamladı.

  Hür FM'de muhabirlik ve Radyo Foreks'te sunuculuk yaparak medya kariyerine başladı.

  1998 yılında muhabir olarak adım attığı CNN Türk ile televizyon ekranlarında yer almaya başladı. Aynı kanalda haber spikeri olarak görevine devam eden Senem Toluay Ilgaz, Gürkan Zengin'in sunduğu 'Editör' programında muhabir-editör olarak çalıştı. Bir süre 'Ajans' adlı haber programını hazırlayıp sundu.

  Best FM'de haber spikerliği ve editörlüğü yaptı. Star TV'nin sabah kuşağında yayınlanan 'Günaydın Türkiye' adlı haber programını sundu.

  2009 yılında yayın hayatına başlayan TRT Türk kanalına transfer oldu.

  2011 yılında, Katar merkezli Al Jazeera'nin Türkiye'de yayın hayatına başlayacağı televizyon kanalının teklifini kabul ederek buraya geçti. Çeşitli nedenlerle projeden vazgeçilince buradan ayrıldı.

  Bir süre TR24 adlı televizyon kanalında çalıştı.

  2015 yılında Habertürk TV'nin ekran yüzü olan Senem Toluay Ilgaz, haber bültenlerinin yanı sıra tartışma programları sundu.

  2018 yılında Haber Global TV ile anlaşarak 12.00-15.00 saatleri arasında güncel gelişmeleri aktardı ve canlı yayında konuklar ağırladı.

  2006 yılında, şair ve öykü yazarı Rıfat Ilgaz'ın torunu Kerem Ilgaz ile evlendi. Bu evliliğinden, 'Nehir' adında bir kızı ve 'Çınar' adında bir oğlu bulunuyor.

  Fenerbahçe taraftarıdır.

  Yazı kaynağı : abcgazetesi.com

  Haber Global'le yollarını ayırmıştı: Senem Ilgaz Halk TV'de

  Haber Global'le yollarını ayırmıştı: Senem Ilgaz Halk TV'de

  Gazeteci Senem Toluay Ilgaz Halk TV'ye transfer oldu. 

  Daha önce CNN Türk, Habertürk, Al Jazeera Türk, TRT Türk televizyonlarda spiker ve editör olarak çalışmış olan Senem Toluay Ilgaz, geçtiğimiz günlerde kurulduğu günden bu yana ekran yüzü olduğu Haber Global televizyonuyla yollarını ayırmıştı.

  Senem Toluay Ilgaz'ın Halk Tv ailesine katıldığını Halk TV'nin sahibi Cafer Mahiroğlu duyurdu.

  Daha önce İsmail Küçükkaya ve Ercümeny İşleyen gibi gazetecilerin de Halk Tv bünyesine katıldığını twitter paylaşımlarıyla duyuran Mahiroğlu, yaptığı açıklamada "HALK TV ailesi güçlenerek büyümeye devam ediyor. Ekranların deneyimli ismi, gazeteci Senem Toluay Ilgaz da artık aramızda. Hoş geldin @ilgazsenem" ifadelerini kullandı.

  Yazı kaynağı : www.gercekgundem.com

  Başarılı ekran yüzü Haber Global'den ayrıldı!

  Başarılı ekran yüzü Haber Global'den ayrıldı!

  Medyaradar'ın özel haberine göre; Haber Global'in başarılı ekran yüzü Senem Toluay Ilgaz sürpriz bir karar alarak kanal ile yollarını ayırdı.

  2018 Mayıs ayından bu yana Haber Global'de çalışan Ilgaz, hafta içi her gün "13'ten 16'ya" programını sundu. Aralık 2021'den itibaren Türkiye ve dünyanın gündemini hafta içi her gün saat 12.00'de "Gündem" haber kuşağında ekrana taşıyan deneyimli isim ayrıca Türkiye ve dünya gündeminin öne çıkan meselelerini uzman konuklarıyla "Neden?" programında değerlendiriyordu.

  SENEM TOLUAY ILGAZ KİMDİR?

  Sunucu Senem Toluay Ilgaz İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunudur. Mesleğe radyoda, Hür FM haber merkezinde başladı. Ardından Türkiye'nin ilk haber radyosu Radyo Foreks'te muhabir ve editör olarak çalıştı. Kuruluşundan itibaren 10 yıl boyunca CNN Türk'te muhabir, editör ve sunuculuk yaptı. Dünyanın 12 ayrı başkentindeki muhabir ağıyla dış politika haberlerinin üretildiği One Ajans'ta TRT Türk için hazırlanan "Dünya Bülteni" programını sundu.

  Buradaki 2 yılının ardından AL Jazeera Türk'e geçti. 4 yılın sonunda Haber Türk'te göreve başladı. Haber kuşağı sunumu ve tartışma programları yaptı.

  2018 Mayıs ayından bu yana Haber Global'de çalışan Ilgaz, "13'ten 16'ya", "Gündem" ve "Neden?" isimli programları hazırlayıp sundu.

  Yazı kaynağı : www.medyaradar.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap