Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  selim bayraktar oynadığı diziler

  1 ziyaretçi

  selim bayraktar oynadığı diziler bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Selim Bayraktar

  Selim Bayraktar

  Selim Bayraktar Oynadığı Diziler, Yer Aldığı Son Dizisi

  Selim Bayraktar kimdir? | FOX

  Selim Bayraktar kimdir? | FOX

  17 Haziran 1975’te Kerkük’te doğan ve ilkokulu orada tamamlayan Selim Bayraktar, 12 yaşındayken ailesiyle birlikte Türkiye’ye geldi. Antalya’da lisede eğitim aldığı sıralarda yolda gördüğü bir ilanla tiyatro atölyesinde kurslara katıldı ve tiyatro hayatı böyle başladı. Liseyi bitirdikten sonra Ankara Hacettepe Üniversite’si Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nü kazandı ve 2000 yılında mezun oldu. Diyarbakır ve Antalya Devlet Tiyatroları başta olmaz üzere çeşitli tiyatrolarda Kadıncıklar, Yerma, Akide Şekeri, Gulyabani , Asalak, Çıkmaz Sokak Çocukları, Ferhad ile Şirin, İçerdekiler, Yedi Kocalı Hürmüz, By Kolpert, Kadeş Gelini, Ana, Sırça Kümes ve Othello gibi birçok ünlü tiyatro oyunda yer aldı. Ekran hayatına 2006 yılında Köprü dizisinde canlandırdığı Erdal karakteriyle başlayan Selim Bayraktar, 2009 yılında Bir Bulut Olsam dizisinde Mahmut Paşa karakterine hayat verdi. 2011 yılında Muhteşem Yüzyıl dizisinde Sümbül Ağa’yı canlandırdı ve büyük beğeni topladı. Sonrasında ise Gecenin Kraliçesi, 7 Yüz, Görünen Adam, Çoban Yıldızı ve Ufak Tefek Cinayetler gibi dizilerle televizyon hayatına aktif olarak devam etti. 2018 yılında Ağlama Anne dizisinde Ali Osman karakterine hayat verdikten sonra, HBO’da yayınlanan ‘Succession’ dizisinde konuk oyuncu olarak yer aldı. 2019 yıllarının sonunda Aşk Ağlatır dizisinin kadrosuna dahil oldu. 
  Beyaz perdede ilk kez 2009 yılında Büyük Oyun filminde gördüğümüz Bayraktar, Kırmızı, Aşk Sana Benzer, Kanlı Girdap, Vezir Parmağı, İstanbul Kırmızısı, Arada, Cingöz Recai ve son olarak Can Dostlar filmlerinde rol aldı ve sinema dünyasında adından çokça bahsettirdi. Uzun metrajlı filmlerin yanı sıra 2015 yılında yönetmenliğini Onur Saylak’ın üstlendiği Orman isimli kısa filmde de oynadı. 
  Son olarak ‘Ottoman Rising’ projesinde Çandarlı Halil Paşa karakterini canlandırdı ve şimdi de  "Zümrüdüanka" dizisinde Abbas karakterine hayat verecektir.

  Selim Bayraktar'ın Oynadığı Diziler

  Zümrüdüanka / Abbas / 2020
  Rise of Empires: Ottoman / 2020
  Aşk Ağlatır / 2019
  Ağlama Anne / Ali Osman / 2018 
  Ufak Tefek Cinayetler / Edip Hoca / 2017-2018 
  Görünen Adam / Eşref Şerif / 2017 
  Gecenin Kraliçesi / Hakan / 2016 
  Muhteşem Yüzyıl / Sümbül Ağa / 2011-2014 
  Bir Bulut Olsam / Mahmut Paşa / 2009 
  Köprü / Erdal / 2006-2007


  Selim Bayraktar'ın Oynadığı Filmler


  Sevgili Komşum / Cengiz / 2018 
  Aşk Sana Benzer / Aykut / 2015 
  Kırmızı / Gökhan / 2014 
  Romantik Komedi 2: Bekarlığa Veda / 2013
  Büyük Oyun / Kaçakçı Lider / 2009

  Yazı kaynağı : www.fox.com.tr

  Selim Bayraktar kimdir? Biyografisi, rol aldığı filmler ve oynadığı diziler.

  Selim Bayraktarın Oynadığı Diziler - Selim Bayraktar

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap