Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  selcuklu kongre merkezi sivlilik etkinlikleri

  1 ziyaretçi

  selcuklu kongre merkezi sivlilik etkinlikleri bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Etkinlik Listesi - Selçuklu Kongre Merkezi

  Şivlilik Çocuk Bayramı

  Konya Şivlilik Çocuk Bayramı 2023 bugün Selçuklu’da başladı

  Konya'da asırlardır sürdürülen şivlilik geleneği, özellikle çocukların dört gözle beklediği kutlamalar arasında. Üç ayların gelişi ve Regaib Kandili'ni müjdeleyen şivlilik, Konya'ya has bir gelenek olarak her yıl renkli görüntülere sahne oluyor. 

  KONYA ŞİVLİLİK ÇOCUK BAYRAMI FESTİVALİ 2023

  Bu yılki şivlilik için geri sayım başladı, Selçuklu Belediyesi de 2023 Şivlilik için hazırlıklarını tamamladı. Konya Büyükşehir Belediyesi ve Selçuklu Belediyesi'nin birlikte düzenlediği Konya Şivlilik Çocuk Bayramı çocuk festivaline dönüşecek ve etkinlikler tam 5 gün sürecek.

  KONYA SELÇUKLU ŞİVLİLİK BAYRAMI 2023 NE ZAMAN, SAAT KAÇTA?

  Selçuklu Kongre Merkezi'nde 25 Ocak - 29 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirilecek Konya Şivlilik Çocuk Bayramı 2023 bugün başladı, akşam saat 20.00'de de fener alayı yapılacak. Ayrıca yarın (26 Ocak Perşembe) saat 14.00'te protokolün katılımıyla açılış programı gerçekleştirilecek. Festival her gün saat 11.00'de başlayacak, akşam 22.00'de sona erecek. 

  Konya Şivlilik Çocuk Bayramı 2023 etkinlik programı şöyle:

  2023/01/22/selcuklu-200-bin-sivlilik-dagitacak-konya-sivlilik-cocuk-bayrami-ne-zaman-nerede.jpg

  200 BİN ŞİVLİLİK DAĞITILACAK, ÇANTADA NE VAR?

  Fener Alayı, müzikaller, söyleşiler, konserler, gösteriler ve gün boyu etkinlikler çocuklara eğlenceli anlar yaşatacak. Ayrıca 200 bin çocuğa şivlilik çantası hediye edilecek. Şivlilik çantası içinde sürpriz hediyeler yer alacak.

  KONYA ŞİVLİLİK ÇOCUK BAYRAMI ÜCRETLİ Mİ?

  Konya Büyükşehir Belediyesi ile Selçuklu Belediyesinin birlikte düzenlediği ve Selçuklu Kongre Merkezinde 5 gün sürecek Konya Şivlilik Çocuk Bayramı’na katılımın ücretsiz olduğu açıklandı. 

  2023/01/22/selcuklu-200-bin-sivlilik-dagitacak-konya-sivlilik-cocuk-bayrami-ne-zaman-nerede-002.jpg

  2023 ŞİVLİLİK NE ZAMAN?

  Konya geleneği olan Şivlilik, 25 Ocak 2023 Çarşamba akşamı fener alayı ile başlayacak. 26 Ocak 2023 Perşembe günü ise çocuklar Şivliliklerini toplayacak.

  2021/02/09/sivlilik-nedir-bu-yil-sivlilik-yasak-mi-2021-002.jpg

  Karatay’daki 50 bin çocuğa şivlilik dağıtılacak

  Selçuklu’da Şivlilik Bayramı için geri sayım başladı

  Selçuklu 200 bin şivlilik dağıtacak! Konya Şivlilik Çocuk Bayramı ne zaman, nerede?

  Şivlilik 2023 ne zaman, bu yıl hangi gün?

  Haber Dairesi (Konya Haber)

  Yazı kaynağı : haberdairesi.com

  Konya’da Şivlilik Çocuk Bayramı için geri sayım başladı

  Konya’da Şivlilik Çocuk Bayramı için geri sayım başladı

  3 ayların başlangıcının Konya’ya has kutlandığı gelenek olan Şivliliği geçtiğimiz yıl çocuklara festival havasında yaşatan Selçuklu Belediyesi bu yıl da Konya Büyükşehir Belediyesi ile birlikte “Şivlilik Çocuk Bayramı” adıyla çocukları gönüllerince eğlendirecek. Tüm çocukların heyecanla beklediği Şivlilik organizasyonunda çocuklar için 200 bin çanta dağıtılacak. Selçuklu’da kültürün ve sanatın adresi olan Selçuklu Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek olan “Şivlilik Çocuk Bayramı 25 Ocak Çarşamba günü başlayıp 29 Ocak Pazar gününe kadar devam edecek.

  Kendi alanında tek olan ve çocukların mutlu olacağı tüm detayların düşünüldüğü organizasyon sabah 11.00 akşam 22.00 saatleri arasında misafirlerini ağırlayacak.

  5 gün boyunca devam edecek olan festival programının gündüz kuşağında TRT Çocuk kanalının sevilen karakterleri sahne alacak.

  Öğle kuşağında ise ebeveynlere yönelik alanında uzman yazarlar tarafından çocuk gelişimi ve çocukların başarısına yönelik konferanslar verilecek.

  Gün boyu süren dolu dolu etkinliklerle çocuklar eğlenceye doyacak


  Geçtiğimiz yıl rekor katılım sağlanan Şivlilik programında bu yıl da etkinlik süresince Selçuklu Kongre Merkezi balo salonunda; 11.00-19.30 saatleri arasında belirli periyotlarla Etkilişimli Dijital Oyunlar, VR Etkinlikler, Simülasyonlar, Greenbox Fotoğraf Çekme Alanları, Gösteri Sahnesi alanında Ekstrem Gösteriler; Zumbakids, Gösteri Showları, Geleneksel Oyunlar ve Yarışmalar, gerçekleşecek. Selçuklu Kongre Merkezinde zemin kat fuaye alanında; Şivlilik Çocuk Bayramı’nın her günü 11.00 - 19.30 saatleri arasında Kamu kurum ve kuruluşlarının ve STK’ların çocuklara yönelik faaliyetlerin gerçekleşeceği stantlar yer alacak.

  Yine zemin kat fuaye alanında; etkinlik süresi boyunca 11.00 - 19.30 saatleri arasında Balo Salonunda VR ve Dijital oyunların ve çeşitli dijital etkinliklerin gerçekleşeceği bir teknoloji alanı, her saat başı Konya Büyükşehir Belediyesi Genç KOMEK Atölye etkinlikleri, Bilim Merkezi Atölye Etkinlikleri, Selçuklu Belediyesi Sanat Tasarım Atölyesi, Gelişim ve Teknoloji Akademisi, Sille Tabiat Okulu stantları, Kum Sanatı Gösterisi ve Sokak Müzisyenlerinin etkinlikleri icra edilecek.

  Zemin kat içerisinde etkinlik süresince tüm misafirlere hediye olarak “Şivlilik Çantası” takdimi yapılacak.


  1. kat fuaye alanında Anadolu Oditoryum ve Konya Oditoryum sahnesinde müzikaller, konferanslar, konserler, Selçuklu Belediyesi Sanat Tasarım Atölyesi, Gelişim ve Teknoloji Akademisi, Sille Tabiat Okulu atölye faaliyetleri gerçekleşecek. Ayrıca Şivlilik Köyü ve Selçuklu Saray Mektebi alanı, SOBE standı, Selfi alanları ve dijital animasyon etkinlik alanları tüm misafirlere hizmet vermek üzere hazır hale getirildi.

  2. Katta Oda Tiyatrosu’nda ise Hayal Perdesi Gösterileri düzenlenecek. Selçuklu Belediyesi Okul Dışı Öğrenme Ortamları çerçevesinde faaliyet gösteren Uygulamalı Atölye alanlarında ise ise her gün 1’er saatlik periyotlar halinde; resim, kağıt katlama, takı ve moda tasarım, oyun ve oyuncak, çini ve seramik, robotik kodlama, ahşap, siber güvenlik etkinlikleri gerçekleştirilecek.

  “Tüm çocuklarımızı ve ailelerini Şivlilik Çocuk Bayramı’na davet ediyorum”


  Konya’nın asırlık geleneği olan Şivliliği gelecek nesillere taşımanın gayretiyle bu yıl da “Şivlilik Bayramı” temasıyla 5 günlük bir program hazırladıklarını ifade eden Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, “Recep ayı ile birlikte üç ayların rahmet, bereket ve mağfiret iklimine girmiş bulunuyoruz. Bu vesileyle sizlerin ve tüm İslam aleminin 3 aylarını tebrik ediyor, bu mübarek mevsime bizleri tekrar kavuşturan Yüce Rabbimize sonsuz hamd ediyorum. Selçuklu Belediyesi olarak, her yıl Recep ayının başlangıcında yaşattığımız, Şivlilik ve Fener Alayı geleneğimize bu yıl da coşkulu bir şekilde devam ediyoruz. Konyamıza özgü, paylaşmanın ve dayanışmanın sembolü olan bu güzel geleneği geçtiğimiz yıl Türkiye’nin en büyük ve en detaylı çocuk festivaline dönüştürmüştük. Bu festivalimizde 535 bin kişilik katılım ile tarihi bir rekora imza atmıştık. Bu yıl ise Konya Büyükşehir Belediyemizle birlikte sizlere eğlenceli bir şivlilik programı hazırladık. 25-29 Ocak tarihlerinde Selçuklu Kongre Merkezimizde gerçekleştireceğimiz Şivlilik Çocuk Bayramı’nda hem çocuklarımız doyasıya eğlenecekler hem de büyüklerimiz, konusunda uzman çok değerli konuklarımızın konferanslarını izleme fırsatı bulacaklar. Tabi bu etkinliğimizde çocuklarımız için de sürpriz hediyelerimiz olacak. Fener alayı, müzikaller, konferanslar, animasyonlar, yarışmalar ve gün boyu etkinlikler eşliğinde ikramlar da sizi bekliyor. Tüm çocuklarımızı ve değerli ailelerini Şivlilik Çocuk Bayramına davet ediyorum” dedi.

  Yazı kaynağı : www.yenimeram.com.tr

  SKM’de şivlilik şöleni var

  SKM’de şivlilik şöleni var

  Bir Konya geleneği olan ve Üç Aylar’ın başlangıcında Regaib Kandili’nin kutlandığı gün çocukları mutlu etmek için çeşitli ikramların yapıldığı şivlilik etkinliği, Konya Büyükşehir ve Selçuklu Belediyelerinin organizasyonu ile adeta bir şölene dönüştü

  Konya Büyükşehir Belediyesi ve Selçuklu Belediyesi’nin işbirliğinde düzenlenen ve 5 gün sürecek olan ‘Şivlilik Çocuk Bayramı’ etkinlikleri dün itibariyle başladı. Selçuklu Kongre Merkezi’ndeki etkinlikler için günler öncesinden yapılan hazırlıklar tamamlandı. Hazırlanan 200 bin şivlilik çantasının çocuklara dağıtımı da gerçekleştirilmeye başladı.

  2.jpg

  Dün kapılarını aralayan şivlilik etkinlikleri için Konyalılar Selçuklu Kongre Merkezi’ne adeta akın etti. Aileleriyle birlikte Selçuklu Kongre Merkezi’nin yolunu tutan on binlerce çocuk, kapıların açılmasının ardından kendileri için hazırlanan çeşitli oyun ve etkinlik alanlarına adeta akın etti. Şivlilik Çocuk Bayramı adıyla düzenlenen etkinliklerde gönüllerince eğlenen çocuklar, bu güzel ortamı kendilerine hazırlayan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı’ya da teşekkürlerini sundu.

  1.jpg

  ÇOCUKLAR EĞLENİYOR, YETİŞKİNLER ÖĞRENİYOR

  Selçuklu’da kültürün ve sanatın adresi olan Selçuklu Kongre Merkezi’nde gerçekleşen Şivlilik Çocuk Bayramı 29 Ocak Pazar günü son bulacak. Kendi alanında tek olan ve çocukların mutlu olacağı tüm detayların düşünüldüğü organizasyon sabah 11.00 akşam 22.00 saatleri arasında misafirlerini ağırlıyor. Festival programının gündüz kuşağında TRT Çocuk kanalının sevilen karakterleri sahne alıyor. Öğle kuşağında ise ebeveynlere yönelik alanında uzman yazarlar tarafından çocuk gelişimi ve çocukların başarısına yönelik konferanslar veriliyor.

  3.jpg

  NE TÜR ETKİNLİKLER YAPILIYOR?

  Geçtiğimiz yıl rekor katılımın olduğu Şivlilik programında bu yıl da etkinlik süresince Selçuklu Kongre Merkezi balo salonunda; 11.00-19.30 saatleri arasında belirli periyotlarla Etkilişimli Dijital Oyunlar, VR Etkinlikler, Simülasyonlar, Greenbox Fotoğraf Çekme Alanları, Gösteri Sahnesi alanında Ekstrem Gösteriler; Zumbakids, Gösteri Showları, Geleneksel Oyunlar ve Yarışmalar gerçekleştiriliyor.

  img-20230125-115012-948.jpg

  Selçuklu Kongre Merkezinde zemin kat fuaye alanında; Şivlilik Çocuk Bayramı’nın her günü 11.00 - 19.30 saatleri arasında Konya İl Emniyet Müdürlüğü, AFAD, Kızılay, Yeşilay gibi kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşları, çocuklara yönelik hem eğlenceli hem de bilgilendirici faaliyetler gerçekleştiriyor.

  4.jpg

  SKM’NİN HER KATINDA AYRI BİR SÜRPRİZ SİZİ BEKLİYOR

  Yine zemin kat fuaye alanında; Etkinlik süresi boyunca 11.00 - 19.30 saatleri arasında Balo Salonunda VR ve Dijital oyunların ve çeşitli dijital etkinliklerin gerçekleştirildiği bir teknoloji alanı, her saat başı Konya Büyükşehir Belediyesi Genç KOMEK Atölye etkinlikleri, Bilim Merkezi Atölye Etkinlikleri, Selçuklu Belediyesi Sanat Tasarım Atölyesi, Gelişim ve Teknoloji Akademisi, Sille Tabiat Okulu stantları, Kum Sanatı Gösterisi ve Sokak Müzisyenlerinin etkinlikleri icra ediliyor. Zemin kattaki kapının hemen girişinde ise tüm misafirlere ‘Şivlilik Çantası’ takdim ediliyor.

  5.jpg

  -1. Kat fuaye alanında Anadolu Oditoryum ve Konya Oditoryum sahnesinde müzikaller, konferanslar, konserler, Selçuklu Belediyesi Sanat Tasarım Atölyesi, Gelişim ve Teknoloji Akademisi, Sille Tabiat Okulu atölye faaliyetleri gerçekleştiriliyor. Ayrıca Şivlilik Köyü ve Selçuklu Saray Mektebi alanı, SOBE standı, Selfi alanları ve dijital animasyon etkinlik alanları tüm misafirlere ve özellikle çocuklara hizmet veriyor.

  img-20230125-120430-494.jpg

  -2. Katta Oda tiyatrosu’nda ise Hayal Perdesi Gösterileri düzenleniyor.

  Selçuklu Belediyesi Okul Dışı Öğrenme Ortamları kapsamında faaliyet gösteren Uygulamalı Atölye alanlarında ise her gün 1’er saatlik periyotlar halinde; Resim, Kağıt Katlama, Takı ve Moda Tasarım, Oyun ve Oyuncak, ini ve Seramik, Robotik Kodlama, Ahşap, Siber Güvenlik etkinlikleri gerçekleştiriyor.

  6.jpg

  ÇOCUKLAR, BAŞKAN PEKYATIRMACI’NIN ÖZEL DAVETLİSİSİNİZ

  Konya’nın asırlık geleneği olan Şivliliği gelecek nesillere taşımanın gayretiyle bu yıl da “Şivlilik Bayramı” temasıyla hazırlanan programın başladığını dile getiren Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, tüm çocukları ve ailelerini bu güzel geleneği birlikte kutlamak üzere Selçuklu Kongre Merkezi’ne davet ettiğini söyledi.

  img-20230125-115035-531.jpg

  Başkan Pekyatırmacı, “Recep ayı ile birlikte üç ayların rahmet, bereket ve mağfiret iklimine girmiş bulunuyoruz. Bu vesileyle sizlerin ve tüm İslam aleminin üç aylarını tebrik ediyor, bu mübarek mevsime bizleri tekrar kavuşturan Yüce Rabbimize sonsuz hamd ediyorum. Selçuklu Belediyesi olarak, her yıl Recep ayının başlangıcında yaşattığımız, Şivlilik ve Fener Alayı geleneğimize bu yıl da coşkulu bir şekilde devam ediyoruz. Konyamıza özgü, paylaşmanın ve dayanışmanın sembolü olan bu güzel geleneği geçtiğimiz yıl Türkiye’nin en büyük ve en kapsamlı çocuk festivaline dönüştürmüştük. Bu festivalimizde 535 bin kişilik katılım ile tarihi bir rekora imza atmıştık. Bu yıl ise Konya Büyükşehir Belediyemizle birlikte sizlere eğlenceli bir şivlilik programı hazırladık. Fener alayı, müzikaller, konferanslar, animasyonlar, yarışmalar ve gün boyu etkinlikler eşliğinde ikramlar da sizi bekliyor. Tüm çocuklarımızı ve değerli ailelerini Şivlilik Çocuk Bayramına davet ediyorum” dedi.

  7.jpg

  YENİ BİR REKOR DAHA KIRILACAK

  Şivlilik etkinliklerinin yapıldığı Selçuklu Kongre Merkezi’nde ilk gün oluşan ziyaretçi yoğunluğu ise geçen yılki rekorun kırılacağının habercisiydi. Okulların ara tatil döneminde olmasının da etkisiyle yoğunluğun arttığı Selçuklu Kongre Merkezi’nde sadece Konya’dan değil civar illerden de ailelerin katılım sağlamış olması dikkatlerden kaçmadı. Ara tatil nedeniyle Konya’daki akrabalarını ziyaret için Konya’ya gelen aileler, çocuklarıyla birlikte bu özel günleri çocukları için doyasıya eğlenceye çevirmek için sunulan fırsatı kaçırmadı.

  Yazı kaynağı : www.pusulahaber.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap