Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  selamün kavlen min rabbir rahim anlamı ve fazileti

  1 ziyaretçi

  selamün kavlen min rabbir rahim anlamı ve fazileti bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Selamün Kavlen Min Rabbin Rahim Anlamı, Meali ve Fazileti: Selamün Kavlen Min Rabbin Rahim Ne Demek?

  Selamun Kavlen Mir Rabbi Rahim anlamı ve fazileti nedir? Selamun Kavlen Mir Rabbi Rahim kaç defa okunmalı?

  Selamun Kavlen Mir Rabbi Rahim anlamı ve fazileti nedir? Selamun Kavlen Mir Rabbi Rahim kaç defa okunmalı?

  Duaların kabul edilmesi ve Allah'ın rızasını kazanmak için ibadetlerin yerine getirilmesinden ziyade bol bol dua edilmesi gerekir. Peygamber Efendimiz (s.a.s) ve din alimlerin nasihatlerine göre bazı duaları kalpten okumak ve bu duaları okurken Allah rızasını gözetmek çok faziletlidir. Selamun Kavlen Mir Rabbi Rahim duası da her gün okunması tavsiye edilen, okunduğunda tüm duaların kabul edileceği rivayet edilen en kıymetli dualardan biridir. 

  Reddedilmeyecek bir dua - İsmi Azam duası nasıl okunur? İsmi Azam duası faziletleri nelerdir?

  Yasin Suresi 58. ayetinde yer alan Selamun Kavlen Mir Rabbi Rahim duası 'merhametli olan Rab katından onlara selam vardır' anlamına gelmektedir. 

  Allah'ın rızasını kazanmak ve günahların affedilmesi için Selamun Kavlen Mir Rabbi Rahim duasının her gün defaatle okunması tavsiye edilir. Bazı İslam alimlerinin aktardıklarına göre Selamun Kavlen Mir Rabbi Rahim duasını okumayı alışkanlık haline getiren bir kimsenin hatim sevabı kazandığı belirtilmektedir. 

  Kuran-ı Kerim'in kalbi olarak kabul edilen Yasin suresinde yer alan Selamun Kavlen Mir Rabbi Rahim duasını okuyan kişi, kötülüklerden muhafaza olur, dostlarıyla muhabbeti artar ve işlerinin yoluna girmesine vesile olur. 

  Selamun Kavlen Mir Rabbi Rahim duası, manevi olarak ruhunu doyurmak isteyen kişilerin bol bol okuması tavsiye edilir. Böylece kişinin huzuru artar ve ruhsal dinginliğe ulaşır. 

  Bu duayı sürekli okumayı alışkanlık haline getiren kişilerin sıkıntılardan kurtulur ve içi huzurla dolar. Selamun Kavlen Mir Rabbi Rahim duası, işlerin yoluna girer, sağlık, sıhhat ve afiyete kavuşur.

  Selamun Kavlen Mir Rabbi Rahim Arapçası

  En faziletli dualardan biri olan Selamun Kavlen Mir Rabbi Rahim, farklı alimlerin yorumlarına göre gün içindeki okunmasına göre farklılık gösterir. Ancak Selamun Kavlen Mir Rabbi Rahim duasının 1479 defa okunması genel bir görüştür. Sayı her ne olursa bu duanın faziletlerinden istifade edebilmek için her gün düzenli olarak okunması tavsiye edilir...

  Yazı kaynağı : www.haber7.com

  Selamün Kavlen Ne Demek? Selamun Kavlen Mir Rabbin Rahim Ne Anlama Gelir?

  Selamün Kavlen Ne Demek? Selamun Kavlen Mir Rabbin Rahim Ne Anlama Gelir?

  Müslümanlarca Allahtan (c.c.) sağlık ve sıhhat dilemek ve afiyette olmak için söylenen bir duadır. Bu dua Kuranda geçmektedir. Bizler bu duayı Yasin Suresinden öğrenmekteyiz.

   Selamün Kavlen Ne Demek? 

   Bu duanın meali "Çok merhametli olan Allahtan bir söz olarak kendilerine Selâm vardır" olarak verilmektedir. Yasin suresinin elli sekizinci ayetidir.

   Selamun Kavlen Mir Rabbin Rahim Ne Anlama Gelir?

   Bir bela, bir musibet ile karşı karşıya gelindiğinde bu ayet okunarak, Allah'ın (c.c.) izni ile bu belanın uzak olması, zarar vermemesi istenmektedir. Ayrıca, yüce Allahtan (c.c.) sağlık, sıhhat istemek ve afiyet dilemek için bu dua okunur. Bu ayeti kerimenin okunması çok faziletlidir.

  Yazı kaynağı : www.milliyet.com.tr

  Selamün Kavlen Min Rabbin Rahim Ne Demek? Arapça Olan Cümlenin Türkçe Anlamı

  Selamün Kavlen Min Rabbin Rahim Ne Demek? Arapça Olan Cümlenin Türkçe Anlamı

  Müslümanlar tarafından bolca okunan surelerden biriside Yasin Suresidir. Yasin Suresi Mekke döneminde indirilmiş olup, 83 ayetten meydana gelmektedir.

   "Selamün kavlen min rabbin rahim" Ne Demek? 

   Bu ayet Yasin Suresinin 58. ayetidir. "Çok merhametli olan Allahtan bir söz olarak (kendilerine) Selam (vardır)." demektir.

   Arapça Olan Cümlenin Türkçe Anlamı

   Kuran-ı Kerimde yer alan bu ayetin anlamı merhametli olan Yaradan, bir söz olarak kendilerine selam vardır, anlamına gelmektedir. Müslümanlar bu ayeti bir bela bir musibet ile karşılaştıklarında Allaha (c.c.) sığınmak için okurlar.

  Yazı kaynağı : www.milliyet.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap