Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  selçuk üniversitesi uçak gövde motor bakım

  1 ziyaretçi

  selçuk üniversitesi uçak gövde motor bakım bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Selçuk Üniversitesi

                           UÇAK GÖVDE VE MOTOR BAKIMI

               Bağlı Bulunduğu Birimin Yeri: Bölüm, faaliyetlerini ve eğitimlerini Merkez Selçuklu İlçesinde bulunan Alaeddin Keykubat Kampüsü sahasındaki Sivil Havacılık Yüksekokulu binasında sürdürmektedir. Bölüm bünyesinde okul binasının yanında uçak bakım ve onarım hangarı bulunmaktadır.

  Öğrenim Ücreti: Eğitim-Öğretim ücretsizdir. Okulumuzda ikinci öğretim programı bulunmamaktadır.

  Eğitim-Öğretim Modeli: Bölümünde 4 yıllık örgün lisans eğitimi Pandemi koşulları nedeniyle uzaktan eğitim yoluyla verilmektedir. Öğrencilerin stajları ise yüz yüze eğitim modeliyle yapılmaktadır.

  Program Akreditasyonları: Herhangi bir akreditasyon bulunmamaktadır.

  Yurt ve Burs İmkanları: Alaeddin Keykubat Kampüsü içerisinde Kredi Yurtlar Kurumuna bağlı 11 bin öğrenci kapasiteli erkek ve kız yurtlarının yanı sıra Üniversitemiz Vakfı’na bağlı 5 bin öğrenci kapasiteli Atatürk Öğrenci Yurtları bulunmaktadır. Ayrıca kampüs çevresinde çok sayıda özel yurt ve ev imkanı mevcuttur.

  İsteğe bağlı yabancı dil hazırlık sınıfı uygulanmasına ilişkin koşullar

  İsteğe bağlı hazırlık eğitiminde başarı/başarısızlık

  a)Staj ve Eğitim Modeli

  Bölümümüzde 4 yıllık lisans örgün eğitim verilmektedir. Uygulamalı eğitimler Uçak Gövde Motor Bakım hangarında, gövde, motor ve elektrik-elektronik atölyesinde yapılmaktadır.

  Staj

  Stajın Amacı 

  Stajın amacı, öğrencilerin, öğrenim gördükleri programlar ile ilgili iş alanlarını tanımalarını ve iş yerlerindeki uygulamaları öğrenmelerini, eğitim ve öğretim yoluyla edindikleri bilgi ve becerileri uygulayarak deneyim kazanmalarını sağlamaktır.

  Staj Yapılabilecek Uygun Staj Zamanları:

  ·Yaz dönemi, (yaz okulunda ders almayan öğrenciler için)

  ·Güz ve bahar dönemleri arasındaki ara dönem

  Staj Yerinin Belirlenmesi:

  Öğrencilerin stajlarını SHY 145 Onaylı Bakım Kuruluşlarında yapması gerekmektedir.

  Bölüm Staj Komisyonu ve/veya SHYO Staj Komisyonu SHGM ve/veya doğrudan havacılık firmaları ile bağlantıya geçerek tüm bölüm öğrencilerine veya belirli kontenjanda öğrenciye staj yeri bulabilir. Bu durumda başvuru tarihleri, yerleştirme kıstasları, usuller ve öğrencinin yapması gereken işlemler SHYO/UGMB Bölümü ilan panolarında ve https://www.selcuk.edu.tr/Birim/sivil_havacilik_yo-ucak_govde_ve_motor_bakimi-yo_bolum adresinde ilan edilir. İlgili duyuruların takibinden tümüyle öğrenci sorumludur.

  Öğrenciler, Bölüm Staj Komisyonu tarafından uygun görülen yurt içi veya yurt dışında, kamu veya özel sektöre ait işletmelerde staj yapabilirler. Öğrenci kendi bulduğu işletmede staja başlamadan önce Bölüm Staj Komisyonunun onayını almak zorundadır. Hiçbir öğrenci kendi girişimiyle bulduğu işletmede Bölüm Staj Komisyonunun onayı olmadan staj yapamaz.

  Stajın Süresi

  Toplam staj süresi, 50 iş günü (25 gün 4. dönemden sonra, kalan 25 gün ise 6. dönemden sonra yapılmak koşuluyla; 3 AKTS+3 AKTS) olarak belirlenmiştir.  Staj yükümlülüğü bulunan öğrenci staj işlemlerini tamamlamadığı sürece mezun olamaz.

  Bölümümüzden mezun olan öğrenciler hat bakım ve üs bakım hizmeti veren uçak bakım kuruluşlarında istihdam edilebilmektedir. Çalışma ortamı kirli, yağlı, gürültülü vb. olabilmektedir. Çalışma koşullarına bağlı olarak gerekli koruyucu ekipmanların ve uygun kıyafetlerin giyilmesi gerekmektedir.

  TABLO-4. Merkezi Yerleştirme ile Öğrenci Alan Yükseköğretim Lisans Programları Özel Koşul ve Açıklamalar

  Selçuk Üniversitesi Uçak Gövde ve Motor Bakımı Bölümü: 1, 49

  Bk. 1 Bir mesleğe yönelik program uygulayan lise veya dengi meslek okulu çıkışlı adayların bu programla ilgili tercihlerini belirlemeden önce Tablo-6'yı dikkatle incelemeleri gerekir.

  Bk.49 UÇAK GÖVDE-MOTOR BAKIM (lisans) / UÇAK GÖVDE VE MOTOR BAKIMI (lisans) eğitimi mesleğini icra edebilmek için aranan nitelikler:

  1) Havalimanı giriş kartı almasına engel oluşturacak herhangi bir Adli Sicil Kaydı veya Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunmamak.

  2) Mesleği ve/veya meslekte verilen görevi icra etmesine engel oluşturacak herhangi bir sağlık sorunu bulunmadığına dair tam teşekküllü bir hastaneden son 6 ay içinde almış olmak şartıyla heyet raporu almak (renk körlüğü, işitme kaybı/eksikliği, görme kaybı/eksikliği vb).

  Yazı kaynağı : selcuk.edu.tr

  SELÇUK ÜNİVERSİTESİ - Uçak Gövde ve Motor Bakımı (Yüksekokul) (108990438) | YÖK Lisans Atlası

  2022 Selçuk Üni. Uçak Gövde ve Motor Bakımı (Yüksekokul) Bölümü Taban, Tavan Puanları (4 Yıllık) | 108990438

  2022 Selçuk Üni. Uçak Gövde ve Motor Bakımı (Yüksekokul) Bölümü Taban, Tavan Puanları (4 Yıllık) | 108990438

  Öğrenci Seçme Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafında gerçekleştirilen TYT, AYT ve YDT sınava giren öğrenciler   Selçuk Üniversitesi Uçak Gövde ve Motor Bakımı (Yüksekokul) bölümü 4 yıllık lisans taban ve tavan puanları ile başarı sıralamalarını araştırıyor.

  4 yıllık üniversite eğitimi alarak geleceğini şekillendirmek isteyen binlerce öğrenci, Yükseköğretim Kurumları Sınavı  (YKS) sürecini geride bıraktı. Şimdi iyi bir eğitim için YKS’den alınan puana göre üniversite ve bölüm tercihi yapılacak. Bu doğrultuda Konya  ilinde bulunan Selçuk Üniversitesi   Sivil Havacılık Yüksekokulu   Uçak Gövde ve Motor Bakımı (Yüksekokul) Bölümü bünyesinde eğitim görmeye karar veren adaylar, bölümün taban, tavan puanlarının yanı sıra başarılı sıralaması hakkında bilgi sahibi olmak istiyor. Selçuk Üniversitesi Uçak Gövde ve Motor Bakımı (Yüksekokul) Bölümü tercih kod numarası 108990438 olarak belirlenmiş bulunmaktadır. Üniversiteye girmeye hak kazanan öğrenciler eğitim hayatlarına Ücretsiz olarak devam edeceklerdir.

  ÖSYM ve YÖK’den derlediğimiz bilgilere göre Selçuk Üniversitesi Uçak Gövde ve Motor Bakımı (Yüksekokul) Bölümü taban, tavan puanları ve üniversitenin istediği başarı sıralamasının sonuçlarını sizler için yayınlıyoruz.

  Selçuk Üniversitesi Uçak Gövde ve Motor Bakımı (Yüksekokul) Bölümü Taban ve Tavan Puanları Başarı Sıralaması

  Selçuk Üniversitesi , Devlet , Uçak Gövde ve Motor Bakımı (Yüksekokul) Bölümü , Sivil Havacılık Yüksekokulu bünyesinde yer alan bir bölümüdür. Üniversite Konya ilimizde yer almaktadır. Üniversitenin Uçak Gövde ve Motor Bakımı (Yüksekokul) Bölümü kontenjanı 40 kişidir. 2021 yılında Uçak Gövde ve Motor Bakımı (Yüksekokul) Bölümüne 40 kişi yerleşmiştir.

  Selçuk Üniversitesi Uçak Gövde ve Motor Bakımı (Yüksekokul) Bölümü Taban Puanı: 301,54316

  Selçuk Üniversitesi Uçak Gövde ve Motor Bakımı (Yüksekokul) Bölümü Tavan Puan: 324,70028

  Selçuk Üniversitesi Uçak Gövde ve Motor Bakımı (Yüksekokul) Bölümü Başarı Sıralaması: 160724

  taban-taban-puanlari.jpg

  2021 Yılı Taban Puan ve Başarı Sıralaması

  YOP KODU: 108990438   

  ÜNİVERSİTE: Selçuk Üniversitesi

  FAKÜLTE: Sivil Havacılık Yüksekokulu

  ŞEHİR: Konya

  ÜCRET- BURS: Ücretsiz

  VAKIF-DEVLET: Devlet

  ÖRGÜN-AÖ-UZAKTAN: Örgün

  Taban Puan: 301,54316

  Tavan Puan: 324,70028

  Başarı Sıralaması: 160724

  Kontenjan 2021 – 2022 : 40

  Yerleşen 2021 – 2022: 40

  basarili-siralamasi.jpg

  2020 Yılı Taban Puan ve Başarı Sıralaması

  Taban Puan: 347,54574

  Tavan Puan: 442,40529

  Başarı Sıralaması:  162477

  Kontenjan 2020:  40+1

  Yerleşen 2020: 41

  2019 Yılı Taban Puan ve Başarı Sıralaması

  Taban Puan : 313,13696

  Tavan Puan: ---

  Başarı Sıralaması :  163713

  Kontenjan 2019 :  40+1

  Yerleşen 2019 : 41

  2018 Yılı Taban Puan ve Başarı Sıralaması

  Taban Puan: 289,03309

  Tavan Puan: ---

  Başarı Sıralaması: 

  Başarı Sıralaması:  178000

  Kontenjan 2018 :  30+1

  Yerleşen 2018 : 31

  taban-puan.jpg

  Selçuk Üniversitesi Uçak Gövde ve Motor Bakımı (Yüksekokul) Bölümü ile ilgili olarak tercih yapmadan ve tercihlerinizi kesinleştirmeden önce lütfen ÖSYM ve YÖKATLAS tercih kılavuzunu kontrol ediniz. Sitemizde yer alan Selçuk Üniversitesi Uçak Gövde ve Motor Bakımı (Yüksekokul) Bölümü taban, tavan puan verileri, başarı sıralamaları bilgilendirme amaçlıdır.

  Yazı kaynağı : www.bolgegundem.com

  Uçak Gövde ve Motor Bakımı - Selçuk Üniversitesi (Konya) - Tercih Robotu

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap