Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  scooby doo karakterleri

  1 ziyaretçi

  scooby doo karakterleri bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Scooby-Doo

  Scooby-Doo

  Scooby-Doo, altın kalpli (ve kesinlikle koca mideli) bir danua. Pek cesur bir köpek olmayabilir ama arkadaşlarının başı dertteyse Scooby-Doo onları kurtarmak için elinden geleni yapar, özellikle de işin ucunda mama varsa!

  Yazı kaynağı : www.boomerangtv.com.tr

  Scooby-Doo (karakter)

  Scooby-Doo (karakter)

  Scoobert "Scooby"-Doo kurgusal bir köpektir ve popüler Scooby-Doo televizyon serisinin konuşan karakteridir. Önceki devirde, Mystery Inc. takımını getirmişti. Scooby-Doo Alman tipi evcil Danua'dır ve en iyi arkadaşı Norville "Shaggy" Rogers 'dır. Onun gerçek ismi A Pup Named Scooby Doo adlı çizgi filme dek bilinmiyordu, onun anne-babası gerçek isminin Scoobert olduğunu ortaya çıkardı (Robert olarak değişebilir), Scooby-Doo'nun utancı daha da çoğalmıştır.

  Kişiliği[değiştir | kaynağı değiştir]

  Scooby-Doo ve Shaggy Rogers'ın bazı kişilik özellikleri aynıdır, buna olağanüstü iştahları da dahildir ve korkaklığa eğilimlilerdir. Adı geçen korkaklıkları yeterlidir, onların diğer arkadaşları (Velma, Daphne ve Fred) Scooby-Doo ve Shaggy'e rüşvet verirler sonra "Scooby Bisküvisi," ile suçlunun giysini düşürmelerini sağlar, bisküviyi seven köpek başka bir şey olmuş gibi davranır ya da bisküviyi yiyer (genellikle kemiği sever veya Scooby-Doo konuşmayı), bazen bunlar olurken, Shaggy'de buna alışkanlık haline getirmiştir, böylece iki Scooby-Doo Bisküvisiyle keyiflenir (veya bazı bölümlerinde, ekip "Shaggy Bisküvileri" ya da "Scooby Bisküvileri Endüstüriyal Boy" olarak her ikisini de düşünür). Gösterim evrenin içindedir, Scooby-Doo Knittingham Yavru Köpek Çiftliği'nde doğmuştur (sahibi Bayan Knittingham'dır). Bu da dahil Daphne onu susarak anmayı sevmez.

  Scooby-Doo'nun bazı telaffüzleri zordur (onun gerçek köpek olması ona yeter), ve onun telaffüze en çok "R" kelmesiyle başlar. Onunki sözcük avı dır, genellikle her bölümün sonunda "Scooby-Dooby-Doo!" diyerek ulumaya başlar. O bunu her zaman söyler, bir kez bir bölümde şunu söylemiştir "Ruh-roh, Raggy" ("Uh-oh, Shaggy"). Shaggy, Scooby-Doo'nun en iyi arkadaşıdır, o çok sıskadır.

  Scooby-Doo'yu çoğu kişi seslendirmiştir ama bunlardan en çok seslendiren kişiler Aziz Güngör ve Sinan Divrik 'tir.

  Yazı kaynağı : tr.wikipedia.org

  Scooby-Doo

  Scooby-Doo

  Scooby-Doo, 1969-1986 yılları arasında ABC televizyonunda yayınlanmış bir çizgi dizi. Hanna-Barbera tarafından yapılmıştır. Dört arkadaş ve bir köpeğin maceralarını konu almaktadır. 2002 yılında UPN adlı kanalda yeniden yayınlamaya başlanmıştır. Şu anda The CW adlı kanalda yayınlanmaktadır. Türkiye'de çocuk kanalı olan Cartoon Network'te yayınlanmaktaydı. Günümüzde Scooby Doo'nun bazı serileri Planet Çocuk'ta yayınlanmaktadır.

  Bunun yanı sıra birçok çizgi filmleriyle birçok çocuğun gönlünü almayı başardı. (Toplam 350 tane.)

  Scooby-Doo'nun ayrıca aynı adda dört filmi de vardır.

  Karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]

  What's New Scobby-Doo[değiştir | kaynağı değiştir]

  Bu bölümde ekibimiz Snowboard karşılaşmalarını izlemek için bir yere gider. Ancak orada buzdan oluşmuş bir kar canvarı vardır ve tüm profosyenel Snowboard'çıları hastanelik eder. Acaba ekibimiz bu dev kar kütlesinin kim olduğunu bulabilecek mi?

  Bu bölümde ekibimiz bir müzeye gider. Ancak o müzede kutsal sayılan bir dinozorun kemikleri vardır ve efsaneye göre kim bu kemikleri yerinden alırsa lanetlenicektir. Lanet ise dev bir dinozor yeniden canlanmıştır. Acaba ekibimiz bu tarih öncesi yaratık gizemini çözebilecek mi?

  Ekibimiz Velma'nın en iyi deney yarışması için bir uzay üssüne giderler. Ancak uçması gerken bir roket bir uzaylı yüzünden iptal edilmiştir. Ayrıca bu uzaylı git gide büyümektedir. Bu uzaylı yaratık sırrı acaba çözülebilecek mi?

  04: It's Mean, It's Green, It's The Mystery Machine

  05: Riva Ras Ragas

  06: Roller Ghoster Ride!

  07: Safari, So Goodi!

  08: She Sees Sea Monsters By The Sea Shore

  09: Ho! Ho! Horrors!/A Scooby Doo Christmas

  10: Toy Scary Boo

  11: Lights! Camera! Mayhem!

  12: Pompeii and Circumstance

  13: The Unatuaral

  Scooby-Doo Where Are You![değiştir | kaynağı değiştir]

  Sezon 1[değiştir | kaynağı değiştir]

  Shaggy ve Scooby film çıkışında bir araba görürler. Arabanın içi savaştan çıkmış gibidir. Sonradan onun bir müzedeki bir profesör olduğunu anlarlar. Ama profesör kayıptır. Bir kara şövalye zırhı İngiltere'ye götürülecektir. Ekibimiz zırhı götürür. Ama orada bir gizem vardır. Her dolunayda bu şövalye canlanmaktadır. Acaba ekibimiz kayıp profosörü ve kara şövalye gizemini çözebilecek mi?

  Ölen bir kaptanın hayaleti... Karısı tarafından büyüyle geri getirildi... Her gün bir tekne kaptanın hayaleti tarafından kaçırılıyor. Acaba ekibimiz bu hayaletin sırrını bulabilecek mi?

  Ekibimiz teknesiyle siste kaybolup hortlak adası diye bir yere sürüklenirler. Ama orada misafir sevmeyen bir hayalet vardır.

  Ekibimiz altın şehrine gelir. Burası bomboş ve eski bir yerdir. Ve de çok eski bir madencinin hayaletinin bulunduğu yer.

  Bir köpek kaçırma olayı. Hem de sorumlusu 1000 yaşlarında bir kızılderili. Yem Scooby Doo de bu kızılderili tarafından kandırıldı. Artık ekibimiz hem bu sırrı çözmeli hem de Scooby'yi kurtarmalı.

  Eski bir şatoda tatil için gelen ekibimiz. Herkesi yaşlandıran Hex ile karşılaşırlar. Eğer Hex'in istediği yapılmazsa herkese büyükbabaya olan şey olacaktır. Yaşlanıp yok olmaya başlamak.

  Bir film çekimndeki goril ya da maymun adam her şeyi bir birine katacak.

  Daha açılmasına 2-3 ay olan lunapark gece aniden açıldı, hem de bu dünyadan olmayan bir robot tarafından.

  Shaggy ve Scooby-Doo içi para ile dolu bir keman kutusu bulurlar, sonra Shaggy ekibi çağırmaya gider, Scooby beklerken bir kadın köpek kuklayla kandırılır, ekip geldiğinde bu gizemi çözmek için harekete geçerler.

  Ekip giderken bir güçlü adam ve bir cüceyle tanışır, her ikisi de iddia edilen hayalet palyaçodan ve sirkten kaçarlar. Ekip sirke gider ve orada baş döndürücü olaylar olur.

  Ekip yoldadır, eski bir şato görürler, şatoya girdikleri sırada vampir, kurt adam ve Frankenstein'ın hayaleti çıkar, peki ekip buradan kurtulur mu dersiniz?

  Arkeoloji profesörlerinin yerel fakültesinde ekip okulun en son kazancını görürler: Anka mumya, eski mısır hükümdarının laneti ortaya çıkar. Bu lanet herkesi korkutur.

  Ekip evin yolunu tutup balık tutmaya giderler ama karşılarına cadı ve zombi çıkar. Bu ekibin balık tutmasını engeller fakat cadı ve zombiden kurtulmalarını düşünsünler.

  Gazete habercisi yerel nakliyeci magnate C.L. Magnus'un gemilerinin karşsında korsan Kırmızı Sakal'ın hayalet gemisi belirir. Gemi batar ekip hayalet gemiye girer orada Kırmızı Sakal ve tayfalarıyla karşılaşırlar.

  Bir floransa uzaylı eski terkedilmiş havaalanında terör yayar. Gizem makinesi havaalanının fazla uzağında olmayan bir yerde gaz doldururlar, canavar hakkında bir şeyler öğrenirler ve oraya gidip sorunu çözmeye karar verirler.

  Scooby-Doo'ya, Albay Beaureguard Sanders'tan miras kalır... Colonel'in perili olduğu iddia edilen güneydeki konağında bir gece kalmaları gerek. Scooby-Doo ve ekibi bu perili evde kaldıklarında garip olaylar döner.

  Ekibin gittiği yerde bir kar hayaleti vardır. Bakalım bu kar hayaleti gerçekten öyle mi, yoksa diğer kişiler gibi mi? Buna ekip karar verecek.

  Sezon 2[değiştir | kaynağı değiştir]

  Ekip Malt Shop'tadır. Mr. Hyde mücevher çalıp ürkünç eve gelir her gece. Ekip oraya gittiğinde Dr. Jekyll'la karşılaşır. Dr. o kişinin kendi olduğunu ve bir deneyinin iyi gitmediği için öyle olduğunu söyler. Gerçekten de öyle midir?

  Daphne bir maske alır, eğer gelen kişilere vermezse lanetlenecektir. Peki bu maskeyi kim ve neden ister?

  Denizde Shaggy balık yakalar, aslında her şeyi yakalar, eski bir mağara adamının donmuş buz bloğunu bulur. Çocuklar donmuş mağara adamını Oceanland'a yani yerel akvaryuma götürür. Sonra bu buz blok erir ve etrafa korku salar.

  Bir kırsal ambarda, okul dansında Creeper adlı zombi etrafı dağıtır.

  Ekip rock müzik festivaline giderken Gizem Makinesi hayaletili köşkte bozulur. Ekip hayaletli eve girip radyatör için su almak isterlerken başşız hayalet figürü bulurlar.

  Ekip cadı dokturuyla birlikte tatile hawaii'ye giderler ve orada tanrı Mano Tiki Tia'nın gazabına uğrarlar.

  Ekip kamp yaparken hayalet kurtadam ortaya çıkar. Bu kurt adam onların başına belâ olur.

  Fred, Daphne, Shaggy, ve Scooby-Doo dans şovundayken bir Balmumu Hayalet TV müdürü Johhny Sands'i alır götürür. Ekip bunun üzerine harekete geçer.

  Scooby-Doo filmleri[değiştir | kaynağı değiştir]

  Diziler[değiştir | kaynağı değiştir]

  Ortak bölümler[değiştir | kaynağı değiştir]

  Animasyonlu TV filmi[değiştir | kaynağı değiştir]

  Animasyonlu direct-to-video filmler[değiştir | kaynağı değiştir]

  Animasyonlu tiyatro filmleri[değiştir | kaynağı değiştir]

  Orijinal filmler[değiştir | kaynağı değiştir]

  Orijinal filmler[değiştir | kaynağı değiştir]

  Yan filmler[değiştir | kaynağı değiştir]

  Özeller[değiştir | kaynağı değiştir]

  Televizyon'a özel[değiştir | kaynağı değiştir]

  Direct-to-video özeller[değiştir | kaynağı değiştir]

  Kısalar filmler[değiştir | kaynağı değiştir]

  Televizyon kısalar[değiştir | kaynağı değiştir]

  Direct-to-video kısalar[değiştir | kaynağı değiştir]

  Web kısalar[değiştir | kaynağı değiştir]

  Video oyunları[değiştir | kaynağı değiştir]

  Notlar[değiştir | kaynağı değiştir]

  Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  Yazı kaynağı : tr.wikipedia.org

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap