Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  sana emanet bilgi yarışması ne zaman

  1 ziyaretçi

  sana emanet bilgi yarışması ne zaman bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Sana Emanet Bilgi Yarışması başlıyor: İşte sınav tarihi ve ödüller!

  Sana Emanet Bilgi Yarışması başlıyor: İşte sınav tarihi ve ödüller!

  Türkiye’nin 81 ilinde tüm resmi ve özel ortaokullar ile İmam Hatip ortaokullarının 6. ve 7. Sınıf öğrencileri ile tüm resmi ve özel liseler ile İmam Hatip liselerinin Hazırlık - 9. ve 10. Sınıf öğrencilerini kapsayan Sana Emanet Bilgi Yarışması, 9 Ocak'ta başlıyor. 

  BAŞVURU VE YARIŞMA

  https://sanaemanet.org web adresinden “Başvuru” ekranından kayıtların gerçekleşeceği Sana Emanet Bilgi Yarışması çevrimiçi (online) olacak.

  HER BİR KATEGORİDE 100 ÖĞRENCİ ÖDÜLLENDİRİLECEK!

  Hedef kitle 6 ayrı kategori olarak gruplandırıldı. Kategoriler ise şu şekilde:

  Her bir kategoride 100 öğrenci ödüllendirilecek.

  Ödüllendirme

  Öğrenci Ödülleri

  Öğretmen ve Müdür Ödülleri

  Yarışmada 1-2 ve 3. olan öğrencilerin öğretmen ve müdürleri de ödüllendirilecektir.

  Yazı kaynağı : www.haber7.com

  Sana Emanet Bilgi Yarışması Başvuru Süresi Uzatıldı

  Sana Emanet Bilgi Yarışması Başvuru Süresi Uzatıldı

  1. LİSANS BURSLARI

  “Ensar Vakfı Lisans Bursları” İstanbul’da öğrenimine devam eden öğrencileri desteklemek amacıyla verilen burslardır. Bu burslar Değerler Eğitimi Merkezi (DEM) tarafından projelendirilerek öğrencilerin başvurusuna açılmaktadır. Vakfımız burs başvurularını Eylül-Ekim ayları içerisinde yalnızca online başvuru formu üzerinden almaktadır. Başvuru dönemi dışında ve şahsen, mail, mesaj, faks, telefon yoluyla burs başvurusu alınmamaktadır.

  • Öğrencinin burs programına başvuru yapabilmesi için belirtilen ön başvuru şartlarını taşıyor olması gerekmektedir.

  • Müracaat eden adayların başvuru bilgileri üzerinden sistem puanlaması oluşturulmakta, aile gelir durumu, bölüm, sınıf, başarı sıralaması ve not ortalaması gibi değişkenler dikkate alınarak bursiyer kontenjanının en az iki katı kadar aday mülakata davet edilmektedir.

  • Mülakat değerlendirmesi olumlu sonuçlanan öğrencilerden bursiyerlik evrakları teslim alınarak başvuru esnasında verilen bilgilerin kontrolü yapılmaktadır.

  • Lisans bursları Ekim-Haziran aylarını kapsayan 9 aylık süre boyunca verilir. Nakit bursun en fazla %10’una kadarlık miktar öğrenciye kitap bursu olarak tanımlanır.

  • Burs miktarı her yıl Ensar Vakfı Mütevelli Heyeti tarafından belirlenir.

  2. ARAŞTIRMA BURSLARI (LİSANSÜSTÜ)

  Lisansüstü bursları, DEM’in akademik çalışma alanları ve araştırma konuları çerçevesinde verilmektedir. DEM’in belirlediği araştırma konuları üzerinden 12, 18, 24 aylık periyotlarla araştırma projeleri olarak ilan edilmektedir. Araştırma Projelerinde proje danışmanı ve yürütücüsü olarak akademisyenler yer almaktadır. Ayrıca bu projelerde yüksek lisans ve doktora öğrencilerine araştırmacı ve asistan olarak görev verilmektedir. Proje kapsamında ve süresince görev alan öğrencilere lisansüstü bursu verilmektedir. Araştırma Projelerinin duyuru ve başvurularını www.dem.org.tr adresinden takip edebilirsiniz.

  3. İHL BURSU

  Ensar Vakfı tarafından Türkiye’deki İmam Hatip Liseleri’nde örgün olarak öğrenimlerine devam eden öğrenciler için sağlanan burs imkanıdır.

  • Bu burs programı Türkiye’de İmam Hatip Liselerinin Hazırlık, 9, 10, 11 ve 12. sınıflarında okuyan öğrencileri kapsamaktadır.

  • İHL Bursuna başvurunun birincil şartı maddi olarak bursa ihtiyacı olmaktır.

  • İHL Bursları Ensar Vakfı Şubelerinin koordinasyonunda Türkiye genelinde 7000 öğrenciye verilmektedir.

  Yazı kaynağı : ensar.org

  JavaScript is not available.

  We’ve detected that JavaScript is disabled in this browser. Please enable JavaScript or switch to a supported browser to continue using twitter.com. You can see a list of supported browsers in our Help Center.

  Help Center

  Terms of Service Privacy Policy Cookie Policy Imprint Ads info © 2023 Twitter, Inc.

  Yazı kaynağı : mobile.twitter.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap