Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  samsung türksat 42e frekans nasıl ayarlanır

  1 ziyaretçi

  samsung türksat 42e frekans nasıl ayarlanır bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Samsung E serisi Televizyonda kanal ayarlarını nasıl yaparım?

  Samsung Smart Tv Turksat Uydu Frekans Ayarlaması nasıl yapılır?

  Samsung Smart Tv Turksat Uydu Frekans Ayarlaması nasıl yapılır?

  Gün geçtikçe gelişen teknoloji ile yeni televizyonlar evlerimizin başköşesinde yer alamaya başladı. Ancak tüplü, eski tip televizyonların aksine ayarlaması biraz daha karmaşık olabiliyor. Bu yeni tip televizyonlar arasında yer alan Samsung Smart TV'nin ayarlaması nasıl yapılıyor araştırma konusu oldu. PekiSamsung Smart TV kanal ekleme ayarı, Samsung Smart TV Turksat uydu frekans ayarlama nasıl yapılır? İşte merak edilen detaylar...

  SAMSUNG SMART TV KANAL EKLEME AYARI

  Samsung Smart TV hangi konular için yardım alabilirsiniz:

  Kanal Ayarlama - Kanalları belleğe alma - Kanal Menüsünü Kullanma - Programları Kilitleme - Diğer Özellikler Temel Özellikler- Önceden Ayar Resim Modunun Değiştirilmesi - Resim ayarlarının yapılması - Resim Seçeneklerinin Değiştirilmesi - Önceden Ayar Ses Modunun Değiştirilmesi - Ses Ayarlarının Yapılması - Ses Modunun Seçilmesi - Tercih Özellikleri - Başlangıç kurulumu çalıştırma - Saati Ayarlama - Uyku Zamanlayıcısının Kullanılması - Açma/Kapama Zmnlycsı'nı Ayarlama - Ekonomik Çözümler - Diğer Özellikler - Gelişmiş Özellikler - Kaynak Listesini Kullanma - Bir USB Aygıtını Bağlama - Medya İçerikleri Kullanma - Müziği / Fotoğrafları / Videoları Oynatma - Diğer Bilgiler - e-Manual'i Görüntüleme - Otomatik Test'i Kullanma - Yazılımı Güncelleme - Mod Kullan'ı Değiştirme - Samsung'a Başvurun'u Görüntüleme - Spor Modu'nu Kullanma - Uydu Sistemi'ni Kullanma - Kablolu Ağı Kullanma 

  SAMSUNG SMART TV KANAL EKLEME AYARI GÖRSELLİ ANLATIM

  1.ADIM

  2.ADIM

  3.ADIM

  4.ADIM

  5.ADIM

  6.ADIM

  7.ADIM

  SON ADIM

  Samsung Smart TV yeni kanal ayarlama ekleme işlemi nasıl yapılır?

  Samsung Smart TV kumandasından MENU tuşuna basın.

  Aşağı ok tuşuna iki defa basarak YAYIN menüsüne gelin ve OK tuşuna basın.

  Aşağı ok tuşuna bir kaç defa basarak Kanal Ayarları seçeneğine gelip OK tuşuna basın.

  Manuel Ayarlama seçeneğine gelip Ok tuşuna basın.

  Açılan ekranda Transponder satırında Ok tuşuna basın ve listede Yeni seçeneğini bulana kadar aşağı ok tuşu ile aşağı inin, ardından Ok tuşuna basın.

  Açılan Yeni Transponder ekranında Frekans satırına 11999, Simge Hızı satırına 11666 sayılarını girin. Polarite satırında V (Dikey) değerini seçin, ardından Kaydet seçeneğini seçin.

  Çıkan ekranda Ara seçeneğine gelip seçin. Kanal araması başlayacak ve Manuel Ayar tamamlandı yazısı çıkana kadar bekleyin.

  Bir kaç saniye içerisinde A2 TV HD yayını bulunacak ve kanal listenize eklenecektir. Kumanda üzerindeki EXIT yardımıyla menüden tamamen çıkın.

  SAMSUNG SMART TV NEDİR?

  Smart TV; LCD, LED ve Plazma gibi farklı bir televizyon teknolojisi değil. Bu televizyonların sahip olduğu işletim sistemi sayesinde ekstra özelliklerin kullanılabilmesine olanak sağlayan sistemdir. Kısaca Smart TV, Televizyon üzerinden internete bağlanmaya ve özel geliştirilmiş uygulamaların çalıştırılmasına olanak sağlayan işletim sistemine sahip televizyonlara verilen genel isimdir.

  "Smart TV standart bir televizyona eklenen multimedya özelliğidir." diyebiliriz.

  SAMSUNG SMART TV İLE YAPILABİLECEK İŞLEMLER NELERDİR?

  Smart TV özelliğine sahip bir televizyon ile; internete bağlanabilir, sosyal medya (Youtube, Facebook, Twitter vb.) uygulamalarını kullanabilir, Smart TV için hazırlanan oyunları ve pek çok uygulamayı çalıştırabilirsiniz.

  Patent hakkı 1994 yılında alınan Smart TV, son bir kaç yıldır televizyonlara entegre edilerek son kullanıcıya ulaşmaya başlayan bir sistem. Televizyon üreticileri Smart TV özelliklerine her gün bir yenisini ekleyerek rakipleriyle olan kıyasıya yarışı sürdürmeye devam ediyor. Elbette bu yeni özellikler en çok kullanıcıların işine yarıyor.

  Bu özelliklerin arasında; cep telefonu, tablet ve PC'den USB/DLNA ile görüntü aktarımı PVR/DVR özelliği ile herhangi bir televizyon yayınının ayrı bir cihaza ihtiyaç olmadan video olarak kaydedilmesi kamera veya ses komutlarıyla televizyonun kontrol edilmesi görüntülü konferans sistemi televizyon üzerinden internete bağlanabilme Smart TV için özel hazırlanmış olan uygulamaları kullanabilme sosyal medya uygulamalarını kullanabilme gibi özellikler bulunuyor.

  Bu kadar avantajının yanı sıra Smart TV'lerin de negatif yönleri de karşımıza çıkabiliyor

  Smart TV'lerin eksileri standart gelen kablosuz bir klavyeye sahip olmamaları en büyük eksiklerden biri.

  Birçok Smart TV içerisinde web tarayıcı bulunmuyor.

  Dahili veri depolama imkanının bulunmayışı hazırlanmış olan uygulamaların TV markalarına göre farklılık göstermesi.

  Samsung Smart TV kanal ekleme ayarı, Samsung Smart TV Turksat uydu frekans ayarlama nasıl yapılır?

  YAPILACAK ADIMLAR ŞU ŞEKİLDE:

  1. Menü'ye gir 
  2. Kanal Ayarlama 
  3. Uydu sistemi (şifre soracak dörtane sıfır) 
  4. Uydu seçiminden istediğin uyduyu/ları işaretle ve kaydet (Ben Hotbird, Türksat 42 ve Türksat31.3e yi seçtim) 

  5. LNB Ayarları menüsünden 

  Trasponderlere aşağı yazdıklarımı şu şekilde seç yada yok ise en alata inip "ekle" ye girip kaydet 

  Hotbird 13 için 11158 V(dikey) 27500 2/4 
  Türksat 42e 4A için 11844 MHz frekansı, Dikey V-polarizasyon, 2222 Sembol Oranı, FEC 1/2 girin veya 11747 MHz frekansı, Yatay H-polarizasyon, 27500 Sembol Oranı ve FEC 1/2 girin 

  NOT: Türksat 4A haberleşme uydusu, 42° Doğu(E) yörüngesinde (Türksat 2A ve Türksat 3A uyduları ile birlikte) yayın yapıyor. 

  Türksat 31.3E için 11962 V 3333 1/4 (Türksat 2A uydusu, eski uydu) Bu uydudan bulacaklarınız ile 42E den bulacaklarınız la kanallar mükerrer olabilir. 

  Diseg modu denilen kısma yukarıdaki frekanların yanında yazan 2/4 yada 1/4 dediğim rakamlar girilecek(burası çok önemli bunu yanlış seçerseniz kanalları bulamazsınız) 
  Not: Samsung Yetkili Servisi Diseg için daima 1/4 girin yeterli dedi. 

  Lnb Osilatörü alt ve üst'e ise 9750 ve 10600 girilecek. 

  22 khz tonu kısmı "otomatik" bırakılacak. 

  6. Daha sonra tekrar "menüye" gelip buradan "Manuel Arama" kısmına girilecek ve yine eğer frekans listesinde yok ise yukarıdaki uydu ayarları girilecek. 

  Zaten bu kısımda işaretlediğiniz uydular karşınıza çıkacak mesela ben Hotbird ve Türksat 42e'yi seçmiştim bunlar karşınıza çıkacak. Bunların içinden istediğin uyduyu seçip arkasından frekansıda seçip "aramayı başlat" ı tıklayınca bütün kanallar çıkacak. 

  TÜRKSAT DİĞER EN GÜÇLÜ FREKANSLAR

  11096 H 30000 5/6 (TRT) 
  11194 H 7200 3/4 (HaberTürk) 
  11628 H 6666 5/6 (ATV Türkiye
  11804 V 24444 5/6 (D-Smart) 
  11870 V 3/4 3/4 (TV 8) 
  11919 V 24444 3/4 (TRT) 
  12544 H 24000 5/6 (Kıbrıs Paket) 
  12615 V 4800 5/6 (Turkuvaz Medya Grubu) 
  12654 V 4444 5/6 (TV Net) 
  12679 V 8888 3/4 (24 TV) 

  TÜRKSAT DİĞER EN GÜÇLÜ FREKANSLAR

  10956 H 2960 5/6 (Azerbaijan Paket) 
  10959 H 2222 3/4 (EL_TR) 
  11054 H 30000 5/6 (Doğus Grubu) 
  12601 H 4400 3/4 (Kanal A) 
  12650 H 4250 5/6 (SKY Türk) 
  12656 H 4444 5/6 (Show Türk) 

  İLAVE : TEK TEK KANAL EKLEME 

  MENÜ- YAYIN- KANAL AYARLARI- MANUEL AYARLAMAYA kadar gelin, KARŞINIZA AYARLADIĞINIZ UYDULAR ÇIKACAK  TURKSAT 42 E DE KANAL EKLEYECEKSİNİZ üzerine gelip TARA YA BAS 

  Karşınıza Transponder çıkacak ona bas ve yukarı aşağı okları ile gireceğiniz kanal var mı kontrol edin yok ise okları kaydırarak YENİ ye gelin ve.. 
  entere basarak frekans, simge hızı ve polariteyi girin(8500 serisinde MORE tuşuna basınca numerik ped çıkıyor) sonra KAYDET dedikten sonra arama başlar ve kaç tane yeni kanal bulduysa ekranda sayısını göstererek bulduğu kanalları en son kanalın arkasına kaydeder. Mesela son kanal sayınız 2554 ise yeni bulunan kanalları 2555, 56 diye sıralar. 

  Bulunan kanal sayısı 0 sıfır yazmışsa yeni eklenen hiç bir şey göremezsiniz. 
  Bu durumda ya girdiğiniz bilgilerde bir yanlışlık var demektir. Yada aradığınız kanal zaten Tv nin kayıtlı kanalları içinde var demektir.

  Yazı kaynağı : www.bolgegundem.com

  Samsung Smart Tv E Serisi Türksat 4A Ayarlama

  Samsung Smart Tv E Serisi Türksat 4A Ayarlama

  Samsung Smart Tv​ televizyonunuzun serisini bilmiyorsanız buradan öğrenebilirsiniz : Samsung Smart Tv televizyonumun serisini nasıl öğrenebilirim?

  Samsung Smart Tv E Serisi uydu alıcılı televizyonlarda Türksat 4A ayarı için el ile Türksat 4A frekans bilgisi girmeniz gerekiyor. Samsung Smart Tv E Serisi uydu alıcılı televizyonlarda Türksat 4A uydu kurulumu aşağıda adım adım anlatılmıştır.

  Türksat 4A uydusuna 18.09.2014 tarihi ile geçilmiş durumda. Artık eski kanal frekansları çalışmayacaktır. Bu sebeptenSamsung Smart Tv E Serisi uydu alıcılı televizyonlarda yeni frekansları girmelisiniz. Bunun içinde otomatik kanal tarama yapmalısınız.

  Samsung Smart Tv E Serisi uydu alıcılı televizyonlarda 4A uydusu ayarlama işlemleri için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz

  Samsung Smart Tv E Serisi Türksat 4A Ayarlama

  E Serisi Turksat 4A Kurulumu

  2.png

  4.png

  6.png

  8.png

  Transponder: 11844 (V/R) 2222
  Tarama Modu: Tüm kanallar
  Şebeke Arama: Etkinleştir
  Veya bulunduğunuz konuma göre aşağıdaki frekansı deneyebilirsiniz.
  Transponder: 11747 H  27500 
  Tarama Modu: Tüm kanallar
  Şebeke Arama: Etkinleştir

  11.png

  Samsung Smart Tv E Serisi uydu alıcılı televizyonlardaTürksat 4A uydusu ayarlama işlemi bu işlemden sonra bitmiş olacak. Türksat 4A uydusu üzerindeki yayınları artık alabiliyor olmalısınız.

  Samsung Smart Tv E Serisi uydu alıcılı televizyonlarda  Türksat 4A uydu ayarı yaptığınızda bazı kanallar otomatik olarak gelmiyorsa bu kanalların frekanslarını eliniz ile teker teker girmeniz gerekiyor. 

  Bu işlemler sonrasında aradığınız kanallardan eksik olan varsa el ile frekans bilgisini girerek bulabilirsiniz.

  Türksat 4A güncel frekans listesine buradan ulaşabilirsiniz.

  Yazı kaynağı : uzmanim.net

  Samsung TV Kanal ayarlarını yapma (Resimli anlatım)

  Samsung Dahili Uydu Alıcı Bulunan Tv’lerin Kanal Ayarları

  Samsung marka televizyonların menüleri biraz yavaş çalışıyor olsa bile kurulum ayarları genel olarak web sitesi veya uygulama mantığında dizayn edilmiş. Çok zor bir kurulum gerektirmiyor ama rehber arayanlar için menüleri ve ayarları açıklamaya çalışacağız.

  Kumandadan ayarlara girin ve açılan menüde Çanak Anten ikonu ile Yayın olarak adlandırılmış menüye girin. Bu menüde aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz.

  Samsung dahili uydu alıcı ayarları;

  Otomatik Ayarlama
  Anten Tipi
  Kanal Listesi
  Kılavuz
  Program Yöneticisi
  Favorileri Düzenle
  Kanal Ayarları
  Altyazı

  Kanal ayarları menüsünü seçin.

  Yine bu menüde aşağıdaki ayarlar sizi karşılayacak.

  Ülke
  Manuel Ayarlama
  İnce Ayar
  Kanal Listesi Aktarımı (Kanal Lstsni Aktrn)
  Cam Operatör Profili
  Uydu Sistemi

  Uydu sistemi menüsünü seçin. Televizyon size pin numarası soracak.

  Uzaktan kumanda sayı tuşlarını kullanarak PIN numaranızı girin. Eğer daha önceden değiştirilmemiş ise bu numara dört tane sıfırdır. Yani “0000”.

  Menüye başarılı bir şekilde giriş yapın. LNB gücünün Açık olarak seçili olduğunu kontrol edin. Daha sonra LNB ayarları menüsüne giriş yapın.

  LNB ayarları

  Uyduyu Türksat 42E seçin. Yeni uydu ismi Türksat 4A olarak bulmaya çalışmanıza gerek yoktur.

  Transponder 12209 Mhz, H/L
  DİSEqC Modu 1/4
  LNB Osilatörleri Alt 9750 Mhz
  LNB Osilatörleri Üst 10600 Mhz
  22kHz tonu Otomatik olarak seçin.

  Bu ayarları yaptıktan sonra Yayın ayarlarına geri dönün. Menüden Kanal ayarlarını seçin. Menüde tekrardan Manuel Ayarlama yazan yeri tıklayın. Açılan sayfada biraz önce ayarını yaptığınız Türksat 42E yazısının yanında bulunan Tara menüsüne basın.

  Sistem, Uyduyu Tara menüsünü açacaktır.

  Türksat 42E değerlerini ayarların yazısının altında bulunan Transponder menüsüne geçiş yapın. Açılan küçük menüde rakamlar görecekseniz. Bu listeyi kaydırın ve YENİ yazan yeri bulun ve seçin. Akıllı kumanda kullanıyorsanız tutturmanız zor olabilir çok sinirlenmeyin 🙂 Tekrar bir menü daha açılacak.

  Frekans: 12423
  Simge Hızı: 30000 KS/s
  Polarite: Yatay

  Otomatik ayarlama yapmak için aşağıdaki rakamları girin.

  TÜRKSAT 4A

  ŞEBEKE TARAMA FREKANSLARI

  OTOMATİK KANAL ARAMA İÇİN

  AVRUPA VE TÜRKİYE İÇİN

  FREKANS: 12380 MHz

  POLARİZASYON: Dikey (V)

  SEMBOL ORANI: 27500

  FEC: 3/4

  ORTA DOĞU VE TÜRKİYE İÇİN

  FREKANS: 11747 MHz

  POLARİZASYON: Yatay (H)

  SEMBOL ORANI: 27500

  FEC: 5/6

  Bu ayarları girerek Tamam tuşuna basın.

  Kaydımızı yapınca arama menüsü tekrar açılacak. Doğru ayar yapıldıysa Sinyal Kalitesi yüksek olarak gösterecektir.

  Transponder: Yeni
  Tarama Modu: Tüm Kanallar (ya da size kalmış)
  Şebeke arama: Etkinleştir

  Bu ayarlardan sonra ARA tuşuna basın.

  Sistem arama ekranı açılacak ve size bulduğu TV ve radyo kanallarını gösterecektir.

  Yazı kaynağı : www.petabayt.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap