Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  samsun milletvekili aday adayları 2023

  1 ziyaretçi

  samsun milletvekili aday adayları 2023 bilgi90'dan bulabilirsiniz

  İşte adı geçen Samsun milletvekili aday adayları...

  İşte adı geçen Samsun milletvekili aday adayları...

  14 Mayıs tarihinde Türkiye genel seçimleri yapılacak. Tüm Türkiye'de nerdeyse tamamına yakın seçmenin sandığa gitmesi beklenirken illeri temsil edecek milletvekilleri de merak konusu oldu.  

  9 MİLLETVEKİLİ MECLİSTE SAMSUN'U TEMSİL EDECEK

  TBMM 27. Dönem'de Samsun'dan 9 milletvekili mecliste yerini almıştı. Bu sene de sayı değişmeyerek yine 9 isim Samsun milletvekili olacak. 

  Mevcut Samsun milletvekilleri ve bağlı olduğu partiler şu şekilde: 

  Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP):

  •Ahmet Demircan
  •Yusuf Ziya Yılmaz
  •Çiğdem Karaaslan
  •Fuat Köktaş
  •Orhan Kırcalı

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP):

  •Kemal Zeybek
  •Neslihan Hancıoğlu

  İYİ Parti:

  •Erhan Usta
  •Bedri Yaşar

  MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLIĞI SÜRECİ NASIL İŞLİYOR?

  Seçime aday adayı olarak katılmak isteyen kişiler, partilerin il başkanlıklarına başvuru yaparak veya bağımsız olarak aday adaylıklarını ilan ediyorlar. Partiler ise yapılan aday adayı başvuruları arasından o ilden çıkacak milletvekili sayısı kadar (Samsun'u 9 milletvekili temsil edecek) adaylarını açıklıyor. Partilerin aldıkları oy oranı doğrultusunda milletvekili adayları, milletvekili ünvanını alıyor. 

  ADI GEÇEN SAMSUN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLARI KİMLER?

  14 Mayıs 2023 Genel Seçimleri'nde Samsun milletvekili aday adayı olması beklenen isimler şu şekilde: 

  AK Parti'den adı geçen Samsun milletvekili aday adayları:

  KOSGEB Başkanı Hasan Basri Kurt, Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Kamuran Özden, İl Başkanı Av. Ersan Aksu, İl Kadın Kolları Başkanı Rabia Bay Keser, ASİYAD Genel Başkanı Osman Yılmaz, eski İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, eski Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, İl Yönetim Kurulu Üyesi Özlem Maraş, eski İlkadım İlçe Başkanı Adnan Varol, eski Kavak İlçe Başkanı Salih Çelik, tarihçi-siyaset bilimci Adem Taflan eski il başkanları Muharrem Göksel, Ali Akyüz, Hakan Karaduman ve Osman Çetinkaya.

  CHP'den adı geçen Samsun milletvekili aday adayları:

  Av. Gülay Deveci, Ekoloji Birliği ve Elektrik Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Üyesi-SAMÇEP Sözcüsü Mehmet Özdağ, Samsunspor Kulübü Derneği Halkla İlişkiler Sorumlusu Melis Kalkavan Erdoğan, Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclisi CHP Grup Başkanvekili Atila Tekcan, eski Samsun Tabip Odası Başkanı Dr. Murat Erkan, eski Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Hayati Tosun, makine mühendisi-iş insanı Barış Kaygusuz, Tüm Bel-Sen Samsun Şube Başkanı Suat Yıldız, Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Murat Çan, Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Abdullah Taşkın, Av. Nilsu İrem Koçyiğit Bahadır, eski Bafra İlçe Başkanı Şevki Yılmaz ve eski Bafra İlçe Başkanı Nihat Oktay.

  MHP'den adı geçen Samsun milletvekili aday adayları:

  Çarşamba TEDAŞ eski İlçe Müdür İhsan Uyanık.

  İYİ Parti'den adı geçen Samsun milletvekili aday adayları:

  Prof. Dr. Kurtman Ersanlı.

  Not: Bahsedilen isimlerin bir çoğu henüz netlik kazanmamıştır önümüzdeki günlerde Samsun milletvekili aday adaylarının daha net şekilde ön plana çıkması bekleniyor.

  Yazı kaynağı : www.samsunhaber.com

  Samsun'da MHP'nin 2023 milletvekili aday listesinde birinci sıra hangi isim olacak?

  Samsun AK Parti'de aday adayları için temayül yoklamasının nasıl yapılacağı belli oldu

  Samsun'da milletvekili aday adayları gündemde! İşte adı geçenler

  Samsun'da milletvekili aday adayları gündemde! İşte adı geçenler

  Samsun'da, AK Parti, CHP ve İYİ Parti'de aday adaylığı için başvuranların yanı sıra milletvekilliği aday adaylığı için adı geçen isimler de ortaya çıkmaya başladı.

  AK PARTİ'DEN İSMİ GEÇENLER

  AK Parti'den resmi açıklamayı yapan ilk isim Mustafa Seven olurken; Cumhurbaşkanlığı Mevzuat İnceleme ve Yayın Daire Başkanı Bekir Keleş, Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Kamuran Özden, KOSGEB Başkanı Hasan Basri Kurt, Veziköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, İl Başkanı Av. Ersan Aksu, İl Kadın Kolları Başkanı Rabia Bay Keser, ASİYAD Genel Başkanı Osman Yılmaz, eski İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, eski Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, İl Yönetim Kurulu Üyesi Özlem Maraş, eski il başkanları Muharrem Göksel, Ali Akyüz, Hakan Karaduman ve Osman Çetinkaya ile eski İlkadım İlçe Başkanı Adnan Varol, eski Kavak İlçe Başkanı Salih Çelik, tarihçi-siyaset bilimci Adem Taflan'ın aday adaylığında adı geçiyor.

  CHP'DEN MUHTEMEL BAŞVURU YAPACAKLAR

  CHP'den ise henüz resmi başvurusunu yapan bir isim çıkmazken, muhtemel aday adayları arasında, Av. Gülay Deveci, Ekoloji Birliği ve Elektrik Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Üyesi-SAMÇEP Sözcüsü Mehmet Özdağ, Samsunspor Kulübü Derneği Halkla İlişkiler Sorumlusu Melis Kalkavan Erdoğan, Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclisi CHP Grup Başkanvekili Atila Tekcan, eski Samsun Tabip Odası Başkanı Dr. Murat Erkan, eski Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Hayati Tosun, makine mühendisi-iş insanı Barış Kaygusuz, Tüm Bel-Sen Samsun Şube Başkanı Suat Yıldız, Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Murat Çan, Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Abdullah Taşkın, Av. Nilsu İrem Koçyiğit Bahadır, eski Bafra İlçe Başkanı Şevki Yılmaz ve eski Bafra İlçe Başkanı Nihat Oktay'ın adı gündemde. 

  Bu arada, İYİ Parti'den ise Samsun'da aday adaylığı başvurusunda bulunması beklenen isim Prof. Dr. Kurtman Ersanlı oldu. Önümüzdeki günlerde İYİ Parti'den farklı isimlerin de başvuru yapmaları bekleniyor. 

  Eski Samsun Tabip Odası Başkanı Dr. Murat Erkan

  İl Kadın Kolları Başkanı Rabia Bay Keser

  Mustafa Seven

  Av. Gülay Deveci

  KOSGEB Başkanı Hasan Basri Kurt


   

  Yazı kaynağı : www.samsungazetesi.com

  MUSTAFA SEVEN SAMSUN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI OLDU

  MUSTAFA SEVEN SAMSUN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI OLDU

  Seven, AK Parti Samsun İl Başkanlığı'nda yoğun katılımın olduğu basın açıklamasında sözlerine, depremde hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar ve afetzede vatandaşlara ise geçmiş olsun dileklerini ileterek başladı. Kendisinin de depremde Antakya'da bulunduğunu ve yaralandığını kaydeden Seven şunları söyledi: "Bildiğiniz üzere Cumhuriyet tarihinin en fazla can kaybına, yıkıma ve acıya yol açan 6 Şubat depremleri ve sonrasındaki artçı sarsıntılar nedeniyle durumu daha da ağırlaştıran bu ‘Yüzyılın Felaketi’, ülkemizin en acil ve en önemli gündemi durumundadır. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet yakınlarına sabırlar ve baş sağlığı, depremlerde yaralanan vatandaşlarımıza Cenabı Allah’tan acil şifalar niyaz ediyorum. Bu depremlerde birçok arkadaşımız ve dostumuz da dâhil olmak üzere on binlerce insanımız hayatını kaybetti. Elbette ki bu canlarımızı geri getiremeyiz ama Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın üstün liderliği ve güçlü iradesinin ortaya koyduğu kararlılık ile tüm zararları, kayıpları telafi edeceğimize kimsenin şüphesi olmasın. Deprem bölgesindeki şehirlerimizin normalleşme süreci tamamlanmadan bize durmak dinlenmek haramdır. 6 Şubat’ta iş için bulunduğum Antakya’da depremi bizzat yaşadım ve hafif yaralarla atlattım. Deprem sonrası Antakya’da gönüllü olarak elimden ne gelirse yapmaya çalıştım yaraların sarılması sürecinde orada bulunmayı görev addettim. Devletimizin tüm unsurları ile deprem bölgesinde verdiği mücadeleye, Türk milletinin tarihin altın harflerle yazacağı yardım seferberliğine, deprem bölgesinde felakete maruz kalan insanlarımızın üstün vakar ve metanetine bizzat şahit oldum."

  seven-5-001.jpeg

  GÜZEL GÜNLER BEKLİYOR
  Konuşmasında Samsun'un potansiyeline de değinen Seven, "Samsun bizim hayatımızdır. Samsun’u dünya şehirleri arasında en üst sıralara taşımak için düşündüklerimi ve projelerimi daha önceleri birçok ortamda ve platformda ifade etmiştim. Gerek sahip olduğu hava, kara ve deniz ulaşım imkânları ile gerek güçlü alt yapısı ile verimli ovaları ve doğal güzellikleriyle Samsun vizyonu olan bir şehirdir. Şundan eminim ki; üretim, ekonomik kalkınma ve sosyal refah alanında Samsunumuzu çok güzel günler beklemektedir" dedi.

  seven-6.jpeg

  DÖNÜŞÜM SÜRECİ HIZLANACAK
  "Sanayi ve tarım sektöründeki lojistik ve pazarlama projelerimiz, sağlık turizmi alanındaki çok büyük potansiyelimizi harekete geçirecek organizasyon ve tanıtım hamlelerimiz, doğal ve tarihi zenginliğimizi turizm sektöründe üst sıralara taşıyacak planlarımız ile Samsunumuz Türkiye’nin geleceğinin şehri olacaktır" ifadelerini kullanan Seven, "Samsun’u kongre ve fuar etkinliklerinin en üst düzeyde yapıldığı hatta ilk sırada yer aldığı uluslararası merkez haline getirme konusunda kararlıyız. Samsunumuzun kentsel dönüşüm süreçlerini hızlandırmak sahip olduğumuz Samsun vizyonunun en önemli unsurlarındandır. İktisadi ve sosyal projelerimiz ile sağlayacağımız istihdam ve ekonomik refahın artışı paralelinde gençlerimizi şehrin kalkınmasında en önemli unsur haline getireceğiz. Milli mücadelenin sembol şehri, başka bir ifade ile Atatürk’ün şehri olan Samsun’a bu açıdan bakıldığında cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ortaya koyduğu 2023, 2053 ve 2071 vizyon hedeflerinde öncü şehir olmaya da adaydır" diye konuştu.

  seven-6-001.jpeg

  EN İYİ HİZMET SÖZÜ
  Milletvekili olduğunda Samsun'a en iyi şekilde hizmet vereceğine dair söz veren Seven sözlerini şu şekilde tamamladı: "Tıp dalında ki 6 yıllık lisans eğitimim yanında, dört yıllık doktora, dört yıllık sağlık yönetimi lisans, sağlık yönetimi Yüksek lisans ve hukuk ön lisans eğitimi, 29 yıllık hekimlik tecrübem, uzun yıllardır yürüttügüm sivil toplum kuruluşu Başkanlığı faaliyetlerinden edindiğim deneyimlerim, özel sektör alanında kurmuş olduğum kurumların yaşaması için verdiğim mücadeleden edindiğim bilgilerimle Samsun’a ve ülkeme faydalı olabilmek için Dünya lideri Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde Samsun milletvekili olarak hizmet etmek istiyorum. Nasip olur milletvekili olursam, ulaşılabilir olacağıma ve vatandaşımızın sıkıntılarına çözüm bulmak için elimden geleni yapacağıma söz veriyorum. Ülkemizin içinden geçtiği bu zor ve çetin günlerde, Türkiye’yi yeniden ayağa kaldıracak güç ve iradenin milletin sevgisini kazanmış, milletin de kendisini sevdiği Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan başkasında olamayacağı

  Yazı kaynağı : www.dengegazetesi.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap