Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  samsun 15. piyade eğitim tugayı usta birliği nereye gönderiyor

  1 ziyaretçi

  samsun 15. piyade eğitim tugayı usta birliği nereye gönderiyor bilgi90'dan bulabilirsiniz

  15. piyade eğitim tugayı/SAMSUN acemi birliği?

  15. piyade er eğitim tugayı

  Samsun Çavuş Egitim Tabur Komutanlıgı Nasıl Bir Yer? Adresi ve Telefonu

  Samsun Çavuş Egitim Tabur Komutanlıgı Nasıl Bir Yer? Adresi ve Telefonu

  Tam adı 15’inci Piyade Eğitim Tugayı Çavuş Eğitim Tabur Komutanlığı olan komutanlık, Samsun il merkezinde yer alan Yarbay Şefik Avni Özüdoğru Kışlasında konuşlanmıştır. Komutanlık, Türkiye’deki tek piyade çavuş eğitim talimgah taburudur. Çavuş Eğitim Tabur Komutanlığı ayrıca, ISO 9001 kalite belgesine sahip nadir birliklerimizden biridir.

  Her celp döneminde ortalama 5000 kişinin giriş yaptığı komutanlık, alan olarak oldukça geniş bir yüzölçümüne sahiptir. Tüm askeri birliklerde olduğu gibi Samsun Çavuş Eğitim Tabur Komutanlığına teslim olduktan sonra kamuflajdan paltoya, havludan pijamaya kadar askerliğiniz süresince ihtiyaç duyacağınız her şey beden ve ayak numaranıza göre size teslim edilir. Bu sebeple belli şeyler haricinde yanınızda bir şey götürmenize gerek yok.

  Samsun Çavuş Eğitim Tabur Komutanlığı Usta Birliğine Nereye Gönderir?

  Komutanlıktaki eğitiminizin üçüncü haftasına müteakip, Ankara’dan gelen bir heyet tarafından meslek seçimi için mülakat gerçekleştirilir. Burada mülakat sonucuna göre acemiliğinizin 30. gününde usta birliğinize aktarılabileceğiniz gibi 45 gün daha acemiliğinize devam edebilirsiniz.

  Yapılan mülakatın ardından acemi erlerin yaklaşık yarısı Ankara’ya gönderilir. Kalan diğer yarısı ise İstanbul, Kocaeli, Tekirdağ, Çanakkale ve Antalya illerine dağıtılır. İhtiyaca göre az bir grup ise Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri ile Kıbrıs’a gönderilir.

  Özetlemek gerekirse acemiliğinizi burada tamamladıktan sonra Ankara’ya gönderilme ihtimaliniz %50. Diğer bölgeler ise şansınıza kalmış durumda.

  Kısa dönemlerin dağıtımında ise durum biraz daha farklı işliyor. Kısa dönemlerin yaklaşık %70’i komutanlıkta kalmaya devam ederken kalanlar ihtiyaca göre çoğunlukla Karabük, Bartın, Sinop, Kastamonu, Amasya ve Çorum illerine gönderiliyor.

  Birlik Hakkında Bilinmesi Gerekenler

  ISO 9001 kalite belgeli bir kışla olan Samsun Çavuş Eğitim Tabur Komutanlığında acemiliğini yapanların aktardıklarına göre, birlikteki şartlar beş yıldızlı bir oteli aratmayacak seviyede. Özel bir şirket tarafından hazırlanan yemeklerin oldukça lezzetli olduğu dile getiriliyor. Ayrıca yemekleri beğenmeme ihtimalinize karşı, komutanlık içerisinde pide ve lahmacun salonu da var.

  Askerlerin boş zamanlarını değerlendirebilecekleri ve kendilerini geliştirebilecekleri sayısız alan bulunuyor. İnternet kafe, bilardo salonu, iki adet çim futbol sahası, koşu parkuru, her bölüğe ayrı tahsis edilmiş voleybol sahaları ve konsol oyunları salonunun yanı sıra kışla içerisinde her hafta bir vizyon filminin gösterildiği bir sinema salonu da bulunuyor.

  Her birliğin önünde dev ekran televizyon ve askerlerin oturup televizyon izleyebileceği masalar mevcut.

  Samsun Çavuş Eğitim Tabur Komutanlığına Nasıl Gidilir?

  Önemli liman kentlerimizden biri olan Samsun’a ulaşım kara yolu, demir yolu ve hava yoluyla yapılabildiği gibi, feribot seferleri aracılığıyla deniz yolu ile de yapılabilmektedir.

  Kara yolu ile ulaşım: Samsun, Karadeniz hattında seyreden neredeyse tüm otobüs seferlerinin ya direkt varış ya da ara durak noktasıdır. Bu nedenle kara yoluyla şehre ulaşım son derece kolaydır. Sinop, Çorum, Amasya, Tokat ve Ordu’ya komşu olan Samsun;

  Kara yolunu tercih ederek Samsun’a ulaşmak isteyenler şehre,

  Şahsi araçla gelindiği göz önüne alınarak hesaplanan bu sürelerde, otobüs seferlerinin güzergah ve durak sayısına göre birkaç saatlik farklar meydana gelebilir.

  Demir yolu ile ulaşım: Amasya demir yolu güzergahında bulunan Samsun’a bu istikamette seyreden tren seferleriyle ulaşabilmek mümkün. 2015 yılında modernizasyon çalışmalarına başlanan Samsun-Sivas demir yolu hattının 2018 yılı sonunda tamamlanması bekleniyordu ancak bu süreç henüz tamamlanmadığı için tren yoluyla şehre gidiş için tek tren seferi Amasya-Samsun arasında gerçekleştirilmektedir.

  Hava yolu ile ulaşım: Şehir merkezine 19 kilometre uzaklıkta bulunan Samsun Havaalanı’na pek çok ilden uçak seferi düzenlenmektedir. Havaalanına iniş yaptıktan sonra THY’ye bağlı servis araçları ve toplu taşıma araçları ile şehir merkezine ulaşım sağlanabilir.

  Deniz yolu ile ulaşım: Kent merkezinde bulunan Samsun Limanı’na haziran ve ağustos ayları içerisinde feribot seferleri düzenlenmektedir. Yaz celp döneminde askerlik yapacaklar, sefer sorgulaması yaparak Samsun’a feribotla gelebilirler.

  Feribot seferleriyle ilgili daha detaylı bilgi almak için “0 362 445 16 05” numaralı telefonu arayarak liman hizmetlerine ulaşabilirsiniz.

  Samsun Çavuş Eğitim Tabur Komutanlığı İletişim Bilgileri

  Bir önceki yazımız olan Safranbolu 125. Jandarma Er Egitim Alayı Nasıl Bir Yer? Adresi ve Telefonu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Yazı kaynağı : www.askernoktasi.com

  Samsun 15. Piyade Er Eğitim Tugayı Hakkında Bilgi: Ulaşım ve Tecrübeler

  Samsun 15. Piyade Er Eğitim Tugayı Hakkında Bilgi: Ulaşım ve Tecrübeler

  Türkiye’deki tek ISO 9001 belgeli kışla olan 15. Piyade Er Eğitim Tugayı, Samsun il merkezinde bulunmaktadır. Birlik, Yarbay Şefik Avni Özüdoğru kışlasında konuşlanmıştır. Birlik aynı zamanda tek çavuş eğitim talimgâh taburudur. Bu nedenle her celp döneminde binlerce asker birliğe giriş yapar.

  Kayıt kabul esnasında askerliğiniz süresince ihtiyacınız olacak tüm malzemeler verilmektedir. Verilen kıyafetler ve ayakkabılar denenmeli ve bedeninize ve ayak numaranıza göre değişim yapılmaktadır. Kayıt kabul hafta sonu da olmak üzere her gün çalışmaktadır.

  Oldukça büyük bir kışla olan 15. Piyade Tugayı içerisinde çeşitli bankaların ATM’leri bulunmaktadır. Banka ile ilgili işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra yine kışla içinde posta işlemlerinde kullanılmak üzere PTT de bulunmaktadır. Er ve erbaşların aileleri ile görüşmeleri için de birçok ankesörlü telefon bulunmaktadır.

  Kışla içerisinde er ve erbaşların dinlenme zamanlarında vakit geçirebilecekleri gazinolar, gerekli emniyet tedbirleri alınmış internet bilgisayarları ve askerlerin ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri yeterli sayıda kantin mevcuttur.

  Askerlerin herhangi bir sağlık sorununda başvurabilecekleri 1. basamak sağlık merkezleri de bulunmaktadır. Bu alanlarda tedavi ve bilgilendirme faaliyetleri icra edilmektedir. Askerlerin her türlü sorunlarında konuşabilecekleri ve destek alabilecekleri rehberlik ve danışma merkezleri bulunmaktadır.

  Askerlerin ziyaretçileri ile rahatlıkla görüşebilmeleri için hafta içi her saat, hafta sonları ise havanın durumuna bağlı olarak belirli saatlerde nizamiye karakolunda görüşme yerleri vardır.

  Askerlerin spor yapmaları için 2 adet çim futbol sahası, pentatlon parkuru, basketbol ve voleybol sahaları mevcuttur. Ayrıca kışla içerisinde bir de sinema salonu bulunmaktadır.

  Samsun’un Havası Nasıldır?

  Karadeniz Bölgesinin en güzel illerinden biri olan Samsun’da tipik Karadeniz iklimi hüküm sürmektedir. Ilıman bir iklimi olan Samsun’da sıcaklıklar 0 derecenin altına çok nadir düşmektedir. Sıcaklıklar kış aylarında ortalama -8 ile 1 derece arasında seyretmekte iken yaz aylarında ise ortalama 39 derece sıcaklığa kadar yükselmektedir. Bol yağış alan ilimiz genellikle ılıman bir havaya sahiptir ve bol yeşillikli bir ilimizdir.

  Samsun’da iklim deniz kenarı ile iç kesimlerde farklılıklar göstermektedir. Sahil bölgesinde tipik Akdeniz iklimi hüküm sürerken, daha iç kesimlerde yüksek dağların etkisi ile karasal iklim hâkimdir. Yaz aylarının çok sıcak geçmesinden dolayı oldukça nemli bir hava hâkimdir. Kış aylarında bol yağışlı ve az soğuk geçmektedir. Yağışlar kıyı kesimlerinde yağmur şeklinde olurken, daha iç kesimlerde daha sert geçen kış aylarında karla örtülü gün sayısı daha fazladır

  15. Piyade Er Eğitim Tugayı’na Girmeden Önce Yapmanız Gerekenler

  Kayıt kabul merkezi Cumartesi, Pazar ve resmi tatil günlerinde de açık olduğundan hangi tarihte ve saatte gidilirse gidilsin işlemleriniz yapılmaktadır. Bu nedenle askerlik şubesi tarafından verilen sevk belgesinde yazan teslim tarihini dikkate alarak, hafta sonuna dahi gelse birliğinize gidip teslim olmalısınız. Teslim tarihinden sonra teslim olanlar terhislerinde de o kadar geç terhis olurlar.

  Kayıt kabul merkezine mümkün olduğu kadar mesai saatleri içinde en geç 17.00’ye kadar teslim olmanız sizin yararınıza olacaktır. Ne kadar erken teslim olursanız işlemleriniz erkenden biter ve istihkaklarınızı biran önce alarak birliğinize giriş yapmış olursunuz. Bu sayede akşam yemeğine yetişmiş olur ve aç kalmazsınız. Hatta ertesi sabah erken kalkılacağı düşünüldüğünde erken yatarak sabaha daha zinde uyanabilirsiniz.

  Piyade Er Eğitim Tugayı’na Nasıl Gidilir?

  Piyade Er Eğitim Tugayı’na farklı illerden farklı yollarla ulaşılabilmektedir. Özel aracınız yoksa karayolu, demiryolu ve havayolu ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

  Birlikte Askerlik Yapanları Neler Bekliyor?

  Beş yıldızlı otel kıvamında bir birlik olarak ön plana çıkıyor. Yemekleri özel bir şirket tarafından veriliyor ve oldukça lezzetli yemekleri var. Yemeklerini yiyemiyorsanız kışla içerisinde pideci ve dönerci mevcut ve fiyatları oldukça uygun.

  Kışlada çok sayıda kantin var ve aradığınız her şeyi bulabiliyorsunuz. Biraz sıra beklemeniz gerekiyor. Bununla birlikte büyük kamelyalar altında dev ekran televizyonlar bulunmaktadır. Rütbelilerin çok fazla askerlere kötü davranmadığı, ağabey kardeş gibi davrandığı güzel bir birlik. Kış aylarında sürekli yağış alan bir yer olduğu için sabah içtimasına temiz ve boyalı botlarla çıkmak gerektiği için oldukça zorlanıldığı anlar olmaktadır.

  Sabahları erken kalkabilirseniz her sabah duş alma imkânınız var. Ancak, belirli saatten sonra banyo yapma imkânınız yok. Bununla birlikte haftada en az iki gün banyo gününüz vardır.

  BONUS: Samsun’da askerlik yapmadan önce mutlaka okuyun.

  Tarihte birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Samsun, tarihin her döneminde oldukça önemli bir yere sahip olmuştur. Samsun, Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Bandırma vapuru ile kente gelişinin ardından milli mücadelenin kıvılcımının ateşlendiği yer olma özelliği de taşımaktadır. Türkiye’nin en büyük sulak alanlarından biri olan Kızılırmak Deltası ile de turizme çeşitlilik sunmuştur.

  Kent merkezinde kurulmuş olan 15. Piyade Er Eğitim Tugayı her celp döneminde 5000 askere ev sahipliği yapmakta ve askerlerin çarşıya çıkması ile de ilde esnafın geçimi askerlerden sağlanmaktadır.

  Yazı kaynağı : askerkolisi.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  TAHA EŞREF AKSOY 11 Gün önce
  0

  ARKADAŞLAR BENDE 6 NİSAN CELBİYİM İNSTADAN EKLEYİN tahaesreff

  Anonim 13 Gün önce
  1

  2 martım

  0
  Omer 12 Gün önce

  Devremmm🇹🇷

  Anonim 13 Gün önce
  0

  6 nisan celbiyim ekleyin instadan arkadaşlar sem.ih866

  enderkalac 13 Gün önce
  1

  2 mart celbiyim instadan ekleyin arkadaşlar

  0
  Yahya 13 Gün önce

  Çelb için yardımcı olun

  Görkem Çakır 1 Ay önce
  0

  İNSATGRAM gorkemcaki Bende 5 ocak celbiyim 7sinde samsuna gidicem gönül rahatlığı ile mesaj atın

  Serhat AYHAN 10 Ay önce
  0

  Baba 30unda evrak alıyoruz teslim 2si 3ü olur gibi

  0
  Sait karaca 1 Ay önce

  Ocak 5 Samsun 15.piyade eğitim tugayı na gidenler Instagram dan ekleyebilir

  Said_karaca44

  0
  FURKANTPLGLU 2 Ay önce

  BENDE 5 OCAK CELBİYİM, İNSTAGRAMDAN EKLEYEBİLİRSİNİZ, KONUŞURUZ ARKADAŞLAR

  0
  Satılmış 2 Ay önce

  Bende Ocak 5 celbıyim selamlar..

  Yorum yap