Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  salı günleri kuaförler açık mı

  1 ziyaretçi

  salı günleri kuaförler açık mı bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Salı günleri kuaförler kapalı mı, kuaförler bugün açık mı?

  Salı günleri kuaförler kapalı mı, kuaförler bugün açık mı?

  Ticaret Bakanlığı’nın, 1 Ekim 2022’den itibaren uygulanmak üzere Türkiye genelinde tüm berber, kuaför ve güzellik salonlarının haftanın bir günü kapalı olması yönünde aldığı karar doğrultusunda vatandaşlar “Salı günleri kuaförler kapalı mı, kuaförler bugün açık mı?” sorularına yanıt arıyor.

  Salı günleri kuaförler kapalı mı, kuaförler bugün açık mı?

  Türkiye genelinde odalar, üyelerinin eğilimleri doğrultusunda izin yapmak istedikleri günü belirleyip sonucu valiliklere bildirecek. Alınan kararlarda erkek berberleri ‘pazar’ gününü, kadın kuaförleri ‘salı’ gününü kapanma için tercih ederken, 122 odadan çıkacak ‘ortak karar’ henüz çıkmadı. Dolayısıyla henüz Salı günleri kuaförler, Pazar günü de berberler açık olacak.

  İşyerleri hala kendi belirledikleri günde izin yapıyor.

  Yazı kaynağı : www.gazetevatan.com

  Kuaförler ve berberler hangi gün kapalı, salı ve pazar günü açık mı? Kuaförler için yeni açıklama!

  Kuaförler ve berberler hangi gün kapalı, salı ve pazar günü açık mı? Kuaförler için yeni açıklama!

  KUAFÖRLER SALI VE PAZAR GÜNÜ AÇIK MI?

  Ticaret Bakanlığı tarafından yapılan bir önceki açıklama şu şekildeydi:

  “1 Ekim’den itibaren açma kapama saatleri haftanın 6 günü sabah 8, akşam 10 olacak. Herkes haftada bir gün istirahat edecek. Buna AVM’lerdeki iş yerlerinin de dahil olması için Perakende Yasası’nda değişiklik yapılacak, hazırlıkları süren yasa taslağına buna ilişkin hüküm eklenecek. Tatil yörelerinde ise odalarımız üyelerinin eğilimleri doğrultusunda valilere taleplerini iletecek. Buna göre belki tatil günü pazar değil, salı olacak ama haftada bir gün mutlaka onlar da kapatacak, izin yapacak. Dün itibarıyla 65-70 oda görüşünü bildirdi, bunların 55 tanesi ‘pazar’ günü kapanma istedi. Yani genel eğilim pazar günü gibi görünüyor.”

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  Kuaförler Salı günü kapalı mı? Kuaförler Salı günü açık mı, kapalı mı? Kuaförler hangi gün kapalı?

  Kuaförler Salı günü kapalı mı? Kuaförler Salı günü açık mı, kapalı mı? Kuaförler hangi gün kapalı?

  Kuaförler Salı günü kapalı mı? sorusu vatandaşın merak konusu haline geldi. Ticaret Bakanlığının yeni kararları ardından kuaförler Pazar günü kapanacak mı? sorusu aratılıyor. Kuaförler hangi gün kapalı? Sorularının yanıtı haberimizin devamında… Kuaförler Salı günü kapalı mı? Kuaförler Salı günü açık mı, kapalı mı? Kuaförler hangi gün kapalı?

  KUAFÖRLER SALI GÜNÜ KAPALI MI?

  Ticaret Bakanlığı, 1 Ekim 2022'den itibaren uygulanmak üzere, ülke genelinde tüm berber, kuaför ve güzellik salonlarının haftanın bir günü kapalı olması yönünde karar aldı. Bakanlık, ülke genelinde 122 meslek odasını ve yaklaşık 83 bin meslek mensubunu temsil eden Türkiye Berberler, Kuaförler ve Güzellik Salonu İşletmecileri Federasyonunun talebi üzerine, esnaf ve tacirlerin tamamını temsil eden Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin (TOBB) uygun görüşlerini de alarak 1 Ekim 2022 tarihinden itibaren uygulanmak üzere, ülke genelinde tüm berber, kuaför ve güzellik salonlarının haftanın bir günü kapalı olmasına karar verdi.

  Henüz netleşmemiş olsa da şuan alınan karar erkek berberlerinin Pazar, kadın kuaförlerinin Salı günü kapalı olması hakkında karar alındığı yönünde ağırlık gösteriyor. 1 Ekim itibari ile gün netleşecek.

  Ticaret Bakanlığının, İçişleri Bakanlığı aracılığıyla 81 il valiliğine gönderdiği karara göre, berber, kuaför ve güzellik salonlarının haftanın hangi günü kapalı olacağı, sektör temsilcisi meslek kuruluşlarının görüşleri alınmak suretiyle, her ilin kendi dinamikleri içinde valiler tarafından belirlenecek. Berber, kuaför ve güzellik salonlarının aynı gün kapanması zorunlu olmayıp valilerce bu üç grup için ayrı ayrı kapanma günleri tespit edilebilecek. Ayrıca kapatma kararı herhangi bir ayrım gözetilmeksizin tüm işletmeler için eşit şekilde uygulanacağından haksız rekabetin oluşması ve işletmelerin ekonomik kayba uğramaları da engellendi.

  Yazı kaynağı : www.haberler.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap