Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  sakarya fırat 32.bölüm izle

  1 ziyaretçi

  sakarya fırat 32.bölüm izle bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Sakarya Fırat 32.Bölüm izle

  Sakarya Fırat Dizisi 32. Bölüm İzle HD Full Tek Parça

  Sakarya Fırat 32. Bölüm izle

  Sakarya Fırat 32. Bölüm izle

  Sakarya Fırat Hakkında

  Osman Sınav tarafından yapılan Sakarya Fırat dizisi Süleyman Çobanoğlu tarafından yazılmıştır. Yönetmenliğini  Osman Sınav, Tevfik Şenol, Aybars Bora Kahyaoğlu, Emre Kabakuşak tarafından ortaklaşa yapılmış aksiyon ve dram dizisidir. Askeri hayatı, kanlarının son damlasına kadar inanarak gerçekleştirilen bir zaferi anlatır. Tıpkı Sakarya gibi Fırat Nehrinin de aynı şehri ikiye bölmesi ve aynı topraklarda yaşayan iki farklı tarafın toprak kavgasını anlatır. 

  Osman Sınav'ın başarılı projesi olan dizi, Ebru Gökçen Ertunç 'un kendi yazdığı Güneşin Çocukları romanından izinsiz  alıntı yaparak yazıldığını ve bunun için kendisinden bir beraatname imzalatılmadığını öne sürerek Osman Sınav'a dava açmıştır. Bölüm başına 4 bin tl ceza olarak karar çıkartlmış ve Osman Sınav  adı geçen yazar Ebru Gökçen Ertunç'a 604 bin tl tazminat ödemiştir. 

  2009 yılında başlayan dizi 2013 yılına kadar 4 sezon ve toplam 151 bölüm yayınlanarak ekranlara veda etmiştir. 

  SAKARYA FIRAT KONUSU

  Şırnak'ta bir Sınar karakolu olan Çeliktepe karakolunda görevli Uzman Jandarma Çavusu Osman Kanat, canıyla dişiyle koruduğu vatanını başka güçlere geçmemesi için elinden geleni yapaktadır. Bu mesleğide gönüllü olarak seçmiş vatanı uğruna canından vazgeçmiştir. Uzman Jandarma Çavuş arkadaşı Cemil ile en zor operasyonlardan birine katılmışlardır. Bu operasyon başarılı olmuş bu başarı terör örgütünü ve başındaki gerillası Nejla'yı fena kızdırmıştır. 

  Nejla artık Türk Cumhuriyeti onların deyimi ve düşüncesi TC'nin sonunu getirecektir.  Osman ve Cemil'in peşine düşerler. Teröristin vatana karşı olandan çok kişisel savaşa dönüştürdüğü bu operasyon için onları yakalayıp öldürmektir planı. Osman ve Cemil karakoldaki diğer askerlerin güvenliğini sağlamak için köylülerin evine saklanmak isterler. Köylülerde bu savaştan yorulmuştur. Teröristlerden korkuları yüzünden Osman ve Cemil'i kabul etmezler. Köyün Muhtarı Mürsel ağa cesurdur. Askerleri evine alır ve saklar. Bu sıradada Osman hayatının aşkına tutulur. Mürsel Bey'in kızı Nihan'a aşık olur. 

  Teröristleri atlatıp karakola dönerler. Herkeste bir bayram havası vardır. O gece oynanacak Milli maç heyecanı hetkestebi rahatlık bi heyecan oluşturur. Bu durumu fırsat bilen Nejla ve gerillaları harekete geçer. Maç izleyen içerisinde Osman ve Cemil'in de olduğu onlarca askeri hiç düşünmeden taramaya başlarlar. Hazırlıksız yakalan askerler ve karakol cehennem yerine döner. 

  Cemil o gece şehit olur. Ancak Osman'ın elinde Nejla'nın çok önemli bir adamı vardır. Artık hırsı, öfkesi, siniri an ve an artan Nejla'nın intikamı ikiye katlanır. Bu olaydan sonra asker ve Nejla hiç durmuyacaktır. Kanlı bir intikam ve Cesur bir türk askeri ile Sakarya- Fırat olur. 

  SAKARYA FIRAT OYUNCU KADROSU

  Osman Kanat (Tayanç Ayaydın)

  Osman, Uzman Jandarma Çavuşudur. Çeliktepe karakolu onun sorumluluğundadır. Bu vatan savaşını verirken canından bir dakika bile endişe etmez.

  Durali Tahtakılıç ( İsmail Hakkı Ürün)

  Durali Astsubay Kıdemli Başçavuşudur. OSman'ın üst kademesidir. Osman gibi Vatan için savaşan kahraman Türk Askeridir. 

  Hüsamettin Yavuzer ( Selim Gürata)

  Hüsamettin Albaydır. Sınırda yürütülen operasyonlar onun onayı olmadan başlamamaktadır. 

  Yazı kaynağı : diziizle.top

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap