Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  sakarya üniversitesi öğretim üyesi prof. dr. ebubekir sofuoğlu

  1 ziyaretçi

  sakarya üniversitesi öğretim üyesi prof. dr. ebubekir sofuoğlui bilgi90'dan bulabilirsiniz

  "Üniversiteler fuhuş evleridir" diyen Ebubekir Sofuoğlu'na Fatih Altaylı'dan çok sert yanıt

  Akit TV'de katıldığı canlı yayında skandal ifadeler kullanarak "Üniversiteler fuhuş evleridir" diyen Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu'na toplumun her kesimin tepkiler yükseldi. 

  Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan da Sofuoğlu hakkında işlem başlatıldığını açıkladı. 

  Sofuoğlu'na tepki gösterenler arasında en sert yanıtı Fatih Altaylı verdi.  

  "BEN ORADA ÇALIŞIYORSAM DİYE DÜŞÜNMÜŞ OLABİLİR"

  Altaylı Habertürk'teki bugünkü yazısında, "Bu “Herifin” üniversiteleri fuhuş evi zannetmesine neden olan şey muhtemelen kendisi ile ilgili görüşleridir. “Ben orada çalışıyorsam orası fuhuş evidir” diye düşünmüş olabilir." dedi. 

  Altaylı'nın yazısının ilgili bölümü şöyle: Eğitim karşıtı, çağ dışı birileri elbette üniversitelere, eğitim kurumlarına dil uzatabilir.

  Beklenir.

  Gördük de böyle şeyler bu ülkede.

  Ama ilk kez böylesini görüyoruz.

  Adının önüne her nasılsa profesör unvanı koyabilmiş, yani üniversitede ders verme, eğitim verme yetkisine sahip olmuş bir “şuursuz” kendi çalıştığı müesseseyi  “fuhuş evi” yani genelev veya randevuevi olarak görüyor ve hiç utanıp sıkılmadan bunu bir televizyon kanalında haykırıyor.

  Programdaki diğer konukların “Yapma hocam” uyarılarına rağmen milyonlarca öğrenciyi karalamaktan da vazgeçmiyor.

  Dahası utanmadan Cumhurbaşkanı’nın da aynı fikirde olduğu söyleyerek.Bu “Herifin” üniversiteleri fuhuş evi zannetmesine neden olan şey muhtemelen kendisi ile ilgili görüşleridir.

  “Ben orada çalışıyorsam orası fuhuş evidir” diye düşünmüş olabilir.

  Bu YÖK’ün bu sözde profesörü kendisine yakışan bir işyerinde çalışmak üzere üniversiteden sepetlemesini bekliyorum. 

  Yazı kaynağı : www.cumhuriyet.com.tr

  Son dakika | Ebubekir Sofuoğlu'nun üniversitelere yönelik skandal sözlerine tepki yağdı: Gerekli işlem yapılacak...

  Son dakika | Ebubekir Sofuoğlu'nun üniversitelere yönelik skandal sözlerine tepki yağdı: Gerekli işlem yapılacak...

  Son dakika haberi... Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu'nun katıldığı bir televizyon programında üniversiteler için "Neredeyse fuhuş evleri" sözlerine tepkiler çığ gibi büyüdü. Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan sosyal medya hesabından konu ile ilgili açıklamada bulundu. Rektör Savaşan, "Üniversitemiz Öğretim Üyelerinden Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu'nun ulusal bir kanalda yapmış olduğu açıklamaların kabul edilmesi ve hoş görülmesi hiçbir şekilde mümkün değildir. Söz konusu konuşma ile ilgili gerekli işlemler yapılacaktır" dedi.

  Skandal sözlerin sahibi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu

  ÜNİVERSİTELER İÇİN "NEREDEYSE FUHUŞ EVLERİ" DEDİ

  Öte yandan, AK Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz'da, Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu'nun üniversiteler için "Neredeyse fuhuş evleri" sözlerine sosyal medya hesabından tepki gösterdi. Genel Başkan Yardımcısı Yavuz yaptığı paylaşımda, "Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Ebubekir Sofuoğlu'nun, hem Sakarya'yı ve hem de Sakarya Üniversitesini zan altında bırakan "Fuhuş Evleri" söylemini tasvip etmemiz mümkün değildir. Derhal Sakarya'mızdan, Sakarya Üniversitemizden ve tüm öğrenci kardeşlerimizden özür dilemelidir. Sofuoğlu'nun, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı da söylemine alet etmesi ayrı bir talihsizliktir. Cumhurbaşkanımızın bahsedildiği şekliyle bir söylemi söz konusu değildir. Olmayan bir söylemi varmış gibi kendi söylemine dayanak yapmak çok büyük bir sorumsuzluktur" ifadelerine yer verirken, sosyal medyadan da Sofuoğlu'nun söylemlerine tepkiler çığ gibi büyüyor.

  Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "Üniversitelerimizi zan altında bırakan kerih ve sakil açıklamayla ilgili gereken işlemlerin yapılacak olmasını memnuniyetle karşılıyoruz" açıklamasında bulundu.

  İLETİŞİM BAŞKANI ALTUN'DAN AÇIKLAMA

  İletişim Başkanı Fahrettin Altun da, "Üniversitelerimiz araştırma, öğretim ve topluma hizmet merkezlerimizdir. Gençlerimiz ise göz bebeklerimizdir. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde yükseköğretim alanında aldığımız muazzam mesafe üniversitelerimize, gençlerimize verdiğimiz değerin bir yansımasıdır." ifadelerini kullandı.

  Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve YÖK üyesi Prof. Dr. Hasan Nuri Yaşar, "Ebubekir Sofuoğlu gibi bir mensubunun olması akademik camia için talihsizliktir." dedi.

  AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik de skandal açıklamaya tepki göstererek şunları söyledi:

  ÇİRKİN AÇIKLAMAYI REDDEDİYORUZ VE KINIYORUZ

  Üniversitelerimizle ve gençlerimizle gurur duyuyoruz. Onlara dönük her türlü çirkin açıklamayı reddediyoruz ve kınıyoruz. Ülkemiz için yaptığımız çalışmalar her alandaki gençlerimize çok daha güçlü bir Türkiye bırakmak içindir. Türkiye'nin geleceği tüm gençlerimize emanettir.

  ÜNİVERSİTELERİMİZ VE GENÇLERİMİZ EN KIYMETLİ DEĞERLERİMİZ İÇİNDE YER ALMAKTADIR

  Cumhurbaşkanımız, üniversitelerimize ve gençlerimize verdiği değeri her vesileyle vurgulamaktadır. Üniversitelerimize ve gençlerimize dönük her türlü çirkin söz yakışıksızdır ve kınanmalıdır. Üniversitelerimiz ve gençlerimiz en kıymetli değerlerimiz içinde yer almaktadır.

  Bu vesileyle üniversitelerimizdeki gençlerimize, onları büyük bir fedakarlıkla geleceğe hazırlayan anne babalarına, tüm üniversite hocalarımıza ve çalışanlarına içtenlikte sevgilerimizi, selamlarımızı ve saygılarımızı iletiyoruz.

  Yazı kaynağı : www.sabah.com.tr

  Prof. Ebubekir Sofuoğlu’nun skandal sözleri hakkında işlem başlatılıyor

  Prof. Ebubekir Sofuoğlu’nun skandal sözleri hakkında işlem başlatılıyor

  Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu’nun katıldığı bir televizyon programında üniversiteler için “Neredeyse fuhuş evleri” sözlerine tepkiler çığ gibi büyüdü.

  Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan sosyal medya hesabından konu ile ilgili açıklamada bulundu. Rektör Savaşan, “Üniversitemiz Öğretim Üyelerinden Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu’nun ulusal bir kanalda yapmış olduğu açıklamaların kabul edilmesi ve hoş görülmesi hiçbir şekilde mümkün değildir. Söz konusu konuşma ile ilgili gerekli işlemler yapılacaktır” dedi.

  ÜNİVERSİTEDEN AÇIKLAMA: İŞLEMLER BAŞLATILDI

  Sakarya Üniversitesi’nce Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu'nun televizyon programındaki sözleri üzerine yazılı açıklama yapıldı.

  Sofuoğlu'nun, sözleri ile üniversite mensuplarını töhmet altında bıraktığı belirten açıklamada, “Sakarya Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu’nun bir ulusal kanaldaki programda sarf ettiği sözler Sakarya Üniversitesi öğretim elemanları, öğrenci ve mezunlarının ve kamuoyunun haklı tepkisine sebep olmuştur. Bahsi geçen konuşmada Sofuoğlu, üniversitemiz ana yerleşkesinin bulunduğu Serdivan'ı da katarak sarf ettiği cümlelerde Sakarya'mız, bölgemiz ve ülkemiz kalkınma önceliklerine azami katkıyı verme çabasındaki üniversite mensuplarını töhmet altında bırakmıştır. Söz konusu ifadeler üniversitemiz dışında kalan üniversiteleri ve bir bütün olarak eğitim kurumlarını da zan altında bırakacak ağır ithamları barındırmaktadır” denildi.

  Sofuoğlu hakkında gerekli işlemlerin başlatıldığı belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

  * İlgili kamuoyunun yakından takip ettiği gibi Sakarya Üniversitesi, başta siber güvenlik, enerji depolama, savunma sanayi malzemeleri, elektrikli araçlar, Orta Doğu çalışmaları, İslam Ekonomisi ve Finansı, Osmanlı Araştırmaları olmak üzere teknik ve sosyal alanlarda yaptığı birçok araştırma ve ürünle ülkemize hizmet eden saygın bir eğitim ve araştırma kurumudur.

  * Öğrencilerimiz de yaptıkları etkinliklerle Sakarya'nın sosyal ve kültürel ortamına önemli derecede katkı sunmakta; şehir ise öğrencilerimize azami derecede destek olmaktadır.

  * Öte yandan üniversitelerimizin araştırma, eğitim ve topluma hizmet merkezleri olarak faaliyet göstermeleri için bütün imkânları seferber eden Sayın Cumhurbaşkanımızın adının söz konusu açıklamada geçirilmesi de ayrıca büyük bir talihsizlik olmuştur.

  * Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu’nun bahsedilen konuşmasının kabul edilmesi ve hoş görülmesi hiçbir şekilde mümkün değildir. Söz konusu konuşma ile ilgili gerekli işlemlerin başlatıldığı hususu kamuoyuna saygıyla duyurulur.

  Yazı kaynağı : www.sozcu.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Ali 10 Ay önce
  0

  bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yorum yap