Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  sağlık bakanlığı sözleşmeli personel alımı 2021

  1 ziyaretçi

  sağlık bakanlığı sözleşmeli personel alımı 2021 bilgi90'dan bulabilirsiniz

  2021 Sağlık Bakanlığı Kamu Personeli Alımı Ne Zaman İlana Çıkacak

  2021 Sağlık Bakanlığı Kamu Personeli Alımı Ne Zaman İlana Çıkacak

  Sağlık Bakanlığı 2021 Yılı Kamu Personeli Alımı İlanları Ne Zaman Yayınlanacak?

  Özellikle sağlık bölümlerini bitirmiş kişiler bu alanda personel atamasının ne zaman olacağını merak etmektedir. Özellikle son zamanlarda artış gösteren korona hastalığı döneminde hatane ve sağlık kuruluşlarında var olan personel açığı ortaya çıkmıştı. Bu doğrultuda sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise bakanlık olarak yeni personel alınacağını duyurmuştu.

  Burada özellikle atama bekleyen sağlık mezun olan kişiler 2021'in sonlarına doğru gelinirken ne zaman atama yapılacağını da araştırmaya başladılar. 2021 Sağlık Bakanlığı personel alımı ne zaman yapılacak ? 2021 Sağlık Bakanlığı ataması ne zaman yapılacak? 2021 Sağlık Bakanlığı personel alımı hangi zaman yapılacak? Soruları merak edilen sorular arasında yer almaktadır.

  2021 Sağlık Bakanlığı Personel Ataması Ne Zaman?

  Sağlık mezunlarının merak ettiği sorular arasında yer alan Fahrettin Koca’nın duyurusuyla Sağlık Bakanlığı bünyesinde ki personel ihtiyacı daha çok koronavirüs pandemisi patlak verdikten sonra ortaya çıkmaya başladı. Bakanlık bu sürece bağlı olarak personel takviyesi yapılacağı söyledi. Sağlık Bakanlığı ataması hakkında ki süreçler hakkında merak edilenler akıllarda soru işaretleri yaşatmaya başladı.

  Özellikle Sağlık Hizmetleri Temel Kanununun ek birinci maddesinde yer alan Kamu Kurum ve Kuruluşlarına bağlı olarak açıktan kura ile Atanacak Bazı Sağlık Personelinin Atama Usul ve Esaslarına İlişkin Yönetmeliklerine göre belirlenmektedir.

  PBS üzerinden ilanların Eylül sonu veya Ekim ayı içerisinde yayınlanması bekleniyor. Sayı kontenjan ve başvuru şartları kılavuz şeklinde sunulacak.

  Yazı kaynağı : kamupersonelialim.com

  2021 Yılı Sağlık Bakanlığı-Sözleşmeli Personelin Nakil Sonuçları! Sağlık Bakanlığı Yeni Sözleşmeli Sağlık Personeli Alımları Son Gelişmeler!

  2021 Yılı Sağlık Bakanlığı-Sözleşmeli Personelin Nakil Sonuçları! Sağlık Bakanlığı Yeni Sözleşmeli Sağlık Personeli Alımları Son Gelişmeler!

  2021 Sağlık Bakanlığı 16 bin personel istihdamı başvuru tarihleri, ÖSYM'nin yayımlayacağı KPSS tercih kılavuzuyla açıklığa kavuşacak, memur ihtiyacının artması ile birlikte Uzman doktor-ebe-sağlık memuru-hemşire, diyetisyen, sağlık teknisyeni gibi kadrolardan alım yapılacak olan 16 bin sağlık çalışanı alımı için başvuru süreci tercih kılavuzunda yer alan kadro dağılımına göre yapılacak. Sağlık mezunu adayların dört gözle beklediği 16 bin sağlık çalışanı alımı başvuru şartları da kılavuzda yerini alacak. Şu an gözler sağlık personeli alımı başvuru kılavuzunda. Sağlık Bakanlığı KPSS tercih kılavuzuyla ilgili ayrıntılar oldukça haberimiz içeriğinde yer alacak.

  Sağlık Bakanlığı-Sözleşmeli Personelin Nakil Sonuçları 2021 belli oldu. Sağlık Bakanlığı sözleşmeli personel alım ilanları ve yayınlanan ilanların sonuçlarını haberimizde bulabilirsiniz. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca son alımların peşinden sağlık personellerini heyecanlandıran bir duyuru yaptı. Dünyaya kırmızı alarm verdiren koronavirüs salgını sebebiyle Sağlık Bakanlığı boş pozisyonlara sözleşmeli sağlık personeli alımlarını arttırdı. Duyurusu yapılan, yayınlanan Sağlık Personeli ilanlarını, yeni gelişmeleri (güncel) haberimizde bulabilirsiniz...

  Son Dakika! Üniversiteleri Sağlık Personeli İlanları için TIKLAYINIZ.

  Sağlık Personeli Alımı 2021 Yılı!

  2021'de Sağlık Bakanlığı duyurularına binaen ihtiyaca göre yeni sağlık personeli alımları yapılacak. 2021 sağlık personeli alımı için henüz ilan yayınlamadı. Resmi kurumlardan personel alımlarına dair ilanlar yayınlandıkça, yeni gelişmeler oldukça haber içeriğimizden takip edebilirsiniz.

  (YENİ) Sağlık Bakanlığı, 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 45/A maddesi ve 657 sayılı Kanunun 4/B maddesi kapsamında görev yapan sözleşmeli sağlık personelinin aile birliği mazeretine bağlı yer değişikliği sonuçlarını açıkladı.

  -Kura çekilişi 02.03.2021 tarihinde saat 10:30 'da Sağlık Bakanlığı Bilkent Yerleşkesinde Noter huzurunda gerçekleştirildi. Koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında kuraya katılımcı alınmadı.

  -İşte Nakil Sonuçları ;

  (YENİ) Kura sonucu yerleşenler listesi için TIKLAYINIZ

  *663-45/A maddesi kapsamında çalışan sözleşmeli personel nakil sonuç listesi 

  *657-4/B maddesi kapsamında çalışan sözleşmeli personel nakil sonuç listesi 
   

  *663-45/A Sözleşmeli Sağlık Personelinin Eş Durumu Kurası İLANI 

  *657-4/B Sözleşmeli Personelin Eş Durumu Nedeniyle Yer Değişikliği Kurası İLANI 

  KPSS-2020/14 Sağlık Bakanlığının Sözleşmeli Pozisyonlarına Yerleştirme Sonuçları AÇIKLANDI! Sonuçlar için tıklayınız!

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yaptığı açıklamada "Bakanlığımız; 7.000'i hemşire, 1.700'ü ebe ve 2.864'ü sağlık teknikeri/teknisyeni, 14 branşta 12 bin sağlık personeli alacak. Tercih Kılavuzunun yayınlanmasını müteakip mülakatsız atama yapılacak. Pandemi mücadelemizin bu zor günlerinde, atamalar bize güç katacaktır." açıklamasında bulunmuştu.

  Adaylar tercihlerini, 1-7 Aralık tarihleri arasında tercih kılavuzunda belirtilen kurallara göre ÖSYM’nin internet sitesinden T.C. kimlik numarası ve şifresini girerek yapmışlardı.

  KPSS-2020/14 GÖREVE BAŞLAMA İŞLEMLERİ HAKKINDA DUYURU

  Bakanlığımız sözleşmeli sağlık personeli alımına ilişkin KPSS-2020/14 yerleştirme sonuçları 15.12.2020 tarihinde ÖSYM tarafından ilan edilmiştir. Bu kapsamda:

  1- Göreve başlama işlemlerine ilişkin başvurular Ek-3'de belirtilen ilgili komisyonlar tarafından alınacaktır.

  2- Atama şartlarını taşıyan adaylardan, halen 657 sayılı Kanun, 4924 sayılı Kanun, 4857 sayılı Kanun veya diğer mevzuata tabi olarak çalışanların, göreve başlamadan önce eski görevleriyle ilişiklerinin sona ermiş olması gerekmektedir.

  Ayrıca KPSS-2020/14 göreve başlama işlemleri için gerekli belgelerde talep edilen sigorta hizmet dökümünde kamu çalışanı olduğu anlaşılanlardan, 07.12.2019 tarihinden sonra kamu kurum ve kuruluşlarında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre sözleşmeli personel olarak çalıştığı veya herhangi bir sebeple hizmet sözleşmesinin sona erdiği tespit edilenlerin; Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ek 1 inci maddesinin 4üncü fıkrasında belirtilen istisnalardan yararlanabilecek durumda olanlar hariç, göreve başlatılmaması gerekmektedir.

  3- Adayların göreve başlama işlemleri için, (Ek-1)'de belirtilen belgeleri hazırlayarak 05.01.2021 - 19.01.2021 tarihleri arasında ilgili komisyonlara teslim etmeleri gerekmekteydi.

  4 üncü ve 5 inci maddede belirtilen durumlar hariç, başvurular şahsen yapılacak olup posta, kargo veya kurye ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

  4- Hastalık veya doğumla ilgili mazereti sebebiyle başvuru evrakını şahsen teslim edemeyecek durumda olanların, bu durumlarını tabip raporuyla belgelendirmeleri halinde birinci derece yakınları aracılığı ile yapacakları başvuruları kabul edilecektir.

  5- Halen askerde olmaları sebebiyle göreve başlatılamayacak durumda olanlar, başvuru evrakını birinci derece yakınları aracılığı ile ilgili komisyonlara teslim edebilecektir. Bu durumdaki adaylar, terhis tarihinden itibaren otuz gün içerisinde dilekçe ve terhis belgesiyle birlikte Bakanlığımıza başvurmaları, aynı unvan ve niteliği haiz boş pozisyon bulunması ve diğer atama şartlarını taşımaları kaydıyla; yerleştirildikleri hizmet biriminde, bu birimlerin kapatılmış veya başka bir birimle birleştirilmiş olması halinde yerleştirildikleri pozisyonun il veya ilçede bulunması hali öncelikle dikkate alınarak ihtiyaç bulunan bir birimde göreve başlatılacaktır.

  6- Adayların atanma şartlarını taşıyıp taşımadıkları ilgili komisyonlar tarafından, www.osym.gov.tr internet adresinde yayımlanan KPSS-2020/14 Tercih Kılavuzundaki nitelik, şart ve kurallar, adaylardan istenen belgeler ve (Ek-1)' de yer alan "Açıklama ve Uyarılar" dikkate alınarak tespit edilecektir.

  7- Atanma şartlarını taşıdığı tespit edilenler, 5510 sayılı Kanunda belirtilen süre içinde Sosyal Güvenlik Kurumu'na gerekli bildirimler yapılmak suretiyle göreve başlatılacak, atanma şartlarını taşımayan adaylara gerekçeleri açıkça belirtilmek suretiyle yazılı olarak bilgi verilecektir.

  8- Atanma şartlarını taşıyanlar için, son göreve başlama tarihi 20.01.2021 Çarşamba günüdür. Göreve başlama işlemleri bu tarihten önce tamamlananlar, talep etmeleri halinde hizmet sözleşmesi imzalayarak göreve başlatılacaktır.

  9- Hastalığı nedeniyle göreve başlayamayacak durumda olanlar, durumlarını 19.01.2021 tarihi mesai bitimine kadar tabip raporuyla belgelendirmeleri ve 20.03.2021 tarihi aşılmamak kaydıyla, raporda belirtilen istirahat süresinin bitimini müteakip iki iş günü içerisinde göreve başlatılabilecektir.

  10- Doğumla ilgili mazereti nedeniyle göreve başlayamayacak durumda olanlar, durumlarını 19.01.2021 tarihi mesai bitimine kadar tabip raporuyla belgelendirmeleri kaydıyla, doğumla ilgili mazeretlerinin sona erdiği tarihten itibaren beş iş günü içerisinde göreve başlatılabilecektir.

  11- Halen kamu görevlisi olarak veya 4857 sayılı İş Kanununun 17 nci maddesi kapsamındaki bildirim şartına tabi olarak çalışanlardan, istifa/sözleşme feshi taleplerini kurumlarına/işyerlerine iletmiş olmakla birlikte, bu işlemlerin devam etmesi nedeniyle 8 inci maddede belirtilen sürede görevine başlayamayacak durumda olanlar; bu durumu belgelendirmeleri, birinci maddede belirtilen şekilde başvurularını yapmaları ve 657 sayılı Kanunun 4/B maddesi ile 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile Yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 1 inci maddesinin üçüncü fıkrasındaki şartları da taşımaları kaydıyla en geç 20.03.2021 tarihinde göreve başlatılabilecektir.

  12- Karantina altına alınması veya uçuş yasağı bulunan bir ülkede bulunması sebebiyle göreve başlayamayacak olanlar; durumlarını belgelendirmek suretiyle, 19.01.2021 tarihi mesai bitimine kadar yerleştikleri hizmet birimlerine yazılı olarak bilgi vermeleri kaydıyla en geç mazeretlerinin bitimini takip eden üç iş günü içinde göreve başlatılabilecektir.

  13- Yukarıda belirtilen süre içinde başvuru yapmayan veya başvuru yaptığı halde göreve başlamayanlar, yerleştirmeden doğan haklarını kaybedecektir.

  1- Göreve Başlamak İçin Gerekli Belgeler

  2- Göreve Başlama İşlemlerine Ait Form

  3- Başvuru Komisyonları

  4- Hizmet Dökümü Yardım Kılavuzu

  Yazı kaynağı : www.kamuajans.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap