Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  sağlık bakanlığı 10 bin işçi alımı

  1 ziyaretçi

  sağlık bakanlığı 10 bin işçi alımı bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Sağlık Bakanlığı 10 bin sürekli işçi alımı yapacak! Başvuru şartları ve kura tarihi belli oldu mu?

  Sağlık Bakanlığı 30 Bin Sağlık Personeli ve 10 Bin Sürekli İşçi Alacak

  Sağlık Bakanlığı 30 Bin Sağlık Personeli ve 10 Bin Sürekli İşçi Alacak

  Sağlık Bakanlığı 30 Bin Sağlık Personeli Alımı ve 10 Bin Sürekli İşçi Alımı Yapacak

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Bakanlığının 2022 yılı bütçe görüşmelerinde milletvekillerinin sorularını yanıtladı.

  Bakan Koca: 30 bin sağlık personeli, 10 bin de işçi alımı yapacağız.

  Bakan Koca: Atama KPSS puanına göre ÖSYM tarafından yapılacak yerleştirme ile mülakat olmadan 30 bin sözleşmeli sağlık personeli alımı ve noter kurası ile 10 bin sürekli işçi alımı yapılacak açıklamasında bulundu.

  Sağlık Bakanlığı 40 Bin Kamu Personel Alımı

  Sağlık Bakanı Koca, 40 bin sağlıkçı atamasına ilişkin de "KPSS puanına göre ÖSYM tarafından yapılacak yerleştirmeyle mülakat yapılmadan 30 bin sözleşmeli sağlık personeli alım süreci başlıyor.

  Ayrıca yine mülakat yapılmadan kurayla 10 bin sürekli işçi alımı da yapılıyor olacak." bilgisini verdi.

  Koca, hemşire, ebe, sağlık teknisyeni, sağlık teknikeri, psikolog, sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, diyetisyen, fizyoterapist, iş ve uğraşı terapisti, dil ve konuşma terapisti unvanlarında alımların olacağını da sözlerine ekledi.

  Anlık olarak ilanlara ulaşmak için cep uygulamamızı indirin.

  Yazı kaynağı : kamupersonelialim.com

  Sağlığa Alınacak 10 Bin İşçi Alımı Detayları haberleri - sağlık personeli haberleri, gündem, haberler, son dakika

  Sağlığa Alınacak 10 Bin İşçi Alımı Detayları haberleri - sağlık personeli haberleri, gündem, haberler, son dakika

  personel sağlık net / özel haber

  Sağlık Bakanlığına tabipler kura ile sağlık personelleri  ( ebe hemşire sağlık teknisyeni vb ) ise ÖSYM tarafından KPSS ile alınıyor. 

  Peki işçiler sağlığa nasıl alınır. Detaylar haberimizde;

  Sağlık Bakanlığı  merkez ve  taşra teşkilatı hizmet birimlerinde 4857 sayılı İş Kanunu ve ilgili yönetmelik hükümleri kapsamında İŞKUR üzerinden işçi alımı yapılır. Sağlık personeli alımında olduğu gibi ÖSYM nin bir yerleştirmesi burada olmaz

  Sürekli işçi kadroları ve başvuru şartları İŞKUR internet sitesi üzerinden yayınlanır. Şartları uyan adaylar, başvurularını ilgili  tarihleri arasında İŞKUR üzerinden yapar. İlgili web sitesinin adresi esube.iskur.gov.tr' dir

  Kamu Kurum ve Kuruluşlarınaİşçi AlınmasındaUygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin ilgili hükümlerine göre ihtiyaç duyulan hizmet türlerinde işe alınacak işçiler, sınava tabi tutulmaksızın  doğrudan noter kurası ile belirlenir. Öncelikliler de dâhil olmak üzere İŞKUR tarafından bildirilen ve talep şartlarına uygun tüm başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı (ilan edilen kadro sayısı) kadar asıl ve asıl sayı kadar da yedek aday doğrudan noter huzurunda gerçekleştirilecek kura ile belirlenir

  Hangi bölümlerde alım olacak

  12 bin kişilik alımın branş bazlı dağılımı henüz belli olmamakla beraber aşağıdaki bölümlerden alım yapılması bekleniyor

  *Temizlik Görevlisi

  * Güvenlik Görevlisi (Silahsız)

  * Klinik Destek Elemanı (Hastane)

  * Aşçı

  *  Şoför ( Ambulans )

  * Şoför ( yolcu taşıma)

  * Elektirikçi

  * Tesisatçı

  *Veri Giriş Personeli

  * Biyomedikal Destek Personeli

  * Vb

  personel sağlık net özel haber

  Yazı kaynağı : www.saglikpersoneli.com.tr

  Bakan Koca: 30 Bin Sağlık Personeli, 10 Bin İşçi Alımı Yapılacak

  Bakan Koca: 30 Bin Sağlık Personeli, 10 Bin İşçi Alımı Yapılacak

  Sağlık Bakanlığı bünyesinde Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS puan üstünlüğüne göre olmak üzere MÜLAKATSIZ 30 bin sağlık personeli alımı yapılacak. öte yandan da 10 bin sürekli işçi alımı kura ile gerçekleştirilecek.

  saglik.jpg

  30 bin Sağlık Personeli Alımı

  Sağlık Bakanlığı bünyesinde açıklama 40 bin kadronun 30 bini sağlık personeli alımları için olacak. Lise, önlisans ve lisans mezunu sağlık personeli alımları ÖSYM'de başlayacak ve KPSS ile gerçekleştirilecek.

  10 bin daimi işçi alımı

  Sağlık Bakanlığı için 10 bin de işçi alımı kura usulü gerçekleştirilecek. 10 bin sağlık işçisi alımı İŞKUR üzerinden açıklanacak.

  saglik-personeli-alimlari.jpg

  Sağlık Bakanlığı 40 bin personel alımı

  Fahrettin Koca’nın açıklamasının hemen ardından gözler ÖSYM ve İŞKUR’a çevrildi. 30 bin sağlık personeli alımı lise, önlisans ve lisans mezunu adaylar arasından KPSS puan üstünlüğüne göre gerçekleştirilecek.

  Öte yandan 10 bin daimi kadroya kamu işçisi alımı ise Sağlık Bakanlığı tarafından Türkiye İş Kurumu İŞKUR üzerinden yapılacak. Personel atamalarında dair ilanlar açıklanır açıklanmaz hemen aşağıdaki bağlantıdan ulaşabileceksiniz.

  https://isilanlarikariyer.com/memur-alimi-haberleri-15hk.htm

  Yazı kaynağı : isilanlarikariyer.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap