Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  sağlık bakanlığı ünvan değişikliği sınavı ne zaman

  1 ziyaretçi

  sağlık bakanlığı ünvan değişikliği sınavı ne zaman bilgi90'dan bulabilirsiniz

  2021 Sağlık Bakanlığı unvan değişikliği mülakat tarihleri belli oldu!

  2021 Sağlık Bakanlığı unvan değişikliği mülakat tarihleri belli oldu!

  Sağlık Bakanlığı unvan değişikliği sınavı sonuçları açıklandı. Sağlık Bakanlığı yazılı sınav sonuçlarına göre; sözlü sınav tarih ve saatleri ile sözlü sınava katılmaya hak kazanan ve hak kazanamayan personelin sınav sonuçlarını Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden yayımladı. Pek çok kişi 2021 Sağlık Bakanlığı unvan değişikliği mülakat tarihlerini araştırıyor. Peki, 2021 Sağlık Bakanlığı unvan değişikliği mülakatları ne zaman? Sağlık Bakanlığı görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavı 2021 sonuçları sorgulama ekranı!

  Sağlık Bakanlığı, unvan değişikliği sözlü sınavlarının 16. Temmuz 2021 - 08 Eylül 2021 tarihleri arasında yapılacağını açıkladı.

  Sağlık Bakanlığı'nın unvan değişikliği sözlü sınavlarına ilişkin olarak yaptığı açıklama şu şekilde:

  “04 Ekim 2020 ve 17 Ocak 2021 tarihinde yapılan unvan değişikliği yazılı sınav sonuçlarına göre; sözlü sınav tarih ve saatleri ile sözlü sınava katılmaya hak kazanan ve hak kazanamayan personel, durumunu aşağıdaki link üzerinden sorgulayarak öğrenebilecektir.”

  UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SINAVI MÜLAKATA KATILIM DURUMU İÇİN TIKLAYIN!

  UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SÖZLÜ SINAVI NE ZAMAN, NEREDE YAPILACAK?

  Unvan Değişikliği sözlü sınavı; 16 Temmuz 2021 – 08 Eylül 2021 tarihleri arasında, Sağlık Bakanlığı’nın Ana Bina Toplantı Salonlarında yapılacak. Personel sözlü sınava HES kodu sorgulaması yapılarak alınacak. Sözlü sınava girecek personelin önceden HES kodu temin etmeleri istendi.

  UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SINAVI MÜLAKATI İÇİN DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

  1. Personel, sözlü sınavın yapılacağı yere sosyal mesafe kurallarına (2 metre mesafe olacak şekilde) uygun olarak kendilerine belirtilen saatlerde alınacak, sınav saati gelmeyen personel sözlü sınav yerine alınmayacak.

  2. Sözlü sınava girecek personelin yakınları sözlü sınav yerine alınmayacak.

  3. Sözlü sınav yeri girişlerinde kimlik kontrolü, kimliklere dokunulmadan yapılacak. Kontrol yapan görevlilerin maske ve yüz koruyucu kullanması sağlanacak.

  4. Sözlü sınava girecek personelin sözlü sınav yerine sosyal mesafe kurallarına uyarak alınmaları esnasında her bir personelin ateşi ölçülecektir. Ateşi 38 derece ve üzerinde olan personel Genel Müdürlüğümüzce belirlenecek uygun yer, zaman ve koşullar altında sözlü sınava alınacak.

  5. Sözlü sınava girecek personelin sözlü sınav yerine alınmadan önce sözlü sınav saatini beklerken COVID-19 açısından sözlü sınav sürecinde dikkat etmesi gereken hususlar;

  “Değerli personelimiz COVID-19 nedeniyle sözlü sınav süresince almanız gereken önlemler hakkında sizi bilgilendirmek istiyoruz. Ateş, öksürük, burun akıntısı ve solunum sıkıntısı olan, COVID-19 teşhisi konulan veya son 14 gün içerisinde COVID-19 vakası ile teması olan adaylarımız bina girişinde görevlilere bilgi vermelidir. Şikâyeti olanların bilgi vermesi sözlü sınav süresinde sizin, sözlü sınav görevlilerimizin sağlığı ve alınması gereken tedbirlerin belirlenmesi açısından önem taşımaktadır. Sınav binası içerisinde, bahçede diğer kalabalık ortamlarda sosyal mesafe olan 2 metre kuralına dikkat ediniz. Maske takınız, maskenizi çıkarmayınız. Lütfen önlemlere uyunuz.”

  6. Personel, sözlü sınavın yapılacağı merkeze girişten itibaren maske takmalı, sözlü sınav salonunda ve sözlü sınav süresince maske takmaya devam etmelidir. Maskeler, nemlenmesi durumunda yenisiyle değiştirilmelidir. Maske değiştirme söz konusu ise personel el antiseptiği kullanmalıdır. Nemlenmiş maskeler ağzı kapaklı çöp kutusuna/çöp torbasına atılmalıdır.

  7. Sözlü sınav yerinde sözlü sınava girecek personel ve görevlilerin kullanımı için yeteri kadar el antiseptiği ve yedek maske bulundurulacaktır.

  8. Personelin sözlü sınav salon girişinde salona alınmadan önce el antiseptiği kullanması sağlanacaktır.

  9. Personel sözlü sınava HES kodu sorgulaması yapılarak alınacaktır. Bu nedenle sözlü sınava girecek personelin önceden HES kodu temin etmeleri gerekmektedir.

  10. Personelin sözlü sınav yerine alınmaları ve sınav salonlarına erişimi yığılmaya meydan verilmeden sağlanacaktır.

  11. Sözlü sınav sırasında, sözlü sınav yerlerinin gerekli havalandırma işlemleri yapılacaktır.

  12. Sözlü sınavdan çıkan personel, sosyal mesafe kuralına uygun şekilde binadan ayrılmalıdır.

  13. Sözlü sınavın yapıldığı yerin, sözlü sınavın bitimine müteakip gerekli havalandırma işlemleri ile birlikte su ve deterjan kullanılarak genel temizliğinin yapılması sağlanacaktır.

  Sözlü sınava girecek personelin sözlü sınav sürecinde yukarıda belirtilen kurallara hassasiyetle uymaları kendi sağlıkları ve toplum sağlığı açısından önem arz etmektedir.

  Yazı kaynağı : www.gazetevatan.com

  Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavları Ne Zaman ?

  Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavları Ne Zaman ?

  Sağlık Bakanlığı Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavları Ne Zaman ? Sağlık Sen toplantısında Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınav Tarihi ve İcap Nöbeti konuları masaya yatırıldı.

  Toplantıda Sağlık Bakanlığı birinci basamak sağlık kuruluşlarının nöbet ücretine ilişkin Çekirdek Kaynak Yönetim Sistemi (ÇKYS) içinde, ikinci ve üçüncü basamak sağlık tesislerinde görev yapan sağlık çalışanları için de Ek Ödeme Bordro Sistemi (EKOBS) üzerinde modüller eklenerek nöbet ücretinin zamanında ödenmesine imkan sağlanacağı belirtildi.  Toplantıda, sendikal eylemlere katılanlara uygulanan disiplin soruşturmaları konusu da istişare edildi. Türkiye’nin tarafı olduğu uluslararası sözleşmeler ve yargı kararlarına göre sendikanın eylem kararı alabileceği ve bu eylemlere katılanlar hakkında işlem yapılamayacağı Sağlık-Sen tarafından vurgulandı. Son olarak KİK toplantısında, Bakanlığın yurtdışına yapılacak görevlendirmelerde sınav gibi daha objektif kriterlerin uygulanması konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.

  Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavları Takvimi Görüşüldü

  Sağlık Bakanlığı ile Sağlık-Sen arasında yapılan KİK toplantısında, icap nöbet ücretlerinin ödenmemesi sorunu, Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği sınavlarının takviminin belirlenmesi gibi konular gündeme geldi.  Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Sağlık-Sen arasında 2022 yılının ilk Kurum İdari Kurul (KİK) Toplantısı gerçekleştirildi.  Sağlık Bakanlığı’nda yapılan toplantıya Sağlık-Sen adına, Genel Başkan Semih Durmuş ile Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Dural katılırken, Bakanlık adına Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Mehmet Koca ve ilgili bürokratlar yer aldı. Toplantıda, 6. Dönem Toplu Sözleşme hükümlerinin mevzuata rağmen öncelikli olarak uygulanması gerektiği ve toplu sözleşme hükümlerinin uygulanması bakımından herhangi bir düzenleyici işleme gerek bulunmadığı hususu KİK tutanağına kaydedildi. Ayrıca 6. Dönem Toplu Sözleşme’de kayıt altına alınan Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği sınavlarının takviminin belirlenmesi ve belirli aralıklarla yapılması konusu da görüşüldü. Öte yandan toplantıda, koronavirüs ile mücadelenin kahramanı olan sağlık çalışanlarına üstün başarı belgesi verilmesi gündeme getirildi.

  İcap Nöbet Ücretleri

  Sağlık Bakanlığı Merkez Teşkilatı, Hudut Sahiller Genel Müdürlüğü ve TİTCK’de görev yapanlar ile araştırmacı kadrosundaki sağlık çalışanlarının sabit ek ödemelere yapılan yüzde 20 artıştan yararlanması için çalışma yapılması da Sağlık-Sen tarafından talep edildi. İcap nöbet ücretlerinin ödenmesinde yaşanan sorun da masaya getirilen bir diğer önemli konu oldu. Sağlık-Sen, sadece uzman hekimlere ödenen icap nöbet ücretlerinin icap nöbeti tutan tüm sağlık çalışanlarına ödenmesini istedi. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

  Yazı kaynağı : www.bsha.com.tr

  Sağlık Bakanlığı Ünvan Değişikliği Sınavı Ne Zaman 2022

  Sağlık Bakanlığı Ünvan Değişikliği Sınavı Ne Zaman 2022

  Binlerce sağlık çalışanımız 2022 yılı için Görevde Yükselme ve Ünvan Değişikliği sınavını dört gözle bekliyor. Bütün kamu çalışanları içinde sağlık çalışanlarımız en çok mağdur edilen kamu çalışanlarıdır. Bu çalışanlar içinde en çok mağdur edileni ise şüphesiz idari hizmetler sınıfı içinde çalışanlardır. Sahada çalışanlar olsun, idari sınıf içinde çalışanlar olsun 2022 yılı için Sağlık Bakanlığı Görevde Yükselme ve Ünvan Değişikliği sınavını takip ederek bu sayfadan duyurmaya ve bütün gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. 

  KAHRAMAN SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZ VEFA BEKLİYOR

  Şimdi bütün gözler yeniden  çok Kıymetli Sağlık Bakanımız Fahrettin KOCA'da. Bir önceki sınava giren binlerce sağlık personeli için sonuçlar açıklandı ve maalesef sınava giren herkes kontenjan sınırı nedeniyle sınavı kanamadı. Bütün sağlıkçılar bu yıl için açıklanacak olan sınav için pandemi sürecini 7 gün 24 saat mesai yaparak yöneten Sağlık Bakanı Fahrettin KOCA'dan gelecek müjdeli haberi dört gözlerle bekliyor. 

  Bütün dünya pandemi sürecinde Türkiye'nin göstermiş olduğu başarıyı hayranlıkla izliyor. Bu başarının altında elbette kıymetli Devlet Büyüklerimizin göstermiş oldukları başarı yadsınamaz. Ancak sağlık çalışanlarımızın da göstermiş oldukları büyük katkılar sayesinde bütün Dünyada bu süreci en başarılı şekilde Ülkemiz atlatıyor. 

  Hangi sağlık çalışanı ile konuşursanız konuşun hepsi pandemi sürecinde göstermiş oldukları emeği cepheye giden bir asker gibi görmekte ve 7 gün 24 saat hizmete hazır olduğunu ifade etmektedir. Ancak girmiş oldukları bu sınavda mülakat sınavının tarihinin açıklanmaması maalesef bütün çalışanlarda bir hayal kırıklığına sebep olmuştur.  

  Bu noktada sınava giren hangi sağlık çalışanı ile konuşursanız konuşunuz hepsinin beklentisi şu şekildedir: mülakat şartlarının iyileştirilmesi, mümkünse sınava giren herkesin istediği ünvanı alması; bu taleplerinin karşılanması mümkün değilse eğer kontenjan sayılarının iki katına çıkarılarak sağlık çalışanlarının ödüllendirilmesini beklemektedirler. 

  SAĞLIK PERSONELİNİN SINAV İÇİN TALEPLERİ NELERDİR?

  Kahraman sağlık çalışanlarımıza bu sınav hakkında taleplerini sorduk. Sağlık çalışanlarımızın taleplerini aşağıda başlıklar halinde şu şekilde özetleyebiliriz:

  Sağlık Çalışanlarına Tek Sefere Mahsus Sınavsız Geçiş Hakkı Verilmelidir:

  Konuştuğumuz sağlık çalışanlarının bir çoğu tek sefere mahsus sınavsız geçiş hakkı talep ediyor. Pandemi sürecinde psikolojik olarak yıprandıklarını, ders çalışma imkanlarının ortadan kalktığını ve bu süreçte tüm dikkatlerini sınava değil de salgınla mücadeleye vermek istediklerini belirttiler. 

  Görüştüğümüz yada konuştuğumuz sağlık çalışanlarının hemen hemen tamamının talebi bu şekilde. Ayrıca konuştuğumuz kişilerin alternatif ikinci önerileri de olmuştur. 

  Kontenjan Sayıları Artırılabilir

  İkinci talepleri ise kontenjan sayılarının artırılması şeklinde olmuştur. Örneğin 317 kişilik Tıbbi Sekreter kadrosu 1000'e çıkarılabilir ayrıca 107 kişilik Hemşire kadrosunda 300'e çıkarılabilir. 

  Bu şekilde sağlık personelinin sahada göstermiş olduğu özveri bir şekilde dolaylı olarak ödüllendirilmiş olacak. 

  Diğer Bakanlıkların yada Kurumların Mülakat Sınavlarını Örnek Gösteriyorlar

  Bir çok kamu kurumunda da benzer tarihlerde ünvan değişikliği sınavları yapıldı ve bu kurumlar mülakat sınavlarını beklemeksizin gerçekleştirdi. Konuştuğumuz bir kaç sağlık çalışanı durumu şöyle ifade etmiştir: 

  "Diğer kamu kurumlarında çalışma düzeni haftada bir gün mesaiye gelme şeklinde cereyan etmiştir. Elbette haftada bir gün olarak mesaiye gelen diğer kamu kurum çalışanlarının mülakat sınav haklarına bu kadar özen gösterilirken izinleri yasaklanan, esnek mesaiye geçirilmeyen, diğer kurumlar saat 10 da işe giderken bizler saat 8 de normal mesaiye gelen sağlık çalışanlarının mülakat sınav hakları diğer kurumlara göre daha fazla korunacaktır."  

  Aynı kişiler durumu şu şekilde ifade etmeye devam etmiştir:

  "Tabi biz şuan için mülakat sınavının bu kadar ileri bir tarihe itilmesine kızmıyoruz. Düşünüyoruz ki Bakanlığımız pandemi sürecinde diğer kurumların sürekli esnek çalışan haftada belki de ayda bir kaç gün mesaiye giden personellerinin haklarını bu kadar fazla gözetti ise eğer, bize de pandemi sürecinin akabinde daha fazla hak verecektir. Çünkü biz sağlık çalışanları izinlerimizi gönüllü olarak kullanmadık, mesaiden hiç kaçmadık, pandemi sürecini Allahın izni ile sonuna kadar götürerek yeneceğiz ve Bakanlığımız ilk rahatlama döneminde bizleri ödüllendirecektir." demek sureti ile beklentilerini dile getirmiştir. 

  MÜLAKAT SINAVININ YAPILACAK OLMASI HALİNDE HANGİ TARİHTE YAPILABİLİR

  Nisan yada Mayıs ayları olabilir. Çünkü Haziran ayı izin dönemi ve zaten izinlerini uzun süredir kullanamayan sağlık çalışanlarının yaz dönemine birde mülakat sınavlarını sıkıştırmaları izinlerinin bölünmesine sebep olacaktır.  

  EN MAKUL ÇÖZÜM SINAVSIZ GEÇİŞ HAKKININ VERİLMESİ

  Yukarıda da izah ettiğimiz gibi Sağlık Bakanlığının yapacağın en makul çözüm sınavsız geçiş hakkının verilmesidir. Bu konuda Sendikalara da çok fazla iş düştüğünü ifade etmek isteriz. Çünkü Sağlık Çalışanları bu salgın sürecinde bu taleplerini Bakanlık Mercilerine ifade edemeyecektir. 

  Ancak Sendikalar bu konuda üyelerinin arkasında durarak talepleri toplu halde Bakanlığa iletebilir. 

  SAĞLIK BAKANLIĞI SINAVSIZ GEÇİŞ HAKKI VEREBİLİR Mİ?

  Bu konuda hukuksal olarak bir engel olup olmadığını açıkçası bilemem. Mezun olmak suretiyle geçiş yapmak istediği bölümün eğitimi dolayısı ile diplomasını alan bir personel zaten o bölümde çalışmayı hak etmiş demektir. 

  Örneğin Bilgisayar Mühendisliğini bitiren bir kişi teknik olarak Mühendis olmayı hak etmiş demektir. Yada Hemşirelik bölümünü bitiren bir kişi zaten bu mezuniyetiyle bu ünvanı hak etmiş demektir. Bu iş sağlık çalışanları için çıkarılacak bir ödül yasasına bakar. 

  SAĞLIK BAKANLIĞINDA ÇALIŞAN İDARİ HİZMETLER SINIFI AĞLAYAN BİR YARA

  Sağlık Bakanlığında İdari Hizmetler Sınıfında çalışan personel Tıbbi Sekreterlik kadroları ile aynı hizmeti yaptıkları halde maaşları 2500 - 4000 TL daha az. Ayrıca bu statüde çalışan bir çok kişi KPSS den çok yüksek puanlar alarak atanmış durumda. Tıbbi Sekreterlik kadroları ile aynı hizmeti yaptıkları halde sırf kadro farkından dolayı maaşları daha düşüktür. 

  Bu konuda özellikle İdari Hizmetler Sınıfında Görevli çalışanlar kendileri için özel bir fırsat yaratılması talebinde bulundular. Elde etmiş oldukları mezuniyetin istenen şartlar için de yeterli olduğu düşüncesindeler. 

  Örneğin Tıbbi Sekreterlik için atanan bir personelin puanları 70 - 80 bandında iken, memur olarak atanan bir personelin puanı 95 üzerindedir. Aynı işi yapan, pandemi sürecinde sağlık çalışanı görülmeyerek hiç bir hak alamayan (örneğin ek ödemeler gibi) bu çalışanlar bu defa sağlık çalışanı gözüktükleri için esnek mesai uygulamasına da geçirilmemiştir ve izin hakları da engellenmiştir. 

  KPSS'den 95 puan alarak atanan bir personelin maaşları 5000 TL civarında olduğunu söyleyen bir VHKİ duygularını şöyle ifade etmiştir: keşke KPSS ye hazırlanmasaydım da taşeron olarak işe girip sonra da 4D kadrosuna geçseydim diyor. Çünkü şuan 4d işçi kadrosunda çalışan bir işçinin maaşı memur maaşlarını çoktan geçmiş durumda. 

  Bu tablo vijdanları sızılatmakta, çalışma barışını bozup idari hizmetler sınıfında çalışanların motivasyonunu bozmaktadır. 

  Yazı kaynağı : yeni-kimlik.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap