Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  sağlık bakanlığı çağrı merkezi personel alımı

  1 ziyaretçi

  sağlık bakanlığı çağrı merkezi personel alımı bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Sağlık Bakanlığı MHRS ALO 182 Personel Alımı Başvuru Ekranı

  Sağlık Bakanlığı MHRS ALO 182 Personel Alımı Başvuru Ekranı

  Sağlık Bakanlığı MHRS ALO 182 personel alımı iş ilanları yayınlayarak başvuru kabul etmeye başladı. Haberimizin detaylarında belirtilen şartlara sahip olan adaylar arasından personeli alımı yapılacağı Sağlık Bakanlığı çağrı merkezi MHRS güncel personel alımları kapsamında yayınlanmıştır.

  MHRS Personel Alım Şartları

  Sağlık Bakanlığı Kamu Sağlıkta Dönüşüm kapsamında kurulan Merkezi Hekim Randevu Sistemi Çağrı Merkezinde hizmet edecekler için şartlar şu şekilde belirtilmiştir:

  En az lise mezunu olması gerekiyor,

  Başvuru yapacak kişinin diksiyonu yüksek,

  Kendini rahat bir şekilde ifade ede bilen,

  Zamanı yerinde ve uygun kullanımına hassasiyet gösteren,

  Vardiya sisteminde çalışmasına engel hali bulunmayan,

  Öğrenim durumu itibari ile lise-ön lisans- lisans-yüksek lisans aralıklarında bulunan,

  Son 1 ay içerisinde SGK kaydı bulunmayan kişiler arasından alımların yapılacağı açıklanmıştır.

  Başvurular Online Yapılacak

  Başvuru yapacak adaylar için ara başlık üzerinde de belirtildiği üzere online olarak haberimizin en altında yer alan başvuru ekranı linkine tıkladıktan sonra adımları izleyerek başvurular yapılacaktır.

  Başvuru ekranı

  Yazı kaynağı : kamupersonelialim.com

  Sağlık Bakanlığı duyurdu. KPSS’siz personel alınıyor

  Sağlık Bakanlığı duyurdu. KPSS’siz personel alınıyor

  Son dönemlerde iş arayan vatandaşların büyük bir kısmı öncelikle kamu kurumlarının KPSS’li ve KPSS’siz yayımladığı personel alım ilanlarını takip ediyor. Sağlık Bakanlığı 2022 KPSS’siz personel alımı başladı. 

  Kamu kurumlarından en çok Sağlık Bakanlığı’nın personel alım ilanları takip ediliyor. Sağlık Bakanlığı’nın çağrı merkezi ayağı olan AssisTT firması, resmi web sayfası üzerinden MHRS projesi için 3 ilde personel alımına başlandığını duyurdu. Başvurular için adaylarda aranan şartlar ve detaylar da ayrıca aktarıldı. Peki, Sağlık Bakanlığı 2022 personel alımı hangi illerde başladı?

  KPSS ŞARTI YOK

  Sağlık Bakanlığı’na bağlı MHRS (ALO 182) hattında çalışmak isteyenler için sınav KPSS şartının aranmadığı belirtildi. Firma adayları istihdam ederken klavye sınavı yapıyor. Alımların şu an için Erzurum, Rize ve Adıyaman illeri için geçerli olacağı açıklandı.

  MHRS (ALO 182) PERSONEL ALIM İLANLARI İÇİN BURAYA TIKLAYIN

  BAŞVURU ŞARTLARI

  6 aylık performans ortalaması çalışılan alt birimin performans ortalamasının üzerindeyse,

  Son 1 yıl içerisinde tutanak almadıysan

  Lisans mezunysan (en az 1 yıl Alo 182 (MHRS) asistan tecrübesi)

  Ön lisans mezunsan (en az 2 yıl Alo 182 (MHRS) asistan tecrübesi)

  Yazı kaynağı : www.yenicaggazetesi.com.tr

  Assistt

  1462 Çağrı karşılama personeli alımı başvurusu! 112 çağrı merkezi personel alımı 2021 başvuru şartları!

  1462 Çağrı karşılama personeli alımı başvurusu! 112 çağrı merkezi personel alımı 2021 başvuru şartları!

  İçişleri Bakanlığı personel alımı duyurusu yayımladı. Yayımlanan duyuruda en az lise mezunu adaylar arasından personel alımı yapılacağına yer verildi. 112 çağrı merkezi bünyesinde çalışma fırsatı elde etmek istenler İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan ilanın detaylarını araştırmaya başladı. Bu iş ilanlarını İş Adresi adresimiz üzerinden takip edebileceğiniz gibi kurumun resmi web adresi olan icisleri.gov.tr adresi üzerinden de takip edilebilir. 112 çağrı merkezi personel alımı şartları nelerdir? Çağrı karşılama personeli alımı başvurusu nasıl yapılır?

  Çağrı karşılama personeli nedir?

  Verilen hizmetler ya da satın alınması sağlanan ürünlerle ilgili sorun yaşayan ya da bu konu hakkında soruları olan müşterilere destek sunan kişilere verilen mesleki unvandır. 112 servisini aradığınızda sizinle ilk muhatap olan kişidir.

  Çağrı karşılama personeli alımı şartları

  Lisans Mezunları İçin

  a- Lisans mezunu olmak,

  b- Kamu kurum ve kuruluşlarında 4/B sözleşmeli personel olarak çalışmıyor olmak,

  c- Kamu kurum ve kuruluşlarında 4/B sözleşmeli personel olarak çalışmakta iken sözleşmenin feshedilmesi durumunda, son müracaat tarihi itibarıyla bir yıllık bekleme süresini tamamlamış olmak gerekmektedir.

  Ön Lisans Mezunları İçin (Diğer)

  a- Çağrı Merkezi Hizmetleri bölümü hariç ön lisans mezunu olmak,

  b- Kamu kurum ve kuruluşlarında 4/B sözleşmeli personel olarak çalışmıyor olmak,

  c- Kamu kurum ve kuruluşlarında 4/B sözleşmeli personel olarak çalışmakta iken sözleşmenin feshedilmesi durumunda, son müracaat tarihi itibarıyla bir yıllık bekleme süresini tamamlamış olmak gerekmektedir.

  Ön Lisans Mezunları İçin (Çağrı Karşılama Hizmetleri Bölümü Mezunları)

  a- İki yıllık yüksekokulların Çağrı Merkezi Hizmetleri bölümünden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurumu tarafından kabul edilen bölümlerden mezun olmak,

  b- Kamu kurum ve kuruluşlarında 4/B sözleşmeli personel olarak çalışmıyor olmak,

  c- Kamu kurum ve kuruluşlarında 4/B sözleşmeli personel olarak çalışmakta iken sözleşmenin feshedilmesi durumunda, son müracaat tarihi itibarıyla bir yıllık bekleme süresini tamamlamış olmak gerekmektedir.

  112 çağrı merkezi iş başvurusu nasıl, nereden yapılır?

  İllerimizde bulunan 112 çağrı merkezleri, İçişleri Bakanlığı bünyesinde bulunan valilikler çatısı altında hizmet vermektedir. İçişleri Bakanlığı ihtiyaç duyduğu zaman dilimlerinde yeni iş ilanları yayınlayarak çağrı merkezine alımlar yapmaktadır. Yani 112 çağrı merkezi bünyesinde çalışma fırsatı elde etmek için İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan ilanları takip etmelisiniz. Bu iş ilanlarını İş Adresi adresimiz üzerinden takip edebileceğiniz gibi kurumun resmi web adresi olan icisleri.gov.tr adresi üzerinden de takip edilebilir.

  Ortak başvuru şartları

  1-657 sayılı Devlet Memurları Kanununun değişik 48 inci maddesinin (A) bendinde belirtilen nitelikleri taşımak,

  (a) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

  (b) Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

  (c) Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

  (ç) Erkek adaylar için askerlik durumu bakımından; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

  (d) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 53 üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.

  2- Giriş(sözlü) sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak(01 Ocak 1986 ve daha sonraki tarihlerde doğanlar),

  3- ÖSYM tarafından 2020 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı (B) Grubundan; lisans mezunları için KPSSP(3), ön lisans mezunları için KPSSP(93) ve lise mezunları için KPSSP(94) puan türünden en az 60(altmış) ve üzerinde KPSS puanı almış olmak kaydıyla başvuruda bulunanlardan, KPSS puan türü ve tercih edilen pozisyon unvanı esas alınmak suretiyle yapılacak olan puan sıralamasına göre ilan edilen pozisyon sayısının 5 katı adayın içerisinde bulunmak,

  4- Adaylar ancak bir pozisyon unvanı sınavına başvurabilecektir. Bu başvuru sadece bir ile veya Bakanlığa yapılacaktır. Birden fazla pozisyon unvanına veya birden fazla ile ya da il ile birlikte Bakanlığa yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

  5-Kamu kurum ve kuruluşlarında "4/B sözleşmeli personel pozisyonlarında" tam zamanlı olarak görev yapmakta iken sözleşmesi feshedilen adayların başvuru tarihi itibarıyla bir yıllık bekleme süresini tamamlamış olmaları gerekmektedir. (Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar'ın Ek-1 inci maddesinin dördüncü fıkrasının (a), (b) ve (c) bentlerine göre sözleşmesini tek taraflı fesheden adaylar hariç olmak üzere)

  Avukat, Arşiv Uzmanı, Mühendis (Elektrik- Elektronik, Makine, Bilgisayar ve Harita), Şehir Plancısı, Programcı, Tekniker (Bilgisayar, Harita), Teknisyen (Elektrik- Elektronik) pozisyonlarından herhangi birine başvuruda bulunacak adayların aşağıda her pozisyon unvanı için belirtilen özel şartlara ilave olarak;

  (a) Kamu kurum ve kuruluşlarında herhangi bir 4/B sözleşmeli pozisyonda çalışanların, başvuruda bulunmak istedikleri sözleşmeli pozisyon unvanı ile halen görev yaptıkları 4/B sözleşmeli personel pozisyon unvanının aynı olmaması,

  (b) Kamu kurum ve kuruluşlarında herhangi bir 4/B sözleşmeli pozisyonda çalışmakta iken sözleşmesi feshedilen adayların, fesihten önce görev yaptıkları 4/B sözleşmeli personel pozisyonuyla aynı unvanlı pozisyona başvuruda bulunmaları halinde, son müracaat tarihi itibariyle bir yıllık bekleme süresini tamamlamış olmaları gerekmektedir.

  Başvuru tarihi

  İlana başvurular 25-29 Ocak tarihleri arasında alınacak.

  Yazı kaynağı : www.gazetevatan.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap