Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  sütten üretilen bolca protein içeren kahvaltılık besin

  1 ziyaretçi

  sütten üretilen bolca protein içeren kahvaltılık besin bilgi90'dan bulabilirsiniz

  KAHVALTIDA DAHA FAZLA PROTEİN İÇİN 6 YOL

  KAHVALTIDA DAHA FAZLA PROTEİN İÇİN 6 YOL

  Sabahları kahvaltınızı yapıyor ama saat daha öğleni bulmadan bir şeyler yeme ihtiyacı duyuyorsunuz. Çoğu kişiye tanıdık gelen bu örnekteki başrol oyuncusu eğer sizseniz bu yazım tam da sizin için. Sorun siparişi geç getirdiğine inandığınız garson ya da geciken öğle yemeğinde değil; yeteri kadar protein içermeyen kahvaltı menünüzde olabilir.

  Düşük protein içeren kahvaltı alımından sonraki ikinci ve üçüncü saatler arasında kan şekeri açlık seviyesinin altına düşer ve açlık hissi duymanıza neden olabilir. Uluslararası Obezite Dergisi’nde yayımlanan bir araştırmada, eşit kalori içeren kahvaltı yapan bireyler karşılaştırıldı. Kahvaltıda yüksek protein alanların, daha az protein alanlara oranla öğle yemeğinde yüzde 26 daha az yedikleri görüldü. Yani, proteinli kahvaltılar tok tutuyor.

  Kahvaltı yapmaya vakti olmayanların veya üşenenlerin olduğunu da biliyorum. Bu yüzden sizlerle hem pratik hem de daha fazla protein almanıza yardımcı olacak ve gün içinde tok tutacak önerilerimi paylaşacağım.

  1. Güne sebzeli omletle başlayın

  Biri protein mi dedi? O zaman cevap yumurta! Aminoasit örüntüsü anne sütüne benzeyen tek besin olan yumurtayı pişirirken içine biraz da yeşillik eklemek kahvaltınızı daha keyifli hale getirecektir. Yumurta, kaliteli protein içeriğiyle ve lif zengini sebzelerle de birleşince uzun süre tok kalmanıza yardımcı olacaktır.

  2. Peynirli kahvaltı yapın

  Peynir de kahvaltıda tercih edebileceğiniz protein içeren ve tok tutan besinlerdendir. Eğer kilonuza dikkat ediyor ya da kilo vermeye çalışıyorsanız daha az yağlı peynirleri tercih edebilirsiniz. Klasik kahvaltı sevenler için lor peyniri veya beyaz peynir, ince doğranmış domates, maydanoz, salatalık, zeytinyağı ve keten tohumuyla kahvaltı güne güzel bir başlangıçtır. Değişik tatlar seviyorsanız avokadoyu, krem peynir ve dereotuyla blenderdan geçirip ekmeğinize sürebilirsiniz.

  3. Yulaf ezmesini tercih edin

  Süt veya yoğurtla karıştırabileceğiniz yulaf, size proteinin getireceği tokluk kapılarını sonuna kadar açacaktır. Bu kahvaltıdaki tek sorun lezzet bakımından biraz zayıf kalması olabilir. Çözümü de çok eğlenceli ve basit. Taze çilek, fındık ya da badem gibi eklemelerle kahvaltınızı renklendirebilirsiniz. Üstelik hazırlaması da çok kolay.

  4. Yağlı tohumları tüketin

  Kahvaltıda seçimlerinizin yanına ekleyeceğiniz yağlı tohumlar, protein ve yağ içeriği sayesinde tokluk sürenizin uzamasına yardımcı olacaktır. Vaktiniz yok diye sadece bir muz ya da elma yiyerek evden çıkıyorsanız hızlı acıkma tehlikesiyle karşılaşabilirsiniz. Meyvenizin yanına eklediğiniz, badem, fındık veya ceviz tokluk hissine yardımcı olacaktır.

  5. Süt ve yoğurdu ihmal etmeyin

  Süt veya yoğurtla karışmış taze
  meyveler, tarçın ve yulaf ezmesiyle birleşince hem lezzetli hem de sağlıklı hale geliyor. Süt grubu besinler yüksek protein içeriğiyle uzun süre tok kalmaya yardımcı oluyor. Aceleniz varsa hızlıca hazırlayabileceğiniz ve tüketebileceğiniz bir kahvaltı önerisi.

  6. Farklı besinleri deneyin

  Son zamanlarda adını sıkça duyduğumuz popüler besinlere kahvaltıda bir şans verebilirsiniz. Haşlanmış kinoayı, yulaf ezmesi yerine yoğurt ve meyveyle karıştırabilir, chia tohumunu da bir gece önceden süt veya yoğurdun içinde bekleterek kendinize güzel bir kahvaltı hazırlayabilirsiniz.

  Kinoa ve chia, protein içeren besinlerdir ve tokluk süresinin uzamasına yardımcı olurlar.

  Elbette her besinde olduğu gibi miktarlarına dikkat etmek gerekir. Ortalama 3 yemek kaşığı kinoayı 1 dilim ekmek gibi düşünerek tüketebilirsiniz. Chia tohumunda ise yan etkilerinden kaçınmak amacıyla günlük 2 yemek kaşığından daha fazla
  tüketmemelisiniz.

  Yazı kaynağı : www.milliyet.com.tr

  Protein İçeren Besinler Hangileridir ? Protein Olmazsa Ne Olur ? 

  Son yıllarda Protein İçeren Besinler en çok merak edilen araştırma konuları arasında oldu. Bazen veganlar bazen de ketojenik diyete başlayanlar bu konuyu detaylıca incelediler.Vücudumuzda yapıcı ve onarıcı bir rol üstlenen proteinleri kas erimesi yaşamamak adına günlük olarak almamız gerekir. Bu sebeple protein içeren besinler diyet listelerinin zirvesinde yer alır. 

  Enerji yakımı sırasında karbonhidratlar ve yağlardan sonra gelen proteinleri günlük yaşamımızda karşılaşabileceğimiz doğal yiyeceklerden alabileceğimiz gibi, protein tozu ve barlar gibi hazır yiyeceklerden de alabiliriz. Protein içeren besinlerin en bilinenleri ise kırmızı et ve balık türleridir. Bunun dışında yumurta, peynir, süt ve yoğurt gibi her türlü hayvansal gıdalar protein ile donatılmıştır. Proteinli gıdalar listesine daha detaylı giriş yapmadan gelin protein tüketmezsek ne olur sorusuna yanıt arayalım.

  Protein İçeren Besinler Tüketmezsek NOlur ?

  Protein içeren besinler vejetaryen ve vegan bireylerinde ilgi konusudur çünkü vücudumuz için elzem olan bu aminoasit topluluğu günlük olarak alınmadığı takdirde bazı problemlere sebebiyet verir. Eğer bilinçli bir tüketici iseniz ve sağlıklı yaşamayı misyon edinmiş iseniz protein içeren besinler nelerdir diye çoktan sormuşsunuzdur. Bu araştırmanıza ek olarak, protein içeren besinler tüketmezsek ne olur ve vücudumuzda ne gibi değişimler meydana gelir sorularını biz sizler için9 maddede cevaplayalım.

  1 – Kilo Problemi

  Yetersiz proteinle beslenilmiş ise metabolizma hızı gün geçtikçe azalır ve kilo verememe gibi problemler var olur. Ayrıca metabolizma yavaşlığına bağlı hastalıklar da kişide ortaya çıkmaya başlar.

  2 – Yaraların Yavaş İyileşmesi

  Farz edelim ki ayağınızı kapıya çarptınız ve deriniz soyuldu. Bu ufak görünen yara ise bir türlü iyileşmiyor. İşte bunun sebebi yapıcı ve onarıcı bir görev üstlenen proteinin eksik alınması olabilir.

  3 – Atıksal Keratin Problemleri

  Bilindiği üzere saçımızın ve tırnaklarımızın tamamı keratin bazlı protein atıklarından oluşur. Vücuda günlük alınması gereken dozda protein girmez ise saç telleri ve tırnaklar giderek incelmeye başlar. Hatta zaman zaman tırnak mantarı bile gözlemlenebilir.

  4 – Kas Problemleri ve Eklem Ağrıları

  Proteinler kaslarımızdaki dokularda ihtiyaç durumunda kullanılmak üzere depolanır ve proteinlerin eksikliği hissedildiği an bu depodaki parçalanmış aminoasitler devreye girer. bir müddet sonra boşalacak olan depo ise kendisini kas erimesi, kas ağrısı ve eklem ağrısı olarak gösterir.

  5 – Şişkinlik

  Vücutta proteinsizlik yaşandığı takdirde uzuvlarda şişkinlik görülebilir. Bu şişkinlik ise halk arasında ödem olarak bilinir.

  6 – Düşük Tansiyon ve Nabız

  Protein miktarının azalması kan basıncının düşüşü ile doğru orantılıdır yani, proteinin eksik olması kanın damarlara yaptığı basınç oranı azaltır ve bu da düşük tansiyon olarak adlandırılır. Düşük tansiyona bağlı bir şekilde düşük nabız problemi görmekte olasıdır.

  7 – Besin Emilimi Problemi

  Protein alımının azlığına bağlı olarak besin emilimi sırasında bazı aksaklıklara şahit olunur. Kalsiyum, çinko, demir ve niyasin gibi gerekli maddeler kana karışmadan, idrar yolu ile atılır.

  8 – Anemi

  Anemi protein eksikliğine bağlı en tehlikeli hastalıktır. Protein yetersizliğinden kaynaklanan b12 vitamini eksikliği ve folik asit üretimi, anemi denilen kan hastalığını tetikleyicisi olabilir.

  9 – Karaciğer Hastalıkları

  Hormonlarımızın işlevsel çalışmasını sağlayan karaciğerimiz ve safra sıvımız, protein alınmadığı takdirde zararlı yağları çözemez. Vücut dışına atılamayan bu zararlı yağlar, karaciğerde ileriye dönük kanser hücreleri olarak depolanır.

  Protein İçeren Sebzeler ve Meyveler Nelerdir ?

  Protein içeren besinler listesi araştırıldığında ilk sırada hayvansal gıdalar gelir. Bu, hayvansal gıda tüketmeyen veganlar protein alamaz demek değildir. Zira protein günlük hayatımızda neredeyse elimizi attığımız bütün yiyeceklerde olabilir. Protein içeren besinler hangileridir sorusuna, sebzeler ve meyveler açısından bakacak olursak, listemiz şu şekilde oluşur.

  Elbette protein İçeren besinler bu kadar değildir. Fakat bu listedekiler en bilindi ve ulaşılması en kolay protein içeren besinlerdir.

  Protein İçeren Baklagiller Nelerdir ?

  Tarım ülkesi olarak anılan Türkiye’de protein ihtiyacı, et fiyatları da düşünüldüğünde, baklagiller ile giderilir. Peki protein içeren yiyecekler nelerdir? Elbette ki besinler arasında protein oranı bakımından oldukça zengin olan baklagiller ailesi, akla ilk gelen ve fazla protein içeren besinlerdendir. Besin değeri bakımından da bir hayli nitelikli olan baklagiller aynı zamanda sağlık açısından da vücut için oldukça önemlidir. Gelin bu zengin protein kaynaklarını tek tek listeleyelim.

  Protein İçeren Kuruyemişler Nelerdir ?

  Kuruyemişler ne bir meyve ne de toprakta yetişen bir sebze; onlar bir ağacın tohumu. Peki bu kadar doğal olan bu yemişler zararlı olabilir mi? Evet, doğru oranda yenilmediği takdirde, vücuda fazla alınan kuruyemişler zarara sebep olabilir. Ancak doğru oranda yediğiniz kuru yemişlerle günlük protein ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Gelin protein içeren yemişler nelermiş öğrenelim.

  Proteinli Yemekler Nelerdir ?

  Doktorlara göre proteinli ürünler hemen hemen her öğünde bulundurulmalıdır fakat ben her öğün ne yiyeceğimi nasıl düşüneyim diyebilirsiniz. Bizler size kolaylık sağlamak adına protein ağırlıklı yemeklerle 3 öğün tarifi hazırladık. Siz müsaitlik durumunuza göre protein içeren besinlerden oluşmuş öğünleri yazılanları değiştirerek elde edebilirsiniz.

  Sabah

  Öğle

  Akşam 

  Ayrıca yüksek oranda protein içeren besinler de bulunmaktadır. Hatta bazı besinlerin içeriğinde tamamen protein bulunmaktadır. Peki bu besinler nelerdir? Bu besinleri öğrenmek için neredeyse tamamı saf protein olan 10 yiyecek, başlıklı yazıyı okuyabilirsiniz.

  Hangi Yiyeceklerde Protein Yoktur ?

  Hangi yiyeceklerde protein yoktur sorusunun cevabını vermek hayli zordur. Doğal olan neye elinizi atsanız eser miktarda olsa dahi protein bulabilirsiniz. Zaman zaman piyasaya çıkan, doğal etiketi adı altında satılan ürünler,protein içeren besinler ve kalorileri düşünülerek üretilmiş olan endüstriyel ürünlerdir. Bu gıdalar protein tozu katılarak hazırlanmış olup, kullanan kişiye pek bir fayda sağlamazlar. Endüstriyel ürünler dışında maydanoz, kıvırcık, dere otu ve tere gibi yeşilliklerde, domates ve salatalıkta, yeşil kabakta ve yeşil biberde protein bulunmaz.Ek olarak narenciyelerde de protein aramak yanlış olur.  

  Bebekler İçin Protein İçeren Besinler Nelerdir ?

  Tıpkı yetişkinler gibi bebekler de gelişip büyümek için proteine ihtiyaç duyarlar. Kemik suyu ile yapılmış bir çorba bir yetişkinin protein ihtiyacını ne kadar karşılıyorsa, bebeklerinkini de o kadar karşılar. Fakat bebekler yetişkinlere nazaran daha çok proteine ihtiyaç duyarlar.

  Günün en önemli öğünü her insan için kahvaltıdır ve kahvaltıya bolca protein eklenerek başlanmalıdır. Bebekler için de öyle. Protein içeren besinler kahvaltı öğününe, 3 yaş sonrası bebekler için nasıl eklenir konusunu aşağıdaki tarif ile öğrenebilirsiniz.

  Proteinli Bebek Kahvaltısı Tarifi

  Gelişimin doğum sonrası dönemde en hızlı olduğu dönem olan bebeklikte beslenmenin oldukça önemli yeri vardır. Bu dönemde gelişim hızlı olduğu için vücudun doğru, düzenli ve yeterli beslenmesi bebek gelişimi için son derece önemi vardır. Dolayısıyla ebeveynlerin bu konuya ayrı bir önem göstermesi gerekmektedir.

  Beslenme konusunda da gelişime en çok katkıyı proteinli besinler sağlamaktadır. Bu nedenle ağırlıklı olarak protein ağırlıklı bir beslenmeyi ebeveynlerin uygulaması gerekmektedir. Burada bebek için proteinli kahvaltı tarifini verdik. Yine de bir uzmana danışıp çocuğunuz için en uygun tarifi almanız sağlık açısından daha yerinde olacaktır.

  Bebeğiniz için iyi bir protein kaynağı olacak kahvaltı için tarifimiz şu şekildedir;

  Malzemeler

  Hazırlanışı 

  İlginizi Çekebilir: Günün başlangıç öğünü olması nedeniyle, öğünler içerisinde kahvaltının önemli bir yeri vardır. Bununla beraber kahvaltıda bol protein olması da oldukça önemlidir. Eğer sizde sağlıklı bir yaşam istiyorsanız kahvaltı öğünlerinize dikkat etmeli ve bu öğünlerde bol protein bulundurmalısınız. Bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız, yüksek proteinli kahvaltı önerileri, başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz. İyi okumalar😊

  Yazı kaynağı : modaozeti.com

  Kahvaltı İçin 5 Farklı Yüksek Protein İçeren Besin

  Protein ve Güç Deposu En İyi 11 Pratik Kahvaltı Önerisi

  Protein ve Güç Deposu En İyi 11 Pratik Kahvaltı Önerisi

  Güne İyi Başlamak İsteyenler İçin Bol Proteinli Kahvaltı Çeşitleri

  Kahvaltı, gününüzün nasıl geçeceğinin ilk belirtisidir. Güne enerjiyle başlamak adına kahvaltı son derece önemli bir husustur. Kahvaltınız bu konuda oldukça donanımlı olmalı. Zira her kahvaltı güne enerjik başlamaya yeterli değildir. Güne enerjik başlangıç için iyi bir kahvaltının içeriği bol proteinli olmalıdır. Gece tamamen boşalan enerji depolarınızı protein kaynaklı bir sabah kahvaltısı ile tekrardan doldurmalısınız. Bunun için sizlere kahvaltınızda bulunması gereken protein kaynağı besinleri sıraladık.

  İşte en iyi 11 protein deposu kahvaltı önerisi:

  1. Tarçınlı, Yoğurtlu Fransız Tostu

  Proteinli Kahvaltı Önerileri

  Fransız tostu sabahları güne proteinli bir kahvaltı ile başlamak için gerçekten iyi bir tercih olacaktır. Bu kahvaltı sayesinde 28 gr protein alacaksınız ve tüm gün tok kalabileceksiniz.

  Protein bakımında zengin olan Fransız tostunun yapımında ilk olarak çırpılmış yumurtaya batırarak bir dilim tam tahıllı ekmeği ıslatın. Yapışmayan bir tavada hafifçe kızarana kadar ekmeğin her iki yanını da pişirin. Aynı zamanda üzerine baharatları ekleyin ve 4/3’ünü yoğurtla kapatabilirsiniz.

  2. Akdeniz Kahvaltısı

  Proteinli Kahvaltı Önerileri

  Diyet yapan okurlarımız için protein bakımından en etkili sabah kahvaltılarından bir tanesi de Akdeniz Kahvaltısı’dır. Bu diyet yemeğimiz kanser ve kalp hastalıklarının azaltılmasın etkilidir.

  Protein bakımından zengin olan Akdeniz Kahvaltısı’nın yapımında ilk olarak bir tam yumurtayı dört yumurtanın beyazı ile hafifçe çırpın ve tamamen pişinceye kadar yapışmaz bir tavada pişirin. Sonrasında ise bir kap içerisinde bir çay bardağı az yağlı peynir ve birazcık fincan ıspanağı da karıştırıp pişirdiğiniz yumurtanın üzerine ekleyin.

  3. Cevizli Yoğurt Kasesi

  Proteinli Kahvaltı Önerileri

  Ceviz içerisinde oldukça sağlıklı bir oranda Omega- 3 bulundurur. Sabah kahvaltılarında tüketilen cevizli yoğurt kasesi, diyet yapan okurlarımızın kesinlikle tüketmesi gereken bir besin türüdür. Sabahları protein alımında oldukça etkili olan cevizli yoğurt kasesinin yapımında sadece 3/4 fincan sade az yağlı ev yoğurdunu 7 tane doğranmış ceviz ve iki çorba kaşığı buğday tohumu ile karıştırın. Doğal tat eklemek için de taze ahududu veya herhangi bir mevsim meyvesi de ekleyebilirsiniz. 250 kalori ve 25 gram protein içerir.

  4. Kivili ve Yoğurtlu Kahvaltı Kasesi

  Proteinli Kahvaltı Önerileri

  Kivinin ve yoğurdun içerisinde bulunan proteinler mükemmel bir denge oluşturmaktadır. Sabahları tüketilen bu besin sayesinde proteini en iyi şekilde vücuda alıp gün içerisinde sağlam ve tok kalabilirsiniz. Kivili ve yoğurtlu bu sağlıklı besini kahvaltıda tüketmek için üç tane kiviyi bir kase ev yoğurdunun içine dilimleyin. İçine buğday tohumu veya chia tohumu da katın ve tadını çıkarın. 276 kalori ve 25 gram protein içeriyor.

  5. Peynirli Sebzeli Omlet

  Proteinli Kahvaltı Önerileri

  Sabah kahvaltılarının olmazsa olmazı yumurta, güne enerjik başlamanız için son derece ideal bir besindir. Sabah kahvaltılarınızda tüketeceğiniz omletinize peynir ve sebze de ekleyip hem muazzam bir lezzete dönüştürebilir hem de vücudunuz için gerekli olan her şeyi alabilirsiniz.

  6. Tost ya da Sandviç

  Proteinli Kahvaltı Önerileri

  Sabahları özellikle tükettiğimiz tost ve sandviçleri tam buğdaylı ekmekle hazırlamaya ne dersiniz. Tam buğday ekmekte bulunan protein ve vitaminlerle beraber içerisine bol miktarlarda proteinli besinler ilave edebilirsiniz. Bu kahvaltılık tam da ağzınıza ve bedeninize sağlık olacak.

  7. Smoothie

  Proteinli Kahvaltı Önerileri

  Süt ya da yoğurtla hazırlanan bir smoothie, protein ihtiyacınız için son derece idealdir. 1.5 litre süt ve yoğurtla hazırlanan bu içeceğin içerisine zevkinize göre takviyeler yapabilirsiniz. Bol vitamin ve yüksek protein ile smoothie, günlük enerjinizi fulleyecek. Son olarak içerisine yoğurt yerine kefir de koyabilirsiniz.

  8. Yulaf Lapası

  Proteinli Kahvaltı Önerileri

  Yulaf ezmesi bilindiği üzere bir protein ve lif deposudur. Günlük protein ihtiyacınızın büyük bir kısmını alabileceğiniz yulaf lapasını süt ile pişirerek hızlıca hazırlayıp tüketebilirsiniz. Ayrıca 1 avuç badem, fındık, ceviz içi ve yaban mersini ile hem lezzetini hem de besin değerlerini artırabilirsiniz.

  9. Ricotta Peyniri ve Şeftalili Waffle

  Proteinli Kahvaltı Önerileri

  Ricotta peyniri, protein ve kalsiyum kaynağıdır. Zengin içeriğe sahip bu waffle şöyle hazırlanır:

  Tam tahıllı waffle’ın üzerine yarım yağlı ve yarım su bardağı ricottayı sürün. Ardından üzerine 1 adet dilimlenmiş şeftali koyun.
  Eğer şeftali mevsimi değilse ananas ekleyebilirsiniz.

  10. Kinoa ile Yoğurt Parfe

  Proteinli Kahvaltı Önerileri

  Artık ülkemizde de satılan kinoa, zengin bir protein kaynağıdır. Sabah kahvaltılarınız için oldukça önemli olan bu kionayı pişmiş şekilde yağsız yoğurt, doğranmış elma ve tarçınla birlikte tüketildiğinde gün içerisinde bitmeyen bir enerjiye sahip olacaksınız.

  11. Meyveli Yoğurt

  Proteinli Kahvaltı Önerileri

  Kahvaltılarda yağsız yoğurdun tüketilmesi uzmanlar tarafından sürekli öneriliyor. İçerisinde bulunan zengin kalsiyum ve protein ile vücut için son derece önemlidir. Yoğurdun içerisine koyacağınız meyvelerle de hem tatlandırın, hem vitamin ve minerallerini artırın.

  Takviye Edici Protein Ürünleri

  Özellikle sporcular için protein desteği oldukça önemlidir. Sabah kahvaltıları ve günlük öğünlerde alınması gereken protein oranları vücut gelişimini hızlandırır. İçeriğimizde yer alan kahvaltılık ürünlerin yanı sıra gerekli olan protein miktarını takviye ürünlerle de temin edebilirsiniz. Sporcuların kullandığı protein ürünlerini incelemek veya satın almak için buraya tıklayınız.

  1. Ronic Ultimate Whey Protein Tozu

  Takviye Edici Protein Ürünleri

  Her porsiyonun en az 25 g protein barındıran Ronic Ultimate Whey protein tozu yüksek protein değerinin yanı sıra oldukça düşük yağ ve karbonhidrat sunmaktadır. Özellikle fitness sporcularının sıklıkla tercih ettiği bu ürün Kas oluşumu ve enerji üretilmesi için kullanılan bir üründür. Uzun süreli kullanımda Ronic Whey protein tozu ihtiyacınız olan protein takviyesini vücudunuz için sağlayacaktır.

  2. Hardline Whey 3 Matrix Protein Tozu

  Takviye Edici Protein Ürünleri

  Yenilenen formülüyle dikkat çeken Hardline Whey 3 Matric içerisinde porsiyon başına 24.1 gram protein takviyesi sunmaktadır. Ayrıca bu ürünün içerisinde kreatin ve b6 vitamini barındırmaktadır. Sporcular için ve protein takviyesine ihtiyaç duyanlar için önerdiğimiz bu ürün düşük yağ ve karbonhidrat oranıyla sağlıklı bir takviye olduğunu gösteriyor.

  3. Bigjoy Sports Big whey Classic Whey Protein Tozu

  Takviye Edici Protein Ürünleri

  İçerdiği enzimler sayesinde emilimi arttıran ve porsiyon başı alınana protein miktarını en üste çıkaran bu ürün içerisinbde BCAA ve glutamin barındırmaktadır. İçerdiği aminoasit sayesinde kısa sürede yıpranmış kasları destekleyen Bigjoy protein tozu bu sayede kısa sürde kasları tamir ederek güçlenmesini ve gelişmesini sağlar. Bigjoy protein tozunun muz, çilek ve çikolata aromalı çeşitleri bulunmaktadır.

  4. Optimum Nutrition Gold Standard Whey Protein Tozu

  Takviye Edici Protein Ürünleri

  Günlük protein alımı ve enerji üretiminde en yüksek sonuç veren protein tozlarından biri olan Optimum Gold Protein Tozu kasların güçlenmesini ve yeniden oluşumunu hızlandırır. Fitness koçlarının önerdiği bu ürün gün içerisinde bir veya iki ölçek alınarak vücudumuzun ihtiyacı olan protein oranını fazlasıyla karşılamaktadır.

  5. Herbalife Pro-Boost Yüksek Proteinli İçecek Tozu

  Takviye Edici Protein Ürünleri

  Kilo almak veya kilo vermek isteyenlerin en çok tercih ettiği marka olan Herbalife sağlık dolu doğal karışımları ile dikkat çekiyor. Protein tozu olarak bizlere sunduğu bu ürünün içerisinde de yine doğal bileşenlerden oluşan bezelye ve süt proteinleri yer alıyor. Günlük protein alımını dengeleyen ve takviye eden bu ürünün her bir ölçeğinde 5 gram protein desteği vardır.

  Yazı kaynağı : www.neoldu.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap