Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  sürücü belgesi randevusu

  1 ziyaretçi

  sürücü belgesi randevusu bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Sürücü Belgesi Başvuru Randevusu

  Ehliyet Randevusu Nasıl Alınır?

  Ehliyet Randevusu Nasıl Alınır?

  NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜ EHLİYET RANDEVU ALMA SİSTEMİ

  ehliyet randevu

  NOT: Sürücü belgeleri artık Nüfus Müdürlüklerince verilecektir! 

  Türkiye genelinde BÜTÜN RANDEVULAR alt kısımda verdiğimiz linkten alınacaktır. Başvurunun ilk aşamasında “Başvuru Türü” olarak “Kendi adıma” ve ya “Aile randevusu” aile randevusu seçtikten sonra İL seçmeniz gerekiyor. İL seçtikten sonra randevu veren Nüfus Müdürlüklerinden size uygun olan müdürlük seçilmelidir.

  Üst kısımda anlatılan işlemler yapıldıktan sonra TC Kimlik No, Ad, Soyad ve Güvenlik kodunu doğrulayınız. Bir sonraki aşamada doğum tarihi bilgileriyle kontrol yapılacaktır. Doğum tarihi bilgilerinizi gün ay yıl olarak giriniz. Bu işlemlerinde devamında bir tane güvenlik sorusu da sorulacaktır. Örneğin “Babasının babasının isminin ilk harfi”, “babanızın isminin ilk harfi”, “Eşinizin isminin 2. harfi”  gibi.

  Bu işlemlerin ardından açılan ekranda ekranda cep telefonu numarası, mail adresini girmeniz ve randevuyu onaylamanız gerekecek.

  Bunun yanında Nüfus müdürlüğü sayfası üzerinde ehliyet randevu sorgulama yaparak randevunuzun doğru olduğunu teyit edebilirsiniz. Mail ve telefon bilgilerinizi hatasız girmeniz gerekmektedir. Önemle duyurulur

  ÖNEMLİ UYARILAR:

  Randevu seçenekleri olarak:
  Kendi adınıza, babanızın adına, anneniz adına, kardeşiniz adına, eşiniz adına, oğlunuz adına, kızınız adına ve vasisi olduğunuz birey adına randevu alabilirsiniz.

  Randevuyu alacak kişi toplam 6 aile bireyi için randevu alabilmektedir.

  Ehliyet için randevu alanlar T.C.Kimlik Kartı randevusu da alabiliyor bunun için istediğiniz kişilerin yanında bulunan kutucuğu işaretleyiniz.

  EHLİYET RANDEVU NASIL İPTAL EDİLİR?

  Ehliyet randevu iptal etmek için ise altta verdiğimiz link ile gittiğiniz sistemde TC kimlik no, Ad soyad, Güvenlik kodunu  giriniz. Girdikten sonra altta “iptal” yazan butona tıklarsanız randevunuz iptal edilir.

  Ehliyet randevu iptal

  Eğer randevu aldıysanız gitmeniz gerekir. Eğer nüfus müdürlüğüne gidemiyecekseniz randevunuzu iptal ediniz.

  EHLİYET İÇİN GEREKLİ BELGELER (İLK MÜRACAAT)

  1) Sürücü Belgesi Dosyası

  2) Nüfus cüzdanı, Pasaport veya Avukatlık Kimliği

  3) Motorlu Taşıt Sürücü Sertifikası

  4) Sürücü Sağlık Raporu

  5) Sürücü belgesi harcı, sürücü belgesi değerli kağıt bedeli ve sürücü belgesi hizmet (vakıf payı) bedelinin vergi dairelerine veya anlaşmalı bankalara yatırıldığına dair makbuz

  6) 1 adet fotoğraf (5×6 ebatında arka fon beyaz olacak şekilde biometrik bir vesikalik fotoğraf)

  7) Kan Grubunu belirtir belge veya yazılı beyan

  EHLİYET YENİLEME/DEĞİŞTİRME İÇİN GEREKLİ BELGELER

  1) Eski sürücü belgesi

  2) Nüfus cüzdanı, Pasaport veya Avukatlık Kimliği

  3) Sürücü sağlık raporu

  4) 15 TL (13 TL değerli kağıt bedeli, 2 TL vakıf payı) bedelinin vergi dairelerine veya bankalara yatırıldığına dair makbuz

  5) 1 adet fotoğraf (5×6 ebadında arka fon beyaz olacak şekilde biyometrik bir vesikalık fotoğraf)

  6) Kan grubunu belirtir belge veya yazılı beyan.

  YIPRANMADAN VE KAYIPTAN DOLAYI EHLİYET YENİLEME

  1) Eski sürücü belgesi

  2) Nüfus cüzdanı, Pasaport veya Avukatlık Kimliği

  3) Sürücü sağlık raporu

  4) 15 TL (13 TL değerli kağıt bedeli, 2 TL vakıf payı) bedelinin vergi dairelerine veya bankalara yatırıldığına dair makbuz

  5) 1 adet fotoğraf (5×6 ebadında arka fon beyaz olacak şekilde biyometrik bir vesikalık fotoğraf)

  6) Kan grubunu belirtir belge veya yazılı beyan.

  ***Ehliyetini çaldıranların ve kayıp edenlerin en yakın trafik tescil şubesine başvuru yaparak kayıp veya çalıntı beyanı vermesi gerekmektedir. Bu şekilde sisteme zayi kaydı işlenmektedir. İhmal etmeyiniz. Ayrıca kayıp ilanı vermenize gerek yok.

  FARK İŞLEMLERİ(Herhangi bir sınıf sürücü belgesi olanlar) 

  Sürücü belgesi dosyası hariç, ilk defa sürücü belgesi verilmesi müracaatında istenilen belgeler fark işlemlerinde de istenir.

  İLK DEFA EHLİYET ALACAKLARIN BİLMESİ GEREKENLER

  Ehliyet alabilmeniz için teorik sınav ve sonrasında gerçekleştirilen direksiyon sınavını başarıyla tamamlamanız gerekiyor.

  Direksiyon sınavından başarılı olduktan sonra sertifikalar, bağlı bulunduğunuz ilçeye  onay için gönderiliyor. Kursun ve ilçenin yoğunluğuna göre sertifikalar 1 veya 2 haftada çıkıyor.
  Sürücü kursundan alacağınız ehliyet sertifikasını, ehliyet belgesi gibi kullanamazsınız. Sertifikayı, sürücü belgesine dönüştürmeniz gerekiyor.

  Ehliyet sertifikasını, 2 yıl içinde ehliyet belgesine dönüştürmezseniz geçerliliğini yitirir. Bunun yanında sağlık raporlarının geçerlilik süresi 1 yıl olduğu için, çok beklerseniz raporu da yenilemeniz gerekebilir.

  Randevu almadan harç ücretlerini ödemeniz gerekiyor. Ödemeler bankalar aracılığıyla yapılmaktadır.Ehliyetinizi istediğiniz ilden veya ilçeden alabilirsiniz. (ASBİS sistemi) Diyelim bir ilde öğrencisiniz, fakat başka bir ilde ikamet ediyorsunuz isterseniz öğrencilik yaptığınız ilden, isterseniz ikamet ettiğiniz ilden ehliyetinizi alabilirsiniz.

  Randevulara şahsen gidilir. Randevularda parmak izi alınmaktadır. Bir kişi bir başka kişi adına ehliyet için başvuruda bulanamaz.

  Bayanlar için soy isim değişikliği mevcut ise evlenmede evlilik cüzdanı, boşanmada mahkeme kararı ya da nüfus müdürlüğünden açıklamalı nüfus kayıt örneği

  TÜRKİYE GENELİ EHLİYET RANDEVU SİSTEMİ
  Adana, Adıyaman, Afyon, Ağrı, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum,Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep,Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Isparta, Mersin, İstanbul, İzmir, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Kahramanmaraş, Mardin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Siirt, Sinop, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Uşak, Van, Yozgat, Zonguldak, Aksaray, Bayburt, Karaman, Kırıkkale, Batman, Şırnak, Bartın, Ardahan, Iğdır, Yalova, Karabük, Kilis, Osmaniye, Düzce

  randevu.nvi.gov.tr

  YILINDA EHLİYET YENİLEME VE DEĞİŞİM YAPACAKLAR NE KADAR HARÇ ÜCRETİ ÖDER?

  Sürücü belgesi değerli kağıt bedeli ve hizmet bedeli (13 TL + 2 TL) olmak üzere toplam 15 TL’dir.

  Yazı kaynağı : www.suvarisurucukursu.com

  2022 Yeni Ehliyet Randevu Alma, Nüfus Müdürlüğü Randevu Sistemi

  NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜ EHLİYET RANDEVU ALMA SİSTEMİ

  ehliyet randevu

  Türkiye genelinde BÜTÜN RANDEVULAR alt kısımda verdiğimiz linkten alınacaktır. Başvurunun ilk aşamasında "Başvuru Türü" olarak "Sürücü Belgesi" seçeneğini seçiniz. 

  Devamında Ad, Soyad, T.C Kimlik No, Doğum tarihi bilgilerini giriniz ve Güvenlik kodunu doğrulayınız.

  Açılan ekran üzerinden İL ve İlçe seçmeniz gerekiyor. İlçe Nüfus Müdürlüklerinden size uygun olanını seçmelisiniz. Bu seçimden sonra en yakın tarihli randevu listelenecektir. Dilerseniz randevuya aile bireylerini de ekleyebilirsiniz(Aile bireyleri ekranda görüntülenecektir). Kişi ekleme işlemlerinin ardından randevu tarihini ve saatini değiştirebilirsiniz.

  Tüm işlemler tamamlandığında beyan ettiğiniz cep telefonu numarasına onay kodu gönderilecek. Bu onay kodunu randevu sistemine girildikten sonra işlem tamamlanacaktır.

  Nüfus müdürlüğü sayfası üzerinde ehliyet randevu sorgulama yaparak randevunuzun doğru olduğunu teyit edebilirsiniz. Randevu iptalini de aynı ekran üzerinden yapabilirsiniz. Cep telefonu bilginizi hatasız girmeniz gerekmektedir. 

  ÖNEMLİ UYARILAR:

  Randevu seçenekleri olarak:
  Kendi adınıza, babanızın adına, anneniz adına, eşiniz adına, oğlunuz adına, kızınız adına ve vasisi olduğunuz birey adına randevu alabilirsiniz. Yani randevuya ailecek gidebilirsiniz.

  Bu sistem üzerinden T.C.Kimlik Kartı randevusu da alınabiliyor. 

  Ehliyet Yenileme İşlemleri Hakkında Detaylar Burada:

  Ehliyet yenileme hakkında bilmeniz gerekenler için tıklayınız.

  Ehliyet randevu iptal etmek için ise altta verdiğimiz link ile gittiğiniz sistemde TC kimlik no, Ad soyad, Doğum tarihi ve Güvenlik kodunu  giriniz. Girdikten sonra altta "iptal" yazan butona tıklarsanız randevunuz iptal edilir.

  Ehliyet randevu iptal

  Eğer randevu aldıysanız gitmeniz gerekir. Eğer nüfus müdürlüğüne gidemiyecekseniz randevunuzu iptal ediniz. 

  OKUMANIZ GEREKEN DİĞER YAZILAR:

  EHLİYET HARÇ ÜCRETLERİ 2022

  HARÇ ÜCRETLERİ HANGİ BANKAYA YATIRILIR?

  YENİ EHLİYET SINIFLARI NELERDİR?

  EHLİYET KARGO TAKİBİ NASIL YAPILIR?

  1) Nüfus cüzdanı veya kimlik kartı

  2) Sürücü Sertifikası (Elektronik ortamda sistemden kontrol edilmektedir.)

  3) Sürücü Sağlık Raporu

  4) Sürücü belgesi harcı, sürücü belgesi değerli kağıt bedeli ve sürücü belgesi hizmet (vakıf payı) anlaşmalı bankalara yatırılması

  5) 1 adet biyometrik fotoğraf (Son 6 ay içerisinde çekilmiş olmalıdır.)

  6) Kan grubu kartı (sağlık raporunda yer almıyorsa)

  7) Adli Sicil Belgesi (Elektronik ortamda sistemden kontrol edilmektedir.)

  1) Eski sürücü belgesi

  2) Nüfus cüzdanı veya kimlik kartı

  3) Sürücü sağlık raporu

  4) Eski tip sürücü belgesi yenileme işleminde 13 TL değerli kağıt bedeli ve 2 TL vakıf payının yatırılması, yeni tip sürücü belgesi yenileme işleminde ise 280 TL değerli kağıt bedeli ve 65 TL vakıf payının yatırılması

  5) 1 adet biyometrik fotoğraf(Son 6 ay içerisinde çekilmiş olmalıdır.)

  6) Kan grubu kartı (sağlık raporunda yer almıyorsa)

  7) Adli Sicil Belgesi (Elektronik ortamda sistemden kontrol edilmektedir.)

  1) Eski sürücü belgesi

  2) Nüfus cüzdanı veya kimlik kartı

  3) Sürücü sağlık raporu

  4) Eski tip sürücü belgesi kaybında 13 TL değerli kağıt bedeli ve 2 TL vakıf payının yatırılması, yeni tip sürücü belgesi kaybında ise 280 TL değerli kağıt bedeli ve 65 TL vakıf payının yatırılması

  5) 1 adet biyometrik fotoğraf(Son 6 ay içerisinde çekilmiş olmalıdır.)

  6) Kan grubu kartı (sağlık raporunda yer almıyorsa)

  7) Adli Sicil Belgesi (Elektronik ortamda sistemden kontrol edilmektedir.)

  FARK İŞLEMLERİ(Herhangi bir sınıf sürücü belgesi olanlar) 

  İlk defa sürücü belgesi verilmesi müracaatında istenilen belgeler fark işlemlerinde de istenir.

  İLK DEFA EHLİYET ALACAKLARIN BİLMESİ GEREKENLER

  Ehliyet alabilmeniz için teorik sınav ve sonrasında gerçekleştirilen direksiyon sınavını başarıyla tamamlamanız gerekiyor.

  Direksiyon sınavından başarılı olduktan sonra sertifikalar, bağlı bulunduğunuz ilçeye  onay için gönderiliyor. Kursun ve ilçenin yoğunluğuna göre sertifikalar 1 veya 2 haftada çıkıyor. 

  Sürücü kursundan alacağınız ehliyet sertifikasını, ehliyet belgesi gibi kullanamazsınız. Sertifikayı, sürücü belgesine dönüştürmeniz gerekiyor.

  Ehliyet sertifikasını, 2 yıl içinde ehliyet belgesine dönüştürmezseniz geçerliliğini yitirir. Bunun yanında sağlık raporlarının geçerlilik süresi 1 yıl olduğu için, çok beklerseniz raporu da yenilemeniz gerekebilir.

  Randevu almadan harç ücretlerini ödemeniz gerekiyor. Ödemeler bankalar aracılığıyla yapılmaktadır. Ehliyetinizi istediğiniz ilden veya ilçeden alabilirsiniz. (ASBİS sistemi) Diyelim bir ilde öğrencisiniz, fakat başka bir ilde ikamet ediyorsunuz isterseniz öğrencilik yaptığınız ilden, isterseniz ikamet ettiğiniz ilden ehliyetinizi alabilirsiniz.

  Randevulara şahsen gidilir. Randevularda parmak izi, biyometrik veri ve imza alınmaktadır. 

  TÜRKİYE GENELİ EHLİYET RANDEVU SİSTEMİ

  Adana, Adıyaman, Afyon, Ağrı, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum,Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep,Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Isparta, Mersin, İstanbul, İzmir, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Kahramanmaraş, Mardin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Siirt, Sinop, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Uşak, Van, Yozgat, Zonguldak, Aksaray, Bayburt, Karaman, Kırıkkale, Batman, Şırnak, Bartın, Ardahan, Iğdır, Yalova, Karabük, Kilis, Osmaniye, Düzce

  randevu.nvi.gov.tr 

  2022 YILINDA EHLİYET YENİLEME VE DEĞİŞİM YAPACAKLAR NE KADAR HARÇ ÜCRETİ ÖDER?

  Sürücü belgesi değerli kağıt bedeli ve hizmet bedeli (13 TL + 2 TL) olmak üzere toplam 15 TL'dir.

  Yazı kaynağı : ehliyetsinavihazirlik.com

  Ehliyet Randevusu Nasıl Alınır?

  Ehliyet Randevusu Nasıl Alınır?

  Ehliyet almak için öncelikle online olarak randevu almak gerekiyor. Online randevu için izlenmesi gereken adımlar ise şu şekilde:

  Ehliyet Ücretleri Nereye Yatırılıyor?

  Ehliyet başvurusu için yatırılması gereken ücreti; 

  Ödemenin yapıldığına dair dekontun randevu gününde yanınızda bulunması istenir.

  Ehliyet Harç Ücreti 2022

  İlk kez ehliyet alacaklar için ehliyet harç ücreti 

  Yenileme Yapacaklar İçin Ehliyet Harç Ücreti

  Ehliyet yenileme ücreti ehliyetin alınma tarihine göre değişir. Buna göre 2016 yılı öncesinde alınan ehliyetler için yenileme ücreti 15 TL iken, 2016 yılı sonrası yenileyenlerin, kaybedenlerin, çaldıranların 340 TL harç ücreti ödenmesi gerekir.
   

  Nüfus Müdürlüğü Ehliyet Randevusu İçin Gerekli Belgeler

  Millî Eğitim Bakanlığı’nın yapmış olduğu yazılı ve direksiyon sınavlarına girerek başarılı olduysanız online ehliyet randevunuzu aldıktan sonra aşağıdaki belgeleri hazırlamanız gerekir.

  Eski Sürücü Belgesi Yenileme ve Kayıp/Çalıntı İçin Gerekli Belgeler

  Ehliyet İçin Sağlık Raporu Nereden Alınır?

  Sürücü belgesi/ehliyet için sağlık raporunun alınabilmesi için iç hastalıkları (dahiliye) ve göz doktorunun muayene etmesi gerekiyor. Bunun için ehliyet için sağlık raporları doğrudan sağlık ocağından alınamıyor. Sağlık ocağına gidilmesi durumunda devlet hastanelerine sevk işlemi yapılıyor. (İstisnai bir durum olarak bazı aile hekimleri göz muayenelerini de kendileri yaparak doğrudan sağlık raporunu da verebiliyor.) Sağlık ocakları dışında, tüm devlet hastanelerin ve dahiliye ile göz doktoru bulunan tüm özel sağlık kuruluşlarından ehliyet için sağlık raporu alınabiliyor. 

  Ehliyet Randevusu Onayı

  Online ehliyet başvurunuzu Nüfus Müdürlüğünün internet sitesi üzerinden yapabilirsiniz. Randevu almak için, yukarıdaki işlemleri sırasıyla tamamladıktan sonra sistem tarafından mail adresinize gönderilen onay linkine tıklayın. Bu aşamadan sonra tarih ve saat seçimi yaparak randevunuzu oluşturabilirsiniz.  
   

  Yazı kaynağı : www.koalay.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap