Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  süleymancılar kime oy verecek 2023

  1 ziyaretçi

  süleymancılar kime oy verecek 2023 bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Süleymancılar Kılıçdaroğlu’na mı oy verecek? Süleymancılar lideri kim?

  Süleymancılar Kılıçdaroğlu’na mı oy verecek? Süleymancılar lideri kim?

  14 Mayıs’ın yaklaşmasıyla, daha önceki seçimlerde olduğu gibi yine sivil toplum kuruluşları ile dini yapılanmalardan adaylara destek açıklamaları geliyor. Kimi STK’lar, yapılanmalar, cemaat ve tarikatlar açıklama yaparak, safını belli edebiliyor.

  SÜLEYMANCILAR KİME OY VERECEK?

  Sosyal medyada Süleymancıların Kılıçdaroğlu’nu destekleme kararı aldığı ileri sürüldü. İddianın kaynağı bilinmezken, insanlar internette Süleymancılar Kılıçdaroğlu’na mı oy verecek, Süleymancılar lideri kim sorularının cevabını arıyor.

  Süleymancılar Kılıçdaroğlu’na mı oy verecek?

  Yukarıda da belirtiğimiz gibi, bu konuda net bir açıklama bulunmuyor. Sosyal medyada elden ele paylaşılan bu iddianın nereden çıktığı ve doğru olup olmadığı konusunun ilerleyen saatlerde netlik kazanması bekleniyor.

  Peki Süleymancılar kim, Süleymancılar lideri kim?

  Süleymancılar ya da kendi söylemleriyle Süleymanlılar, Türkiye merkezli Nakşi eğilimli bir cemaattir. Cemaat, ismini "üstad" olarak tanımladıkları Süleyman Hilmi Tunahan'dan alır. 1990'ların başında Türkiye'de tahmini iki milyon civarı üyesi vardı. Amerika Birleşik Devletleri ve Almanya'da da şubeleri olduğu bilinmektedir.

  Süleymancıların lideri Alihan Kuriş olarak bilinmektedir.

  21 Kasım 1979 İstanbul doğumlu olan Alihan Kuriş iş insanı, mimar ve din adamıdır. Kuriş, Süleymancıların şu anki lideridir. Alihan Kuriş'in annesi Gülderen Kuriş, dayısı Arif Ahmet Denizolgun, annesinin eniştesi Kemal Kacar, annesinin dedesi de Süleyman Hilmi Tunahan'dır. Kuriş, 8 Eylül 2016'da Arif Ahmet Denizolgun'un ölümünden sonra Süleymancıların lideri olmuştur.

  Süleymancılar lideri Alihan Kuriş’in adı daha önce de İyi Parti’den milletvekili adayı olabileceği haberleri ile gündeme gelmiş ancak bu iddia gerçek dışı çıkmıştı.

  Süleymancıların 14 Mayıs seçimlerinde muhalefetin yani Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekleme kararı aldığı, milletvekili seçimlerinde ise İyi Parti'ye oy vermeyi kararlaştırdığı iddialarıyla ilgili gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

  2018'DE DE BENZERİ İDDİALAR ORTAYA ATILMIŞTI

  Bu arada, Süleymancılar Cemaati ile ilgili 24 Haziran 2018 seçimleri öncesinde de basında "AK Parti ve MHP'nin adayları karşısında en güçlü aday kim ise onu destekleme kararı aldığı" haberleri çıkmış ancak bu konu ne yalanlanmış ne de doğrulanmıştı.

  Haber Merkezi

  Yazı kaynağı : www.gazeteilksayfa.com

  Süleymancılar bakın kime oy verecek!

  Süleymancılar bakın kime oy verecek!

  Güldoğan, 23 Haziran’da yenilenecek yerel seçimlerde Süleymancılar cemaatinin CHP’nin İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu’nu destekleyeceklerini ve kendisine oy vereceklerini yazdı.Asiye Güldoğan, “Süleymancılar ve Mücadeleciler de İstanbul’da Ekrem İmamoğlu’nu destekliyorlar. Ak Parti muhalifliğiyle bilinen Süleymancıların büyük bölümü zaten önceleri MHP’ye, sonraları İYİ Parti’ye oy veriyordu. İYİ Parti, CHP’yi desteklediği için Süleymancılar gibi katı bir cemaat de CHP adayı Ekrem İmamoğlu’na oy verecekler.” ifadelerini kullandı.DESTEK ÇAĞRISINDA ESRARENGİZ İFADELER…Diğer yandan, Süleymancılar yönetimi tarafından liderleri adına cemaatin takipçilerine gönderildiği iddia edilen bir talimat ortaya çıktı.”Ekrem İmamoğlu’na oy verin” talimatının yer aldığı yazıdaki bazı ifadeler ise uzun süre tartışılacağa benziyor…

  “Muhterem Mıntıka Mümessilimiz” ifadesi ile başlayan yazıda, “Muhterem Büyüğümüz’ün sizlere/ sizlerin şahsında bütün kardeşlerimize selamları – duaları var. Yenilenecek 23 Haziran İstanbul seçimlerinde Millet İttifakı adayı Ekrem İmamoğlu’na oy verilmesi arzu ediliyor. NOT: Muhterem Büyüğümüzün bu talimatı bütün personel, ihvan ve ehavatımıza sıhhatli ve açık şekilde ulaştırıldıktan sonra 21 Haziran 2019 Cuma günü 13:00’e kadar geri dönüş yapılarak malumat verilmesi rica olunur.”  denildi.”İstanbul Sekreterya” imzalı yazıda dikkat çeken ve maksadı kafaları karıştıran bir başka not da yer aldı.”Yazının alındığına dair aynı program üzerinden (dosyalar kısmından) sistemden de ‘yazı alınmıştır’ şeklinde 21.30’a kadar geri dönüşün yapılması…” ifadesi, “Süleymancılar cemaat içi iletişim için gizli bir haberleşme programı mı kullanıyor?” sorusunu gündeme getirdi.

  Yazı kaynağı : www.bursatv.com.tr

  Hangi cemaat 24 Haziran'da hangi partiye oy verecek? Menzil Nurcular YeniAsya İsmailağa Süleymancılar İskender Paşa Erenköy Hayrat Vakfı

  Hangi cemaat 24 Haziran'da hangi partiye oy verecek? Menzil Nurcular YeniAsya İsmailağa Süleymancılar İskender Paşa Erenköy Hayrat Vakfı

  Türkiye 24 Haziran seçimlerine kilitlenmişken, sivil toplum örgütleri, dernek, vakıf ve cemaatler seçimde hangi partiye oy vereceklerini açıklıyor. Menzil cemaatin ardından Nurcuların Yeniasya grubu da tercihini açıkladı. Hangi cemaat hangi partiye oy verecek Menzil Nurcular Yeniasya İsmailağa Süleymancılar 24 Haziran'da kime oy verecek

  MENZİL CEMAATİ AK PARTİ DEDİ

  Adıyaman başta olmak üzere Semerkand Vakfı bünyesinde faaliyet gösteren Menzil Cemaati, seçimlere uzun bir zaman kala AK Parti’ye oy vereceklerini ilan etti. 24 Haziran cumhurbaşkanlığı ve genel seçimleri öncesi Menzil Cemaati'nden destek açıklaması geldi. Menzil Cemaati'ne yakın Semerkand Vakfı, Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD), Beşir Derneği ve Genç-Kon tarafından gazetelere verilen ilanda, seçimlerde Cumhur İttifakı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a destek verileceği duyuruldu. İlanda ‘’24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinde Cumhur İttifakı'nı yürütmenin çalışmalarına güç verecek çoğunlukta bir meclis yapısını ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleyeceğimizi duyururuz’’ denildi.   

  NAZIM KIBRISİ'NİN OĞLU DA ERDOĞAN DEDİ

  Seçimler yaklaşırken Erdoğan’a önemli bir destek de Şeyh Nazım Kıbrısi’nin oğlu Nakşibendi Şeyhi Mehmed Adil Efendi’den geldi. Mehmet Efendi 24 Haziran'da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı destekleyeceklerini söyledi.
  ÖNE ÇIKAN VİDEO

                                       

  İSKENDER PAŞA CUMHUR İTTİFAKI DEDİ

  Mahmud Esad Coşan’ın Avustralya'da şüpheli bir TIR kazasında vefat etmesi akabinde Nureddin Coşan’ın liderliğini üstlendiği İskender Paşa Cemaati’nin tavrının bütün olarak ‘Cumhur İttifakı’ndan yana oldu. İskenderpaşa Cemaati'nin lideri ​Muharrem Nureddin Coşan imzasıyla referandumda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a verdiği desteğin devam edeceğini vurgulayarak benzer bir  metinle açıklama yaptı.

  Muharrem Nureddin Coşan'ın konuya ilişkin yaptığı açıklama şöyle;

  "-Küreselleşme rüzgarı özgürlük, adalet ve hukukun üzerindeki tozlu, kireçlenmiş, kaskatı, adeta perçinlenmiş cürûfu söküp, altındaki cevheri göstermeye başladığı için EVET!

  -Hariçten ısmarlama dikilmiş, dikte edilmiş, doğal hareket etmemizi engelleyen kıyafetlere artık sığamadığımız için KAHRAMAN Maraş'ta dokunmuş kıyafete EVET!

  - Ağacımıza aşılanmış GDO'lu doktrinler, toprağımıza zerk edilmiş suni kimyasal terkipler daha fazla meyvemizin tadını kaçırmasın, özümüzdeki lezzeti geri kazanalım diye EVET!

  -Yozlaşmış, yıpranmış ve bîçâre toplum mühendisleriyle gerçek huzurun formül ve şifrelerini insaniyet adına paylaşalım diye EVET!

  -NASA'ya sonsuzluğun keşfinin uzayın dip köşelerinde değil, gönüllerimizin engin deryasında olduğunu haykırmak için EVET!

  ama,

  Cümle alem bilsin ki, Nizam Al - Mülk, İmam Gazali, Hoca Ahmed Yesevi,  Mevlana, Hacı Bektaş, Yunus Emre, Hacı Bayram, Hoca Akşemseddin gibi en ulvi, en insani, en milli ve manevi şahsiyetlerin özü ve temsilcisiyiz Biz. Üvey değiliz, Hasan Sabbah hiç değiliz. Onunla anılmak, kıyaslanmak, o taifeye mahsus muameleye maruz kalmak istemeyiz."

  ERENKÖY CEMAATİ DE AK PARTİ DİYECEK

  Altınoluk Dergisi etrafında toplanan Erenköy Cemaati'ne bağlı Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı da seçimlere ilişkin tutumunu açıkladı. 24 Haziran seçimlerine yönelik bir açıklama yaptı. Vakıftan yapılan açıklamada özetle şu açıklama yapılmıştı:

  ‘’Liderliğini Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın gerçekleştirdiği yönetim, başkanlık sisteminin de devreye girmesiyle güçlenerek yoluna devam etmelidir. Zira bu kadro bugüne kadar:

  Vatanın birlik ve bütünlüğünü hakkıyla savunmuş,

  Dışa bağımlılığa dur deyip milli ve yerli sanayiye hız vermiş,

  Dinine, vatanına, milletine ve tarihine sadık bir nesil yetiştirmenin derdine düşmüş,

  Ümmetin mazlumlarının yanında olmuş,

  İnsan hak ve hürriyetlerini her alanda genişletmiş,

  Kudüs başta olmak üzere ümmetin değerlerini korumaya çalışmış,

  Ve haklı olarak ümmetin umudu olmuştur.

  Bu umudun devamı için tek yürek halinde bu yürüyüşün yanında olmayı bir borç biliyor, ümmetin ve insanlığın maslahatı için gece gündüz çalışan bu kadroya karşı teşekkür ve dua halinde olduğumuzu kamuoyuna saygıyla arzediyoruz.’’

  NUR TALEBELERİ YENİASYA GRUBU HARİÇ  ‘‘ERDOĞAN’’ DİYOR

  Türkiye’nin en fazla kola ayrılan cemaatlerinden Nur Cemaatleri’nin tavırları ise net olarak bilinmiyor. Yeni Asya grubunun seçimlerde Millet ittifakı’nın içinde yer alan DP’ye ve dolayısıyla CHP’ye oy vereceğini açıklarken, Bediüzzaman Said Nursi’nin talebelerinin ise Cumhurbaşkanı Receğ Tayyip Erdoğan’a oy vermesi bekleniyor.

  Bediüzzaman Said Nursi'nin talebesi Hüsnü Bayramoğlu, 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimine dair açıklama yaptı. Bayramoğlu, yaptığı uzunca açıklamadaki ‘‘İşte, bir kısmına kısaca temas etmeye çalıştığım bu sebepler muvacehesinde, Bediüzzaman Said Nursî Hazretlerinin talebeleri olarak bizler, tıpkı Üstadımız gibi, vatan, millet, Kur’ân, İslâmiyet ve insaniyet namına, Recep Tayyip Erdoğan'ı ve beraberindekileri muhafazayı ve arkasında olduğumuzu bildirmeyi ve onları bu hizmetlerinde desteklemeyi bir vazife biliyoruz’’ bölümüyle oyunun Erdoğan’a olacağını açıklamıştı.

  HAYRAT VAKFI CUMHUR İTTİFAKI DEDİ

  Bediüzzaman Said-i Nursi'nin yolundan giden Risale-i Nur cemaatinin kollarından birisi olan Hayrat Vakfı tarafından bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada Hayrat Vakfı, 24 Haziran 2018 tarihinde gerçekleştirilecek olan seçimlerde Cumhur İttifakını destekleyeceklerini ifade etti.

  İSMAİL AĞA CEMAATİ ERDOĞAN DEDİ

   İsmail Ağa Cemaati 24 Haziran seçimlerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı destekleyeceklerini açıkladı.

  SÜLEYMAN EFENDİ CEMAATİ DE ERDOĞAN'A OY VERECEK

  Hayatını İslam'a ve Müslümanlara adayan ve bu doğrultuda ömrü boyunca büyük çileler çeken Süleyman Hilmi Tunahan Hazretlerinin talebeleri 24 Haziran seçimleri için kararını verdi. Bu kapsamda gazetemizde de bir bildiri yayınlayan Av. Turan Kıratlı 24 Haziran seçimlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyio Erdoğan'ı destekleyeceklerini açıkladı. 

  Attığı mesajda hükümetin yaptığı çalışmalara dikkat çeken Ali Ramazan Dinç Hocaefendi birlikteliğe ve Hakk’ın tarafı olmaya sevenlerini davet etti.

  YENİNDER KARARINI VERDİ

  Yeni Nizam Yeni İnsan Derneği (YENİNDER), 24 Haziran seçimlerinde cumhur ittifakını destekleyeceklerini açıkladı.

  Sultan Baba İlim ve Hizmet Vakfı, yayınladığı yayınladığı bir video ile 24 Haziran’da yapılacak seçimlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti'yi desteklediklerini açıkladı.

  Yazı kaynağı : www.yeniakit.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap